Černá listina (TV seriál)

The Blacklist

Čierny zoznam

Krimi / Drama

USA, 2013 - 2017, 43 min

James Spader, Megan Boone, Ryan Eggold, Diego Klattenhoff, Harry Lennix, Annet Mahendru, Parminder Nagra, William Sadler, Aja Naomi King, Alan Alda, Frank Whaley, Robert Sean Leonard, Matthew Rauch, Rachel Brosnahan, Rosemary Howard, Emmalyn Anderson, Amir Arison, Jonathan Dwyer, Booch O'Connell, Edward Baker-Duly, Janice Picconi, Mike Doyle, Charles Baker, Ed Moran, Ritchie Coster, Tom Noonan, Margarita Levijeva, Fajer Al-Kaisi, Joseph Siravo, Lance Reddick, Barbara Schulz, Matt Lauer, Kendra Mylnechuk, Dikran Tulaine, Ramsey Faragallah, Robert C. Kirk, Amber Skye Noyes, James Colby, Jamil Mena, David Gelles, David Carranza, Nolan Lyons, Andy Murray, Isabella Rossellini, Jane Alexander, Chin Han, Clifton Collins Jr., Robert Knepper, Geraldine Hughes, Justin Kirk, Amy Hargreaves, Campbell Scott, Jennifer Ehle, Dianne Wiest, Damian Young, Hoon Lee, Isiah Whitlock Jr., Peter Scanavino, Teddy Cañez, Linus Roache, John Glover, John Sharian, Peter Stormare, Jason Butler Harner, Donnetta Lavinia Grays, Lance Henriksen, Mauricio Ovalle, Veronica Reyes-How, Ron Perlman, E.J. Carroll, Elisabeth Waterston, Richard D. Busser, James Freedson-Jackson, Doris McCarthy, Marlon Perrier, Jennifer Kim, Brennan Brown, Quinn McColgan, Jeffrey DeMunn, Louis Arcella, Laith Nakli, Susan Kelechi Watson, Alana O'Brien, Perry Yung, David Fierro, Gregory Konow, Michael Siberry, Maryann Plunkett, James Murtaugh, Madison Arnold, Omid Abtahi, David Vadim, Chance Kelly, Roy Jackson, Ron Yuan, Gabriel Ebert, Ralph Brown, Tony Shalhoub, Emily Tremaine, Gregory Bastien, Thomas Beaudoin, Joe Dixon, Ilfenesh Hadera, Dan Ziskie, David Zayas, Quinn Franzen, Jeremy Parise, Irungu Mutu, Eisa Davis, Heidi Armbruster, Kelly AuCoin, Julian Gamble, Andrew Polk, Jeremy Holm, John Finn, Thomas Kopache, Kate Nowlin, Zach Grenier, Angel Pai, Michael Cullen, Robert Clohessy, Harris Yulin, Sean Cullen, Gameela Wright, Neal Huff, Brian Foreman, Tony Moore, Ulrich Thomsen, Mozhan Marnò, Paulie Redding, Ramon Fernandez, Adam David Thompson, Phyllis Somerville, Chris LaPanta, Brian Tarantina, Lars Gerhard, Shawn Andrews, Richard Bekins, Andrew Dice Clay, Teena Byrd, Frank Pando, Ryan O'Nan, Daniel McCabe, Wass Stevens, Danny Boushebel, Reed Birney, Trevor Long, Oksana Lada, Casey Siemaszko, Hassan Johnson, Quinn Shephard, Frank Deal, Mark Ivanir, Gibson Frazier, Catherine Wolf, Marmee Cosico, Ylfa Edelstein, Dominic Colón, Alexandra Neil, Richaud Valls, Otoja Abit, Juan Carlos Hernández, Andrew Howard, Mary-Louise Parker, Krysten Ritter, Adriane Lenox, Lee Tergesen, Hal Ozsan, Marceline Hugot, Sahr Ngaujah, Neil Hellegers, Annika Boras, Pasha D. Lychnikoff, Jason Kravits, Geoffrey Cantor, Paul Reubens, Johnny Nielsen, David Costabile, Scottie Thompson, Carel Struycken, David Aaron Baker, James Chen, Tom Kemp, Peter Fonda, Khalil Maasi, Waleed Zuaiter, Alon Aboutboul, David Strathairn, Janel Moloney, John Ventimiglia, Scott A. Martin, Marc Menchaca, Jade Wu, Justin Morck, Grizz Chapman, Gloria Reuben, David Gautreaux, Valarie Pettiford, Shaun Toub, James Naughton, Arian Moayed, Faran Tahir, Michael Kostroff, Olek Krupa, Peter McRobbie, Gaten Matarazzo, Sepideh Moafi, Amanda Plummer, Erik Jensen, Alex Manette, David Patrick Kelly, Ami Sheth, Michael Beach, Chandler Williams, Rosalyn Coleman, Kevin Weisman, Joshua Close, Brandon