USA, (2012–2020), 119 h 44 min (Minutáž: 41–44 min)

Stephen Amell, Katie Cassidy, David Ramsey, Emily Bett Rickards, Willa Holland, Paul Blackthorne, Colton Haynes, Grant Gustin, Celina Jade, John Barrowman (více)

Série(8) / Epizody(170)

Spravedlnost nikdy nemine svůj cíl! V adaptaci komiksové předlohy z dílny DC Comics před dnešním divákem znovu ožívá další kultovní kontroverzní hrdina. Miliardář Oliver Queen se po pěti letech trosečnického života na opuštěném ostrově vrací domů do Starling City se záhadným posláním a nebývalou schopností zabíjet a jako lučištník v tmavé zbojnické kápi vyhlašuje válku zločinu. Je odhodlaný napravovat křivdy, které napáchal jeho otec a bránit město proti všem, kdo by mu chtěli škodit. Jeho tažení ale komplikují temná rodinná tajemství, netušené spojení nejlepšího přítele se zlem a žena, již miluje, ale kterou už kdysi zradil. Oliverova cesta z mučivé ostrovní izolace až k přízračnému městskému hrdinovi, to je velkolepé dobrodružství a doslova trefa do černého - ve 23 epizodách na 5 discích! (Magic Box)

filmmovier

První série byla naprosto parádní. Výborní herci, výborná hudba, výborné tempo, výborné postavy, výborné flashbacky z ostrova... CW mě opět velmi potěšila a já to opět nehodlám přiznávat nahlas... A zatímco doufám, že s druhou sérií se to rozjede ještě víc, ani té první neváhám napařit plný počet, protože příběh pokulhává jen velmi málo. Oliver Queen je perfektní, ale mohl by se více oblékat a perfektní je i Kate Cassidy jako Moira Queenová a John Barrowman, bývalý Jack Harkness, jako ne úplně kladný Malcolm Merlyn (příjmení mluví za vše). Do druhé série vstupuji s nadšením a s nadějí, že ubude romantiky a přibude akce a lepších záporáků. Arrow mi potvrdil, že DC seriály prostě jedou a že jsou mnohem lepší, než DC filmy. První série u mě za 90% a doufám, že to neklesne, to bych viděl jen nerad. ()

flawi.f

Po nadprůměrném pilotu jsem byla ráda za seriál, u kterého můžu s napětím očekávat další díly, nadšení však poměrně rychle zase opadlo. Motiv hrdiny chránící "své" město je už mockrát omleté téma, proto jsem ocenila, že zde se přišlo aspoň s tím, že bojuje s lukem a šípem, nápad super. A tady vlastně můžu se všemi klady končit. Celý příběh je zasazen do nesympatického, povrchního miliardářského světa plného drahých aut, megamonstrózních baráků, luxusních outfitů a protivných lidí. Příběh je koncipován tak, že je "vybrán" jeden padouch a proti němu hlavní postava Oliver Queen bojuje, klasika. Bohužel záporná postava, zde není nijak výrazně zastoupena, což je celkem logické, protože na jednu sezónu připadá těch zloduchů více, takže žádná z nich nedostane výraznější prostor. To zase nemůžu brát jako chybu, protože jsem už tak nějak zvyklá na styl Dextera, kde na jednu řadu připadá jeden záporák a tím pádem je jeho charakter vykreslen stejně propracovaně jako u hlavních postav. Postavy v seriálu Arrow jsou jen načančané, stylově oblečené, prázdné figurky, postrádající jakoukoliv hloubku. Pro diváka jsou jejich problémy absolutně nijaké a nezáživné. Jejich herečtí představitelé jsou, bohužel, stejně nesympatičtí, jako figury, které hrajou. Stephen Amell, ačkoliv se strašně snaží, jeho drsňácký výraz mu nevěřím ani za mák, možná se typově pro postavu hodí, ale herecky na ní moc nestačí. Navíc pro mě postrádá jakékoliv charisma, když opět vzpomenu např. Michaela c. Halla, který mě každým svým pohybem a pohledem naprosto odzbrojuje. Kdo ještě stojí za zmínku, tak Willa Holland. Ta když promluví, tak mám sto chutí vzít počítač a vyhodit ho z okna! Myslím, že Arrow měl slušně našlápnuto stát se seriálovou peckou, ale působí jako teenage seriál, tzn. všechno důležité stranou, hlavně ať to hezky vypadá. A abych ten seriál jen nehaněla, tak chválím práci kostymérky, protože outfity jsou fakt že povedené. ()

