Simpsonovi

Ukázka z filmu
USA, (1989–2024), 285 h 29 min (Minutáž: 20–25 min)

Scénář:

John Swartzwelder, Dan Greaney, David X. Cohen, Richard Appel (více)

Série(36) / Epizody(790)

AlfaNumerO

Jak to tak bývá, s délkou seriálu klesá i jeho kvalita. To se bohužel nevyhnulo ani Simpsonovým. Ač první série svou kvalitou opravdu válcují vše co jim přijde pod kola, poslední mají problém vůbec vyjet do mírného kopce. Pokud ale vezmeme v potaz, že frčí v televizi již 20 let a mají neustále své diváky, nelze jinak než pochválit výkon, se kterým se o to pokouší. Kdo by se při více než dvacetiletém běhu občas nezasekl. I s kapkou sentimentu s ohledem na to, že mě seriál doprovází po většinu mého života, dávám 80%. ()

Peetas

Legenda mezi animovanými seriály, na kterou nezapomenu, zvlášť na výborný český dabing, a budu mít vždy rád. ()

Bauer

Tak měl jsem teď možnost zhlédnout všechny díly a musím říct, že se jedná opravdu o skvělou zábavu při které jsem se dost často smál i nahlas .Samozřejmně, byli zde nějaké díly, které mně nebavily ale bylo jich málo. Chtěl bych pochválit český dabing, který je snad nejlepší z českých dabingů!! Tento serial jsem viděl s původním dabingem, francouzským, španělským a dokonce i s ruským dabingem a musím napsat, že ten náš český je prostě špičkovej!!! Ale stále pro mně ( i když jen o něco málo ) je nejelepší animovaný seriál Futurama. ()

duklak2

Homer, Marge, Bart, Lisa, Magy a další. Skvělý animák z USA. Hodně dílů jsem viděl několikrát a pořád jsem se bavil. Dobrý je také záporák Burns a jeho jaderná elektrárna. ()

Earl_23

Dětství, dospívání, dospělost...Simpsonovi mě provázeli dosud celý život, a tak doufám, že jen tak naše žlutá rodinka neskončí. Srdeční záležitost! ()

Fevas

Všichni je známe a všichni je máme svým způsobem rádi. Jsou to prostě Simpsonovi, žlutá rodinka se šprtem, opilcem, darebákem, mimčem a mámou jak se patří, kteří nás baví - jednou ročně straší - už přes dvacet let. Těžko nedat pět hvězdiček :) ()

luka4615

Simpsonovi jsou podle mého názoru jeden z nejlegendárnějších a nejstálejších seriálů, který se na našich obrazovkách drží už neuvěřitelných 25 let. Neznám žádný jiný seriál, snad s výjimkou nikdy nekončících, stupidních telenovel, který by se vysílal tak dlouho, a pořád si držel laťku kvality hodně vysoko, byť v posledních pár sériích indikuji poněkud lehký úbytek kvalitních gagů. Ale to je vzhledem k době, po kterou je seriál na světě docela pochopitelné. Dnes už asi pro mnoho lidí (i pro mě) rodina Simpsonových, skládajíc se z praštěného otce Homera, jeho ženy Marge a jejich dětí, Barta, Lizy a Maggie naprosto nesmrtelný pojem. Celá rodina i s potažmo všemi postavičkami kolem, zažívá různá dobrodružství, která vznikají v důsledku Homerovy stupidity, která i po těch letech dokáže pobavit. Simpsonovi jsou seriál, který mě provázel skrze mé dětství, kdy byl vysílán na ČT2, a poté přes pubertu až do dnešních dnů, kdy je seriál vysílán na Prima COOL. Ve skrytu duše doufám, že tento seriál nikdy neskončí a bude mě provázet i nadále. „D'oh!“ ()

Lucasion

Kdo by neznal Homera, Marge, Barta, Lisu a Magie Simpsonovi? Tato geniální, žlutá rodinka je základ animované komedie. Svědčí o tom desítky sérií a stovky dílů. Nekonečné hlášky a nekonečný humor dovedl tento seriál na vrchol všech seriálů. Nemám, co bych dodal. Někdy je pravda, že humor vázne a některé díly jsou nudné. Ale jako celek se ani jinak hodnotit nedá. Geniální animovaný seriál do jakékoliv nálady. To jsou Simpsonovi! (98 procent) ()

Handle

Simpsonovi mě nikdy moc nechytli - když jsem na to narazil, kouknul jsem na to, ale zas taková bomba mně to prostě nikdy nepřišla. Takže nevadí mi to, ale 3. nejlepší seriál všech dob? Ani náhodou. Seriál je jistě kult, ale nikdy jsem ho nevyhledával a příjde mi prostě opravdu šíleně nadhodnocený. Musím však vyzdvihnout český dabing, který mě fakt baví! Celkově za tři hvězdy, což se může zdát u takhle dobře hodnoceného seriálu málo, ale já to tak opravdu vidím. Některé díly jsou prostě slabé, některé zase silnější, někdy vtipné, někdy méně, někdy neuvěřitelně bláznivé, ale celkově rozhodně nevyvážené... ()

