Kauzy z Bostonu

USA, (2004–2008), 70 h 47 min (Minutáž: 41–43 min)

Tvůrci:

David E. Kelley

Hudba:

Danny Lux

James Spader, William Shatner, Candice Bergen, René Auberjonois, Julie Bowen, Monica Potter, Mark Valley, Rhona Mitra, Lake Bell, Gary Anthony Williams (více)

Série(5) / Epizody(101)

Boston Legal je seriál americké televize ABC z právnického prostředí, spadající do žánru dramedy (směs dramatu a komedie), navazující na seriál The Practice. Jeho tvůrcem je David E. Kelley (Ally McBealová, Chicago Hope...). Sleduje mnohdy bláznivé osudy a případy právníků z firmy Crane, Pool & Schmidt a hlavně přátelství Dennyho Cranea a Alana Shorea. Na politickou korektnost se tady příliš nehraje. (oficiální text distributora)

Ajinka126

Kdo by to byl řekl, ale ono se to zatím nezdá tak špatné... Vyplňuji si tím ranní chvíle před odchodem na přednášky. Začínám na 3 hvězdách.. zatím jsem toho moc nezhlédla, ale není všem dnům konec ;) ()

Paxxx.cz

Průměrný seriál ze soudního prostředí. Párkrat jsem se u toho i zasmál I když dvě hlavní postavy ze sebe někdy dělají vyloženě šašky. ()

gogos

Zajímavé příběhy, vydařené profily postav, povedené zápletky, solidní herci koření každý díl lehkým humorem... Kauzy v Bostonu jsou hodně povedeným příjemným odpočinkovým seriálem. ()

rt12

Dost dobře vybraní arogantní, pohotoví a vtipní týpci z právnického prostředí. Výborně se na jejich kousky dívá, slovní přestřelky, které nenudí a chvílemi se nad jejich praktikami otvírá kudla v kapse. Dobré pokoukání. ()

higuain

První série je stoprocentní především díky Spaderovi (Alan Shore). Postupem času se pozice tahouna rozmělní mezi Alana a Dennyho. Ten se svojí šílenou krávou předvádí každou řadou husarštější kousky. Spolu tvoří perfektní komando právnických plameňáků, co zapříčinilo, že se tento seriál stal jedním z mých absolutně nejoblíbenějších. A když k tomu připočtu povětšinou sympatické nebo zábavné vedlejší postavy a hlavně originální, někdy kontroverzní a zábavné soudní případy, není co řešit. ()

Eldrick

Poprvý v kariéře je Shatner cool a spolu se Spaderem vytváří neskutečně hláškující (filozofující) dvojku. Zajímavě zoomující kamera. Dojem tomu ale trochu kazí epileptický stříh. ()

Beagle

Velmi chytré a vtipné dialogy. Nejsem pravidelný divák, ale každý díl, které jsem zatím viděla, mě velmi příjemně překvapil. David E. Kelley to prostě umí. ()

Chen

Naprosto odzbrojující seriál plný ujetých postav, praštěných případů a naprosto unikátního humoru. Užívám si každý díl a musím přiznat, že nechápu, že se někomu nemůže tohle veledílko líbit :)) ()

danecek24

Zlatý Glóbus - cena (1) - 62. ročník (za rok) 2004 - *Nejlepší herec ve vedlejší roli - William Shatner + nominace (3) - 62. ročník 2004 - Nejlepší herec v seriálu (drama) - James Spader, 63. ročník 2005 - Nejlepší herečka ve vedlejší roli - Candice Bergen, 65. ročník 2007 - Nejlepší herec ve vedlejší roli - William Shatner ()

Icefist

Já se pobavím královsky. Další seriál z právnického prostředí, který si podle mě zaslouží pozornost, a proto se ho snažím sledovat tak pravidelně, jak jen to jde. Je pravda, že ho táhne téměř výhradně dvojice Spader + Shatner, ale proč ne. Ostatní postavy určitě mají svoje místo a jsou vždy vítaným zpestřením. Pro mě 80 %. Oblíbená část- kdykoliv Shatner vyřkne to mocné "Denny Crane" ()

