Kauzy z Bostonu

USA, (2004–2008), 70 h 47 min (Minutáž: 41–43 min)

Tvůrci:

David E. Kelley

Hudba:

Danny Lux

James Spader, William Shatner, Candice Bergen, René Auberjonois, Julie Bowen, Monica Potter, Mark Valley, Rhona Mitra, Lake Bell, Gary Anthony Williams (více)

Série(5) / Epizody(101)

Boston Legal je seriál americké televize ABC z právnického prostředí, spadající do žánru dramedy (směs dramatu a komedie), navazující na seriál The Practice. Jeho tvůrcem je David E. Kelley (Ally McBealová, Chicago Hope...). Sleduje mnohdy bláznivé osudy a případy právníků z firmy Crane, Pool & Schmidt a hlavně přátelství Dennyho Cranea a Alana Shorea. Na politickou korektnost se tady příliš nehraje. (oficiální text distributora)

BMAXX

Až do shlédnutí tohoto seriálu jsem neměl Jamese Spadera nějak velmi v lásce a už vůbec nemluvím o Ally Mc Bealové nebo Chicago Hope, ze kterých jsem neviděl ani jeden díl. V duchu jsem přemluvil sám sebe, abych se podíval alespoň na pilot, protože jsem chtěl vidět, jestli William Shatner dokáže zahrát někoho jiného než Jamese T. Kirka. Najednou jsem zjistil, že jsem někde v polovině druhé série a moje bránice už pomalu odumírá z křečí (hlavně u skrytých odkazů na Star Trek , které jsem našel 3 - Klingons, Mr.Kirk a Shatnerův zvuk mobilu.) Duo Spader+Shatner táhne celý seriál a každý díl se těším na to, co tihle dva úchyláci zase provedou a jakou filozofickou debatu povedou na balkóně u skleničky wizoura a doutníku. První dvě série jsou úžasné (̀5*) další 2 trochu ztrácí tempo (4́*) v 5.sérii už scénáristi vaří z vody (3*). R.I.P. Henry Gibsone, byl jsi skvělej. ()

kuboN

Denny Crane + Alan Shore = 5* jak oci, jeden z mala serialov ktory je naozaj vtipny ale na inteligentnejsej urovni (aj ked tie tupe oblubujem rovnako) :D ()

dalia

Tenhle seriál je moje srdeční záležitost a kdyby šlo dát víc než 5 hvězdiček, tady bych je dala. Málokdy se povede tak skvěle vyvážit vážnou a humornou stránku, aniž by vznikl trapas nebo aniž by se přehrávalo a pitvořilo. Tady se to povedlo na výbornou. Chápu, že tento typ humoru nemusí vyhovovat každému, ale mně sednul perfektně. Navíc naprosto úžasný výkon Jamese Spadera, ale i Williama Shatnera, Candice Bergen a dalších včetně představitelů menších rolí. K tomu nezapomenutelné hlášky, i dnes velmi aktuální politicky nekorektní komentáře, krásné úvahy na téma přátelství, velmi zdařilý scénář. Pokud bych musela něco vytknout, byla by to skutečnost, že některé postavy mezi sezónami "mizí" celkem bez vysvětlení, je zřejmé, že přešly do jiné firmy nebo na jinou pozici, ale nebylo by od věci to alespoň krátkou zmínkou objasnit. Vynikající jsou "vybočení z postavy" typu komentáře "Jak se máš, v téhle epizodě jsme se skoro neviděli?" nebo "Nový kolega? Ti se vždycky objevovali na začátku série, dnes už se člověk nemůže na nic spolehnout." Zkrátka seriál, k němuž se budu ráda vracet a který mi vždy spolehlivě zvedne náladu. ()

Zemřela herečka Betty White

Zemřela herečka Betty White

01.01.2022

Nový protivník pro Avengers? James Spader.

Nový protivník pro Avengers? James Spader.

31.08.2013

Už nějakou dobu víme, že hlavním padouchem v The Avengers: Age of Ultron bude... no ano, Ultron. Konečně ale dostal představitele. James Spader si v devadesátých letech zahrál v několika velkých… (více)