Simpsonovi

TV spot
USA, (1989–2024), 277 h 25 min (Minutáž: 20–25 min)

Scénář:

John Swartzwelder, Dan Greaney, David X. Cohen, Richard Appel (více)

Série(35) / Epizody(768)

Kinpr

Kultovní a naprosto jedinečný a geniální animovaný seriál, plný neskutečně absurdních a absolutně vtipných hlášek a situací! K tomu připočtěme nenapodobitelný český dabing, který je ve všem lepší, než originální znění. Homer rocks! ()

Margerie

Tenhle seriál byl u nás doma zakázaný, rodiče ho považovali za značně nevhodný pro citlivé dětské dušičky a jejich výchovu. Samozřejmě s nimi souhlasím, ale jako dospívající holka jsem si tohle samozřejmě nenechala ujít, protože co bych to jinak byla za seriálového fandu? :-) Dnes si nejsem jistá, jestli by se to místo Simpsonovi nemělo jmenovat Žlutá závislost, protože na to obrovské množství dílů se můžete (musíte) koukat znovu a znovu a nikdy vás neomrzí. 95% ()

DadysGirl

Myslím, že neexsistuje člověk, který by tento seriál neznal alespoň z vyprávění... Patří mezi díla, která můžu sledovat dnes a denně a stejně mě to bude bavit... A skvěle si u toho pročistím hlavu... ()

Kozy9

Seriálová legenda, ktorá oslovila milióny ľudí a je schopná pobaviť i po opätovnom pozretí jednotlivých častí. Dokonalosť a výnimočnosť, ktorú by som ohodnotil 5* narúša iba jedna chyba autorov. Tá chyba je jednoduchá, autori si nevedeli povedať dosť. Seriál má skončiť vtedy, keď je už obtiažnejšie vyťažiť z námetu dačo nadpriemerné a nové a to sa Simpsonovcom v neskorších sériach (20 a vyššie) prestáva dariť. Videl som takmer všetky časti a rozdiely v kvalite starých a nových častí je neskutočný. Grafika a prepracovaná animácia nemôže zastaviť absurdnosť a povrchnosť do ktorej sa tento legendárny seriál poslednými časťami ženie, ja len dúfam, že si autori uvedomia, že je načase spraviť dačo nové a prestať tvoriť seriál len kvôli komerčným prachom. Už si predsa nahrabal dosť. Ak mám hodnotiť prvých 19 sérií okolo 95%, zvyšné od 30 do 70%. Budem zhovievavý celkovo 90%. ()

Tamirki

Některé díly jsou lepší, jiné horší, ale jako celek si Simpsonovi pořád drží vysokou laťku a často trefně komentují, kritizují či parodují současné dění. ()

Petus

Co říct k Simpsnům a neopakovat to, což už bylo milionkrát řečeno. Kult, ikona, nekorektní, černočerný, bezskrupulózní humor, jo a taky geniální dabing. ()

topi80

Naprostá dokonalost. Satira, která se nepáře s ničím, kombinovaná s klasickým primitivním buranským humorem, do toho občas parodické televizní epizody Ichyho a Scratchiho... Kvalitativní výkyvy jsou jen velmi mírné. Nad vším vládne dokonalá postava Homera Simpsona obdařená dokonalým dabingem Vlastimila Bedrny a později Vlastimila Zavřela. Ale ten dabing je vůbec mistrovský, rozhodně bych vyzdvihnul hlasové kreace Bedřicha Šeteny a Dalimila Klapky. ()

Snathoras

Seriál, na kterém jsem vyrůstal a pořád ho rád sleduju...i když hrozně moc lidí říká, že nové série nestojí za nic...ale mě se prostě pořád ty díly líbí xD mají stále svoje kouzlo a zajímavou zápletku :) "Jak se z vás dvou mohli stát cestovatelé?!" - "Protože máme kompas, ale střelka je jen namalovaná"...... "My mluvíme vybraným způsobem, oni používají přízemní výrazy jako "Jo fakt?" a "Pojď sem na chvíli" - "Jo fakt? Barte pojď sem na chvíli" - "Ty pojď sem na chvíli!" - "Jo fakt!" ()

sahi

Co říct? Na Simpsonovi se dívám asi už od pěti let (asi jsem "lehce" poznamenán), téměř každý večer (kromě dovolené v cizině či vypnutého proudu). Prvních zhruba třináct serií jsem viděl asi dvacetkrát, ne-li vícekrát, kvůli různým reprízám (Prima C()()L) apod. a stále mě baví a neskutečně!!! 90% vtipných hlášek pochází z tohoto seriálu, odkaz téměř na každou životní situaci, prostě nejlepší seriál jaký kdy byl ;-) ()

