Reklama

Reklama

Médium

(seriál)
Krimi / Drama / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller
USA, (2005–2011), 92 h 59 min (Minutáž: 41–45 min)

Hrají:

Patricia Arquette, Jake Weber, Miguel Sandoval, Anjelica Huston, Amy Price-Francis, Maria Lark, David Cubitt, Sofia Vassilieva, Edoardo Ballerini (více)
(další profese)

Série(7) / Epizody(130)

Na první pohled obyčejná žena Allison DuBois je obdařena zvláštním darem. Má vize, díky kterým dokáže předvídat zločiny či nebezpečné situace. Často ji ve snech navštěvují mrtví lidé, kteří jí prozradí detaily o své smrti nebo o jiných zločinech. Jako médium napomáhá při řešení kriminálních případů a náročnou práci musí sladit se svým rodinným životem... (TV Nova)

(více)

Recenze (58)

Valkyria 

všechny recenze uživatele

Líbí se mi myšlenka seriálu... mám ráda kvalitní krimi seriály... A k tomu ta mystika hlavní postavy, která se velice sympatická... Fajn se na to kouká... V reálu (Nevím, jestli u nás v republice... ale v cizině rozhodně ANO!) jsou opravdu média, která pomáhají vyšetřování případů... A je až děsivé, jak často se trefí přesně do černého... ()

chrispe 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Jelikož mě tento seriál v 95% vždycky donutí sednout na zadek a dívat se, jak to bude dál, nemůžu jinak. A to i přesto, že jednotlivé scénáře dílů jsou jak z kopíráku - sen, nedůvěra, pátrání, uvěření a (někdy jo a někdy taky ne) happy end. Nutno podotknout, že občas se sny vyrovnají leckterým hororům. Díl, kdy se Allison zdá o podivném motivačním kurzu? kde se chlápek ptá, co všechno jste schopni pro svou věc udělat, mi leží v hlavě ještě teď. ()

Reklama

Lolita 

všechny recenze uživatele

tak prvně bych tu ráda reagovala na něčí komentář, že Patricia je "hrozná machna". To vám ty americký hollywoodský vymejváky nebo ty telenovelský nesmysly plný plastikovejch dam už úplně vymyly mozky? Patricia hraje mámu od 3 dětí, v reálným životě to není tak, že po třech dětech bude vypadat jako modelka, co svátečně žere jenom jednou v tejdnu. Pokud ovšem nepoleze po každym porodu na tu plastiku. Ale to ženskou se zdravým rozumem nenapadne. Patricia je stále krásná, zajímavá a svým charismatem dodává seriálu to něco, co by tam jinak velmi chybělo. takže hodnotím za lepší 3+. ()

lektvar 

všechny recenze uživatele

Pestré príbehy, pekne vystavané časti, ale bohužiaľ chyba mnohých seriálov, keď do hlavnej postavy obsadia filmového herca, ktorý sa živil úplne inými postavami. Arquettovú si chcem uchovať v pamäti ako sexapealom nabitú divu z Lost highway, či True Romance, nie ako domácu puťku s šedivým kvázireálnym charakterom. ()

anderson 

všechny recenze uživatele

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: TV MARKÍZA = 29.1.2007 (29.1.2007) Otec MOONLIGHTNINGu sa vrátil a ja som právom očakával bombu. Žiaľ nestalo sa. Napriek tomu, ale MEDIUM nezatratím. Súdna asistentka v podaní umiernenej PATRICIE ARQUETTE má vízie s mŕtvymi a vidí budúcnosť. Túto svoju schopnosť sa rozhodne po konzultácii s podobne nadanou ženou využiť v prospech spravodlivosti. Začne pracovať ako "konzultantka" prokurátora a objasňuje najrôznejšie prípady vrahov, pedofilov, podpaľačov a iných úchylov. Do toho všetkého sa mieša jej bežný rodinný život s pragmatickým manželom a 2 deťmi (pričom aj jej staršia dcéra má podobné schopnosti). Napriek tomu, že producenti chceli nakrútiť produkt pre celú rodinu (MARKÍZA sériu vysiela popoludní) CARON udržal jednotlivé epizódy na úrovni, ktorá neskĺzla k patetizmu SUE THOMAS ani k "telenovele" typu ALIAS. Epizódu 9. z druhej série dokonca MARKÍZA vyhodnotila ako mládeži neprístupnú a odvysielala ju až po polnoci. (29.3.2007) ()

Galerie (249)

Zajímavosti (9)

  • Postava Allison DuBois má reálný základ. Její stejnojmenný předobraz je ve Spojených státech amerických vyhlášeným duchovním médiem. (Weissik)
  • Seriál vychází ze skutečných případů a kauz, na jejichž řešení se podílela reálná Allison DuBois. (Weissik)
  • Médium má na kontě množství nominací na různá televizní ocenění. Několik z nich seriál proměnil (např. Emmy pro Patricii Arquette - 2005). (Weissik)

Reklama

Reklama