Caelos

1 Série: 01)Vánoce u Simpsonových - Seriál začíná netradičně vánočním dílem, čili v podstatě speciálem. Seznámíme se v něm s několika hlavními postavami, které jsou ale na začátku povahově dost odlišné od pozdějších sérií. "Rolničky, prdlačky, Batman je pako, po hlavě spad do hnoje a smrdí mu sako..." První díl není tak dobrý a hlavně nám Simpsonovi zase tak moc nepředstaví, respektive představí, ale představoval bych si to jinak.... Nevím jestli byl dobrý nápad začínat zrovna vánočním dílem. I tak, 9/10, je to krásně naivní a dětštější než teď, v nových epizodách.*****02)Malý génius/Bártův test - Bart je hloupý a podvodem se dostane do školy pro vysoce nadané děti. Tenhle díl moc nebaví, někdy dokonce i nudí. Vystoupení Martina Prince (v českém dabingu) je příšerné. U mne díl zachraňuje skvěle udělaná "snová" animace ve vlaku. 5/10*****03)Homerova odysea - Tenhle díl je zásadní... Homer v něm totiž získá své stálé místo o které sice nesčetněkrát v dalším průběhu příjde, ale dá se říci, že tam dělá pořád:-) Z první série patří k těm lepším. Taková perlička, Smithers, který se objeví v seriálu poprvé, zde má černou pleť, až v dalších dílech se přetransformuje na bělocha:-) Homerova odysea je také dobrý motivační díl pro nezaměstnané. 7/10*****04)Taková nenormální rodinka - Asi nejhorší díl první série. Slušný Homer, moralizování... sice je to na konci klasicky simpsonovsky přebito, ale i tak je celý ten díl nudný. 2/10*****05)Bart generálem aneb kdopak by se Nelsona bál- Je tam Hermann, je tam strašný Dejdarův dabing (jako v celé první sérii) a celkově je ten díl tak nějak dětský. Postava Nelsona se mi líbí spíše v pozdějších fázích seriálu. 5/10*****06)Smutná líza-První setkání s Murphy Krvavou dásní. 6/10*****07)Volání divočiny-Jeden z těch zábavnějších z první série. Simpsnovi v lese! A Big Foot se objeví taky. Návod jak chytit zajíce. 8/10*****08)Mluvící hlava-Opět další šíleně moc moralizující díli o tom, jak vás ovlivní parta. Jinak je to ale hrozná nuda. 4/10*****09)Ve víru vášní-Marge je nevěrnice! Už za ten nápad bowlingového don juana musím dát vyšší známku :-) 7/10*****10)Světák Homer- Úplně první díl, kde Simpsonovi zaútočí svým klasickým humorem. Rozhodně nejlepší díl první série a není až tak moc dětinský. 10/10*****11)Kyselé hrozny sladké Francie- Hodně povedená taškařice, ale spíš než Bártův pobyt ve Francii (i když i ten do sebe něco má) je zábavnější výměnný student u Simpsonových. 8/10*****12)Je Šáša vinen?- Důležitý díl vzhledem k dalšímu vývoji seriálu. Zde se totiž zrodí Levák Bob(který se tady ještě jmenuje Šouflík)! A s ním i největší nepřítel Bárta Simpsona. V tomhle díle se tedy dozvíme, proč v se budoucnu snaží Levák Bob Barta zabít. Taky zde uvidíme, jako v jediném díle, Krustyho bez make upu. Díl jinak příliš směšný není. Ale je důležitý. 5/10*****13)Hezkej večer- Napínavý díl! :-) Dadynka Hajajová vypadá teda spíš jak stará alkoholička, ale tak děti ji svěřili, tak co. Když jsem byl menší, tak jsem tenhle díl měl rád, teď už... moc ne. 5/10***** První série Simpsonových je pro mě osobně celkm nezábavná, oproti tomu kam se seriál ubíral příliš dětinská a častokrát příšerně moralizující, byť to samozřejmě není takový extrém, jako třeba v Krok za krokem. Často se v ní objevují chyby, křivé kresby, nedomalované části těl, černý Smithers atp. Dále je tu český dabing, postavy se jmenují jinak než mají, například Apu je Bandolero, Levák Bob je Šouflík, Itchy a Scratchy taky nějak jinak... Hamburgry jsou karbanátky, tacos hamburgery apod. V následujících sériích se to ale vykristalizuje. 2 série: 01) Bart propadá: Tenhle díl mám rád. 8/10*****02)Homerova dobrá víla- Tenhle díl je výborný! Homer má vlasy, má Carla a ten mu ukáže jak být někdo. Klasický simpsonovský humor a veliká legrace. 9/10*****03)Zvlášť strašidelní Simpsonovi- Další zlomový díl, zlomový v tom, že se jedná o úplně první, haloweenský čarodějnický díl! A to hodně dobrý, všechny tři minipovídky jsou skvělé, tedy až na Havrana, nevím proč, ale ten, ač není špatný, příjde mi z těch tří nejhorší. Nejlepší jednoznačně únos mimozemšťanů. O prokletém domu je to taková...jednohubka.*****04)Kdo s koho- Volební díl ve kterém se objeví poprvé trojoká ryba. Nuda. 4/10*****05) Homer maskotem- Homer se ožere a začne tancovat na baseballovém stadionu. Stane se z něj maskot a postupně se tak proslaví, až dostane místo v první lize. Díl je dost nudný, stejně jako většina dílů druhé série. 5/10***** 06)Golfová společnost-Nuda 3/10*****07)Bart kazisvět-moralizující, nezábavné 4/10*****08)Ďábelský bárt-koncer, drakokros, skoky, rozbitá Homerova držka. Kdysi sranda, teď už ani ne. Seriál se pořádně rozjede až třetí séríí. 5/10*****09)Za vsechno muze televize- Marge vytvořila hezkou utopii, která se nakonec obrátila proti ní. 5/10*****10)Bartova srážka s autem- Parádní díl, hlavně při výpovědích a pekle je to skvělé. A pamatuj! Lži, podváděj, kraď a poslouchej heavy metal! :-)7/10*****11)Není ryba jako ryba- Můj nejoblíbenější díl a snad jediní Simpsonovi, kteří mě opravdu dojali. 