Reklama

Reklama

Černá listina

(seriál)
Trailer 2
Krimi / Drama / Mysteriózní
USA, (2013–2023), 156 h 23 min (Minutáž: 41–45 min)

Tvůrci:

Jon Bokenkamp

Režie:

Joe Carnahan, Nick Gomez, Vincent Misiano, Michael Waxman, Bill Roe (více)

Hrají:

James Spader, Megan Boone, Ryan Eggold, Diego Klattenhoff, Harry Lennix, Annet Mahendru, Parminder Nagra, William Sadler, Aja Naomi King, Alan Alda (více)
(další profese)

VOD (1)

Série(10) / Epizody(218)

Geniální uprchlík se sám udá a nabídne FBI pomoc s hledáním dalších padouchů. Ale jen když jeho partnerem bude nováček Elizabeth Keen. (Netflix)

Videa (5)

Trailer 2

Recenze (183)

Spooner 

všechny recenze uživatele

Nakonec bohužel spíše průměrná thrillerová záležitost, po které by bez ďábelského Jamese Spadera neštěkl ani pes. Raymond Reddington je v jeho podání jedním z nejzajímavějších antihrdinů posledních let a táhne tuto podívanou nekompromisně vpřed. Zbytek už bohužel tak zajímavý není, scénáristé neumějí prodat potenciál hlavních i epizodních zápletek a ostatní charaktery, kromě Elisabeth, jsou naprosto nezajímavé a nevýrazné figurky na šachovnici, jež mohou kdykoliv umřít a divákovi to bude úplně jedno. Z námětu se dalo vytěžit rozhodně daleko víc. ()

KevSpa 

všechny recenze uživatele

První díl solidní, i když se obávám, aby se z toho nestala jen další napínavá krimi, která pojede stále podle stejného mustru. Ačkoli poslední scéna naznačila, že se snad můžeme těšit i na nějakou dějovou linii, která se potáhne celým seriálem. James Spader nad všemi ostatními herecky neuvěřitelně vyčnívá a kdykoli zrovna není na scéně, trpí tím trochu tempo. Tohle zkrátka vypadá především na jeho one man show. Pilot - 70% Ačkoli se každý díl týká případu některého z nejnebezpečnějších zločinců na Redově seznamu, není to stereotypní thriller, co díl to případ, bez nějakého komplexnějšího příběhu, který by jednotlivé epizody spojoval. A tvůrci navíc dlouho neotáleli s odkrytím jednoho "tajemství", které se sice dalo od určité chvíle předvídat, přesto to dodalo seriálu solidní náboj. Podzimní finále, respektive celý dvoudíl, navíc mělo opravdové grády a nabídlo i třešinku na dortu v podobě hostujícího Alana Aldy (M.A.S.H.). Největším nedostatkem se tak jeví mizerný výkon Megan Boone v hlavní ženské roli, jež moc hereckého talentu nepobrala. Většinu času je její projev iritující a zvlášť vedle skvělého Jamese Spadera je znát ten propastný rozdíl. Prvních 10 dílů - 70% --- Nejoblíbenější postava: Raymond 'Red' Reddington (James Spader) ()

Reklama

elishia 

všechny recenze uživatele

Je tam hodne pruseru v celem serialu, ale nejvic me asi stve fakt, ze se snazi byt strasne svetovi. Casto tam nacpou vychodni Evropu, protoze asi cool, ale ty prizvuky, to je tragedie, to mi rve usi. Opravdu by to stalo tolik usili a penez navic aby najali rodile mluvci? To vypada, jako kdyby to snad ani nekonzultovali s rodilima mluvcima a ucili se vyslovnost s google translate. Prvnich par dilu supr, pak uz to nemelo moc stavu. Pohrava si to s vetsim tajemstvim, ale neumi udrzet divaka napnuteho aniz by nezacal nudit. Takovy wannabe kultovni serial, ale bohuzel to sklouzlo jenom na hodne prumerne krimi. ()