Liznic

Příjemná komiksová jednohubka s parádní akcí. Dialogy občas trochu zabolí, ale tu hodinu každý čtvrtek dopoledne s Arrowem rád strávím. UPDATE: Po první sérii zvažuju napálit i 4*! Akce výborná, dialogy se zlepšily a postavy přibarvily (žádná černobílá rutina). A já tam tu hvězdu dám, protože to má spád a hlavně mne to nakonec sakra příjemně překvapilo. ()

viperDavid

Pilot me hodně nadchnul a fakt se mi zalibil, dnes po shlednuti 8 dilu, se to spis dostalo do jakesi akcni telenoveli. Schazi vic boje, za to prevysuje vic partnerskych kecu. Nevim proc serial s takovym potencialem nekdo dokaze poslat tak rychle do kopru. Pres to 3 * Upgrade Po posledním dílu první série musím trošku poupravit své hodnocení. Časem se to vzchopilo a naplnilo mé očekávání po pilotu. Takže nakonec 4* ()

Mr.Husts

Seriál mě sice už od začátku zaujal, ale že se z toho postupně vyvine taková řežba, že když v každém díle ukážou byť jen 5 minut z ostrova tak se budu klepat nadržeností jak malý Jarda zkoumající zákoutí svého těla jsem rozhodně nečekal. Prvních pár dílů se Arrow tvářil jako průměrný superhrdinný akčňák plný klišé, který nám toho moc nenabídne , ale čím víc se příběh ostrova a Olivera Queena poodhaluje, tím víc seriál žeru a žasnu nad promyšleností příběhu. Naprostá pecka a Mannu Bennet, pro mě nezapomenutelný Crixus je tady konečně ve svojí další zběsilé roli prostě geniální. ()

kinghome

Od začátku skvěle zpracovaný seriál. Úžasný herci, který sice vypadaj, jako z vlhkýho snu třináctek, ale opravdu umí hrát a do děje se hodí. Nebyla tam jediná postava, která by neměla přesně stanovenou roli, kterou zvládla na 100%. Hajzlové hrajou hajzly a klaďasové jsou sympatický. Jako obrovskou výhodu beru to, že to není dělaný jako klasickej akční superhrdinskej film nebo seriál, tohle je prostě lidský příběh a jediní co tam je hypersupernadpřirozený jsou ty šípy, který se daj ale vysvětlit bohatstvím Queenových. Strašně mě bavil i vedlejší příběh minulosti Olivera a další vedlejší linky drzé a protivné sestry Speedy (Thea) a dokonce i milostných vztahů mezi Oliverem, Laurel, Tommym a do toho se vmíchala i Helena, prostě vše mě dostalo a plný počet nedávám jen kvůli strohým bitkám, které se dali ohodně vylepšit, ta choreografie vypadá strašně, a kvůli tomu, že si počkám co přinese 2. sezóna. Oblíbené postavy: Oliver, Thea, Diggle, Quentin, Felicity ()

Mrkvič

První díl mi ještě chvílema přišel zajímavý, ale očekávání byla po upoutávkách úplně někde jinde. V dalších dílech se už nic víc nenabízelo, tak jsem to vzdal. ()

JimmyII

Ano, je to trochu teenagersky soap-operové. Ano, hraje si to na víc, než čím to je. Ano, Stephen Amell je příšerný herec. Ano, vykrádá to Batmana (to ale i komiksový Green Arrow ve svých začátcích, takže ok). Ale koho by nebavilo sledovat (s jedním okem vypíchnutým a druhým zavřeným) realistického hrdinu v metropoli 21. století, který má hláškujícího černošského sidekicka a sexy bloňďatou hackerskou spolupracovnici? Navíc se objevuje plejáda dalších hostujících hrdinů z DC univerza a celé je to vlastně hrozně... no ano, guilty pleasure. Další fetiš pro seriálisty. ()

