Jak prosté

• Česko Sherlock Holmes: Jak prosté (více)
Ukázka z filmu 15
Krimi / Drama / Mysteriózní
USA, (2012–2019), 109 h 9 min (Minutáž: 39–46 min)

Tvůrci:

Robert Doherty

Hudba:

Sean Callery

Jonny Lee Miller, Lucy Liu, Aidan Quinn, Jon Michael Hill, John Noble, Ophelia Lovibond, Nelsan Ellis, Jordan Gelber, Ato Essandoh, Desmond Harrington (více)

Série(7) / Epizody(154)

Excentrický detektiv Sherlock Holmes a jeho střízlivá společnice doktorka Joan Watsonová tvoří moderní dvojici, která řeší ty nejnemožnější případy newyorské policie. (SkyShowtime)

koci

Pilot: Pointless. Elementary to bude mít u fandů Sherlocka těžké a srovnávání s ním se nevyhne. Možná kdyby britská super-verze nevznikla, někdo by si u Elementary zavrněl jako u potenciálního nástupce House, ale na kdyby se fanoušci nezískávají. Pilot sám o sobě není úplně špatný, nicméně mě nezaujal a nemám důvod dívat se dál. Tuctová kriminálka s chabým rámcovým dějem a nijak originálními postavami - už aby v Británii natočili třetí řadu. ()

Tess92

po pilotu:Bylo mi předem jasné, že se mi Elementary nebude líbit, když mu za předlohu slouží Sherlock, ale že se budu muset po pěti minutách přemáhat, abych to vůbec dokoukala do konce jsem nečekala. Sherlock je hezoun, který si to nejdřív rozdá s nějakou pochybnou ženskou a pak předříká Joan Watsonové scénku ze seriálu. Jak píše Douglas, někdo ani napsal (hodně) špatnou fan fiction a scénaristi si ulehčili práci. Ať je klidně John Joan, ale ať je trochu sympatičtější - ať si ty sympatie vezme od Sherlocka, který jich má až moc. Jediné co mě zaujalo, byla ta mrtvolka v modrých šatech, válící se ve vlastní krvi - to vypadalo docela pěkně. Elementary dál sledovat nebudu, je plno lepších seriálů. po druhém dílu: když si člověk zvykne, tak se na to koukat dá, ale je to vlastně docela nuda. Elementary vsází na šokující zvraty, ale pořád nevyužívá Sherlockův pravý potenciál. Už aby se Ben vrátil! ()

Xawiercz

Elementary mne narozdíl od většiny zde přítomných ničím neurazil. Naopak, musím říct, že se mi styl jakým se odhalují jednotlivé příběhy baví a užívám si to... Po shlédnutí 7 dílů první série 4/5. ()

srada

americká obdoba britského Sherlocka,která mě na rozdíl od britů vůbec nenadchla,skončil jsem po třech dílech :-(( ()

Monniques

Elementary není tak špatné, ale něco tomu prostě chybí. Taková kriminálka na odreagování, ne moc náročná na myšlení a pobavíte se i u toho. Johny Lee Miller je skvělý herec a miluji jeho britský přízvuk. ()

micud

Jsem fanynkou Sherlocka, takže jsem si říkala, že Elementary bude průšvih, ale seriál mě příjemně překvapil jak osobou samotného Holmese (velmi sympatický podivín), tak volbou Watsona - ženy. Opravdu se zaujetím sleduji každý díl, takže musím hodnotit kladně. ()

Lucka07

Řekla bych, že se jedná o průměrný detektivní seriál. J.L.Miller nemá až zas tak velké charisma, ale svým kukučem dokáže být i přes všechny své tetovačky roztomilý. ()

Kinderr

Na klasického Sherlocka to opravdu nemá je to jen ubohá, nepovedená náhražka. Vůbec se mi nelíbí nové provedení, ani jeho schopnosti nejsou nějak excelentní.... ()

Pharao20 odpad!

Sherlock v tomto seriali u mňa definitivne a bezkonkurenčne vyhráva súťaž o najnesympatickejsiu hlavnu serialovu postavu všetkých čias. Herec co ho hrá je brilantný až tak ze tohto Sherlocka po jednej casti nenávidím a radsej budem pozerat Teletubbies ako znova tohto doleziteho kretena co vzdy vsetko vie.... ()

flouny8

Bývalý feťák Sherlock Holmes a Watson v sukních. Sice divné, ale docela to funguje. Miller má charizma na rozdávání a na Liu se hezky dívá. Navíc ten Moriarty... ()

J.J.1972 odpad!

