Simpsonovi

TV spot
USA, (1989–2024), 285 h 29 min (Minutáž: 20–25 min)

Scénář:

John Swartzwelder, Dan Greaney, David X. Cohen, Richard Appel (více)

Série(36) / Epizody(790)

Slatibarfast

Simpsonovci sú neprekonateľný seriál, vydržať na obrazovke 20 rokov, to už o niečom svedčí. Človek po 20 sériach získa dokonalý prehľad o americkej spoločnosti, kultúre, živote a vôbec. ()

pekas

Simpsonovi , to je pojem. Humor "ze života", drsnej i dojemnej a jeden z průkopníků tohoto typu seriálu. Co naplat, Futurama se mi líbí o dost víc. ()

4k7

"Kdyby táta zabil každýho, komu to sliboval, kdo z nás by tu teď seděl?" Simpsonovy sleduju odmalička a už tenkrát se mi hodně líbili. Za těch 20 roků je znám téměř nazpaměť. Matt Groening vytvořil fungující městečko Spriengfield, kde každá postavička vede svůj vlastní život. Navíc každá postava je něčím specifická a má svůj osobitý charakter, na kterém jde postavit plno vtipných zápletek. Tento seriál je pro mě prostě geniální. Nestárnoucí postavičky a díly které na sebe nemají téměř žádnou návaznost. Kolikrát až žasnu, kolik jde do jednoho 20 minutového dílu narvat vtipných scének a pro mě dnes už legendárních hlášek. Ovšem tohle neplatí o celém seriálu, hodnotím tu díly od 3. do 14. série. Dále to jde se Simpsonovýma z kopce. Co nová řada, to větší blbost. Nic nejde dělat donekonečna a Matt Groening by si to měl taky uvědomit, své nejlepší nápady už dávno vyplýtval ()

Emmet

Legendární seriál o rodince žlutý američanů. Mě osobně příjde na Simpsonech jedinečné ,že z jedné zápletky přecházejí do druhé. Například Bart ráno vstane jde si koupit komiks a skounčí to u toho že z Homera se stane korbič. V češtině musm vyzdvihnout dabing ,který je snad ještě lepší než originál. Především Jiří Lábus v roli Marge je nezapomenutelný. Ne nadarmo se říká ,že jestli nějaká americká celebrita nebyla v Simpsonech je jako by nebyla vůbec. ()

KillHurt

Co napsat o Simpsonech? Simpsonovi tu pro mě vždycky byli, jsou a budou. Je to tak velký fenomén, že veškeré hodnocení je prakticky k ničemu. ()

drim87

Na tento seríál koukám od dob kdy byl poprvé uveden v ČT a až na poslední řady je to jeden z nejlepších seriálů co znám. 100% ()

Kuzmik

Typická americká animovaná rodinka, která snad nikdy "neumře". Homer, Marge, Maggie, Bart a Lisa baví už po xté sérii všechny rodiny po celém světě. 10/10 ()

Nessos

Kultovní nářez. Nemá cenu psát něco, co už je tady 100krát, ne-li 1000krát zmíněno. Přesto si dovolím přihodit jeden poznatek. Nevím, jak ostatní, ale cca od 16. série už to není to, co to bývalo. Začíná se pomalu měnit poměr mezi kvalitními díly a horšími. Za absolutní vrchol osobně považuju série 6-14 +-. Přesto jsou, a vždycky budou, Simpsonovi kvalitním seriálem, který nás všechny zřejmě přežije. Navíc se jedná zřejmě o jediný seriál, který je lepší v dabované verzi než v původní (hlavně Lábus a Dejdar jsou vynikající). ()

V.N.

