Černá listina

Krimi / Drama / Mysteriózní
USA, (2013–2023), 156 h 23 min (Minutáž: 41–45 min)

Tvůrci:

Jon Bokenkamp

Režie:

Joe Carnahan, Nick Gomez, Vincent Misiano, Michael Waxman, Bill Roe (více)

James Spader, Megan Boone, Ryan Eggold, Diego Klattenhoff, Harry Lennix, Annet Mahendru, Parminder Nagra, William Sadler, Aja Naomi King, Alan Alda (více)

Série(10) / Epizody(218)

Geniální uprchlík se sám udá a nabídne FBI pomoc s hledáním dalších padouchů. Ale jen když jeho partnerem bude nováček Elizabeth Keen. (Netflix)

v0jt1s3k

Pilot - až okatě vykradené schéma Mlčení jehňátek a spol. Nesympatická agentka, Spader velmi dobrý, natočeno také slušně. U některých seriálů/ filmů se dá využití laxnosti státních složek vzít. Ale zde je toho nastřádáno ze sebe tolik, že by museli FBI do hodiny zrušit. Pochybuju, že by se nechali vlákat do pasti na mostě, že by si nechali utéct padoucha z nemocničního pokojo (když ho hrdinka vidí, tak ani nespustí povyk a jen máchne rukama jakože to je v prdeli). Lidi od fbi v poli jsou myslím velmi dobře vycvičeni se zbraňěmi, v taktice atd, no, a tady jsou jen za šašky. To samé padouši - většina z nich je exmilitary, takže se nebude divit, že jim dojdou náboje, ale bez mrknutí přebijí a pokračuje. Takže až na Spadera srágora a list slibující x dobrodružství + náznak spojovací nitky příběhu pro mně vyznívají uplně naprázdno. Howg :) ()

pepca72

Viděno do 6. dílu a čekám na další. Koncept seriálu je zajímavý a pan Pavouk je ve své roli více než výborný a je vidět, že si ji užívá. Agentka je kool sexi baba, její manžel pan záhadný hodňousek je fajn tajemný, jsou sledováni doma kamerovým systémem kdoví koho a kdoví kým, parťák v FBI nedůvěřivý sympaťák, šéf FBI držený panem Pavoukem za koule špinavou minulostí. Vše je rozehráno, a každá epizoda nás v hlavním ději popotáhne o kousek dále, ale jen mírně. Což je sakra dobře. Škoda toho zkratkovitě seriálového zpracování, vždyť skoro polovina epizod by mohla být rozjeta na celovečerni thriler. Třeba takový čistič. Co padouch, to dobře zvolený herec. Tady tvůrci dělají svou práci dobře a s chutí a to je vždy na dílku vidět. Výborně se bavím, jsem v očekávání co bude dál a co více chtít, sakra chlapi. Za plných 5* a vůbec neváhám. ()

paras

Hodnocení po 7. díle, po The Following konečně zase seriál plný skvělých zápletek. Nejsem fanda krimi seriálů, ale tyhle 2 se mi dostaly pod kůži. Famózní James Spader u kterého jsem myslel, že role v Boston Legal mu seděla na tělo, ale byl to velký omyl. Řekl bych role jeho kariéry, doufejme že tento slibně rozjetý seriál bude pokračovat v nastoleném tempu i nadále. Zápletka 80% , James 100% , Megan 80%, ostatní postavy 70-80%.. celkově tedy 85% ()

srada

tak jsem si to tu pročetl a někteří z vás by se na to psaní komentů měli raději vykálet,akorát svýma plkama jebete lidem rozum,ale to je fuk,každopádně lupat tam šurikeny po 6-ti dílech také nechápu,holt to patří k místnímu koloritu-bejt důležitej. seriál je pro mě zatím jeden z top letošního podzimu,jasně,má to svoje mouchy,ale pro člověka,kterej se nudí a chce i dát relax u bedny naprosto ideální,Spader kraluje,o tom žádná,ale ta sympatická kikina od FBI také není marná,máme tu akci i humor,co víc si přát :)) ()

athena07

Překvapení roku 2013, pro mě nejlepší novinka. Každý díl má tempo a spád. Chcete se dozvědět co nejdříve co nejvíce informací. Red je jednoznačně nejcharismatičtější postava, která si mě získala během pár sekund. U Lizzy zatím nevím, co si mám myslet, ale přijdou další díly. Jsem napjatá, co mě čeká. ()

