USA, (2012–2020), 119 h 44 min (Minutáž: 41–44 min)

Stephen Amell, Katie Cassidy, David Ramsey, Emily Bett Rickards, Willa Holland, Paul Blackthorne, Colton Haynes, Grant Gustin, Celina Jade, John Barrowman (více)

Série(8) / Epizody(170)

Spravedlnost nikdy nemine svůj cíl! V adaptaci komiksové předlohy z dílny DC Comics před dnešním divákem znovu ožívá další kultovní kontroverzní hrdina. Miliardář Oliver Queen se po pěti letech trosečnického života na opuštěném ostrově vrací domů do Starling City se záhadným posláním a nebývalou schopností zabíjet a jako lučištník v tmavé zbojnické kápi vyhlašuje válku zločinu. Je odhodlaný napravovat křivdy, které napáchal jeho otec a bránit město proti všem, kdo by mu chtěli škodit. Jeho tažení ale komplikují temná rodinná tajemství, netušené spojení nejlepšího přítele se zlem a žena, již miluje, ale kterou už kdysi zradil. Oliverova cesta z mučivé ostrovní izolace až k přízračnému městskému hrdinovi, to je velkolepé dobrodružství a doslova trefa do černého - ve 23 epizodách na 5 discích! (Magic Box)

Aven

Takovouhle kvalitu jsem teda nečekal a mocně držím palce tvůrcům ať tuhle kvalitu udrží co nejdéle. Velmi dobré po příběhové i herecké stránce, snad jen té Oliverovy pitomé, rozmazlené a šišlající "mámstrašněkomplikovanýasložitýživot" sestry by tu mohlo být podstatně míň, cuz je imho pro děj úplně zbytečná. ()

Mishqo

Určite nepatrí medzi najinteligentnejšie seriály, pretože častá naivnosť a nelogickosť a scenáristická strohosť sú do-očí-bijúce. Ale napriek tomu ma seriál chytil svojou atmosférou, tajuplnosťou i zaujímavými postavami a som zvedavý ako sa to len bude vyvíjať. (po 1. sérii 75-80%) ()

romajz15

Pro mě nejlepší DC. Kombinace mladý, bohatý a superhrdina vytváří naprosto dokoale napsanou halvní postavu. Tento seriál by se rozhodně neměl nechat ujít žádný fanoušek akčňáků nebo komiksů. Pro mě je jedinou vadou absence úvodních titulků. ()

hroubek

Hodnocení a komentář se týká zatím odvysílaných třech řad. Když, Arrow startoval v televizi, tak si získal mojí pozornost z několika důvodů. Jedním z důvodů je DC, pak taky, že to bude drsné a poctivě akční. První pár dílů bylo docela zklamání, jelikož jsme měly jednoho nepřítele na díl a Arrow pořád hledal svoje tempo a styl. Dle mého přišel zlom v půlce první řady a velkou zásluhu na tom měl Manu Bennett(Crixe ze Spartacuse) a zajímavá ostrovní linie, která hodně mile začala překvapovat. S dalšími díly se konečně objevil úctyhodný nepřítel a konečně se seriál zvedl. Příběh začal lépe fungovat, postavy si taky konečně sedly, nebo lépe, dostávaly minimum prostoru. A pak přišlo parádní finále první série a já věděl, že chci být i druhé řady. Druhá řada se rozjela trochu lépe, ale to nejlepší přišlo, když se objevila hlavní linie kolem soudu a hlavně Deathstokera, který Green Arrrowovi(použil správný komiksový název) něco slíbil a hodlá to dodržet. Druhá řada jde víc na dřeň a hrdinové si občas sáhnou na své dno a skvěle to funguje. Trošku to brzdí, že je tam zbytečně moc postav a některé zvraty nejsou úplně super. Přesto mně tento souboj dvou bývalých přátel a nyní nepřátel na život a na smrt hodně sedl a ukázal pravý potenciál seriálu(nemusí si hrát je na svým písečku, Flash, Batman atd.). Finále druhé řady se mně hodně líbilo a fakt jsem byl zvědavý co předvede třetí řada. Třetí řada už jede ve velké stylu, jelikož všechno jede, tak jak má, od stavby příběhu a jednotlivých pod epizod, přes postavy, které jsou pořád zajímavé a zábavné přes neustále zlepšující se akci. Jednotlivé díly nenudí a prakticky si připravují půdu pro druhou půlku řady. Dalším důležitým bodem je, že zvládly propojit tři rozdílné hrdiny z různých žánrových světů(Green Arrow-Batman-Flash). Stephen Amell ukázal, že je správná volba pro Arrowa a od prvních dílů se herecky vyzvedl a je tahounem. Katie Cassidy není špatná herečka, ale byly momenty, kdy jsem jí to vůbec nevěřil, naštěstí ve třetí řadě má vděčnější roli. David Ramsey mně úplně nesedí, jelikož mně příjde, že dost přehrává, svoje si odehraje, ale že by to bylo něco extra. Emily Bett Rickards si krade každou scénu pro sebe a má ty nejlepší hlášky a komediální výstupy. Willa Holland a Colton Haynes mně ze začátku vůbec nebavili, ale s dalšími díly to je s nimi lepší a lepší. Velkou pochvalu si zaslouží záporáci, kteří jsou dobře obsazený a zahraný jako Bennett a Barrowman či herci na cameo jako Summer Glau nebo Robert Knepper. Potěší samozřejmě ex Superman Brandon Routh či Vinnie Jones. Na konec jsem si nechal Paula Blackthornea, který je podle mně jedna z nejlepší postav seriálu a tak nějak v něm nelze nevidět komisaře Gordona. Arrow není dokonalý a má spoustu chyb, přes uspíšené vyprávění, epizodové vyprávění, slabé dialogy, přehnané a nelogické zvraty, které začnou pak nudit. I tak, ale je Arrow zábavný seriál, který si jede svoje, a když se dostanete na stejnou vlnu, tak Vám přichystá opravdu zábavnou a dobrou podívanou, která je lepší, než jiná komiksová konkurence(Gotham, Constantine, Agents of S.H.I.E.L.D.). () (méně) (více)