A.C.Doyle sa urcite obracia v hrobe.... je vrcholne ubohe ukradnut svetozname uspesne mena aby som bol uspesny. nevidel som ani jednu cast, odpad davam prave kvoli tomu. nezasluhuje moju pozornost. ak prerazite so serialom s vlastnym originalnym nazvom, potom robte ramena. vid Profesionali, Miesto cinu, Dempsey&Makepeace, Derrick, alebo hoc aj priblbly Randall&Hopkirk ale i serialy nasej tvorby. ()

soarka

Z kriminálek, kterých je teď plná televize, se mi zalíbila tato. Sice lze vrahy předvídat, ale s Holmesem se to dá přežít. Navíc s ním sdílím jeho názory. ()

Zolanda

Na začiatok musím pocedať že britský Sherlock mi nikdy nesadol videla som jednu časť a nijak zvlášť ma to neláka zrovnávať. Elemenary nie je asi nijak prevratná kriminálka ale má svojsku atmosféru a občas sa nebojí hraničiť so scifi (časť o dronoch či naifikovanej demecii). Som rada že som vytrvala napriek tomu že ma prvá časť hrozila unudením k smrti. ()

zlishaack

Mohlo bejt hůř, mohlo bejt líp. Škoda, že se to inspirovalo Sherlockem a nedotáhlo se to dál, nebo že se to vůbec inspiroval. Kdyby to bylo samostatně stojící a prostě z hlavy vymyšlené, bylo by to lepší. Takhle jsem měl očekávání a zůstal jsem bez uspokojení. ()

Kopřivák

Předem upozořnuju, že miluju knihy od Arthura Conana Doyla...a původní filmy z Viktoriánské Anglie... Ale tohle je...prostě skvělej remale - Sherlock je tady tak nádherně arogantní a nesnesotelnej namyšlenej parchant ;-) a jen je zaaazenej do moderního hávu - jo a vrátil se k původní neřesti (byť teď je naodvykačce) ()

zuzrik

HA HA HA ! Dobrý pokus ale NE! ani za nic se to nemůže vyrovnat Sherlockovi od BBC. Snaha byla ale vznikla z toho spíš další Kriminálka New York, Vegas, Miami... Nic proti Millerovi, sympaťák to rozhodně je ale není to Sherlock a Benedictovi se nemůže rovnat. Dala jsem tomu šanci ale po pár dílech jsem to vzdala. Pro mě jen další tuctová, nudná a nezajímavá kriminálka kterou dávají přes týden v bedně. Ani Liu to nezachrání. ()

breebee

Nikdy jsem žádnýho Sherlocka neviděla, takže nemám s čím porovnat ale můžu říct, že ačkoliv tohle vůbec není žánr seriálu, který bych si obvykle pouštěla, tohle mě skutečně baví. Je to vtipné, zábavné, takové roztomile milé. ()

Unrealik

Zatím jsem viděl první sérii. Jde o celkem průměrný detektivní seriál. Nevím, zda se podívám někdy na další sérii/e. ()

veducinka

obrovské sklamanie po úvodnej časti - zbytočný seriál, pre mňa chabý priemer - 3 hviezdy dostáva len za to, že Sherlocka stvárňuje J.L.Miller a ako jediný v obsadení vyniká, predpovedám seriálu max. dve série ()

vnimat_Krasu

Pilotní epizoda je čistokrevný průšvih. Koncept seriálu se natolik oddaluje od filozofie Doylových detektivek, že považuji jméno hlavní postavy za prachsprostý zločin. Zdejší Sherlock je sympatie nebudící psychopat, s dedukcemi pozbývajícími ách efektu a kolegyní Watsonem, jejíž motivace k přátelství s člověkem, který ji čtyřicet minut uráží a rozbije automobil, je nepochopitelná. Elementary je ovšem v prvním díle nefunkční i v kriminální rovině. Případ mrtvé zrzky a jeho pointa je pitomě absurdní, utvořená jen proto, aby se mohl Jonny Lee Miller tvářit vychytrale. Pár epizod ještě pro zajímavost zhlédnu, ovšem zde je možný potenciál zlepšení skutečně titěrný. ()

Pokračování Shazama našlo záporačku

Pokračování Shazama našlo záporačku

13.04.2021

Herečka Lucy Liu (Kill Bill, Kung Fu Panda) hlásí návrat do první ligy, objeví se totiž jako záporačka v pokračování komiksového blockbusteru Shazam! Fury of the Gods od studia Warner Bros. Liu… (více)

Čeká nás Trainspotting 2?

Čeká nás Trainspotting 2?

08.09.2015

Mladý Sherlock a návrat do pyramidy hrůzy

Mladý Sherlock a návrat do pyramidy hrůzy

26.11.2012

Ještě těch moderních variací na klasickou detektivku z pera Arthura Conana Doylea nemáte dost? Pak vězte, že po Sherlocku Holmesovi s Robertem Downeyem Jr., televizním Sherlockovi s Benedictem… (více)