Jak prosté

(seriál)
  • Česko Sherlock Holmes: Jak prosté (více)
Ukázka z filmu 22
Krimi / Drama / Mysteriózní
USA, (2012–2019), 109 h 9 min (Minutáž: 39–46 min)

Tvůrci:

Robert Doherty

Sean Callery

Jonny Lee Miller, Lucy Liu, Aidan Quinn, Jon Michael Hill, John Noble, Ophelia Lovibond, Nelsan Ellis, Jordan Gelber, Ato Essandoh, Desmond Harrington (více)

Série(7) / Epizody(154)

Excentrický detektiv Sherlock Holmes a jeho střízlivá společnice doktorka Joan Watsonová tvoří moderní dvojici, která řeší ty nejnemožnější případy newyorské policie. (SkyShowtime)

Ukázka z filmu 22

mcb

Pilot: Elementary se snaží, ale nevím proč ho scenáristé tlačí do neškodného policejního průměru, kterých běží v televizi desítky. Sherlock už zde není takový asociál/egomaniak/génius, ale spíše polidštěná postava, jíž se snaží dát tvůrci jakousi zbytečnou hloubku, stejně jako Watsonové, a snažit se diváky dojmout. Sofistikované řešení složitých případů absentuje (stejně i z formální stránky, srovnávaje s britských Sherlockem), k vyřešení zločinu tentokrát bohatě postačí iPhone a pár jednoduchých postřehů. Sympatické na jednu stranu je, že se tvůrci nesnaží o remake britské verze, ale jdou svou vlastní cestou - to ale nic nemění na tom, že se z celého projektu může stát epizodní investigativní seriál, který bude mít s nejslavnějším detektivem společné jen jméno. Jonny Lee Miller je ale překvapivě dobrý... 2. díl: Dobrovolně dávám ruce pryč, nezáživnou tuctovou detektivku, která nijak neprohlubuje "doyleovský" vesmír, sledovat nepotřebuji. Ztráta času. ()

Beagle

Jonny Lee Miller má charsima, které by se dalo krájet. Lucy Liu má charisma, které by se dalo krájet a ještě k tomu je dost fotogenická. No a pokud si odmyslíte, že on se jmenuje Sherlock Holmes a ona je doktorka Watsonová, máte tady docela zajímavý, chytrý seriálový kousek pro ty, kdo rádi detektivky po americku. To odmýšlení může sice někomu dělat potíže (hlavně těm, majícím plakát Benedicta Cumberbatche nad postýlkou), ale nakonec to nebude tak hrozné. Navíc ve všední den večer v televizi narazíte jen ztěží na něco lepšího. ()

VenDulin85

Pokud odhlédnu od toho, že toto nemá nic společného s geniálním seriálem bbc, krom jmen hlavních představitelů, tak to není zase až špatné. Podívala jsem se na to opravdu ze zvědavosti a také proto, že čekat, až natočí další sérii Sherlocka, je dost těžké... Takže znovu: neočekávala jsem od Američanů nic zvláštního, když se hrdinové náhodou oslovili jmény, tak jsem prostě neposlouchala a dalo se to. Sice pořád nechápu, proč se Amíci musí vrtat do všeho, co se natočí jinde, ale budiž, pokud by to byla jejich jediná úchylka, brala bych to :-). ()

Philcze

Rozhodně nadprůměr a naprosto zbytečný terč zdejšího hateu. Jasně, nikdy to nebude jako Cumberbatch s Freemanem, chybí Moffatův inteligentní scénář, McGuiganova svižná režie a magický Londýn nahradil okoukaný New York. Což ale rozhodně neznamená, že Elementary nemá potenciál. Mezi Sherlockem a Watsonovou se staví slušná chemie a oba představitelé zatím nezklamávají. Jediný letošní pilot, který mě ihned po zhlédnutí přinutil, že chci vidět víc. ()

togaf

Detektiv a jeho ne-tak-chytrá kolegyně, kolikrát už jsme jen tohle schéma viděli? Stokrát. Naprosto ničím nevybočující krimi seriál, takový Komisař Rex (Rex je zde MuDr. J. Watson). Prostě průměr, který ovšem ztrácí jednu * za to, že se odvážil pojmenovat hlavní postavy Sherlock Holmes a doktor Watson(ová). Fuj, styďte se, takhle prznit sira Doylea! ()

Galerie (1 263)

• Poprvé v historii všech příběhů o Sherlocku Holmesovi je postava Watson (Lucy Liu) ženského pohlaví. (ing.Frosty)

Související novinky

Pokračování Shazama našlo záporačku

Pokračování Shazama našlo záporačku

13.04.2021

Herečka Lucy Liu (Kill Bill, Kung Fu Panda) hlásí návrat do první ligy, objeví se totiž jako záporačka v pokračování komiksového blockbusteru Shazam! Fury of the Gods od studia Warner Bros. Liu… (více)

Čeká nás Trainspotting 2?

Čeká nás Trainspotting 2?

08.09.2015

O pokračování kultovního Trainspottingu se mluví už mnoho let. Irvine Welsh, autor románové předlohy, sepsal už v roce 2002 sequel nazvaný Porno. A režisér Danny Boyle (Sunshine) je od té doby… (více)

Mladý Sherlock a návrat do pyramidy hrůzy

Mladý Sherlock a návrat do pyramidy hrůzy

26.11.2012

Ještě těch moderních variací na klasickou detektivku z pera Arthura Conana Doylea nemáte dost? Pak vězte, že po Sherlocku Holmesovi s Robertem Downeyem Jr., televizním Sherlockovi s Benedictem… (více)