Reklama

Reklama

Třetí hlídka

(seriál)
USA, (1999–2005), 97 h 10 min (Minutáž: 42–87 min)

Kamera:

Glenn Kershaw

Hudba:

Martin Davich

Hrají:

Coby Bell, Molly Price, Jason Wiles, Skipp Sudduth, Anthony Ruivivar, Kim Raver, Michael Beach, Eddie Cibrian, Amy Carlson, Tia Texada, Chris Bauer, Nia Long (více)
(další profese)

Série(6) / Epizody(132)

Seriál se odehrává výhradně v ulicích New Yorku. Sledujeme každodenní realitu policistů, záchranářů a hasičů, kteří se snaží, často s nasazením vlastního života, pomáhat ostatním v težkých životních situacích. TŘETÍ HLÍDKA zároveň zobrazuje i jejich osobní život, který je často obtížnější než jejich náročná služba. (worm14)

Recenze (31)

melo.d 

všechny recenze uživatele

Zrovna to sleduju. První díl šesté série. Dostal jsem se k tomu víceméně náhodou a nestačím se divit. Začalo to přestřelkou v nemocnici. Něco tak směšného a ubohého se jenom tak nevidí. Podle mě to nestojí za víc jak 2* ale nebudu hodnotit podle pár fragmentů. Možná jsem zrovna narazil na nejhorší díl. O půl hodiny později: Zrovna to skončilo a vypadá to že už to stejně asi lepší nebude. Co naplat. Šup tam s nimi. ()

RedRose 

všechny recenze uživatele

Tento seriál mě v době své největší slávy nějakým záhadným způsobem minul. Narazil jsem na něj před časem v podstatě náhodou. Další seriál od producentů téměř nedostižné Pohotovosti, jsem prostě nemohl nechat být. Je nutno myslet na 15-tiletý rozdíl, což je doba za kterou se svět neskutečně proměnil, ale i přesto by si to mohl rozdat s kdejakým současným dílem - časový odstup není vůbec na škodu, spíše naopak. Televizní (mnohdy i ta filmová) tvorba se dnes prostě točí výhradně pro prachy a na kvalitu už myslí málo který z nich. A při sledování Třetí hlídky je to znát až moc... 88% ()

Reklama

Lacike 

všechny recenze uživatele

Seriál, ktorý sa venuje policajtom, hasičom a záchranárom. Čiže tým, ktorí sa objavia ako prví na mieste, keď sa stane nejaká nešťastná udalosť. Či už nejaká nehoda, výbuch alebo zločin zakončený prestrelkou. Policajná línia sa kľudne vyrovná špičke typu Shield, záchranárska zase Pohotovosti alebo Chicagu Hope a hasičská v TV nemá obdoby a schová do vrecka aj väčšinu filmov o hasičoch ako je Backdraft. Prve štyri série sú dokonale vyvážené. Potom hasičskú líniu dosť upozadili a do popredia sa dostali policajti. No a posledná séria mi už pripadala dosť slabá, keďže v nej dlho absentovala najlepšia postava seriálu a to policajt Bosco, ktorý tvoril so škaredou ale sympatickou Yokasovou dokonalú parťácku dvojku. Ďalšia skvelá dvojka policajtov je Davis a Sullivan. Chudák Sullivan mal celý seriál smolu v osobnom živote. Seriál je dosť nekompromisný k postavám a keď už nejaká zo seriálu odišla, tak to bolo nadobro bez možnosti návratu. Veľkým plusom seriálu je technická stránka. V každej sérii sa objaví minimálne jedna grandiózna havária, ktorá obsahuje ohromujúce kaskadérske kúsky a je prehľadne natočená. Vlastne komplet celý seriál má prehľadnú akciu. Policajné epizódy ponúkajú skvelé prestrelky a na TV pomery aj dostatočne krvavé. Dodnes nechápem ako im to v TV prešlo. Asi vďaka tomu, že to je mix lekárskeho seriálu, tak si mohli dovoliť aj explicitné krvavé scény v ktorých vidíme následky zranení, ktoré sú v lekárskych seriáloch povolené. Akcia ma baví viac ako v akomkoľvek čisto akčnom seriály. Keďže sa seriál odohráva v New Yorku, venuje sa hasičom a natačal sa v období, keď zničili WTC, tak musel obsiahnuť aj túto tému a robí to bez štipky otravného pátosu, ale venuje sa praktickým problémom s ktorými sa museli hasiči vysporiadať. Udivuje ma jak málo hodnotení tu táto pecka má. Asi je to fakt klenot, ktorý väčšine divákov doteraz uniká. Jak SK tak aj CZ dabing sa znova vydarili. Akurát v CZ dabingu som si dlhšie zvykal na obsadenie niektorých komediálnych dabérov ako je Carda alebo Petr Rychlý do serióznych úloh. Celkovo je to seriál, ktorý skvele funguje aj po rokoch a každému ho odporúčam. 10/10. ()

bundaboy 

všechny recenze uživatele

Jeden z nejlepších kriminálních seriálů, který navíc kombinuje vedle policie i hasiče a záchranku. Hodně dobře napsané postavy, výborné scénáře kombinované se skvělou hudbou dává dohromady ucelený mix celých 6. sérií. V posledních dvou sériích se hodně do popředí dostala policie a Bosco, což se mi moc líbilo, protože je to jedna z nej postav :). A když k tomu připočtu ten nádherný závěrečný díl - prostě musím dát plných 5*. A nakonec zpráva pro všechny tvůrce, scénaristy a režiséry - TAKHLE se ukončuje seriál! :) ()

kleopatra 

všechny recenze uživatele

Vynikající seriál, který, bohužel, nemá ve 3 ráno moc šancí. Policajti, záchranáři, hašiči v ulicích i v roztodivných soukromých tenatech a působí to velice naturalisticky. Neříkám, že je, říkám: působí. V několika dílech se Třetí hlídka prolne s Pohotovostí, když jedna z lékařek hledá svou feťáckou sestru a její dítě. A taky tu fanoušci Kiss uvidí Gene Simmonse - pokud jsou nespavci. Já spim ráda, takže těch mých 5* s párátkama pod víčky už něco znamená. ()

Galerie (136)

Zajímavosti (9)

  • Dvacátá epizoda třetí řady s názvem "Unleashed" je crossover mezi seriály Třetí hlídka a Pohotovost (od r. 1994). V šestnáctém dílu šesté řady pojmenovaném "In The Family Way" se Třetí hlídka dějově prolne se seriálem Lékařské záhady (od r. 2004). (deepspace101)
  • Boscovo celé jméno je Maurice Louis Boscorelli a předtím, než nastoupil do NYPD, působil u US Army Ranger. (Nedhelborn)
  • Molly Price nebyla přítomna po většinu 5. sezóny, a to kvůli těhotenství. V listopadu 2003 porodila chlapce jménem Jake. (Nedhelborn)

Reklama

Reklama