Rimland

Klasika. Dá se na to dívat dokola a dokola. Jeden z mála případů seriálů, kde český dabing vysoce převyšuje originál. Poslední série jsou sice slabší, ale Abe a Monty s jejich konzervativně-republikánskými hláškami to pořád drží nad vodou :-) Oblíbené postavy: Abe Simpson, Montgomery Burns, Homer Simpson, Levák Bob ()

rottik-cb

24 sérií nebo kolik a Bartovi je furt 10, jezdí na skejtu, snaží se ulít se ze školy a Dejdar si furt ničí hlasivky dabováním jeho smíchu. Nevím jak pro vás, ale opakovaný vtip pro mě není vtipem. Sama bych si tenhle seriál nepustila (existuje tolik lepších), ale když vidím náhodný díl v televizi, většinou se párkrát zasměju. ()

sosi

Seriál s ktorým žijem od malička až doteraz a myslíš, že aj celý život. Na veci ako Simpsonovci sa môžete pozerať stále a nikdy vás to neomrzí. Legendárne postavičky, ktoré pozná snáď každý, s dokonalými hláškami. Zábava ako sa patrí, je to proste TOP. ()

Anopheles89

Hodnotím jen do 18té série. Kdybych započítal i hodnocení novějších sérií, musel bych dvě až tři hvězdy ubrat. Bohužel, to, co se s touhle legendou v poslední době stalo, mě opravdu upřímně sere (s odstupem času se nasranost přehoupla do nezájmu). Tak příšerná nuda sérií 20+ (+/-) je výsměchem původním, někdy až geniálním vtipům a zápletkám. U většiny dílů novějších sérií se, v lepším případě, za celej díl párkrát pousměju, a to mi nestačí u průměrnejch seriálů, natož pak u Simpsonů. Obvykle ale spíš nemůžu věřit vlastním uším a očím, jak vycucaný a stokrát vylouhovaný, někdy až vyloženě trapný pseudofóry se na mě valí. Absolutně jalový, nevtipný samoúčelný monology vytažený odkudsi z nejzazší hloubi kosti patní, všechno dotažený do krajnosti, navíc při absenci inteligentních a opravdu legračních fórů vycházejících z kontextu zápletky a k tomu někdy až otravná uřvanost. Je to obrovská škoda a zároveň ostuda pro tvůrce, kteří zcela evidentně dávno ztratili radost z tvorby a dělají to jen proto, že jsou lidi pořád ochotní na to čumět (snad ne navždy, probůh...). Příkladem za všechny je neskutečně odstrašující vypocenina, kde Líze pomáhá se sebeurčením Lady Gaga, tady jsem měl fakt chuť hodit bednu do hajzlu. Uf... Tohle je trochu nezvyklej komentář u něčeho, co ode mě dostalo plnou palbu. Nový Simpsonovi jsem definitivně odepsal, ale naštěstí zbylo pořád obrovský množství vynikajících dílů, který jsou svojí originalitou a vtipem už asi těžko někdo překoná. A ať už vyplodí autoři v budoucnu sebevětší blbosti (a i teď, na jaře 2020, kdy komentář upravuju - tedy v krásných časech krize Čínské chřipky - to vypadá, že seriál zdaleka nekončí), nesmazatelné místo v historii televizní zábavy má tenhle žlutý spektákl jisté. ()

Haller

Ne všechno z amerického humoru u mě „funguje”, ale tento seriál je zrovna jednou z výjimek. Pokud bych si s Američanem, který nezná naše komedie a reálie českého humoru vůbec, měl najít společnou notu, byli by to nejspíš právě Simpsonovi. Poslední série už bohužel ztrácejí někdejší náboj. ()

Disney+ odstartuje v Česku 14. června

Disney+ odstartuje v Česku 14. června