10/10*****12)Takoví jsme byli- Jak se Homer seznámil s Marge. Taky se tady poprvé objeví Artie Ziff. Je to pecka! :-) 8/10***** 13)Homer a desatero aneb každý krade, jak dovede- Díl o pirátství:-) Dívat se na černo na kabelovku je přece hřích a zločin! :-) Dobrý díl. 7/10*****14)Láska klíčí i v ředitelně-Romantika. 5/10*****15)Ach, rodný bratře, kde tě mám?- Skvělý díl, hodně vtipný a poznáme v něm Homerova ztraceného bratr. Jako dítě jsem tenhle díl měl hodně rád. 9/10*****16)Spasitel trapitel- Simpsonovic pes je nezvladatelný a tak jej Bart musí převychovat. Celekm nuda, ale když Aup řekne, že psa uvaří, nebo když Homer telefonuje a řekne: Poslouchej ty stará vraždo, tak to se můžu počůrat smíchy. 6/10*****17)Dědovo dědictví- Dost blbý díl, ale ta softerotická scéna s pojídáním tabletek nemá chybu. 5/10*****18)Síla talentu- Marge maluje. Jako většina druhé série, trochu nuda. Takový "obyčejný" díl. 6/10*****19)Lízin let do nebe- Líza se zamiluje do suplujícího učitela pana Bergstroma a Bart kandiduje na předsedu třídy. Ani jeden z nich nebude spokojen. Homer tam má ale dobrou ránu. 7/10*****20)Válka Simpsonových- Začátek dílu je ultravýborný, sťatý Homer nemá chybu:) Druhá půlka už tak dobrá není.7,5/10*****21)Drobné kiksy nad komiksy- Bart pozná cenu peněz no a pak...pak atmosféra nedůvěry hodná The thing! :-) Celkem zábavný díl. 7/10*****22)Krevní msta- Povedený závěr druhé série. 8/10*****Druhá série není dobrá, je v ní spoustá nudných dílů a mnohdy horších než v sérii první. Zase ale obsahuje můj nejoblíbenější díl a za to jí patří dík. Simpsonovi se pořádně po simpsonovsku rozjedou až dalším dílem, ergo třetí sérií. 3 Série: 01)Šílený Homer- Hodně dobrý díl, paráda na rozjezd třetí série, jež si svou kvalitu udržuje prakticky po celou dobu. 8/10*****02)Líza na stopě zlořádu- Dobře vyvedená satira na korupci ve vládě a to v jakékoli. Dopadne to samozřejmě až extrémně dobře, ale beru to jako ironii. Pěkně udělaná animace s "prasátky". 8/10*****03)Zkáza domu Flandersů- Další skvělý zásek do třetí série, Homer je parchant a Flanders se díky němu skoro zruinuje, Bart "chodí" do karate, spousta vtipných hlášek. 8/10*****04)Bart vrahem- Zase excelentní díl, mafiánský:) Spousta hlášek, Fat Tony, gangsterský námět, spousta hlášek, paráda. 9/10*****05)Homerova definice- Homer se stane hrdinou a bude definován ve slovníku. Vtip, hlášky, paráda, prostě třetí série:-) 8/10*****06)Jaký otec, takový klaun- Tady se řeší otázka víry a Krusty to vyřeší po svém. Poprvé se zde objeví Krustyho otec. 7/10*****07)Speciální čarodějnický díl II.- Další strašidelný díl, jež se objevuje pravidelně od druhé série a jako skoro každý speciál, je to sranda:) Na Halloween si děti Simpsonovic vykoledují spousty sladkostí. I přes Margino varování, ať jich moc nesní, protože budou mít noční můry se přežerou. První minipovídka, Lízina noční můra, o přací pracce je skvělá. "Pomóc, on má prkno s hřebíkem!" Poprvé se tu objeví Kang a Khodos. Druhá minipovídka, noční můra Bárta, je o tom, že Bart má schopnost udělat komukoli cokoli za to, když se mu znelíbí, umí i číst myšlenky. No není to paráda? :). Třetí, Homerova noční můra je něco na styl Frankensteina. Celkově výborný speciál.10/10*****08) Cena lásky- Homer těžce zklame Lízu a rozhodne se jí to vynahradit koupí poníka. Samozřejmě na to nemá a tak se snaží seč může. Akorát že moc nemůže. Je to pěkný díl v tom, že ukazuje, jak se otec obětuje pro dceru. A zase vtip, spousta svělých hlášek. Homerův denní pracovní "nenáročný" rozvrh je... geniální.9/10*****09)Hromská sobota- Parádní díl, zazačátku je to větší sranda, když se Homer o Barta nezajímá. Pak to klesne, ale jen o píď, výborný díl. 9/10*****10)U ohnivého Vočka- Když na začátku lijí vosk, tak místo smetáku a lopatky mi to spíš připomínalo štětec a štětku, takže malíř. Jinak, Homer s Vočkem vymyslí drink, U vočka se to zlepší, dokonce si najde ženskou, ael vyjebe s Homerem a ten se mu pomstí. Další super díl. 9/10*****11)Jak Burns prodával elektrárnu- Tak tohle je ultimátní nářez. Německý přízvuk, čokoládová země a spousta narážek na němce. 10/10*****12)Jak jsem si bral Marge- Tyhlety retrospektivní díly jsou vždy dobré. Dozvíme se tady, jak se dařilo novomanželům Simpsonovým a jak se narodil Bart. 8/10*****13)Rádio Bart- Tak tenhle díl jsem měl jako menší hodně rád. Bart hodí do studny vysílačku a dělá si z celého města legraci když předstírá, že do studně spadnul malý chlapec a nemůže se dostat ven. Parádní díl. 9/10*****14)Líza sázkařem- Homer sází na sport a Líze je líto, že se jí nevěnuje. To se změní po tom, co Homer zjistí, že Líza umí skvěle určit vítěze zápasu. Jsou spolu pořád, ale je s ní Homer pro to, že je s ní rád? Nebo proto, že díky ní vyhrává? 8/10*****15)Homer sám doma- Muž se stará o domácnost a malé dítě. Jak to asi může dopadnout, zvlášť když je to Homer Simpson? No špatně:-) 9/10*****16)Bart milencem- chudák Krabapelová. Bart jí posílá dopisy v nichž předstírá, že je dospělý muž a touží po ní. Taky Flanders pátrá, proč Rod mluví sprostě. Skvělý díl, ale v podstatě i trochu smutný. 8/10*****17)Homer na pálce- No tohle je výbornost! Taky je to slavný díl v tom, kolik se tam sešlo basseballových hvězd. Neskutečná sranda. 