Danny F.

Poutavý, zajímavý a v poslední době seriál co si zaslouží pozornost. Je však takový nějaký neslaný, nemastný. Trochu větší tempo by mu neuškodilo. 60% ()

RaggamuffinSVK

Po pilote som si povedal, že dá sa. Ale pozrel som ďalší a ďalší a ďalší. A už som v tom až po uši. Nákazlivé, dospelšie než väčšina podobných seriálov a hlavne napínavé. ()

dragon94

1. Série 4,5*__ 2. Série 5*__ 3. Série 3*__ 4. Série 3*__ 5. Série 4*__ 6. Série 3*__ 7. Série 5*/2* (První a druhá polovina série)__ 8. Série 4* ()

Roseinka

Hodnotím po první sérii. Prvních pár dílů jsem bojovala se seriálovým klišé, které se objevuje v seriálech, které jsou nakonec trapné, béčkové. Postupně mě ale Arrow přesvědčil, že se k těmto trapným seriálům neřadí. Jsem nadšená, moc se mi první série nakonec líbila. Byla jsem tak napjatá, že jsem nemohla přestat si pouštět další a další díly. Téma "bad heroe" je jedno z nejlepších v akčních žánrech, aspoň pro mě. Hlavní představitel, ačkoli se ze začátku zdál jako nováček, co ještě neví, jak správně zahrát ten správný výraz, mě nakonec překvapil a já jeho výrazům začala věřit. Prolínání příběhu Olivera na ostrově a Olivera ve městě skvěle vyvažovalo celou sérii, aby nebyla místy nudná. Mrzí mě akorát, že nás jedna postava opustila, oblíbila jsem si jí. Jsem ale dost zvědavá, co nám přinese série druhá. Takže hurá na ní. ()

KarKulA

Pěknou chvíli tu přemýšlím jak ospravedlnit své vysoké hodnocení, protože uznávám, je to pokleslejší teenagerovská zábava (tím sorry všem místním náctiletým), takže začnu výčtem negativ. Stejně jako v případě mnohých dalších současných amerických kousků tu na ubohého diváka místy útočí klišoidní, kýčovitý a samozřejmě hodně naivní scénář. Únavné milostné zapletence mezi hlavními hrdiny si v lecčem nezadají s jihoamerickou telenovelou a k tomu všemu samozřejmě nutno přičíst vykradačku Batmana šmrncnutou Robinem Hoodem. Byla místa kdy toho bylo opravdu přepříliš a já si říkala, že by měl někdo vzít hlavy scénáristů a bouchnout jimi o sebe. Ale abych na scénáristy neházela jenom bahno - v seriálu se bezpochyby objevilo i plno zajímavých a originálních míst, překvapivých zvratů a pokud připočtu i hezké flashbaky z ostrova na pozadí hlavní dějové linie, bylo v každém díle vždycky zkrátka něco, co mě upoutalo a donutilo pustit rychle ten další jenom proto abych věděla, jak to celé dopadne. Když pak vezmu v úvahu naprosto profesionální zpracování (žádné filmařské b-čko to tedy rozhodně není), a to ať už se jedná o výbornou kameru, hudbu, velmi solidně zvládnuté akční scény, kostými a sympatické herecké obsazení, stal se pro mě tento lučištnickej akčňák kde dobro vítězí nad zlem přesně tou nenáročnou oddychovkou kterou jsem už dlouho potřebovala a nikde se mi jí nedostávalo. Jinak ze svého pohledu toho, kdo je zhruba v polovině druhé série - oproti první je více "komiksová", možná i akčnější a překvapivější - zlo je zkrátka všude :-D. V ČJ to bohužel schazuje dabing který je oproti originálu nevýrazný. ()

