Tak jde čas

USA, 1965, 14 679x30-60 min

Kamera:

Mark J. Levin

AGAMENON

Když jsem vyděl jeden díl simsňáků o tom, jak se Vočko dostal do nějakýho nekonečnýho serošu a tam byla scéna: Vočko a nějaká baba se ráchají ve vaně, načež hrdina praví. „Kleopatro jsi 5000 let stará oživlá egyptská mumie, my spolu nemůžeme žít“. Tak jsem to považoval za dobrej vtip, ale po zhlédnutí dvou epizod, se my vkrádá myšlenka, že nebyli tak daleko od pravdy. No řekněte sami: ženská posedlá démonem, na město dopadající ďábelské rány (meteority, kobylky a já nevím co všechno) a spousta dalších šíleností. Opět obdivuji genialitu scénáristů, že i po 50.000 dílech (či kolik to má) jim nedošla inspirace. ()

Czernozub odpad!

Písek se už dosypal. Naštěstí. Praxi totohle seriálu krásně ilustruje situace v Přátelích: Joey jde na konkurs na bratra-dvojče Drakea Remoraye. Podle něj je jedinným možným kandidátem, vždyť on byl Drake Remoray. Nakonec roly dostane někdo úplně jiný a odlišnost tváří je vysvětlena obligátní plastikou. Jak prosté Watsone. ()

starbrejkr

Je mi jasný, že moje hodnocení je maximálně nadsazený, ale nějak se musí kompenzovat ty odpady co většina lidí hází jen z podstaty kvůli tomu, co o tomhle seriálu panuje za obecný podvědomí. Pro mě je to však silná vzpomínka na dětství, kdy jsem to hltal po každým příchodu ze školy...Tak jde čas má jednu zásadní věc, kterou leckdo považuje za tu největší trapnost, já však takřka až za genialitu - u žádného jiného seriálu se mi nestalo, abych se začal koukat po několika stech dílech a krásně během pár dalších dílů vpadl do děje, to se vám u jiného seriálu nestane. Tak jde čas přestala televize u nás dávat v červenci 2003 a já přiznávám, že takřka pět let čekám, kdy se zas vrátí, abych si mohl odpoledne vychutnat tu třičtvrtěhodinku:-)) Nemusíte mi psát, že jsem magor, vím to i tak:-) ()

kleopetra

Když jsem chodila na ZŠ, tak jsem na tom byla závislá - porevoluční období a odpoledne nic jiného nedávali (bídné vysvětlení). Tohle a Santa Barbara. Na gymplu jsem to naštěstí už nestíhala a asi jsem i trochu dospěla... Hvězdička za to, že jsem se dívala, ale nechápu, jak jsem mohla. Ještě teď se stydím... ()