10/10*****18)Lízina vzpoura- Bart s Lízou si vymění role. Bart dodržuje zákon, chce se stát policajtem, zatímco z Lízy se stane darebák, protože ji v testech vyšlo že bude hospodyňka, z čímž se nehodlá spokojit. A tak rebeluje. 9/10*****19)Spasitel zabijákem- 8/10*****20)Ctěný pan Homer- Homer objeví country zpěvačku a stane se váženým manažerem. Pár hlášek, ale víc se tam zpívá, což moc nemusím. 7/10*****21)Černý vdovec- Levák Bob se změnil a vezme si Patty. Jako za vším, se ale i za svatbou skrývá ďábelský Bobův plán. Paráda. 8/10*****22) Otto v akci- Tak koncert je superskvělý:-) Taky představa Bartovy budoucnosti co by hudebníka. A zazní v něm parádní hláška: V bibli stojí: Nepojmeš příživníka pod střechu svou :-D9/10*****23)Milhouseův románek- V některých dílech Millhouse ukazuje, že není takový blbec. Tohle je jeden z nich. 7/10*****24)Brácho, můžeš postrádat dva tácy?- Homerův brácha Herb se vrací. 9/10***** Třetí série útočí klasickým simpsonovským humorem jak jsem na něj zvyklý. Skoro každý díl je skvělý, vtipný, spousta hlášek a pár dílů se statusem kultovnosti. Jedna z nejoblíbenějších, ne-li nejoblíbenější série. 4 Série: 01)Vzhůru na prázdniny - No prča jak cyp. Střílí se tu vtipem od začátku až do konce. Navíc začátek se zničením školy, paráda.9/10*****02)Tramvaj do stanice Marge- 8/10*****03)Homer kacířem- můj oblíbený díl téhle série. 10/10*****04)Líza královnou krásy- 6/10*****05)Speciální čarodějnický díl III.- Hitchcockovský začátek. Vypráví se historky. První je variace na Chuckyho, konec je super:) Druhá historka je variace na King Konga s Homerem v hlavní roli. Třetí je o zombies, no bezvadné:-) 9/10*****06)Bartův trest- Pro mě celkem nudný díl. 5/10*****07)Marge jde do zaměstnání- Trochu jsem ten konec nepochopil... 6/10*****08)Nová holka v ulici- Bart se nám zamiluje. Takový průměr. 6/10*****09)Pan Pluhař- Tak trochu legendární díl, o panu pluhaři jsou zmínky v dalších dílech, stejně jako o jeho bundě. Mně se moc nelíbí. 6/10*****10)Lízino první slovo- Zase jedn z retrospektivních dílů a jak už jsem napsal, tak ty jsou většinou dobré. Tento není vyjímkou. 8/10*****11)Homerova koronární operace-Skvělý díl, zvlášť puknutí ledvin:-) 8/10*****12)Marge versus jednokolejka- Díl s jednokolejkou je skvělý, spousta hlášek. 8,5/10*****13)Selmina volba- Stará panna chce děti. Nuda. 5/10*****14)Velký bratr-tenhle díl zbožňuju kvůli tomu, jak se Homer chová k Pepimu, zvlášť když mu řekne Pepsi:-) No a bitka taky super. 9/10*****15)Svatého Valentýna- Ralph je řízek, kdo by to nevěděl. Kdo má tuhle postavu rád, tady si Ralpha užije dost. Milu, milu, miluji tě. 8/10*****16)Homer na suchu- Tenhle díl jsem měl rád kvůli pokusu s křečkem. Ale i střízlivý Homer je supr. 8/10*****17)Homer šéfem odborů- 8/10*****18)Tak takhle to dopadlo- Sestřihy z minulých dílů. 8/10*****19)Nastrčená osoba- Tady děda perlí. 8/10*****20)Hadobijecký den- Asi nejhorší díl čtverky. 4/10*****21)Marge za mřížemi-8/10*****22)Šáša Krusty zrušen, Šáša Krusty má padáka- Gabbo! Gabbo! GABBO!!! Parádní díl, kdy Krusty (ne naposledy) končí. Gabbo je řízek a sovětská pohádka v Krustyho pořadu, jež nahradila Itchyho a Scratchyho je superskvělá, chci další díly! :-D*****Čtvrtá série je co se týče kvality celkem kolísavá, třetí nesahá ani po kolena.*****5 Série: 01)Homerovo pěvecké kvarteto- Na tomhle díle žeru pěvecký konkurs na čtvrtého zpěváka, Willy, Krtkovitz, děda Simpson... Nebo Barney cvo by variace na Johna Lennona:) A taky se mi vlastně docela líbí jak zpívají. 7/10*****02Mys hrůzy- Jemná inspirace filmem Mys hrůzy. Barta chce zabít Levák Bob. Parádní je třeba změna znělky. Tedy až tak parádní není, ale je to jediná za celeý seriál (s Thompsonovými). 9/10*****03)Homer jde studovat-8/10*****04)Medvídek- O putování jednoho plyšového medvídka. Je to poměrně pěkný díl, byť ne nějak třeskutě vtipný.7/10*****05)Speciální čarodějnický díl IV.- Celkově povedený díl a to hlavně kvůli první minipovídce, v níž Homer zaprodá duši za koblihu. Druhý o skřetovi taky není špatný. Třetí má pár světlých okamžiků, což jej ale nevytahuje z průměru. 7/10*****06)Marge na útěku- Tak trochu Thelma a Luisa. 6/10*****07)Bartovo vnitřní dítě- Nuda. 3/10*****08)Bart táborníkem- Díl dobrý hlavně kvůli úvodu a Homerovi. 7/10*****09)Poslední pokušení Homera Simpsona- Asi jsem neměl jíst tu polívku co jsem našel na parkovišti. Homer se brání chtíči a Bart je za debila. Sranda.8/10*****10)Jak jsem se přestal bát aneb Legalizace hazardu ve Springfieldu- Druhá půlka dost nuda. 6/10*****11)Homer strážcem zákona- 7/10*****12)Bart na vrcholu slávy- Já to nebyl! Blbost. 4/10*****13)Homer a Apu- Zase další nuda, nic moc. Snad jen ta indie.5/10*****14)Líza proti mluvící panence- Ač muž, musím s feministkou Lízou souhlasit, Malibu Stacy mluvila opravdu jako kráva. Vtipný díl. 8/10*****15)Hrdinný kosmonaut Homer- Tak tenhle díl jsem poprvé viděl až teď (2011) a musím říct že jsem čekal něco třeskutě vtipného, žel, nestalo se. 6/10*****16)Homer miluje Flanderse-7/10*****17)Bart dostane slona-6/10*****18)Burnsův dědic- Parádní díl. 8/10*****19)Skinner, sladký nepřítel- Skinner vyhozen, Flanders ředitelem, parádní díl. 9/10*****20)Chlapec který věděl příliš mnoho-8/10*****21)Milenec Lady Bouvierové- Děda Simpson je řízek! 