vyfuk

1. série a celek - DC má v ruce i něčem novém. Svým způsobem se DC spíše osvědčuje, než na poli kino plátna, tak v seriálovém postu. Arrow byla menší demo verze "tohoto úspěchu" a nyní už jen musíme čekat jestli se vše potvrdí Gothamem a Flashem. Je hezké, že se DC snaží angažovat i jinak, ale přijde mi, že zrovna tento způsobem je poněkud zdlouhavý a někdy může nudit. Což se naštěstí v mém případě asi jen tak nestane. Jedna z hlavních věcí, která mě zklamala byla to, že se hlavní postava celkem dost podobá asi nejznámějšímu DC superhrdinovi: Batman. Napravený milionář a playboy. Arrow je svým způsobem originální, jelikož on sám není superhrdina, jenom ví co dělat a to samé Batman. Jelikož Batman je můj favorit, je téměř jasné, že si Arrowa dokážu oblíbit stejně. Apropo je strašně roztomilé jak se Neely snaží co nejvíce napodobit epické soundtrackové duny po vzoru Zimmera a nebo Newtona. Koneckonců je to hezká snaha, sice kompilace DC dunivosti a začátečnické snílkovství. Je hezké, že seriál má i svou vlastní osobní linku, avšak se to ani tolik nepodobá akčňáku od DC. Krom toho ještě jedna chybka: seriál se zakládá jen na tom, že město je plné zloduchů, kteří musí dostat přes zadek a takhle to jde do nekonečna. Ale jinak skvělé a chytlavé! ()

MI-380

Sympatický komiksový robinhoodovský hrdina a jeho typický boj s bohatými padouchy, doplněný o pozvolna odkrývané ostrovní tajemtví, krásné ženy všech barev a spoustou agresivních nabušených nebezpečných chlapů: po čtyřech dílech první série 70% (aktuálně 9136 hodnotících, 76%, 52. nejoblíbenější seriál). ()

blackJag

Neskutečná záplava banalit a katalogových pretty face ze začátku první série sice časem trochu ustoupí/povolí a především v druhé sérii dojde na zábavné zvraty a komiksové resurekce, přesto sérii asi nedokáži věnovat svou další pozornost, protože je stěží průměrná. 50% ()

Kali4

Akční telenovela. Vezměte lidi z Dallasu, pár jich navlíkněte do elasťáků a vyjde vám to nastejno. Ano, nemýlíte se: DC skutečně staví proti Netflixu devadesátkový generický popík a telenovely. A lidi to, zdá se, žerou... :-( ()