tuctovychlap

po skvelom antré Jamesa Spadera s pribúdajúcimi epizódami pomaly klesalo "posadnutie" seriálom k trom hviezdičkám..našťastie Anslo v deviatej časti rozpútal menšie "pozdvižení", takže priebežne po dvanástke opäť 4* / 70 %.. edit 03072021..tak skončila ôsma séria..je "kaňec" (?)..Liz dúfam nenapodobní Boba Ewinga a nevstane z mŕtvych..a Pinky Red tesne pred smrťou by si mal vyberať obľúbenú pieseň na obrad, nie zlounov k likvidácii..možno je lepšie, nevedieť kto bol (aj keď, svoj tip mám)..veď ani v realite život (a smrť) nedáva na všetko odpovede.. a nebyť Liz, ktorú som nemusel, tak pokojne dám *****..edit 19072023 po ukončení X. ročníka..zdvíham na plný počet..pretože (a najmä z toho dôvodu, že) Red vie, ako so cťou odísť..aj španielska variácia Po svojom  Paula Anku bola peknou bodkou..verím, že v najlepšom treba prestať a chcem veriť, že to pochopili aj tvorcovia..potlesk a ďakujem, skvele som si to užil..! ()

mcamino

1. série... Co se týče první série, jsem nadšen. Vlastně tento seriál je moje gusto, naprosto. FBI, utajené mise, navíc děj na dvou vlnách, které se propojí, tohle všechno je to co na seriálech vyžaduji a ještě další věci, které Blacklist splňuje téměř na 100%. Vlastně se v průběhu ukáže, že to není jen řadová kriminálka, ale vše je propojeno a vše do sebe zapadá, jenže ještě nejsme na konci a puzzle nejsou složené. Takže v září vzhůru do druhé série. 2. série... Tento seriál se pro mě stal jasným číslem jedna a nedám na něj dopustit, příběh se nám rozvinul za tuto sérii víc než dost a pro serii třetí slibuje jiné prostředí. Snad to nedopadne jako Útěk z vězení, kterému, řekněme si to na rovinu, stejná věc spíše uškodila. 3. série... Tak tady se vyjádřím hlavně ke konci série, která ohromným způsobem zahýbala se seriálem. Uplně závěrečná scéna však objasnila řadu věcí. Jinak seriál je u mě pořád TOP a předpokládám, že ještě dlouho bude. 4. série... K seriálu jsem se vrátil po třech letech a musím říct, že mě baví snad ještě víc. Odprostil se od stereotypu co díl, to případ, respektive jesnotlivé případy jsou úzce spjaty s dalšími děhovými linkami. Dozvídáme se nová tajemství a odkrývají se další záhady, přestože jedna z nejdůležitějších byla rozřešena v posledním díle. 5. série... Nepřestává mě to bavit. Celá série se točí okolo shánění kufru, který nese tajemství - jeho úplné odhalení bude pravděpodobně následovat v šesté sérii, na kterou se těším. Líbí se mi, že čím dál víc převažuje příběh nad případy jednotlivých dílů, ty jsou navíc často s hlavním příběhem propojeny. Za mě super a jen doufám, že se již neblížíme do konce. 6. série.. Cesta za totožností Raymonda Reddingtona. Série, během které se toho událo snad nejméně, ale za mě neztratila na kvalitě. Do detailu zachycený soudní proces a hledání totožnosti ve druhé polovině série vystřídala snaha o zabránění spiknutí. Na úplném konci poznáváme Katarinu Rostovou, která ještě bude hodně kontroverzní osobou. ()

elizha

Presne taketo serialy milujem.....je to skvele obsadenie mi nesmierne sedí. Red je uzasny skvely, vychytraly, ....skvely dej, príbeh v kazdej casti, skvele skvele.... ()

RomanL

Šmankote, kdo ten stupidní děj vymýšlí? A ty trapné dialogy? Tohle fakt dokáže někoho zaujmout? Kterákoliv "Kriminálka něco" je o tři třídy lepší... ()

anaad

Celkem průměrný kriminální seriál, jen ozvláštněný zločincem v týmu FBI. Je pravda, že se na seriál docela dobře dívá, že obsahuje i trošku tajemství, ale nic převratného, což je docela škoda, protože některé epizody jsou na jasné 4* ()