9/10*****22)Tajemství úspěšného manželství- Další skvělý díl, ve kterém exceluje Homer.9/10*****Pátá série není nijak vyjímečná, kvalita dílů je rozličná, někdy dobrá, jindy špatná. Neobsahuje žádný důležitý díl, který by byl trochu potřebný pro seriál v budoucnu, resp. v budoucnu nejsou odkazy na díly páté série, jen nedůležité narážky, jichž nemusíme chápat.*****6 Série: 01)Bart temnoty- Tenhle díl mám hodně rád, Bart je skvělý Magor, Flanders zabiják. Je ti vidět epidermis! 9/10*****02)Lízina rivalka- 7/10*****03)Tentokrát o lásce- Každý z rodiny prožil nějaký románek. V tomhle díle se na všechny podíváme a zopakujeme si to. Všechno jsem to viděl v minulých dílech, takže: 4/10*****04)Návštěva Drsnolandu- 9/10*****05)Návrat Leváka Boba-Sídlo republikánů:-) Levák Bob se stane starostou Springfieldu. A je to sranda. 9/10*****06)Speciální čarodějnický díl V- První minipovídka, Kudrliny, je variace na Osvícení a troufám si říct, že je to asi to nejlepší, co se v čarodějnických Simpsonech objevilo. Paráda! Druhá, ve které Homer udělá z toasteru stroj času první povídce zdatně sekunduje, zvlášť Flandersova budoucnost je bezvadná. Třetí kanibalistická povídka je "brutální" :-) 10/10*****07)Bartovo děvče- Bart je (už zase) zamilovaný. Nic moc. 6/10*****08)Líza posila mužstva- Líza je skrytý brankářský talent. Chudák Millhouse. 7/10*****09)Zvrhlík Homer- Homer je prasák! 8/10*****10)Dědeček vs. sexualní ochablost-7/10*****11)Strach z létání-5/10*****12)Homer Veliký- Homer se stane šéfem prastaré organizace Kameníků. Děda vytahující průkazky nemá chybu. 8/10*****13)A s Maggie jsou tři-Úžasný díl s krásným koncem. 10/10*****14)Bartova kometa-9/10*****15)Homer klaunem-Když má Homer klaunské vidiny, je to k posrání. Stejně jako celý díl. 10/10*****16)Bart versus Austrálie- Pi-vo. Ka-fe. Pi-vo. Ka-fe. 8/10*****17)Homer versus Patty a Selma-Bart jako baleťák je borec:) 8/10*****18)Zrodila se hvězda- První: Věčný souboj Druhý: Barney Třetí: Flandersův film. 8/10*****19)Lízina svatba-Skvělý díl, tyhlety budoucnosti jsou vždy fajn. 9/10*****20)Dva tucty a jeden chrt- 6/10*****21)Konec SRPŠ-8/10*****22)Kolem Springfieldu-Je tam pěkná písnička. 7/10*****23)Springfieldská spojka- Marge je blbý policajt. 7/10*****24)Trojský citrón- 8/10*****25)Kdo postřelil pana Burnse I.- Je zvláštní zakončovat sérii prvním dílem dílu, který je na dvě části. Ale další sezóna byla jistá a aspoň to drželo napětí. Skvělý díl, s ještě lepším rozuzlením v díle druhém.9/10*****Šestá série obsahuje spoustu skvělých dílů, což ji katapultuje do všin, k těm lepším sériím.7 Série: 01)Kdo postřelil pana Burnse II.- viz Kdo postřelil pana Burnse I 9/10*****02)Radioaktivní muž- Výborný díl hlavně kvůli Millhouseovi a Rainierovi Wolfcastleovi. Hip hop atom! 10/10*****03)Domove, sladký domove- Joj, to je nářez! 9/10****04)Bart prodává duši- Další z mých oblíbených dílů. Haluškové části nemají chybu, nebo to, když Bart zkouší vzít Ralphovi duši. 10/10*****05)Líza vegetariánkou- Tenhle díl mě nikdy příliš nebavil. Pro někoho bonus v podobě Paula mcCartneyho. 5/10*****06)Speciální čarodějnický díl VI.-Jeden z těch horších speciálů. který ovšem zachraňuje prostřední povídka o Noční můře Willym. První s maskoty je blbá a poslední s 3D Homerem jakbysmet. 5/10*****07)Tlouštík Homer- Pár hodně dobrých hlášek. 7/10*****08)Babička-Poprvé se setkáme s bábi Simpsonovou. A je to vtipné. 8/10*****09)Poslední šance Leváka Boba-Nejlepší okamžik je stíhání letadla bratří Wrightů. 7/10*****10)138. slavnostní epizoda- Tady se vždy těším jen na Apuův indický film, protože je super:) 7/10*****11)Nemáš se čím chlubit, Marge- Děshouse. Už jenom za to + 10 bodů. 9/10*****12)Homerův tým-kuželky 7/10*****13)Dva zlí sousedé- Pro američany asi mnohem zábavnější, ale tak i já přece vím kdo je George Bush, nebo Gerald Ford. 8/10*****14)Výjevy z třídního boje ve Springfieldu-Každý by kěo zůstat tam kam patří a nehrát si na něco, co není. 7/10*****15)Udavač Bart-7/10*****16)Líza bortí mýty- Celkem nudný díl. Ale Apu jako ilegální přistěhovalec by mohl lízat lízátka ve vězení. 6/10*****17)Homer ve službě-Příprava snídaně v podání Homera je...výbušná:) 8/10*****18)Den, kdy zemřelo násilí- Díl zabývající se autorskými právy. Je v tom dost Itchyho a Scratchyho. 7/10*****19)Ryba jménem Selma-Díl tak trochu věnovaný Troyi McClureovi. 7/10*****20)Bart na cestě- Hodně dobrý díl, líbila se mi továrna na sušenky.8/10*****21)Dvaadvacet krátkých filmů o Springfieldu- 7/10*****22)Zuřící dědeček a jeho reptající vnuk v prokletí pekelných ryb- Nářez:-) 9/10*****23)Mnoho Apua pro nic- Tady se řeší přistěhovalectví. Zvláštní, v zemi která z přestěhovalectví vznikla. Nic moc. 5/10*****24)Homerpalúza-Skvělý díl, sposta hudebních hvězd. Cypress Hill je supr. 10/10*****25)Simpsonovi na prázdninách-Líza trpí tím že není oblíbená. Na dovolené si hraje na něco jiného než je. Celkem nuda. 6/10****Sedmá série je spíše průměrná.