Fancipal

Místy komické, místy vážné, ale vždycky poutavé … Až se jednou bude pořádat anketa o nejbizarnější zástupce právnické profese, tak se Alan Shore a Denny Crane umístí hodně vysoko. Jejich slovní eskapády jsou možná plné sexismu, rasových narážek a bigotnosti, ale zároveň nádherně ukazují dva dominantní a v zásadě protikladné názorové proudy v americké společnosti. Zvláště Alan Shore je postava hodna obdivu – přemýšlivý, hloubavý a vášnivý právník je v mnoha ohledech svědomím a nepříjemným zrcadlem nešvarů a pokrytectví (nejen) americké společnosti. Některé jeho soudní projevy by měly být vytesány do věčného kamene pro budoucí generace, aby lidé věděli v jaké povrchní a nedůstojné době jejich předci žili. Seriál, který donutí člověka přemýšlet a vězte, že takových je v poslední době po čertech málo. Plameňáci rocks :) 1. Série: 80%, 2. Série: 70%, 3. Série: 75%, 4. Série: 80%. Oblíbené postavy: Alan Shore, Jerry Espenson a Denny Crane. ()

JimmyII

Po prvním díle nečekaně příjemné lechtání v tom orgánu, co vzbuzuje ďábelský smích! Hledal jsem slovo vystihující tenhle seriál a našel jsem: zvrhlé, pokleslé, zábavné! Dekadentní, až downeyovský James Spader, arogantní William Shatner a fascinující Rhona Mitra! Tohle vypadá hodně slibně, jako Ally McBealová, ale bez vysloveně ulítlého humoru. Takže ještě lepší, díky bohu za D. E. Kelleyho! Uvidíme po dalších dílech... ()

adli

v pristim zivote chci byt Alan Shore, tak nechutne namysleny, arogantni a sebejisty hajzlik, ktery posadi na prdel kazdeho koho si zamane, chci mit za nejlepsiho pritele uchylneho obsournika Dennyho Cranea, chci po vecerech sedet na strese mrakodrapu a pritom popijet whisky a kourit drahe doutniky, chci to strasne moc, do te doby mi musi stacit tenhle genialni serial, takze "Denny Crane" ()

asirtes

Herecká chémia a prihrávky, aké tu fungujú medzi Spaderom a Shatnerom sa len tak nevidia. Radosť pozerať a smiať sa na plný chrup. A kľudne aj bez chrupu. ()

blackJag

"ZÁSADY? TY VYMYSLELA MOCNÁ ELITA, ABY SI CHUDEJ PLEBS NEUŽÍVAL A JEN MAKAL." Elitní právnická firma, osobití zaměstnanci, nezvyklé případy. Ingredience, z kterých producent a scénárysta David E. Kelley (manžel Michelle Pfeifferové) vaří víc než rád, což nejlépe potvrdí jeho dřívější seriálové úspěchy v podobě 5. sezón Ally McBealové, které by se v podstatě daly popsat totožným způsobem. Kauzy z Bostonu naštěstí nepůsobí jako plagiát bez nápadu a téma nestandardních soudních procesů a vztahů právníků, kteří je vedou úspěšně rozšiřuje. Navíc se i tady podařilo vyloupnout bezprecedentní figurku v podobě Dannyho Cranea, bezchybně zahranou Williamem Shatnerem, který byl po dobu vysílání seriálu tradičně a zaslouženě nominovaný za svůj výkon na cenu Emmy a Zlatého Globa (v roce 2005 nominace proměněny). A nebyly to jediná ocenění, jen James Spader získal za svou hlavní roli Alana Shorea Emmy dvakrát. 80% ()

Molir

Tohoto seriálu je věčná škoda, chtělo to ještě pár sezón, tak vybroušené, vypointované a absurdní dialogy a situace (v dabingu jsem viděl tak pět šest dílů, čili hodnotím originál), postavy, obrovský nadhled, zcizování (kdy třeba v druhé epizodě sezóny dorazí nové regular postavy a Denny je odpálkuje, že kdyby byli ti noví, tak je ukážou už v první epizodě), to se prostě jen tak nevidí. Plus tu skvěle funguje chemie hlavních postav, a předvádí se úžasné panoptikum vedlejších postav, od klientů Crane, Pool & Schmidt přes advokáty protistran až po senilní soudce kteří chrlí jednu perlu za druhou. ()

Zemřela herečka Betty White

Zemřela herečka Betty White

01.01.2022

Nový protivník pro Avengers? James Spader.

Nový protivník pro Avengers? James Spader.

31.08.2013

Už nějakou dobu víme, že hlavním padouchem v The Avengers: Age of Ultron bude... no ano, Ultron. Konečně ale dostal představitele. James Spader si v devadesátých letech zahrál v několika velkých… (více)