Tak jde čas

(TV seriál)
USA, 1965, 11 542x30-60 min

Mark J. Levin

Josh Taylor, Deidre Hall, John Aniston, Drake Hogestyn, Kristian Alfonso, Peter Reckell, Frances Reid, Macdonald Carey, John Clarke, (více)

Tak jde čas je americký seriál, vysílaný od roku 1965. Odehrává se v nemocničním prostředí v městečku Salem a zabývá se doktorskýma rodinama včetně jedné ženy, která pracovala na psychiatrii. Později děj seriálu následuje životem střední a vyšší třídy profesionálů se scénářem nabitým láskou, manželstvím a rodinnými problémy. (Lenarek)

RedAK

Jako mladého, zdravého a ambiciózního alfasamečka mě často napadají myšlenky, nad kterými zůstává čurák stát. Tuhle jsem přemýšlel, jak dlouho by běžnému bílému středoevropanovi trvalo shlédnout všechny díly seriálového kultu Days of Our Lives. Nejdříve je nutno si spočítat, jak dlouho vlastně seriál trvá. Matka všech přechytralých pseudointelektuálů, paní Wikipedie, uvádí, že k třetímu květnu 2013 se datuje uvěřitelných 12633 epizod. Fůů. Místní csfd guru zase píše, že epizody měly v rozmezí 30 - 60 minut. Páč jsem do toho fakt zapálenej a pro budoucí plány to potřebuji vědět naprosto přesně, zabruslil jsem do tajů zahraničních zdrojů a prohnal stránky nejpřesnějším google translatorem. Od 8.11.1965, kdy se seriál začal vysílat, do 21.4.1975 měly epizody 30 minut, potom se kvůli velkému úspěchu jejich čas zdvojnásobil na hodinu. Při šesti dílech týdně to dělá 2656 epizod po půl hodině, tedy 1478 hodin čistého vysílacího času. Zbylých 9977 epizod už má po šedesáti minutách, což dělá přesně 9977 hodin, plus tedy těch prvních pár tisíc dílů a dohromady to je 11455 hodin. Nyní je důležité zjistit, kolik takový běžný bílý středoevropan má volného času. Uděláme mu hezký týdenní průměr. Dejme tomu, že to není lenošný tupý zmrd, jinak řečeno nebohá oběť našeho státního systému, a není to ani žádný vysoký politik, čili protekční tupý zmrd. Je to prostě úplně normální tupý zmrd, který osm let studoval zahradníka, protože vždycky toužil mít za nehty špínu od hlíny a okopávání brambor mu způsobuje přímo orgasmy. Takže tedy, náš vyučený zahradník Imrich, který dělá v Tescu za pokladnou, páč ho do žádného květinářství nevzali, protože dnes bez matury prý nejste nic, říkala Máňa z konzumu, dělá čtyři dvanáctky týdně. Dovolenou mu počítat nebudeme žádnou, protože Imrich pracuje, tudíž si ji nemůže dovolit. Ze 168 hodin týdně máme 48 v prdeli, nyní začneme odečítat. Určitě hodně spinká, protože je velice utahaný a také navštěvuje psychiatra, páč mu už mrdá z toho věčnýho pípání vysočiny v akci. Dejme mu osm hodin spánku denně a čtyři hodiny psychiatra týdně. V neděli se hodinu hádá s Naďou, jeho chotí, nevyučenou číšnicí na mateřský, protože zase vzal z práce v rámci úspor prošlý jogurty a tchyni nedělají příliš dobře na žaludek. Pak má samozřejmě také svoje koníčky, čili každou středu jezdí do staré konzervárny čorovat železo, aby se mohl jednou týdně vyšvihnout a koupit si route66 tabák a dvoustovkový balení dutinek. Když si zrovna nezaryje do stehen ostnatý drát, naložit celou kárku mu zpravidla trvá dvě hodiny. Každý pátek chodí do hospody na poker, kde prohrává Nadiny úspory, které našetřila na jídle a každou sobotu chodí na golf. Se dívat. Do hospody. Kde u pokeru prohrává Nadiny šperky, které jí koupil z výhry v pokeru. Občas si také myje pyje, souloží a žere. Suma sumárum mu týdně zbyde nějakých 30 hodin volného času, které se, kdoví proč, rozhodne investovat do kompletního shlédnutí seriálu Tak jde čas. Vzhledem k celkové délce seriálu by pak shlédnou všechny díly a dozvědět se, zdali Laura nakonec vošuká Mickyho nebo Billa, jak při prvním díle vesele slibuje příběhový mód, trvalo Imrichovi celých sedm let a čtyři měsíce! Mezitím by ho jistě vedení povýšilo na skladníka, tchyně by mu pošla na žaludeční vředy a Naďa by začala šetřit na fetu. Nehledě na fakt, že natáčení seriálu bylo v lednu 2014 obnoveno a schváleno až do roku 2016. Deset generací scénáristů tak muselo patrně nechat šukat všechny se všema, psy s kaktusama, mrože s batolatama, židle s poličkama, jinak si nedovedu představit, co jiného by se tam mohlo dít. Dvanáct tisíc píčů to tady afektovaně hodnotí, aniž by viděli aspoň půlku seriálu, protože od čtyřsté sezóny výš to začíná být fakt napjatý. Abych nastolil rovnováhu ve vesmíru, uděluji pět krvavě rudých hvězd, které se stejně během nanosekundy ztratí v jedovaté šedi gigantických, se vší nenávistí udělených odpadků. Days of Our Lives forever, pičo. ()

