Medium (TV seriál)

Medium

Médium

Krimi / Drama / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller

USA, 2005, 129x45 min

Patricia Arquette, Jake Weber, Miguel Sandoval, Anjelica Huston, Amy Price-Francis, Maria Lark, David Cubitt, Sofia Vassilieva, Edoardo Ballerini, Paul Adelstein, Holt McCallany, Alexandra Breckenridge, Kerris Dorsey, Lauren Vélez, Silas Weir Mitchell, Lydia Blanco, Colby French, Kay Panabaker, Bobby Coleman, Aleksa Palladino, Katie Cleary, Kathy Lamkin, Hayes MacArthur, Gina Philips, Darlene Tejeiro, Jessy Schram, Alicia Coppola, Kate Levering, Caroline Macey, Octavia Spencer, Cassandra Hepburn, Dakin Matthews, Dean Norris, Emma Stone, Kimberly Evan, April Grace, Ryan Michelle Bathe, Matt Cohen, Mona Weiss, Naja Hill, Tania Raymonde, Sofia Karstens, Chris Messina, Anjul Nigam, Peter Birkenhead, Wallace Langham, Bellamy Young, James Immekus, Alan Ruck, James Frain, Jake Richardson, Derick Alexander, Rebecca Metz, Marcus Chait, Richard Hilton, Kevin Alejandro, David Bardeen, Frank Wood, Billy Unger, Elizabeth Lackey, Perrey Reeves, Jessica B. Morton, Summer Altice, Shanna Collins, Jaime Ray Newman, Zoe Kazan, Lynn A. Henderson, Eric Stoltz, Randy Oglesby, Tyrees Allen, Arjay Smith, Jim Holmes, Ted Garcia, Vincent Duvall, Vicki Davis, Taylor Geare, Joey King, Lily Rabe, Lucas Till, Darcy Rose Byrnes, Kyle Gallner, John Ales, Peter Wingfield, Jennifer Lawrence, Jude Ciccolella, Frances Fisher, Rami Malek, Sam Trammell, Rumer Willis, William Ragsdale, Paige Howard, Jason Priestley, Balthazar Getty, Samantha Quan, Ebon Moss-Bachrach, Salvator Xuereb, Cody Longo, Sam Anderson, Deirdre Lovejoy, Geoff Pierson, Jordan Garrett, Alex Fernandez, Matt Barr, Jennifer Missoni, Johnny Pacar, James van der Beek, Thomas Jane, Jim True-Frost, Gia Mantegna, Holliston Coleman, Asher Book, Amy Landecker, Diane Venora, Taylor Nichols, Rosanna Arquette, Jennette McCurdy, Jeremiah Birkett, Charlie McDermott, Christina Pickles, Sarah Lilly, Lee Garlington, Mike Hagerty, Jonathan Adams, Michaela Watkins, Gregory Itzin, Charlie Hofheimer, Tom Everett, Daniella Alonso, Matt Prokop, Joe Manganiello, Bryce Robinson, Sarah Drew, Rick Worthy, François Chau, Fredric Lehne, Melinda McGraw, Tony Curran, Michael Rady, Alexandra Krosney, Michael Raymond-James, Enuka Okuma, Kylan James, Carol Potter, Amanda Thorp, Christa B. Allen, Noel Fisher, Rachel Vacca, Geoffrey Arend, Mitch Pileggi, Elsie Kate Fisher, Reynaldo Rosales, Lana Parrilla, Enrique Murciano, Erin Cottrell, Tracy Pollan, Aisha Hinds, Josie Loren, Christopher Wiehl, David Arquette, Warren Kole, Willie Garson, Mireille Enos, Katherine Kamhi, David Haydn-Jones, Lisa Jay, Sarah Hagan, Scott Holroyd, Sydney Walsh, Natalie Zea, Jayden Lund, Derek Magyar, Alexandra Chando, Mimi Kennedy, Julieta Ortiz, Jillian Armenante, William Sadler, Paul McCarthy-Boyington, Richmond Arquette, Suki Kaiser, Michael Shamus Wiles, Alex Rose Wiesel, Will McCormack, Rob Mayes, Remy Ryan, Tad Atkinson, Brian Hallisay, Joe Chrest, Jonathan Chase, Samantha Droke, Andrew Rothenberg, David Dayan Fisher, John Cothran Jr., Di Quon, Joe Stevens, Robert Blanche, Teri Reeves, Angela Paton, Rebecca Wisocky, Lawrence Monoson, Anya Monzikova, Khary Payton, Michael Robert Brandon, Morena Baccarin, Max Casella, Jen Drohan, Jasmine Jessica Anthony, Benjamin Mouton, Shea Whigham, Marisa Coughlan, Charlayne Woodard, Andrew Caldwell, Jessica Lancaster, David