*****8 Série: 01)Speciální čarodějnický díl VII- První minipovídka je výborná, druhá taktéž, třetí je politická a taky zábavná. CVelkově povedený speciál. 9/10*****02)Dvojí stěhování- Tenhle díl mám rád. 9/10*****03)Zuřící býk Homer-Skvělý díl o boxu, jakmile se objeví Drederic Tatum, tak to dostane ty správné grády. 8/10*****04)Burnsovy otcovské lapálie-Larry je bourák! 8/10*****05)Bart po setmění-uzpívaný díl... 5/10*****06)Rozdělený Milhouse- Rozvody, svatby, nuda. 5/10*****07)Lízino rande s blbostí- Líza chodí s Nelsonem. Nuda. 6/10*****08)Hurikán Ned- Aneb jak to bylo s Flandersem. 8/10*****09)Homerova mystická cesta-Samotná ystická cesta nemá chybu. 8/10*****10)Akta S-Legendární scéna s detektorem lži. Taky je tam Duchovny a Andersonová. 9/10*****11)Pokřivený svět Marge Simpsonové- Souboj mafií je skvělý. 8/10*****12)Hora šílenství-7/10*****13)Himlhergotdoneveterkrucajselement- Variace na Mary Poppins. Moc se tam zpívá. Ale zase Willy je rodilý zpěvák!. 6/10*****14)Představují se Itchy, Scratchy a Poochie- Blbý díl, Poochie je kokot. 3/10*****15)Homerova fóbie- Dělám v ocelárenském průmyslu, tenhle díl mě uráží! 7/10*****16)Bratr z jiného seriálu-8/10*****17)Má sestra, má chůva- Bart se tady chová jako debil. 7/10*****18)Homer versus 18. doplněk ústavy-Atmosféra prohibice, vočkův bar. 8/10*****19)Důvěrnosti v základní škole-Důležitý díl, jelikož si v něm spolu začnou Skinner a Crapappleová, na což se v budoucích dílech mnohokrát odkazuje. 7/10*****20)Psí povzdvižení-7/10*****21)Stařec a Líza-Burns je jedna z nejzábavnějších postaviček v Simpsonech a v tomhle díle je ho dostatek. 9/10*****22)V tebe věříme, ó Marge- Mr.Lesk:-) Legendární krabice. 7/10*****23)Homerův nepřítel-V tomhle díle se představí Frank Grimes, o němže ještě uslyšíme. 9/10*****24)Filmy, v nichž si Simpsonovi zahráli- Speciál. Tři fiktivní seriály s postavami ze Simpsonů. A nejlepší je první, ten bych klidně uvíal jako samostatný seriál:-) 9/10*****25)Tajná válka Lízy Simpsonové-Moc vtipné to není. 5/10*****9 Série: 01)Město New York vs. Homer Simpson-Úžasný díl od začátku až do konce, neskutečná sranda. 10/10*****02)Ředitel Skinner, seržant Skinner- Hodně důležitý díl, jelikož se v něm dozvíme, kdo je to Armin Tamzarian. 8/10*****03)Lízin saxofón- Jak přišla Líza k saxofonu. 8/10*****04)Speciální čarodějnický díl VIII.- První a poslední jsou awesome. Bart/moucha je takové trochu blbé. 8/10*****05)Pistolníkova rodina-Ohledně ovládání domu-inspirující díl. 8/10*****06)Bart hvězdou-Homer zase exceluje-8/10*****07)Dvě paní Nahasapeemapetilonové- Poprvé se setkáme s dospělou Manžulou. 8/10*****08)Líza skeptik- Dalo by se dlouze diskutovat o manipulaci reklamou, náboženství, fanatismu, vědě, ale proč. 7/10*****09)Marge prodává nemovitosti-Mnohem lepší než Mrginy baráky je Homera jeho nadupaná kára.7/10*****10)Zázrak na Evergreen Terace-Vánoční a dosti nudný díl. 4/10*****11)Všichni zpívají a tančí-Zpívání, bleh. 1/10*****12)Bart světský-Nuda...3/10*****13)Radost ze sekty-9/10*****14)Ponorkobus-Legendární díl. Compuglobalheypermeganet a Nintendo z kokosového ořechu. 10/10*****15)Poslední pokušení Krustyho-8/10*****16)Jak napálit pojišťovnu-Musím zabít vočka-Uíí! 8/10*****17)Líza z rodu Simpsonů-4/10*****18)Hrátky s Ralphem- No kdo by neměl rád Ralpha? 9/10*****19)Homer slouží vlasti- Homer jako mariňák je čupr. 8/10*****20)Trable s trilióny- Divný díl. 6/10*****21)Bart televizní šoumen-Willy!Willy! 9/10*****22)Kam s odpadem-Pobavili U2. 6/10*****23)Homer horolezcem-8/10*****24)Ztracená Líza- A na dovolenou jedu do Feťákova! 8/10*****25)Rození líbači- Exhibicionicti! No jo, je to vzrušující. 8/10*****Nejdůležitější na deváté sérii je, že se dozvíme kdo je Armin Tamzarian.*****10 Série: 01)Školní večírek-Záležitost s tukem je samozřejmě mnohem zábavnější, než ta Lízina. 7/10*****02).Kouzelník z Evergreen Terrace-Homerovy vynálezy jsou úžasné. 9/10*****03)Bart v úloze matky- 6/10*****04)Speciální čarodějnický díl IX- Pekelné tupé bylo povedené, zvlášť když byl Homer jako haďák. Taky už v té době tam byla vyobrazena fobie proti kuřákům. Strašliví animáci jsou poměrně nudní, ale Homer zazpívá píseň o bateriích.To Hvězdná srábota je už jiné kafe, hodně povedené, vždycky mě rozesměje, jak Homer mlátí Kanga pěstí do oka (Má velké oko). Oproti jiným halloweenským speciálům nic moc. 6/10*****05)Dojezdy pro hvězdy- Ron Howard je borec:-) 8/10*****06)Štastná doba hippies-Tak trochu zkouřený díl. Finále s Jefferson Airplane nemá chybu. 8/10*****07)Líza má jedničku-Nelson! :-) 8/10*****08)Homer Simpson a ledvina- Cudák děda. Takový průměrný díl. 5/10*****09)Střet s mafií- Tohle je...Nářez! :-) 10/10*****10)Ať žije Flanders- 10/10*****11)Bart se nevzdává- Drsný Frkoň :-DD Taky je v tom Blooddening. Paráda. 10/10*****12)Sportovní neděle- 8/10*****13)Homer maxiobr-Sposta skvělých hlášek. 9/10*****14)Mor na Amora-7/10*****15)Marge - královna silnic-Canyoneróóó 7/10*****16)Dejte Líze pokoj- Homerovův astrální výlet byl lepší. 7/10*****17)Na plnej plyn- Takže takhle je to s kamioňákama. 8/10*****18)Simpsonovské biblické příběhy- Bártův příběh je nejlepší. 