RedRose 

všechny recenze uživatele

Po pěti dílech zavládlo nadšení!! Zatím to má hlavu a patu a sympaticky se to liší od zaběhnutého krimi konceptu. James Spader nám trošku zestárnul a trošku přibral, ale pořád je téměř dokonalý! Role mu perfektně sedí a vypadá to že si roli neuvěřitelně užívá a hraje královsky! Všichni ostatní jsou v jeho velkém stínu... Megan Boone je sice šikulka, ale má ještě rezervy a chtělo by to, aby se víc chytla a byla Spaderovi alespoň rovnocennou hereckou partnerkou, i když je to v tomto případě fakt velice těžký úkol... Pokud se to nějakým záhadným způsobem nezvrtne, máme tady další velice povedený seriál... Zatím tomu dávám 84% a těším se na další díly. /// EDIT: Po ukončení první série zvyšuji hodnocení na 92% !!! Doufám, že to vydrží hodně dlouho... /// EDIT2: Mno... První cca dvě série byly luxusní... Ovšem zásadní zlom nastal když Elizabeth zastřelila prokurátora Toma Connollyho...Od této chvíle to jde se seriálem směrem dolů... Elizabeth na útěku, to byly fakt nudné díly... Taky díly s biologický otcem Alexanderem Kirkem nestály za moc... Trvalá výměna některých záporáků za klaďasy (Solomon dokonce dostal vlastní spin-off!!) a naopak a celkově se z té jednotky stal jen Reddingtonův nástroj, což byl vlastně už od začátku, ale nebylo to tak jednoznačné... Seriálu tedy v současném stavu snižuji hodnocení na 64% !! Pořád je to lehký nadprůměr, ale už to prostě není co to bylo v prvních dvou sériích... ()

Franc1s 

všechny recenze uživatele

Nápad je to dobrej, Red řekne jméno zločince FBI a ti jdou po něm, do toho se ještě reší další zápletka ohledně manžela/nemanžela a otce/neotce.I tady se najde několik blbejch dialogů, nelogických situací a úsměvnejch momentů, ale i tak se na to dá dívat. Hlavně teda díky J.Spaderovi, který všechnu pozornost strhává na sebe a všem vévodí. To naopak mi nesedla M.Boone v roli agentky, když ještě do toho se někdy fakt chová jak kráva... Když se v druhé sérii poučí z chyb, tak se na to rád mrknu :) Rád jsem i viděl znovu herce z MASHe a HOUSE. 7/10 ()

Galerie (3 781)

Zajímavosti (7)

  • Na začátku 19. epizody se coby město Krajlevo v Srbsku objevuje záběr Prahu, přesněji na kostel sv. Mikuláše na Malé Straně. (multiflexi)
  • Česká stopa – Madeline Pratt (Jennifer Ehle) má prsty i v krádeži bezpečnostních vláken z tiskárny v Praze. (Nugat)

Související novinky

Filmový svět opustili dva slavní tvůrci

Filmový svět opustili dva slavní tvůrci

17.04.2020

Filmový svět se v rozpětí několika hodin musel rozloučit rovnou se dvěma významnými filmovými tvůrci. Ve věku 77 let zemřel kameraman Allen Daviau, jehož budou diváci znát nejlépe díky skvělé práci… (více)

Tvůrce Breaking Bad plánuje buddy-detektivku

Tvůrce Breaking Bad plánuje buddy-detektivku

29.09.2013

Perníkový táta nadobro končí a Vince Gilligan (foto), kterému svět vděčí za tento brilantní seriál, už pracuje na novém námětu. Lépe řečeno, na staronovém. Původně totiž napsal zápletku pro Battle… (více)

Nový protivník pro Avengers? James Spader.

Nový protivník pro Avengers? James Spader.

31.08.2013

Už nějakou dobu víme, že hlavním padouchem v The Avengers: Age of Ultron bude... no ano, Ultron. Konečně ale dostal představitele. James Spader si v devadesátých letech zahrál v několika velkých… (více)

Reklama

Reklama