Simpsonovi

TV spot
USA, (1989–2024), 277 h 25 min (Minutáž: 20–25 min)

Scénář:

John Swartzwelder, Dan Greaney, David X. Cohen, Richard Appel (více)

Série(35) / Epizody(768)

Recenze uživatele Sany33 k tomuto seriálu (16)

Vánoce u Simpsonových (1989) (S01E01)

Príbeh: Homer nedostal Vianočné prémie a tak musí Vianoce zabezpečiť z iných zdrojov. Príjme prácu Santa Clausa a všetky peniaze sa rozhodne zhodnotiť na psích pretekoch. Všetko vsadí na jednu kartu a to na psa menom “Spasiteľ”. Prevedenie: Pilotný diel seriálu, ktorý pobláznil celú Ameriku. Dá sa ku vytknúť absencia humoru, na ktorú sme z novších častí zvyknutý ale zas má v sebe Vianočné posolstvo tak to nebudem hodnotiť nijak tragicky. 90% ()

Malý génius (1990) (S01E02)

Príbeh: Bart podvádza pri inteligenčnom teste a tak ho majú za génia. rodičia sa k nemu správajú inak ale v škole pre nadané deti je nešťastný. Rozhodne sa preto konať. Prevedenie: Veľmi dobre cielený humor aj s mravným ponaučením. Bartove hlášky stoja za to. 90% ()

Homerova odysea (1990) (S01E03)

Príbeh: Bart má exkurziu do továrne kde je svedkom prepustenia svojho otca. Homer si nevie nájsť prácu a tak chce skoncovať so životom. Objaví ale nové nadšenie v bezpečnosti okolia. Prevedenie: Hneď v začiatkoch seriálu sa jeho hlavný hrdina chce zabiť. Bart je mega a hláškuje jedna radosť. 70% ()

Taková nenormální rodinka (1990) (S01E04)

Príbeh: Homer na oslave svojho šéfa zisťuje, že jeho jediná je banda absolútnych dezolátnov a rozhodne sa s tým niečo urobiť. Predá cennosti aby si mohol dovoliť sedenie u špecialistu na rodinne vzťahy. To ale ešte nemal dočinenia s touto rodinou. Prevedenie: Simpsonovci určite neponúkajú obraz ideálnej Americkej rodinky a práve to sa snažili autori vtipne zúročiť v kontraste s rodinným poradcom. 80% ()

Bart generálem aneb Kdopak by se Nelsona bál (1990) (S01E05)

Príbeh: Bart je v škole pravidelne šikanovaný Nelsonom. Po rade od dedka sa rozbehne vojenská operácia na jeho elimináciu. Alebo proste iba na urovnanie sporov pri maminej torte. Prevedenie: Ten fašista bez ruky bol absolútne nekonvenčný a to sa mi na Simpsonovcov od začiatku páčilo, žiadne servítky pred ústa. 91% ()

Smutná Líza (1990) (S01E06)

Príbeh: Lisa prežíva svoju prvú depresiou a snaží sa využívať rady od dospelých, ktoré ju ale iba prehlasujú. Až Jezzová hudba a nový kamoš Murphy jej pomôžu nájsť samú seba. Homer zatiaľ trénuje v herni aby porazil v boxerskej hre Barta. Prevedenie: To pozvoľne servírovanie postáv sa mi páči. Viem že postupne nám ich tvorcovia predstavia kvantum a tak si tento rozbeh užívam. 75% ()

Volání přírody (1990) (S01E07)

Príbeh: Homer sa rozhodne ukázať susedovi Flandersovi, že aj jeho rodina má na to aby si obstarala karavan a tak sa dostávajú na výlet do prírody, ktorý nedopadne moc dobre. Prevedenie: Jedna z tých lepších častí v ktorej ide humor ruku v ruke s mravným poučením a skoro všetky gagy vyšli na výbornú. Veľká noha Homer je legenda. 92% ()

Mluvící hlava (1990) (S01E08)

Príbeh: Bart sa snaží dostať do partie miestnych grázlov a tak zhanobí sochu miestneho hrdinu. Postavý sa proti nemu ale celé mesto. Prevedenie: Humor je na ústupe pred mravným ponaučením a ta je dosť často na škodu, lebo celá časť sa nesie iba v duchu mravného uvedomenia si, že to čo Bart urobil bolo zlé a viac sa to nestane. 60% ()

Ve víru vášně (1990) (S01E09)