Nažloutlá Simpsonovic rodinka velice příjemnou formou karikuje typickou americkou rodinu, ale také konzumní a sebestředný život v zemi za velkou louží tolik populární a cílený. Výrostek Bart, přemýšlivá a citlivá Líza, svěže arogantní tupec Homer, skrytě geniální Maggie a modrovlasatá "praktická mamča" Marge, nás baví svým originálním a chytře napsaným humorem z dílny Matta Groeninga už spoustu let. Paradoxně je tento nekonečný kreslený seriál skutečnější než jiné televizní série, snažící se popisovat každodenní realitu za pomoci herců z masa a kostí. Tahle zábava pro celou rodinu se prostě nedá okoukat. BART: Promiň, že jsme se narodili. HOMER: Hochu, tohle jsem chtěl slyšet už dávno. ()

Travinho

Geniální seriál, kde především mužské postavy, jako např. Homer, šerif Wygum, Otto, doktor Dlaha, trápí lidskou bránici opravdu dosytosti! ()

yaqwsx

Simpsonovi jsou mým životním kultem. Už od svých 3 let je pozorně sleduji kdykoliv mám příležitost. Už jsme dosáhl takové deformace, že mi stačí 10 sekund jakéholiv dílu k jeho rozpoznání. Už z tohoto důvodu je musím hodnotit nejlépe, co jde. Škoda jen, že tvůrci nemají dostatek odvahy, rozumu na to seriál ukončit. Od 16-17 série jde kvalita prudce dolů a 22 série si víc než 1,5 hvězdičky nezaslouží.... ()

kubas369

Jednadvacet let nepřetržitého vysílání mluví samo za sebe ( a to ještě nekončí). Pro americkou smetánku už dlouho platí, kdo nebyl v Simpsových jako by nebyl. Animák, který si nepokritě utahuje snad ze všeho co na světě existuje. Tuhle žlutou rodinku prostě žerou po celým světě. ()

MDesign

Najlepší animovaný seriál všetkých dôb. Odmietam hodnotiť posledné série, nestoja za nič, ale aj tak mi to nepokazí dojem. Táto žltá rodinka sa proste musí milovať. ()

Born2BeAlone

Asi těžko by se v seriálovém světe hledal kousek, ke kterýmu by seděly slova "klasika" a "masovost" více, než právě k žluté rodince z 742 Evergreen Terrace. A na druhou stranu, proč ne - udržet si přes 20 sézon vysokou kvalitu v komediálně/satirickém žánru je více než výmluvnou vizitkou. Nepatřím k fanatikům, kteří by viděli každý díl a znali všechny hlášky, ale pokud v televizi zrovna běží Simpsonovi, tak se vždycky rád podívám. Za největší devizu tohoto seriálu považuji rozmanitost charakterů, takže si každý najde "toho svého" oblíbence, s kterým může sympatizovat. Mezi mé nejoblíbenější patří Ned Flanders, Clancy Wiggum (náčelník policie) a Vočko Szyslak :o). ()

Metalicum

Seriál se dvěma ústředními tématy. První z nich, a to hlavní je vyzvdihování rodiny jako základního celku ve fungující americké společnosti, nesmírná důležitost dobrých mezilidských vztahů (včetně zobrazení jejich parodie) a zároveň celkový dopad dobré morálky na život a dení kolem nás. To druhé je vtipné, někdy až satirické komentování současných jak politických, sociálních tak ekonomických světových (ale hlavně amerických) problémů. Seriál má silný filozofický podtext, každá postava je do posledního detailu promyšlená a její chování je vždy odhadnutelné, někdy až strukturovité. Jinak je to můj absolutně nejoblíbenější seriál a jeden z mála amerických, jehož humorná stránka je vskutku dokonalá a promyšlená a kde se nevsází na pouhý situační humor jak tomu často bývá u jiných am. sitcomu. Najdete zde všechno od prostého slovního humoru, přes situační komedii až k silně satirickým poznámkám k aktuálnímu dení i k celé am. společnosti. Seriál zároveň neztrácí tempo ani po 18 sezonách, kolem 20 však už tvůrcům docházejí nápady. Kdo by je ale chtěl po 450 nebo kolika dílech kamenovat?? 100% ()

white_

vážně nechápu vás, co jste schopni dát Simpsonům jenom 4* nebo ještě méně! ukažte mi jediného člověka, kdo by tuhle žlutou rodinku neměl rád, nebo kdo by ji neznal! kolik lidí na Simpsonech vyrůstalo, kolik lidí je zbožňuje! a právě kvůli tomu si -nehledě na to, že každá série není nejlepší- zaslouží Simpsonovi pěkných pět hvězdiček =).... 100% !!!! ()

Disney+ odstartuje v Česku 14. června

Disney+ odstartuje v Česku 14. června