Tak jde čas

USA, 1965, 14 679x30-60 min

Kamera:

Mark J. Levin

Bozvav

Někdo tady napsal naprosto přesně, že jde o neuvěřitelně vitální kravinu. Já se jako malá pamatuji, že seriál koukala sestřenka na "Polákách", neb u nás ještě neběžel. Vykládala mi o něm s takovým zaujetím, že když jsem měla možnost začít koukat, začala jsem. Nešlo o bůhví jaký zázrak, ale zase úplný brak to taky není. Opravdu jsou horší. Pravda nedalo se vidět všechno, ale ušlo to. A za tu délki si fakt jisté ohledy zaslouží. Byly díly na tři hvězdy i na houby. ()

DruidKarel odpad!

Ale tak tohle byl nářez. Každej den to dávala nova a každej den nový a napínavý příběh. Celá scéna dostávala tu správnou atmosféru, když se náhodou tenhle výjimečný seriál neodehrával uvnitř, ale třeba v autě anebo v nějaké zahradě. Jo, všech těch asi 2000 dílů stálo přinejmenším za hovno, ne-li za dvě hovna. ODPAD! ()

kleopetra

Když jsem chodila na ZŠ, tak jsem na tom byla závislá - porevoluční období a odpoledne nic jiného nedávali (bídné vysvětlení). Tohle a Santa Barbara. Na gymplu jsem to naštěstí už nestíhala a asi jsem i trochu dospěla... Hvězdička za to, že jsem se dívala, ale nechápu, jak jsem mohla. Ještě teď se stydím... ()

villon17 odpad!

Snad milión dílů o stech miliónech hoven. Pardon, že to tak otevřeně říkám a pobuřuji nadšence, mezi něž se počítají uživatelé, kteří dali více než odpad, čili jednu hvězdu. Víc jde jedině v případě, že jsou slepí, tři, že navíc hluší a čtyři snad jedině, jestli tam hráli. Kdo dal pět, tak si nejspíše myslí, že se zde hodnotí jako ve škole. ()

Emzet odpad!

Ne, není to nejdéle běžící soap opera v historii (to je Guiding Light - od 25. ledna 1937 v rádiu NBC, od 30. června 1952 v televizi na CBS) a není ani nejhorší. Ale v obou kategoriích se ti konkurenti hledají těžko, přetěžko. Co si budeme namlouvat, telenovela běžící přes čtyřicet let je zkrátka hrozná záležitost už z principu. Chápu, že v 70. letech šlo docela o fenomén - i když především díky řešení tehdy "kontroverzních" věci jako smíšeného partnerství či - nedejbože - umělého oplodnění! Jenže stále jde primárně o soap operu a správná soap opera je otravná a nechutná už svým prvním dílem, natož tísícím. Vůbec nemluvě o absurdních konceptech scénáristy Jamese E. Reillyho (který pohřbil už tak zmírající důstojnost DOOL několik metrů pod zem) - Dny našich životů jsou v podstatě pouze jakýmsi vyčpělým pokusem šokovat postarší dámy. Asi jako něco ve stylu: "Marlenu Evansovou posedl démon! Jack znásilnil Kaylu! Stefano určitě není mrtvý! Ani tentokrát ne. Vivian Alamainová pohřbila Carly Manningovou zaživa! Ach ne! Jackieho a Steva týral táta a Marlena a Belle jsou TAK manipulativní mrchy, ach bože… A to s tou Kate Roberts, jak se pokusila zabít tu svou snachu, to je opravdu odporné! Po tom všem co pro ni udělala! A Kayla po tom výbuchu ztratila sluch a řeč, no věřili byste tomu? Ale vypadá to, že Steve si ji stejně vezme…" ()

Galerie (1 238)

• Seriál ako vôbec prvý riešil témy umelého oplodnenia či romániku ľudí rôznej rasy. (Raccoon.city)
  • První anglicky mluvená role Ximeny Duque (Blanca), všechny předchozí projekty točila ve španělštině. (fiLLthe3DD)
  • Vivica A. Foxová si zahrála pouze v jednom díle, neboť byla vyhozena. (cariada)