Sonnier, Ana de la Reguera, Donnamarie Recco, Leslie Lyles, Michael Massee, Tobias Truvillion, Max Baker, Noelle Beck, Ty Jones, Edi Gathegi, Aaron Yoo, Fisher Stevens, Christopher James Baker, Don Harvey, Robert Stanton, Steve Cirbus, Scott Johnsen, Christina Cole, Peter Vack, Mark Doherty, George Aloi, Christine Lahti, Conor Leslie, Will Brill, Paolo Montalban, Andrew Divoff, Emily Dorsch, Craig DiFrancia, Oded Fehr, Sammy Sheik, Gary Hilborn, Demosthenes Chrysan, Dan Domingues, Chris Kies, Marcus Hester, Tony Plana, Deirdre Lovejoy, Charlayne Woodard, Brian J. Carter, Renata Hinrichs, Isabella Way, Jake Weber, Vincenzo Amato, Anthony Carrigan, Andrew Dolan, Tim Barker, Richard Toth, Michael Laurence, Stephanie Szostak, Vincent Curatola, Molly Price, Ronald Guttman, Celia Weston, Mark Blum, Maria Dizzia, Leslie Jones, Tonye Patano, Hays Wellford, Christine Cartell, Daniel London, Chris Chalk, Ben Livingston, Reg E. Cathey, Nikki M. James, Tawny Cypress, John Rue, Marko Caka, Murphy Guyer, Lotte Verbeek, Nicholas Tucci, Brian Dennehy, Famke Janssen, Benito Martinez, Jay Klaitz, John Bedford Lloyd, Sherman Howard, Adrian Martinez, Marcin Paluch, Al Nazemian, Billy Hepfinger, Raoul Max Trujillo, Sipiwe Moyo, Phil Nee, Josh Philip Weinstein, Sharon Washington, William Jackson Harper, Paul Calderon, Jaime Tirelli, Tate Ellington, Kevin McCormick, Christian Frazier, Matt Servitto, Andrew Stewart-Jones, Adam Godley, Seth Barrish, Michal Vondel, David Agranov, Leon Rippy, Daniel Stewart Sherman, Linda Emond, Jodi Long, Kieran Mulcare, Colby Minifie, Ron Cephas Jones, Karen Pittman, Justin Swain, Tahmina Rafaella, Bruce Altman, James Hong, Jeff Hayenga, Hisham Tawfiq, Deborah S. Craig, Omar Koury, Royce Johnson, Ezra Knight, Jonathan Raviv, John Leonard Thompson, Charlie Romanelli, Erica Sweany, Will Denton, Sam Freed, Gregory Korostishevsky, Marc Damon Johnson, Natalie Kim, Stivi Paskoski, Mark Zeisler, Aaron Lazar, Andhy Méndez, Susan Blommaert, Clark Middleton, Monte Bezell, Elizabeth Lail, Cormac Bluestone, Michael Potts, Kevin Kilner, Sammi Rotibi, Brooke Liddell, Kiley Liddell, Michael O'Keefe, Anthony Azizi, Jeremy Shamos, Armand Schultz, Andy Powers, Ian Blackman, Ari Fliakos, Anastasia Griffith, Jill Hennessy, Hettienne Park, Kevin Collins, Hugues Faustin, Abbi Snee, Melora Hardin, Anthony Skordi, Henri Lubatti, Jean Brassard, Catherine A. Callahan, Frank Harts, Andrew Pang, Brian Stokes Mitchell, Sal Rendino, Lois Smith, Brent Spiner, Daniel Davis, Florencia Lozano, Adam Trese, Jamie Harrold, Dennis Rees, Nathan James, Manny Perez, David Furr, Brian Haley, Jay Devore, John Pirkis, Danielle Burgess, Ben Bray, Katie Morrison, Afton Williamson, Robert Joy, James Lurie, Stephen Rowe, Paola Turbay, Sab Shimono, Amy Rutberg, Joanna Adler, Karl Jacob, Frederick Weller, Daniel Eric Gold, Lukas Hassel, Enrique Murciano, Susan Misner, Clea Lewis, Rade Šerbedžija, Kenneth Welsh, Gene Gabriel, Finnerty Steeves, Katarína Morháčová, Benedita Pereira, Wade Williams, Reese Madigan, Drew Beasley, Kevin Blatch, Casper Andreas, Susan Blackwell, Aldis Hodge, José Ramón Rosario, James Carpinello, Irina Abraham, Victor Williams, Pascal Yen-Pfister, Elliot Villar, Joe Urla, Michael Abbott Jr., Kati Rediger, Jennifer Suter, Hunter Emery, Tyler Elliot Burke, Otto Sanchez, Norm Lewis, Amy Spanger, Michael Aronov, Owain Yeoman, Riann Steele, Caprice Benedetti, Gabriel Sloyer, Brian Yang

