Kauzy z Bostonu

USA, (2004–2008), 70 h 47 min (Minutáž: 41–43 min)

Tvůrci:

David E. Kelley

Hudba:

Danny Lux

James Spader, William Shatner, Candice Bergen, René Auberjonois, Julie Bowen, Monica Potter, Mark Valley, Rhona Mitra, Lake Bell, Gary Anthony Williams (více)

Série(5) / Epizody(101)

Boston Legal je seriál americké televize ABC z právnického prostředí, spadající do žánru dramedy (směs dramatu a komedie), navazující na seriál The Practice. Jeho tvůrcem je David E. Kelley (Ally McBealová, Chicago Hope...). Sleduje mnohdy bláznivé osudy a případy právníků z firmy Crane, Pool & Schmidt a hlavně přátelství Dennyho Cranea a Alana Shorea. Na politickou korektnost se tady příliš nehraje. (oficiální text distributora)

Danaak

,,Co udělá správný američan, když se mu něco nelíbí? Dá to k soudu..." Líbí se mi jak si tam ze sebe dokážou udělat srandu(když ne jindy tak apoň v seriálu..), ten ironickej humor a právnický prostředí. ()

kreion

ja to proste žerem! aj s navijákom udicou a trenkami s terčom! Skvelá irónia, žiadne idealizovanie a veľká dávka nadhľadu- to tu nájdem a to ma baví! 5 hviezd ()

furrec

Na prvý pohľad možno človek ohrnie nad týmto nosom, ale to by bola vážna chyba, pretože chyba nie je vo vašom prijímači, ale vo vás. Človek sa musí na toto dielko kukať s patričným nadhľadom a potom si to parádne vychutná... Je to pre mňa prvý USA seriál, kde na plnú hubu kritizujú vojnu v Iraku, zaostalé americké (verejné) školstvo a v podstate systém ako taký. Bravo, len tak ďalej. ()

annash

Konečně chytrý právnický seriál! Správně "jetý" štiplavý humor a tuny sarkasmu a jízlivých šklebů, kterými nás vytrvale zásobuje senzační Spader. Zmagořelý Shatner mi kupodivu taky sedne a ani nemám pocit, že jsou ty jeho excesy přehnané - nevkusné ano, přehnané ne. :-) Takováhle zábava je přesně můj šálek čaje. ()

Teachman

Námět a zápletka: 5/10 ... Vizuální stránka: 7/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 5/10 ... Celkový dojem: 5/10. ()

Hon2ar

Na první pohled něco jako Ally McBealová,na druhý ale větší drama a napotřetí vás zasáhnou i Wiliem Shatner i James Spader. ()

pseudo

velmi vtipný, sebeironický, takřka absurdní seriál, který si diváky získá odstupem k lehkým i vážnějším tématům. takové perličky jako "v této epizodě jsem vás takřka neviděl" se hned tak nepotkají. na druhou stranu se musíte připravit na časté střídání postav. hlavní je vtip a pár právnických problémů, dlouhodobější nitě v Boston Legal příliš nevedou. ()

ELDoctorow

Je len málo hercov, ktorým sa podarí vystúpiť z tieňa svojej veľkej seriálovej roly. O Shatnerovi by som si myslel, že už do konca života bude len ten správňak Tiberius a hľa ho papľuhu! Nebyť jeho, seriál stratí aspoň polovicu svojej príťažlivosti. Jeho šovinistický, rasistický, zbranemilujúci, úchylný, homofóbny zoofil (proste typický republikán) Denny Crane je jedna z najlepších seriálových postáv vôbec. Dôstojného partnera mu tu robí (nepekne pribratý) vynikajúci James Spader a chémia medzi nimi funguje tak, že mnohý tvorcovia popcorn romanťákov by sa mohli poučiť. Občasné búranie „štvrtej steny“, vysoká škola dialógov, geniálne bonmoty je to čo na seriály zbožňujem. David E. Kelly zobral to dobré z Ally MacBealovej a aj keď by sa dalo čo to vyčítať (postava Jerryho Espensona je až príliš over the top a pre mňa aj hrozne otravná) stále je to kvalitka, ktorá ma pravidelne pobaví a sedenie na terase so škótskou a cigarou v ruke napokon ukolíše do spánku, dúfajúc, že svet naozaj bude raz tak spravodlivé, pekné a zábavné miesto pre život. Denny Crane for Minister of Justice! ()