LizianShaw

Arrow přináší znovuzrození superhrdinského seriálu. První série přináší netradiční příběh lučištníka-zabijáka, snažícího se "očistit" město od zločinu a korupce. Vydařenou novinkou jsou flashbacky - náhledy do minulosti Olivera o tom, jak se stal tím, kým v současnosti je. Akce je dost vydařená, ať už na ostrově (se skvělým Sladem Wilsonem), nebo v přítomnosti, kdykoli si Hood škrtá jméno ze svého kill-listu. Ačkoliv Amell nepředvádí žádný hvězdný výkon, zbytek obsazení je velmi dobrý - Laurel, Tommy, Thea, Q. Lance, Felicity, Roy, Merlyn a hlavně Slade(!). Má to správnou temnou atmosféru, tajemno, občas cliffhanger a hlavní záporák Dark Archer je velmi charismatický a děsivý. Postupně všechno vygraduje v hvězdné finále. Občas se sem tam mihne nějaký ten komiksový záporák (Vertigo, Deathstroke). S1 - 85% Druhá série všechno překonává a dává lat'ku hodně vysoko. Hned začátek vychrlil tunu záporáků (s obleky, jmény - víc ani nechci...League of Assassins, Ravager), ostrovní flashbacky s Ivoem jsou o to tajemnější a všechno to podtrhává krásná Canary. Nečekané zvraty jsou snad úplně všude, Brother Blood a úžasný hlavní záporák, kterého nebudu vyzrazovat (boží překvápko). Komiksovými postavami se to jen hemží. Velká škoda, že konec není až tak epický jak slibovali, naopak poslední epizody jsou dost slabé - akce není všechno. S2 - 90% Třetí série je oproti předchůdcům totální odpad, romancí je tam čím dál víc (Olicity) a seriál nešetří chybami v akci, i flashbacky jsou kratší - Japonsko - promrhaný potenciál. Vůbec nedává smysl, aby Arrow jen trochu zavadil o Ra's al Ghula - Ra's je o dvě třídy výše ten se vyrovná jen Batmanovi. Z League of Assassins udělali trapné "vojáky," co vůbec neumí bojovat - porazí je i Laurel (začátečník), jediný plus - Roy má hezký oblek, ale to je opravdu všechno, tahle série Arrowa (nebo Batmana?) opravdu zneuctila. 65% Čtvrtá série není o nic lepší než ta třetí, opět tu máme trapného záporáka: Damiena. Magie se k Arrowovi moc nehodí, mohli to pojmout lépe. Flashbacky jsou nuda. I z těch dobrých postav (Merlyn) udělali naprosté hlupáky. Felicity opět zabíjí všechny scény. 65% S5 slibuje návrat ke kořenům a dost se jí to povedlo. Je to o dost temnější, přichází nový tým, který je skvělá novinka, a nejlepší z toho všeho je Prometheus, sice to není ten z komiksu a je to asi 100. lučištník v seriálu, ale herec je pořádně charismatický a dost s Oliverem zatočí. Finále se Sladem bylo překvapivě velmi dobré. 75% Se seriálem končím, průměr: 76% ()

Narcis

Vypada to, ze mam dalsiho oblibeneho serialoveho hrdinu a zaroven oblibeny serial. Prvni dil byl skvelej od prvni sceny - jak je bezne u mych oblibenych serialu. Rozhodne se nebojim, ze by kvalita sla dolu. Potesily velke mnozstvi kvalitnich postav a hercu ve vedlejsich rolich - Colin Salmon mi tu vynahrazuje posledni RE, kde se skoro vubec neobjevoval, Roger R. Cross a Paul Blackthorne hraly v genialnim 24 hodin. Rozhodne budu pokracovat a jsem opravdu rád, ze se objevil kvalitni serial, ktery mi pomuze zkratit cekani na dalsi dobrodruzstvi Walta Whitea. Go, Oliver, Go. Update po odvysilání epizody s02e17 : Fantastický seriál se suprovými akčními scénami, skvělými herci a překvapivými momenty. Druhá série je čím dál lepší a lepší. Stephen Amell se narodil snad jen pro tuto roli. ()

VAC0

Arrow je pro mě v současné době více než povedenou náhražkou za Smallville, který jsem sledoval v mladším věku. Arrow je mnohem vyzrálejším seriálem s plnohodnotným scénářem a dobrým hercem v hlavní roli. Jako velké plus hodnotím dějové přelívání mezi současností a minulostí na pustém ostrově, což nám postupně odhaluje, co vlastně Olivera Queena změnilo z bohatého fracka na bdělého strážce svého rodného města. První série 4*. Edit: První polovina druhé série nestála za moc, ale postupem času se vše začalo rozjíždět, vyostřovat (flashbacky stojí za to) a finále i epizody jemu předcházející byly úctyhodným vyvrcholením druhé série. I přes ten pomalý rozjezd dávám 4+ hvězdičky a už se pomalu začínám těšit na Flashe. ()

Nejstahovanější seriály za rok 2020

Nejstahovanější seriály za rok 2020

06.01.2021

Green Lantern dostane seriál

Green Lantern dostane seriál

30.10.2019

Chystaná služba HBO Max odhalila svůj budoucí obsah a mezi novinkami se teď čerstvě objevil taky připravovaný projekt od DC, hraný Green Lantern. Seriál povede producent Greg Berlanti, který… (více)

Hvězdy Smallville míří do Arrowverse

Hvězdy Smallville míří do Arrowverse