Trochu ozvláštněná kriminálka se zajímavými příběhy a skvělým Jamesem Spaderem, jehož filmová profesionalita čiší z každého záběru. Co ale nepochopím je, kdo proboha dal roli téhle M.Boone. Když pominu její šíleně plitké herectví, největší problém mám s bojovými scénami. Její pohyby působí neohrabaně, někdy až komicky (pokud ji ovšem zrovna nezaskakuje dublérka). Všechno stojí (J. Spader) a padá (M. Boone) na ústřední dvojci. Což je teda dost blbé. A tedy dál, než jako pozadí pro vaření oběda, se tahle věc v mém kinematografickém žebříčku nedostane.(6.1.2017)

Nápad je to dobrej, Red řekne jméno zločince FBI a ti jdou po něm, do toho se ještě reší další zápletka ohledně manžela/nemanžela a otce/neotce.I tady se najde několik blbejch dialogů, nelogických situací a úsměvnejch momentů, ale i tak se na to dá dívat. Hlavně teda díky J.Spaderovi, který všechnu pozornost strhává na sebe a všem vévodí. To naopak mi nesedla M.Boone v roli agentky, když ještě do toho se někdy fakt chová jak kráva... Když se v druhé sérii poučí z chyb, tak se na to rád mrknu :) Rád jsem i viděl znovu herce z MASHe a HOUSE. 7/10(6.12.2013)

// Klasický případ underdoga, celou dobu se nijak extra nepředvádí, nikdo mu nevěří a pak když příjde na věc, vytáhne esa a ostatním zbydou jen oči pro pláč. Po skvělém pilotu je tak háček relativně zaseklý a já jsem zvědavý, co přijde dál. edit:// přišly epizodní zápletky a s nimi ohromná nuda, jinými slovy další originální námět zabitý tíhou procedurální krimi na veřejné stanici.(28.9.2013)

tak jsem si to tu pročetl a někteří z vás by se na to psaní komentů měli raději vykálet,akorát svýma plkama jebete lidem rozum,ale to je fuk,každopádně lupat tam šurikeny po 6-ti dílech také nechápu,holt to patří k místnímu koloritu-bejt důležitej. seriál je pro mě zatím jeden z top letošního podzimu,jasně,má to svoje mouchy,ale pro člověka,kterej se nudí a chce i dát relax u bedny naprosto ideální,Spader kraluje,o tom žádná,ale ta sympatická kikina od FBI také není marná,máme tu akci i humor,co víc si přát :))(15.11.2013)

Jeden z oněch případů, kdy kvalita seriálu stojí a padá s představitelem hlavní role. A není třeba připomínat, že je to James Spader, který je vynikající. Samotná zápletka není špatná, seznam největší zločinců, o kterých nevědí ani bezpečnostní složky, to je něco, na co já slyším, ale pravdou je, že dějově není seriál ošetřen úplně nejlépe, většina epizod pracuje s totožný receptem - Red prozradí jméno, poskytne pár indicií a zbytek stopáže tým v čele s Keenovou loví daného kriminálníka. Navíc je tu několik klišé (například to, co pojí Keenovou a Reda), které celkový dojem kazí. I tak ale 8/10.(14.5.2014)

• - Na začátku 19. epizody se coby město Krajlevo v Srbsku objevuje záběr Prahu, přesněji na kostel sv. Mikuláše na Malé Straně. (multiflexi)

• - Do role Raymonda Reddingtona byl zvažován Kiefer Sutherland. (Remivsremi)

• - Ve 20. epizodě 1. série se objevuje postava senátora České republiky, který ovšem v originálním znění nemluví česky, nýbrž lámanou česko-rusko-polštinou. (HectorHagman)