Warshofsky, Pruitt Taylor Vince, Rena Sofer, Tom Verica, J.C. MacKenzie, Sierra McCormick, Jamil Walker Smith, Tony Hale, Louis Iacoviello, Elizabeth Roberts, Dane Northcutt, Kyle Bornheimer, Ellie Gerber, Reiley McClendon, Sean Wing, Romy Rosemont, Kate Burton, Chris McGarry, Derek Phillips, Michael Fairman, Jenny Mollen, Scott Lawrence, Del Zamora, Bruno Gunn, Brent Jennings, Emily Alyn Lind, Noah Bean, Dyllan Christopher, Saba Homayoon, Mozhan Marnò, Molly Hagan, Candice Azzara, Bubba Lewis, Ryan Caltagirone, Cas Anvar, Emily Swallow, Zahn McClarnon, Dylan Minnette, Annabelle Gurwitch, Ronnie Gene Blevins, Barbara Tarbuck, José Zúñiga, Marc Aden Gray, Jenna Gavigan, Jessica Lundy, David Barry Gray, Cameron Dye, William Schallert, Joe Hart, Abbie Cobb, Camryn Grimes, Ben Weber, Will Peltz, Amir Arison, Betty Gilpin, Jeanette Brox, Jay Huguley, Vanessa Marano, Raúl Esparza, Blaine Saunders, Erica Piccininni, Erich Anderson, Spencer Garrett, Damián Delgado, Ian Reed Kesler, Treva Etienne, Evan Parke, Brooke Mackenzie, Hayley McFarland, Erin Raftery, Frank Cappello, Elizabeth Rice, Pablo Schreiber, Amanda Detmer, Rachel Miner, Vedette Lim, Nicole DuPort, Abby Brammell, Maite Schwartz, Ursula Mayes, Michael Mantell, Kelly Overton, Rebecca Mozo, Shane McRae, Geno Monteiro, Neve Campbell, Rebecca Gayheart, Dru Mouser, Jayne Taini, Tyler Foden, Geoffrey Owens, Zack Duhame, Tahmus Rounds, Katherine Sigismund, Michael Hyatt, Begonya Plaza, Freddie Smith, Danielle Panabaker, Brett Davern, David Burke, John Prosky, James T. Callahan, Alejandro Furth, Amy Pietz, John Lee Ames, Megan Henderson, Shaun Baker, Vivian Bang, Joshua Rush, Matthew Del Negro, Serena Reeder, Faith Prince, Jennifer Carta, Tom Schmid, Kate McGregor-Stewart, Melanie Paxson, James Urbaniak, Ian Barford, Ian Patrick Williams, James Patrick Stuart, Pilar Holland, Jan Hoag, Christina Scherer, Rizwan Manji, Kenneth Meseroll, Andy Mackenzie, Marcus Giamatti, Link Baker, John Vickery, Gary Wolf, Mike Peebler, Susan Kelechi Watson, John Mese, Mimi Lieber, Adrian Sparks, Griffin Cleveland, Zoë Hall, Myk Watford, Mark Hutter, Brandon Keener, Bryan Callen, Roger Aaron Brown, Mason Vale Cotton, Carlos Lacámara, JD Cullum, Lily Knight, Wayne Grace, Peter Porte, Tim Conlon, Jay R. Ferguson, Shane Woodson, Conor O'Farrell, Matt Winston, Brian Howe, Daniel Booko, Michael Gladis, Franc Ross, Lak Rana, Suzanne Cryer, Susan Beaubian, Jeff Corbett, Ryun Yu, Matt McTighe, Madison Mason, Kevin Sizemore, Stephanie Pearson, Elliott Grey, Nick Price, Susan Angelo, Rachel Kimsey, John DeMita, Heather Mazur, Rolando Boyce, Bill Heck, Ric Sarabia, Steve Kazee, Scott Klace, Andrew James Allen, Karen Pittman, Akiko Morison, David Barrera, Robert Clotworthy, Grant Shaud, Helena Barrett, Ron Perkins, Scott MacArthur, John Eddins, Stoney Westmoreland, Matthew Glave, Haynes Brooke, David Jahn, Anne Gee Byrd, Julie Dretzin, Deborah Offner, William Allen Young, Matt McKenzie, John Sloman, Tom Beyer, John Hartmann, John O'Brien, H. Richard Greene, Robert Christopher Riley, Cornell Womack, Adam Kulbersh, Bellina Logan, Reena Dutt, Graham Shiels, A. Russell Andrews, Starletta DuPois, Lorin McCraley, Larry Clarke, Stephen Mendillo, Michele Marsh, John Linton, John Wesley, Mia Barron, Elizabeth Dennehy, Rob Benedict, Jorge-Luis Pallo, Bill Tangradi, Zoë Simpson Dean, Michael Laskin, James M. Connor, Tim Hopper, Rod McLachlan, Olivia Sandoval, Marc Vann