Djkoma

Seriál, který se natáčel přes 30 let. Více dílu než si umíte kdokoliv představit. Obsazení v němž herci doslova stárli s rolí a vyjímkou nebylo ani dočasné nahrazení herce jiným, který zaskočil pár dílů a pak se postava vrátila do své staré podoby. Ani mohutné počty plastických operací, kterými se zakrývali výměny herců u různých postav, no prostě všechno možné i nemožné v jediném seriálu... Úlet, ale jednu dám už jen za tu výjimečnost. Mimochodem číslování IMDB se zastavilo na čísle 11021 a stále jde o první sezonu :-). ()

Karlos80 odpad!

Nebezpečí nudy, únavnost která hraničí až s otravností, a s účelovým vymýváním mozků, demence a zapomnětlivost která se časem dostaví také, tak to vše je legendární " Tak jde čas". Všechno se jednou okouká (podobně jako naše seriálové sr*čky) a přestane bavit, a já jsem jen zvědavěj kdy přijde ten pravý čas, a tento odpadový seriál skončí navždy někde na dně v seriálovém propadlišti dějin..Kolik to má dílů ptám se:-)?Nedovedu si totiž např. představit, kdyby tohle to jednou mělo vyjít na dvd:-)! Bóóže to by byla trefa do černého:-)! Ani za vytrvalost..! ()

Tom Riddle

Rozhodně je nesmysl, že by se tam sto dílů nic nedělo. Naopak, odsýpalo to dost rychle (jako písek v přesýpacích hodinách...), až na to se Sami (Alison Sweeney), už se nikdy nedozvím, jak to s ní dopadlo... No tak! Lidi, tohle je klasika! Copak si nepamatujete ty díly, kde je Marlena posedlá Ďáblem? Nasaď mi sluneční brýle, Carolino, to světlo mě pálí do očí. Ne, nedělej to Carolino, je posedlá Ďáblem! AAAAAHHHHHHH, JOHNE!!!!! ()

Galerie (1 238)

• Jubilejní 10 000. epizoda byla odvysílána 21. února 2005. (L_O_U_S)
  • Vivica A. Foxová si zahrála pouze v jednom díle, neboť byla vyhozena. (cariada)
  • V seriálu si zahráli hned tři Češi - Jan Tříska, Eva Jeníčková a Ivan G'Vera. (Gavron)