RedAK

Jako mladého, zdravého a ambiciózního alfasamečka mě často napadají myšlenky, nad kterými zůstává čurák stát. Tuhle jsem přemýšlel, jak dlouho by běžnému bílému středoevropanovi trvalo shlédnout všechny díly seriálového kultu Days of Our Lives. Nejdříve je nutno si spočítat, jak dlouho vlastně seriál trvá. Matka všech přechytralých pseudointelektuálů, paní Wikipedie, uvádí, že k třetímu květnu 2013 se datuje uvěřitelných 12633 epizod. Fůů. Místní csfd guru zase píše, že epizody měly v rozmezí 30 - 60 minut. Páč jsem do toho fakt zapálenej a pro budoucí plány to potřebuji vědět naprosto přesně, zabruslil jsem do tajů zahraničních zdrojů a prohnal stránky nejpřesnějším google translatorem. Od 8.11.1965, kdy se seriál začal vysílat, do 21.4.1975 měly epizody 30 minut, potom se kvůli velkému úspěchu jejich čas zdvojnásobil na hodinu. Při šesti dílech týdně to dělá 2656 epizod po půl hodině, tedy 1478 hodin čistého vysílacího času. Zbylých 9977 epizod už má po šedesáti minutách, což dělá přesně 9977 hodin, plus tedy těch prvních pár tisíc dílů a dohromady to je 11455 hodin. Nyní je důležité zjistit, kolik takový běžný bílý středoevropan má volného času. Uděláme mu hezký týdenní průměr. Dejme tomu, že to není lenošný tupý zmrd, jinak řečeno nebohá oběť našeho státního systému, a není to ani žádný vysoký politik, čili protekční tupý zmrd. Je to prostě úplně normální tupý zmrd, který osm let studoval zahradníka, protože vždycky toužil mít za nehty špínu od hlíny a okopávání brambor mu způsobuje přímo orgasmy. Takže tedy, náš vyučený zahradník Imrich, který dělá v Tescu za pokladnou, páč ho do žádného květinářství nevzali, protože dnes bez matury prý nejste nic, říkala Máňa z konzumu, dělá čtyři dvanáctky týdně. Dovolenou mu počítat nebudeme žádnou, protože Imrich pracuje, tudíž si ji nemůže dovolit. Ze 168 hodin týdně máme 48 v prdeli, nyní začneme odečítat. Určitě hodně spinká, protože je velice utahaný a také navštěvuje psychiatra, páč mu už mrdá z toho věčnýho pípání vysočiny v akci. Dejme mu osm hodin spánku denně a čtyři hodiny psychiatra týdně. V neděli se hodinu hádá s Naďou, jeho chotí, nevyučenou číšnicí na mateřský, protože zase vzal z práce v rámci úspor prošlý jogurty a tchyni nedělají příliš dobře na žaludek. Pak má samozřejmě také svoje koníčky, čili každou středu jezdí do staré konzervárny čorovat železo, aby se mohl jednou týdně vyšvihnout a koupit si route66 tabák a dvoustovkový balení dutinek. Když si zrovna nezaryje do stehen ostnatý drát, naložit celou kárku mu zpravidla trvá dvě hodiny. Každý pátek chodí do hospody na poker, kde prohrává Nadiny úspory, které našetřila na jídle a každou sobotu chodí na golf. Se dívat. Do hospody. Kde u pokeru prohrává Nadiny šperky, které jí koupil z výhry v pokeru. Občas si také myje pyje, souloží a žere. Suma sumárum mu týdně zbyde nějakých 30 hodin volného času, které se, kdoví proč, rozhodne investovat do kompletního shlédnutí seriálu Tak jde čas. Vzhledem k celkové délce seriálu by pak shlédnou všechny díly a dozvědět se, zdali Laura nakonec vošuká Mickyho nebo Billa, jak při prvním díle vesele slibuje příběhový mód, trvalo Imrichovi celých sedm let a čtyři měsíce! Mezitím by ho jistě vedení povýšilo na skladníka, tchyně by mu pošla na žaludeční vředy a Naďa by začala šetřit na fetu. Nehledě na fakt, že natáčení seriálu bylo v lednu 2014 obnoveno a schváleno až do roku 2016. Deset generací scénáristů tak muselo patrně nechat šukat všechny se všema, psy s kaktusama, mrože s batolatama, židle s poličkama, jinak si nedovedu představit, co jiného by se tam mohlo dít. Dvanáct tisíc píčů to tady afektovaně hodnotí, aniž by viděli aspoň půlku seriálu, protože od čtyřsté sezóny výš to začíná být fakt napjatý. Abych nastolil rovnováhu ve vesmíru, uděluji pět krvavě rudých hvězd, které se stejně během nanosekundy ztratí v jedovaté šedi gigantických, se vší nenávistí udělených odpadků. Days of Our Lives forever, pičo. () (méně) (více)

Galerie (1 238)

• Vivica A. Foxová si zahrála pouze v jednom díle, neboť byla vyhozena. (cariada)
  • Seriál ako vôbec prvý riešil témy umelého oplodnenia či romániku ľudí rôznej rasy. (Raccoon.city)
  • Seriál byl za dobu své existence nominován na téměř 500 různých ocenění, včetně 4 cen Emmy. (gogos)