Zvláštní. Nejdřív mě to vůbec nezaujalo - později naopak... Těch rovin, které mě tu baví, je víc. I když myšlenka zpracovávající spolupráci intuicí a jinými zvláštními schopnostmi nadaného člověka s kriminalisty vůbec není nová, tohle pojetí je příjemně zemité. Žádná víla tajemně vykukující mezi aurou, obláčky ektoplazmy, krystaly a bílými holubicemi, ale úplně obyčejná mamina od dětí s príma mužem a běžnými problémy hmatatelného života. Přijde mi důležité, že se tam objevuje zrovna tohle: protože až v kombinaci s jejími nevšedními schopnostmi vzniká zajímavě vyvážený prostor - rovnováha a prostor, který si často neuvědomují ti, kdo by rádi ulítávali v jakýchkoli esoterických rovinách...(16.12.2009)

Základ to má celkem netradiční a příběhy bývají zajímavé. To ovšem neznamená, že zápletku divák neodhalí daleko dříve než hlavní hrdinka. Z diskusí a příspěvků jsem měl pocit, že je tento seriál strašidelnější, takže v tomto bodě mírné zklamání. Postupem času jsem si však rodinu DuBoisových opravdu zamiloval. Moje favoritka je prostřední z dcer, Bridgett.(22.1.2009)

tak prvně bych tu ráda reagovala na něčí komentář, že Patricia je "hrozná machna". To vám ty americký hollywoodský vymejváky nebo ty telenovelský nesmysly plný plastikovejch dam už úplně vymyly mozky? Patricia hraje mámu od 3 dětí, v reálným životě to není tak, že po třech dětech bude vypadat jako modelka, co svátečně žere jenom jednou v tejdnu. Pokud ovšem nepoleze po každym porodu na tu plastiku. Ale to ženskou se zdravým rozumem nenapadne. Patricia je stále krásná, zajímavá a svým charismatem dodává seriálu to něco, co by tam jinak velmi chybělo. takže hodnotím za lepší 3+.(15.2.2011)

Médium je naprosto inteligentní záležitost. Někdy to sice ne úplně dává smysl, ale takový přece sny jsou..bez hlavy a paty. Ani nevím, jestli bych to nazval sci-fi seriálem nebo spíš nějákým rodinným dramatem, protože ikdyž hlavní představitelka Allison DuBois (Patricia Arquette) vidí budoucnost skrze svoje sny, to okolo je tak syrový a reálný, jak to jen ve smyšleným seriálu může být :D Taky důkaz toho, že Hallmark nevysílá jenom sračky.(24.4.2011)

Příjemně temný seriál, jehož atraktivita pro mne spočívá zejména v osobě představitelky hlavní role. Patricia Arquette je mou oblíbenou herečkou už od snímku "Lost Highway", ale kupodivu až v "Mediu" jsem si nějak výrazněji uvědomil, jak nepřehlédnutelnými přednostmi ji příroda obdařila :-) . Kromě toho i český dabing této herečky se velice povedl, působí nesmírně mile a - kam se hrabou policejní náboráři - když vidím a slyším Allison, mám neodolatelnou potřebu sloužit a chránit!(28.7.2008)

• - Postava Allison DuBois má reálný základ. Její stejnojmenný předobraz je ve Spojených státech amerických vyhlášeným duchovním médiem. (Weissik)

• - Médium má na kontě množství nominací na různá televizní ocenění. Několik z nich seriál proměnil (např. Emmy pro Patricii Arquette - 2005). (Weissik)

• - Seriál vychází ze skutečných případů a kauz, na jejichž řešení se podílela reálná Allison DuBois. (Weissik)