Simpsonovi

TV spot
USA, (1989–2024), 285 h 29 min (Minutáž: 20–25 min)

Scénář:

John Swartzwelder, Dan Greaney, David X. Cohen, Richard Appel (více)

Série(36) / Epizody(790)

ProjectAlice

Najlepší a najvtipnejší animovaný seriál. Bohužiaľ od nejakej 18.série je to čím ďalej tým menej vtipné. A ani Homer už nieje taký magor ako býval. Taktiež sa mi viac páčil kreslená verzia než tá počítačová. Niektoré scénky sú ale nesmrteľné ako napríklad "ledaže" alebo "jo fakt? pojď sem na chvíli". Tento seriál vznikol v roku, v ktorom som sa narodil a dúfam, že sa nedožijem jeho konca. Najobľúbenejšie postavy: Homer Simpson & Apu Nahasapeemapetilon. 100% ()

Tommassi3

Dá se říct, že Simpsonovi společně se mnou vyrostli, dospěli, a ačkoliv se možná stali usedlejšími a nudnějšími, pořád jsou to oni.. Seriál, který mi i po pětistém zhlédnutí vždy dokáže zvednout náladu.. Nejlepší animovaný seriál všech dob, kult a legenda seriálové tvorby, který se sice nevyhnul mírnému poklesu kvality, ale to už je bohužel daň za tu spoustu let vysílání !! Žlutý seriál, který je k prasknutí nacpaný odkazy všeho druhu napříč celou společností, kterým však zejména mladší ročníky lépe porozumí právě v případě těch nejnovějších epizod !! Vedle této popkulturní linky baví velikým množstvím vtípků, vtipů, narážek, kterých si i pozorný divák často napoprvé vůbec nevšimne !! Nenajdete jiný seriál, jehož by se účastnilo tak obrovské množství hvězd té nejvyšší zářivosti, pro každého je veliká čest, pokud se v Simpsonových objeví !! Pět hvězdiček !! [ Dabing 9/10 ] Punc dokonale vybroušeného diamantu dodává Simpsonovým i dokonalý český dabing v čele s Jiřím Lábusem, který předčí kvality původního znění !! Ačkoliv uznávám, že právě Simpsonovi nabízí velkou spoustu vtípků, které prostě v překladu zaniknou a faktem je také to, že zejména v případě nejstarších epizod seriálu se tvůrčí skupina Aleny Poledňákové a Vladimíra Tišnovského zbytečně příliš snažila dialogy upravovat, aby je český divák pochopil !! ()

Borrtex

Pro mě opravdu jeden z nejlepších seriálů, co vůbec je. Život neobvyklé americké, žluté rodinky. Každý díl má svůj příběh, a navzájem na sebe nijak nenavazují, takže když vynecháte například jeden díl, tak je to vlastně jako byste vynechali jednu sérii, nic se nezmění. Při každém dílu se bavím, a na simpsnech jsem se stal závislý, nesleduji to pořád, ale velmi rád se na to 4x do týdne podívám. Je to taková příjemná oddychovka, prostě pohoda jak má být! ()

GeusX

Tak to mi ho teda vyndej. Kam furt tvůrci choděj na ty nápady, že to je i po mnoha, mnoha, mnoha a mnoha dílech stále skvělá originální zábava?! Simpsonovi mne vždy pobaví. 100% ()

st.ranger

Simpsonovi nemohli udržovat stejnou vysokou úroveň po celou dobu svého působení. Řekněme, že do poloviny 11té série to je ještě koukatelné, pak už je to pouze ukecaná kreslená nuda se žlutými lidmi. Nejlepší díly: Homer na suchu, Nastrčená osoba, Marge vs. jednokolejka, Bart dostane slona, Homer miluje Flanderse a Bart na vrcholu slávy. Proč jsou již Simpsonovi nekoukatelní: https://www.youtube.com/watch?v=KqFNbCcyFkk. ()

Avalon820

Tak toto je naprostá klasika, která, ať se nám to líbí nebo ne, nemá v žánru konkurenci. Každá hláška, každé slovo, každý gag je dnes již legendou, a značnou částí se na tomto úspěchu podílí naprosto bezkonkurenční český dabing. Je zvláštní sledovat, jak se seriál vyvíjel spolu s dobou a vždy byly vtipy aktuální - v prvních sériích je mikrovlnka přelomový vynález, v dalších hraje Bart videohry, pak si Simpsonovi kupují první počítač a dnes hraje Marge online hry, Lízu si přidávají kamarádky na Facebook a všichni společně sledují doma HDTV. Tomu říkám nadčasovost. A všechny ty další seriály tohoto typu jako Griffinovi, Obloukovi, ba i Futurama... Ano, jsou výborné, ale řekněme si upřímně - Kde leží základ? ()

Litsarch

Když se Simpsonovi poprvé objevili na obrazovkách s epizodou s názvem Vánoce u Simpsonových, bylo mi jen pár měsíců. Nyní, o 24 let později, jsou tu Simpsonovi pořád a ve stejné síle jako na začátku, i když pro někoho má jejich humor sestupnou tendenci. Pro mě ale ne. Zapojení desítek režisérů a scénáristů je možná na jednotlivých epizodách znát v detailech, ale jako celek působí dosavadních přes 520 epizod pořád celistvě a díky nim mají Simpsonovi pořád energii jako na začátku. Jen málokdo v ČR/SK tuto rodinku nezná a nebo nemá rád. Na ně se podle mého ráda koukne jakákoliv dnešní generace. Od prvňáčka, až po jeho rodiče a prarodiče. ()

moviesfan

Každý zná rodinku Simpsonů, která dokáže bavit jak malé, tak i dospělé publikum. Sice někdy nejsou úžasně zábavní, ale ve většině případech tomu tak je. Kladně hodnotím různé ,,živoucí" postavy, které se do seriálu dostaly, i když si z nich často tato rodinka dělá srandu. Vlastně to je také velmi zábavné. Snad budou pokračovat i nadále. ()

Suzie05

Kdybych Simpsnovým nedala 5*, tak bych si vážně musela dát přes hubu. Jednozančně nejlepší seriál, co znám. Navíc ty díly jsou pořád lepší a lepší. Nechápu, kde na to pořád chodí. ()

corpsy

V skratke - dokonalá žltá zábava. Najlepší a najdokonalejší ( myslím po scenáristickej stránke ) animovaný seriál v histórii. ()

zablaga

Simpsonovci majú niečo, čo iné seriály nemajú. Majú nevysvetliteľne skvelý humor, nezabudnuteľné hlášky, úžasné situácie a postavy. Novšie série nepozerám, som verná starej dobrej klasike, ktorej každý diel som videla a ešte budem vidieť nespočetne krát:) Obľúbená hláška sa vybrať nedá ani keby akokoľvek chcem. ()

Marek1991

Nie je to pre mňa stopercentný seriál, nepáčia sa mi tie náboženské narážky, kedže som veriaci a toto nie je podľa mňa správne, ale inak je väčšina seriálu veľmi vtipná, za tie roky sa tam vystriedalo veľa skutočných postáv, často to bolo veľmi aktuálne, jednoducho páči sa mi to. Je to humor pre deti aj dospelých, je to uletené, vtipné, graficky zaujímavé, je to jednoducho výborné. ()

prsvl

Humor v novejch dílech (tak od 14. série, možná dřív) dost upadá, ale i přesto si to za tu spoustu SKVĚLEJCH starších dílů plný hodnocení zaslouží! ()

Disney+ odstartuje v Česku 14. června

Disney+ odstartuje v Česku 14. června