Príbeh: Homer zabudne, že má Marge narodeniny a narýchlo kúpi dar vhodný viac pre seba ako pre ňu. Bowlingovú guľu, ktorú Marge prijme a začne z trucu hrať bowling. Tak sa zoznámi s trénerom, ktorému ide o viac ako pár lekcií. Prevedenie: Opäť jedna z moralizujúcich častí kde je humor od polovice na ústupe pred mravným precitnutím záchrany manželského života v harmónií. 72% ()

Světák Homer (1990) (S01E10)

Príbeh: Homer je na rozlúčke so slobodou v rovnakom podniku ako jeho rodina na večeri a tak Bart vyfotí svojho otca so striptérkou. Manželstvo Simpsonovcov je v kríze a zažehnať ho môže iba Homer mravným ponaučením. Prevedenie: Vieme že to asi nebude posledná kríza manželského života Marge a Homera ale táto so striptérkou je asi najsilnejšia čo sa týka mravnej výchovy mládeže. To, že Barta povliekol po všetkých bordeloch je vedľajšie. 92% ()

Kyselé hrozny sladké Francie (1990) (S01E11)

Príbeh: Riaditeľ Skiner sa chce zbaviť Barta tak, že ho pošle na výmenný pobyt do Francúzska s čím jeho otec Homer okamžite súhlasí. Bart sa dostáva do rodiny pančovačov vína a jeho proťajšok pricestoval do Ameriky aby nahrabal tajné vládne informácie. Prevedenie: Dostávame sa reálne za hranice Springfieldu a veľmi zábavnou formou ukazujeme, že aj malý lotor môže byť hrdina. V dnešnej dobe by taký nekonvenčný diel s komunistickým informátorom asi nedostal do TV a to oceňujem asi najviac. 95% ()

Je vinen Šáša? (1990) (S01E12)

Príbeh: Homer je svedkom lúpežného prepadnutia a páchateľ sa podobá na známeho televízneho komika klauna Krustyho. To prevráti život Barta a Lisy naruby a tak sa rozhodnú bojovať za jeho nevinu a nájsť skutočného páchateľa. Prevedenie: Presne tu v tejto časti sa začal písať dejovosť náročný konflikt medzi Bartom a Ľavákom Bobom. 93% ()

Hezkej večer (1990) (S01E13)

Príbeh: Homera opäť doženú manželské problémy a Marg to posunie na novú métu keď sa vysťažuje na svojho manžela v miestnom rádiu. Ten si to ale plánuje vyžehliť romantickou večerou. Nakoľko deti už nechce nikto strážiť prichádza nová chúva v pochybnou minulosťou. Prevedenie: Zábavné sú predovšetkým Hmerove hlášky, ktoré tomu udržujú úroveň. Linka s pochybnou opatrovateľkou mohla byť vyžmýkaná lepšie. 74% ()

Bart propadá (1990) (S02E01)

Príbeh: Bart má poslednú šancu aby sa naučil na test z Histórie inak si zopakuje ročník. Musí sa preto znížiť až k paktu s Martinom, miestnym biflákom ale vo finále je mu to málo platné. Keď už je skoro v koncoch, učiteľka objaví jeho stratený talent. Prevedenie: Veľmi podarený diel, plný humoru ale na to aby som dal plnú paľbu mi tam niečo chýbalo. Ale aj tak slušných 89% ()

Homerova dobrá víla (1990) (S02E02)

Príbeh: Homer nájde spôsob ako sa zbaviť plešiny a tento nový fenomén nezapôsobí iba na jeho blízkych ale na široké okolie. Rýchli postup v práci ale strieda rýchly pád a jediné čo zostáva sú práve tí ľudia, ktorý ho aj bez vlasov milovali. Prevedenie: Diel, ktorý má celkom podprahový massage a preto sa mi to páčilo a nehovoriac o humornej stránke tá bola tentoraz na jednotku s hviezdičkou. 91% ()

Zvlášť strašidelní Simpsonovi (1990) (S02E03)

Príbeh: Deti si v domčeku na strome rozprávajú strašidelné príbehy a vražednom dome, ľudožravých mimozemšťanoch alebo záhadnom havranovi. Jediný kto sa ale zvíja hrôzou  je Homer, ktorý počúva za oknom. Prevedenie: Strašidelné špeciály sú niečo čo k tejto rodinke patrí  a toto bol ten úplne prvý. Popravde celkom slabota ale zas oceňujem ako sa s rýmovačkami tretieho príbehu vyhrali aj v dabingovom štúdiu. 77% ()

Disney+ odstartuje v Česku 14. června

Disney+ odstartuje v Česku 14. června