9/10*****19)Outsider-art- Packa! Le gril! 10/10*****20)Stařec a moře průšvihů- První půlka e dobrá, druhá už moc ne. 6/10*****21)Za peníze si Monty lásku nekoupí- Nejlepší je to ve skotsku-7/10*****22)Asociace Mensy zachraňuje Lízu- Nic moc. 6/10*****23)Třicet minut v Tokiu-Když Simpsonovi někam cestují, je to vždycky super. 10/10*****11 Série: 01)Cáklý Max jedna- Homerův film byl super:-) 7/10*****02)Bartovo napravení-10/10*****03)Hádejte, kdo kritizuje- 8/10*****04)Speciální čarodějnický díl X.- Hrozný speciál. 4/10*****05)Fujtajbl- Za ovci co má absťák musím hodnocení zvýšit. 8/10*****06)Všechna sláva, polní tráva- Taky bych chtěl někdy dát třístovku. 6/10*****07)Osm raubířů-Nudný, ale poměrně důležitý díl v tom, že Apu a Manjula mají osmerčata, jež se objevují v seriálu nadále. 4/10*****08)Marge jako rukojmí- Homer se stane motořkářem. Mohlo to být lepší. 6/10*****09)Hračka snů-Nevyužitý potenciál. 3/10*****10)Malá velká máma-8/10*****11)Jak Barta osvítil bůh- Aneb jak jsou zázraky k hovnu. 7/10*****12)Panská rodina-Scéna s malotraktorem zvedá hodnocení minimálně o 4 body:-) 9/10*****13)Bart v sedle- Tak takhle je to s žokejema! 8/10*****14)Kdo ví kdo ovdoví- Hodně důležitý díl. Umře tady jedna z postav. 6/10*****15)Nemožný misionář-Nářez! 10/10*****16)Plastický Vočko-5/10*****17)Nebárt se budoucnosti- Další náhled do budoucnosti. 9/10*****18)Čas vína a bědování- Začátek je sice trochu nuda, ale ke konci je to nářez. 8/10*****19)Zabij krokodýla a uteč-7/10*****20)Poslední step ve Springfieldu-Blbost. 5/10*****21)Šílená a ještě šílenější Marge-Becky je kost. 8/10*****22)Cena smíchu-Vtipný fiktivní dokument o tom, jak to skutečně se Simpsonovými bylo. 8/10*****O sérii nic napsat nechci, jen jsem si uvědomil, že tě+ch dílů je tolik, že fakt nevím co k nim psát:-)*****12 Série: 01)Speciální čarodějnický díl XI-První povídka je poučná, zjistíme pravdu o brokolici. Druhá je spíš blbá a třetí s delfíny mám rád. 7/10*****02)Příběh dvou Springfieldů-7/10*****03)Napravení šíleného klauna- 6/10*****04)Líza na větvi- Začátek s Bártem byl lepší. Pak to spíš bylo "jak se holka nechá zblbnout" 6/10*****05)Homer versus důstojnost- Pár gagů s Homerem, toť vše. 7/10*****06)Muž, který věděl příliš mnoho- Jeden z nejlepších dílů. 10/10*****07)Podfuk za všechny prachy- Docela blbost. 5/10*****08)Skinnerova zkouška sněhem-6/10*****09)Homr-Pastelka. Skvělý díl. 9/10*****10)Marge a mukl-Hloupý díl. 2/10*****11)Náhlá srdeční příhoda- Celkem pohoda a je v tom Tom Savini. 7/10*****12)Bratrovražedný tenis- Docela nuda- 3/10*****13)Den spratka- 8/10*****14)Nová chlapecká kapela- Takže tak je to s chlapeckými kapelami. 5/10*****15)Homer drží hladovku-7/10*****16)Konec šikany ve Springfieldu- Blbost 2/10*****17)Simpsonovi v Africe- Povedený díl, jak jinak, když jsou Simpsonovi v cizině. 9/10*****18)Trilogie omylů- Takový skorospeciál. 8/10*****19)Vzhůru do Svatoparku!- Pravda o tom, jak je to se zázraky. 7/10*****20)Homerem zapomenuté děti- 7/10*****21)Tulácké báchorky- Takový speciál, tři povídky v jednom. Na všech třech je něco dobrého, ve výsledku to ale zase není nic moc. 7/10*****Ve 12 sérii je pár dost blbých dílů, ale taky pár hodně dobrých. Ono je to jako celí Simpsoni, kolísavé, ale ve výsledku tomu stejně musíte dát maximální hodnocení.*****13 Série: 01)Speciální čarodějnický díl XII- Speciály jsou skoro vždy dobré. 8/10*****02)Rodičovské pouto- Poměrně nuda, ale Homer na baseballu nemá chybu. 7/10*****03)Homer barmanem- Parádní díl. 9/10*****04)Zamilovaný Burns- Docela nudle, ale myslím že Gloria se v dalších dílech ještě objevuje. 6/10*****05)Telecí léta-Ta mrtvola :-) 8/10*****06)Malověrná Líza- Líza je zase nespokojená. 4/10*****07)Rozkol v rodině- První půlka dobrá, druhá nic moc. 5/10*****08)Sladkosti a zahořklá Marge- Docela nuda. 3/10*****09)Sdrátovaná čelist- Nuda. 3/10*****10)Napůl slušný návrh- 3/10*****11)Srdci neporučíš- 5/10*****12)Poslední pistolník na západě- 8/10*****13)Satřec a hoře-Nuda a taky se tam zpívá. 3/10*****14)Příběhy z nevrácené knihy-Speciál. 7/10*****15)Může za to Líza- Jako vždy když někam cestují, paráda. 9/10*****16)Homerova zelená medicínka- Tak tohle je ultimátní prdel. 10/10*****17)Na pranýři- Sestřihy ze starých dílů. 8/10*****18)Jsem cholerik, ale léčím se-Náser! 9/10*****19)Záletník Apu-Legedndární vracecí scéna. 8/10*****20)Malá vysokoškolačka- Homer paří. 7/10*****21)Křeslo pro Homera-8/10*****22)S Homerem příjde zákon-Mafie nemá chybu. Jako vždy. 9/10*****13 série se rozjíždí pomalu, ale poslední epizody jsou výbornost.*****14 Série: 01)Speciální čarodějnický díl XIII-9/10*****02)Homerova rock'n'rollová brnkačka-Neskutečný nářez. 10/10*****03)Bart versus Líza versus 3.A-8/10*****04)Veliká Marge- Kdo pustil kozey ven, ven. Marge pustila je ven, ven. 8/10*****05)Zkáza domu Simpsonů-Začátek je supr, pak už tolik ne. 7/10*****06)Kdo chce zabít Homera?- Docela nuda, ale připomene se tu Fran Grimes. Tedy ne přímo on. 6/10*****07)Úča roku-Kam se poděl Willyho traktor?! 7/10*****08)Výchova dívek v Americe- Naprostá paráda. 10/10*****09)Namakaná máma-Marge!Marge!Marge! 9/10*****10)Chrám páně Simpsonův- 9/10*****11)Bart na volné noze-Skvělé. A je tam Tony Hawk! :)9/10*****12)Speluji, jak nejrychleji dovedu- á cé blesk dé cé 8/10*****13)Kráska a soused- Ned si konečně zašukal. 