Haretix

Pilot: Od první minuty plyn pomalu na podlaze, skvěle odvyprávěný původ hrdiny, který se postupně odhaluje. Perfektní a dynamické akční scény, kde nechybí efektivní nápady. Hlavní hrdina sympaťák, kterému začnete ihned fandit a hot tu je Katie Cassidy a i Willa Holland. ()

LadyPupu

První série mne celkem zaujala. Dílko s temnou atmosférou, zbytečně se moc nemluvilo, jako oddechovka ok. Ve druhé sérii se ze Samozvance (Hooda) stal Arrow. Akce ok i když člověk neví, zda kouká na lacinou kopii Batmana v kombinaci se Spidermanem nebo Hulkem. Ale ty dialogy! Beverly Hills hadr. Dokud se tam mydlej fajn, ale jak začnou mluvit, je to průser. Pardon. ()

Lachtaan

Když na podzim roku 2013 přišel Fanda s Arrowem, člověku to přišlo jako zcela nezajímavá, neznámá věc s prapodivným příběhem či zápletkou.. Jakmile se ale člověk odpoutal od televize, kde musel čekat každý týden na dva nové díly ještě s bonusem unavných TV reklam a dal se do nepřetržitého sledování seriálu na PC, něco se změnilo.. Dostal sem možnost sledovat zcela nový koncept seriálu, který sem ještě nikde neviděl.. Dostal sem akci, napětí, dobrodružství, záhadnost, sem tam i temno.. První série, která se dá označovat převážně jako krimiseriál s prvky dobrodružného žánru, byla dokonalá.. Druhá série, kde se začalo dávat více prostoru pro vzpomínky na ostrov Lian Yu i pro konečné propojení temné minulosti se současností, byla hlavně díky přítomnosti Manu Benetta jako Deathstrokea také výborná.. Třetí série se již hodně zaměřila na samotného Ras Al Ghula a jeho Ligu asasínů, tohle napětí bohužel zruinovalo množství nejrůznějších zmrtvýchvstání.. Když sem v říjnu poprvé zapnul čtvrtou sérii začínající názvem Green Arrow, měl sem oprávněné obavy.. První cca 4. díly byly nezajímavé, třešničku na dortu přidala návštěva Johna Constantinea s jeho magií.. Až nyní, kdy se v Malcolmu Merlynovi opět probouzí nenávist a zlost dostává seriál opět svou původní štávu a zasloužený spád :) ()

alyssa18

Hodnocení po pilotním dílu: hodně dobré... napětí, akce, náznaky lovestory, pěkný chlap k tomu (už mi ani nevadí, že Olivera nehraje Justin Hartley). 80% a rozhodně sleduju dál. ()

Sabiana

Zatím po první sérii. Až někdo ze štábu povyráží scénáristy, kteří nepochybně strávili mládí u venezuelskch telenovel, zvedne plat choreografům, aby přidali nápaditých akčních sekvencí, a uvědomí si, že všichni už od čtvrtého dílu víme, že Amell se na roli fakt nadřel a seriál tedy nemusí prodávat (především divačkám) přes jeho vypracované tělo a nevinný úsměv, pak hodnocení zvednu. ()