Agent008

Vtipný a svižný děj z právnického prostředí. Bohužel někdy to dost pokulhává za Ally McBeal a snaží se dostat do stejný dějových pozic jako právě Ally McBeal. ()

Rigo

U tohoto seriálu se pokaždé nejvíce těším na to co zase Alan a Denny provedou. Některé žaloby proti Dennymu a způsoby kterými Alan vybruslí ze zdánlivě prohraného případu vždy překvapí. Hodně hlášek, které jsem tu slyšel mě doslava "srolovaly pod stůl" smíchy. Například Denny postřelí chlápak co ohrožoval Alana střelnou zbraní. Vyšetřující dektiv se ptá Dennyho: "Měl jste pocit, že chce vystřelit?" A Denny suše odvětí: "Ne proč bych na to čekal." ()

Mr.Jokker

Opravdu vtipný seriál . Ma spoustu epizod , člověk co to neviděl si musí říct ---- ( -_- ) zase nějaká to hloupá telenovela . Mužu vám všem tady na csfd říct že jde o pěknej nářez u kterého se budete popadat za břicho a plakat na podlaze smíchy . Kvalita tohohle majsterštiku je do nebe volající . Kdo ještě váhá - Mazej si to pustit ! (J) ()

ivett23

Takýto humor ja jednoznačne môžem. Herecké predstavenie pánov hercov Jamesa Spadera (Alan Shore) hrá právnika, ktorý by dokázal obhajiť kohokoľvek a Williama Shatnera (Denny Crane), ktorý sa snaží vyrovnať so starnutím a so "šílenou kravou". Aj keď seriály z právnického prostredia nie sú mojou doménonou, tento skvelý seriál ma nenechal chladnou. Chémia medzi Dennym a Alanom funguje na výbornú. Moja najobľúbenejšia časť každej epizódy je, keď Denny a Alan filozofujú pri poháriku a cigare. Za zmienku ešte stojí skvelá Candice Bergen, ktorá krotí Dennyho excesy. Denny Crane! - to je hláška, pred zhliadnutím tohto serálu by som neverila, že meno môže byť tak úderná hláška. A nech žijú ružový plameňáci. Jedným slovom GENIÁLNE! ()

honzikt

Možná někoho napadne srovnávat s Ally Mcbeal, ale podle mě se jedná jen o podobnost prostředí. Vtipné hlášky, které nejsou jen lacinými ohranými vtípky a navíc zajímavé provedení kamery, kdy během deseti vteřin přeskočíte i 4x. Dávám 5 hvězd. Pokud se rádi bavíte nad inteligentním humorem, budete se smát. ()

endemit

Nečekané překvapení. Spader i Shatner jsou k sežrání a ostatní zdatně sekundují. Vynikající seriál u kterého se těším na každý další díl. ()

keenny

Vtipný seriál z právnického prostredia, v ktorom sa nešetrí nápaditým humorom. Miestami vyvolané trápne scénky pôsobia prirodzene a vedia skutočne pobaviť. Pravidelné ukončenie dielu v štýle rozhovoru priateľov Alan a Denny sú príjemným záverom... ()

Zemřela herečka Betty White

Zemřela herečka Betty White

01.01.2022

Nový protivník pro Avengers? James Spader.

Nový protivník pro Avengers? James Spader.

31.08.2013

Už nějakou dobu víme, že hlavním padouchem v The Avengers: Age of Ultron bude... no ano, Ultron. Konečně ale dostal představitele. James Spader si v devadesátých letech zahrál v několika velkých… (více)