7/10*****14)Šáša míří do Washingtonu-6/10*****15)Ředitel XXL- Homer se stane ředitelem elektrárny. 7/10*****16)Vraťte mi hvězdnou oblohu-Scéna s hvězdárnou mi připomněla hru The Thing, kde se bránil chlápek na věži. Říkal jsi že mu mikroskopy došly! 6/10*****17)Čtyřprocentní trojka-Homer dostane pusu od chlapa. 7/10*****18)Cesta z maloměsta- Písnička je supr. 8/10*****19)Starý zbabělec- 7/10*****20)Začátek je výbornost. 8/10*****21)Bartova válka- Homer jede. 7/10*****22)Vočko pečuje o malou-7/10*****15 Série: 01)Speciální čarodějnický díl XIV- První příběh je dobrý, jak jinak, kvůli Homerovi. Druhý je hloupý. Třetí je parádní!. 8/10*****02)Návrat nezdárné matky-8/10*****03)Předsedkyně pro parádu- Casino na začátku je supr. 8/10*****04)Obtěžoval jsem anglickou královnu-Simpsonovi cestují a jko vždy je to skvělá zábava. 8/10*****05)Rychle a srstnatě-8/10*****06)Krustyho zkouška z dospělosti-docela blbý díl. 3/10*****07)Patnácté Vánoce u Simpsonů-9/10*****08)Marge versus Svobodní, důchodci, bezdětné páry, mládež a gayové-S čokopolevičkou.. 6/10 ******09)Já, robot- Paráda. 8/10*****10)Tiráda Americké hospodyňky-Docela bych si ten román přečetl. 8/10*****11)Toulky historií s Marge- Speciál. Nuda. 4/10*****12)Milhouse tu už nebydlí- Millhouse je borec:) 8/10*****13)Chytrý a chytřejší- 7/10*****14)Hádej, kdo přijde na večeři- Knoflíčkanda :-) Začátek je maximální! 8/10*****15)Den pro závislosti-Pro Star Wars nerdy povinnost. 8/10*****16)Basa tvrdí charakter- Paráda. 8/10*****17)Nevěsta na úprku- 7/10*****18)Chyť je, když to dokážeš- Paráda. 8/10*****19)Super Simpson-Paráda! 10/10*****20)Takoví jsme nebyli- Kolik políbil Homer holek? 8/10*****21)Nepřátelé státu- Na amíky to asi působí lépe. 8/10*****22)Válka s molochem-8/10*****15 série si drží poměrně vysokou míru zábavnosti.*****16 Série: 01)Speciální čarodějnický díl XV-6/10*****02)Ve válce sporáků je vše dovoleno- Docela kravina. 6/10*****03)Noci s nepřítelem- 5/10*****04)Kamarádky na život a na smrt- Nuda. 3/10*****05)Komiksák a chlapeček- Zase celkem nuda, sakra ta šestnáctá série nezačíná moc dobře. Pár Homerových hlášek to nezachrání.4/10*****06)Poslední recept- Zase nuda.... 4/10*****07)Drahé pivínko-Vočko je potom děsně stylový, ale tak mě napadá, nebylo těch dílů o předělání Vočkovy hospody už trochu moc? Jinak celkem nuda. 5/10*****08)Homerův a Nedův poslední výkop-Nedův film je skvělý. Objeví se tady nějaké ty sportovní hvězdy a některé oslavy jsou zábavné. 7/10*****09)Rošťácký rap- No nevím, český dabing mi tady příjde kokotský. Nevím jak zní originál, ale tohle byla dost hrůza. 6/10*****10)Svatby podle Homera-Svatby mohly být originálnější. Homer jede. 7/10*****11)Za jasného dne neuvidím svou sestru-6/10*****12)Čínskej nášup- Selma tady adoptuje čínskou holčičku. Homer samozřejmě těžky ignorant. 8/10*****13)Mobilní Homer- Povedený díl, kde exceluje kdo jiný než Homer. 8/10*****14)Vypráskaný práskač-Homer!!! 8/10*****15)Futu-drama- Povedený díl, jako všechny z budoucnosti. 9/10*****16)Kdo se bojí pokrývače?- Záhadný přítel, je skutečný? Není skutečný? 9/10*****17)Požírač srdcí- 9/10*****18)Springfield hledá ministar- Docela nuda, příjde mi že v posledních řadách to táhne kupředu jen Homer. 6/10*****19)Díkybohu je den zkázy- Tak takhle je to s Ježíšem:-D 9/10*****20)Domov daleko od Homera- Paráda. 9/10*****21)Otec, syn a host svatý- Výborný díl. Ano, s vírou se nerodíme, ale měli bychom si ji vybrat. A ten konec:-) 9/10*****17 Série: 01)Ohňostroj oddanosti- Blbost. 3/10*****02)Děvče, které spalo příliš málo- Skoro jako čarodějnický speciál :-) 8/10*****03)Millhouse z písku a mlhy- 6/10*****04)Speciální čarodějnický díl XVI- První povídka je parodie na A.I. Umělá inteligence a vcelku paroduje povedeně. Druhá povídka je tzv. Manhunt. Třetí je halloweenská párty. Celkově 7/10*****05)Návrat nezdárného syna- 6/10*****06)Homer kandiduje- Docela nuda. Nejlepší je když Líza zlobí. 5/10*****07)Pomsta červených rajčátek- Nebýt tam italský Millhouse, tak je to nuda. 6/10*****08) () (méně) (více)

rawen

Dokonalost sérií cca 6 - 12 bohužel vystřídala docela slabota dalších pokračování. Asi není divu, vždyť i v jednom dílu South Parku se děj točí kolem faktu, že v Simpsnech už bylo naprosto všechno - a tak jsme se dostali do doby, kdy když někdo potřebuje vysvětlit význam termínu "oslí můstek", je nejlepší mu pustit některý z novějších dílů Simpsonových... Přesto musím hodnotit vysoko - Simpsonovi byli (skvělí), jsou (slušní) a budou (???)... 8/10 PS: 19 = the worst season ever ()

Caszidy

Co napsat k Simpsonovým? Nic, vše již bylo řečeno. Simpsonovi budou navždy patřit do zlatého fondu televizní zábavy. Stejně jako u takových Přátel, můžete u Simpsonových strávit celý večer citováním hlášek a vtipů, za kterými jsou navíc většinou schovány trefné a štiplavé údery do "amerického" způsobu života. Ano vrcholu Simpsonovi dosahovali někde mezi 7. a 15. řadou, avšak i dnes(2010) se v podstatě stejně těším na 22. sérii jako jsem se těšil na série předchozí. ()

Disney+ odstartuje v Česku 14. června

Disney+ odstartuje v Česku 14. června