ywo666

Ty vole toto má 77%? CSFD si zo mňa robí dobrý deň. Keby z toho spravia celovečerný film tak má 45-55%. Porovnanie s Drak Knightom je smiešne. To asi niekto musel zbaštiť vagón LSD. To je ako potrovnať Terminátora 2 a Univerzálneho vojaka 2. Dialógy sú tu občas fakt zlé. A keď náhodou nie. Tak sú zhadzované špatnými hereckými výkonmi. Polovica obsadenia bola fakt slabá, vrátane hlavného hrdinu. Aspoň, že fyzicky dáva úlohu. Ale polku filmu sa ztvári a správa ako totálny žaluď. Réžia je podpriemerná. Ešte aj s potencionálnych napínavých scén nevyťažili nič moc. Zachraňuje film akcia? Trochu. Ale nie je až taká dobrá a nie je jej až tak veľa. A najhoršie sú na tom tie rodinné drámy a keci. Občas je to ako zlá telenovela. Prečo teda dávam tri. Občas je to vtipné. A občas je to tak zlé až to je vtipné. A tá akcia predsa len pridá nejaké body hore. A celý koncept je dosť dobrý. Len to prevedenie zlyhalo. A celá časť na ostrove je dobre spravená. Crixus je pán. Navyšše posledný diel prvej série je fakt výborný. Klobúk dole (aj keď možno iba vyčnieval medzi tými podpriemernými časťami) Dám teda dávam tri. Ale ja som k podobným veciam benevolentný. Ostatní by mali dať väčšinou menej. 77% mi nedáva zmysel. ()

Zek

Arrowa jsem sledoval od úplného začátku a i přes některé série, je to od DC dost silný průměr. ()

Unnamed

Nikdo z hereckého obsazení (a postav) mě nezaujal, příběh se zdá být lehce béčkový a upřímně nevěřím, že se to dostane přes 1. sérii. Akce je neuvěřitelná (v tom ohledu, že borec s lukem vymlátí komando lidí ozbrojených automatickými zbraněmi a vyhne se přitom všem kulkám). Pilot nezajímavý, dal jsem tomu ještě pár dalších díl, kdyby se to mělo náhodou zlepšit (a také se tak stalo - nebo si na to člověk spíše zvykl - ale ten scénář, no fuj) a po celkových 8 dílech raději končím s hodnocením 3*. ()

Schobul

**** za první čtyři díly. EDIT po 8 dílech: 3* a jestli to tak půjde dál, rozejdeme se spolu ve zlém. Začíná z toho být boblblý twilight. ()

Slider

Prvá midseason: spočiatku sa striedajú zaujímavé momenty a wtf momenty tak 50 na 50, niektorí herci vyslovene lezú na nervy (Oliverova sestra, tatko detektív) ale hlavná postava je sympaťák. Stačí len pristúpiť na niektoré pravidlá hry a je to hneď znesiteľnejšie, dokonca sa to začne postupne zlepšovať a zo dve epizódy sú naozaj podarené. Ešte tak úplne odstrániť nudnú dejovú líniu z ostrova a zase to bude o kúsoček lepšie. ()

Timak

Tak zatím jsem viděl asi 6 dílů, ale je to čím dál tím lepší. Trochu jsem se obával, že to sklouzne do průměrné šedi, ale příběh se nám pomalu vykresluje, atmosféra se stupňuje, Olivere, jen tak dál. Držím palec ;-) Dodatek: Mé hodnocení 5* patří prvním dvou sériím - potom to jde opravdu rychle z kopce a tu čtvrtou jsem už ani nedokoukal. Škoda veliká, protože jsem si seriál oblíbil již od první epizody a patřím k těm málo jedincům, kteří považují první sérii za lepší, než tu druhou. ()

Jolinar

Po 2. sérii přidávám další hvězdu! Ubylo rodinných dramat a přibylo komiksových hrdinů. V 1. sérii mi vadily silácké dialogy a ploché postavy. Flashbacky na ostrov byly moc zajímavé a nejvíce mě dostala postava ajťačky Felicity. V 2. sérii se všechno ještě vyostří, zamotá a flasbacky jsou ještě důležitější a zajímavější pro děj v současnosti. Sice je téma silně vykrádající, přesto považuju Arrow za výborný komiksový seriál. ()

Nejstahovanější seriály za rok 2020

Nejstahovanější seriály za rok 2020

06.01.2021

Green Lantern dostane seriál

Green Lantern dostane seriál

30.10.2019

Chystaná služba HBO Max odhalila svůj budoucí obsah a mezi novinkami se teď čerstvě objevil taky připravovaný projekt od DC, hraný Green Lantern. Seriál povede producent Greg Berlanti, který… (více)

Hvězdy Smallville míří do Arrowverse

Hvězdy Smallville míří do Arrowverse