Matt2626

Jeden z mála seriálov ktorý si skutočne zaslúži 5* hodnotenie. NBC sa v tomto smere prekonala a dúfam že seriál udrží nažive čo možno najdlhšie.Tým scénaristov perfektný, zloženie hlavnej dvojice nezameniteľné (James Spader hraje svoju životnú rolu a Megan Boone sa v tomto seriály neuveriteľne našla). Mnohým môžu vadiť dlhšie pauzy pri tvorbe epizód a v niektorých častiach istá zložitá nadväznosť na predošlé diely, ale ak to vzhliadnete v celku je to niečo nové a hlavne originálne. Osobne sa veľmi teším na ďalší vývoj seriálu. Tvorcovia si v predošlých častiach otvorili niekoľko dverí na skvelé pokračovanie. ()

Cartmen9

Po shlédnutí prvních šesti dílů dávám 90% pro mě. Nejvíce mě opravdu baví James Spader a jeho opravdu vynikající herecké vystoupení. Vždycky přijde s něčím jiným něž ostatní. Uvidíme, co bude dál. Snad úroveň seriálu nepůjde dolů a bude se držet na této úrovni, ba naopak by se mohla ještě zvýšit. ()

Unrealik

Zatím jsem viděl první sérii, celkem fajn seriál, něco jako mix Mentalisty a Brutální Nikity, byť některé díly jsou slabší. A mám výtku, za kterou nemůže seriál, ale TV Nova, neboť ta si nedala příliš práce s dabingem. Takže můžeme slyšet, jak se v jisté spojitosti hovoří o 5000 USD, za chvíli je řeč o 500 000 USD... Takových věcí je tam samozřejmě více. Plus mnohé vedlejší postavy dabuje stejný člověk. Zbytečně to kazí dojem. Tak už jsem viděl i druhou sérii, hodnocení zůstává. A už mám za sebou i třetí sérii, stále jde o fajn seriál, takže se těším na čtvrtou sérii. A už jsem viděl i čtvrtou sérii. ()

Dejna

Tak nevím, na začátku se mi seriál zdál zajímavý a na konci druhé řady už jsem se vyloženě nudila. Ačkoliv mám Jamese Spadera jako herce hodně ráda (Boston legal, Wolf, The Watcher - špička! :-) v blacklistu mě občas ty jeho nekončící monology unavují.. ale zase jak kdy. Navíc by mě zajímalo, jak dlouho ještě chtějí natahovat tu záhadu, co se týče Reddingtonova vztahu k Liz. Teď v půlce třetí řady se tempo trochu zlepšilo, ale abych pravdu řekla, nevím, jak dlouho ještě vydržím seriál sledovat (asi dokud nezmizí Ryan Eggold ;-). ()

feho312

Blacklist: 4/10, James Spader 9/10, Megan Boone 3/10. Napriek skvelym hostovaniam ako Alan Alda (a niekolko dalsich), co ja viem...Da sa na to pozerat. Da sa na to pozerat je pre mna 4/10. ()

fruitixx

Absolutně nerealistické a přehnané, hned prvních pár dílu mě totálně znechutilo. Klišé střídá klišé, náměty z Hanibala a jiných kultovních děl, bohužel tady jsou podány celkem přehnaným způsobem, který má trapný dojem ač se snaží vypadat namakaně. Cílová věková hranice je náctiletí. ()

Bosh1207

Shlédl jsem asi pět dílů první série a tak nějak přemýšlím, jestli mám dál pokračovat v koukání na asi nejblbější agentku FBI s placatým xichtem a její stupidní kolegy. Příběhy jsou plytké a de facto jeden jako druhý. Nebýt Jamese Spadera, který herecky převyšuje všechny o dva metry, je to absolutní bída. 1 a 1/2 hvězdy a ta jedna celá je jen zásluhou Reddingtona. ()

Filmový svět opustili dva slavní tvůrci

Filmový svět opustili dva slavní tvůrci

17.04.2020

Tvůrce Breaking Bad plánuje buddy-detektivku

Tvůrce Breaking Bad plánuje buddy-detektivku

29.09.2013

Perníkový táta nadobro končí a Vince Gilligan (foto), kterému svět vděčí za tento brilantní seriál, už pracuje na novém námětu. Lépe řečeno, na staronovém. Původně totiž napsal zápletku pro Battle… (více)

Nový protivník pro Avengers? James Spader.

Nový protivník pro Avengers? James Spader.

31.08.2013

Už nějakou dobu víme, že hlavním padouchem v The Avengers: Age of Ultron bude... no ano, Ultron. Konečně ale dostal představitele. James Spader si v devadesátých letech zahrál v několika velkých… (více)