Jak prosté

• Česko Sherlock Holmes: Jak prosté (více)
Ukázka z filmu 11
Krimi / Drama / Mysteriózní
USA, (2012–2019), 109 h 9 min (Minutáž: 39–46 min)

Tvůrci:

Robert Doherty

Hudba:

Sean Callery

Jonny Lee Miller, Lucy Liu, Aidan Quinn, Jon Michael Hill, John Noble, Ophelia Lovibond, Nelsan Ellis, Jordan Gelber, Ato Essandoh, Desmond Harrington (více)

Série(7) / Epizody(154)

Excentrický detektiv Sherlock Holmes a jeho střízlivá společnice doktorka Joan Watsonová tvoří moderní dvojici, která řeší ty nejnemožnější případy newyorské policie. (SkyShowtime)

IvcaSammet

Vzhledem k hodnocení a připomínkám k seriálu od mých známých a ostatních lidí jsem od seriálu zas až tak nečekala. Ano, je pravda, že je to občas trošku přehnané, nesmyslné a hodně předělané, ale proč ne ... Dost mi to připomíná Mentalistu, což je jeden z mých nejoblíbenějších seriálů, takže si myslím, že si nemůžu absolutně na nic stěžovat. Má to dějovou linii, reálné případy a reálné řešení. A navíc, dvojice Johnny & Lucy mi přijde snad naprosto nejlepší ze všech filmových parťáků vůbec! Zatím jsem sice teprve u první řady, ale opravdu si nemůžu stěžovat ... A pro rýpaly - kdyby jste si odmysleli, že jde o Sherlocka a brali to jako normální kriminálku jako je už zmíněný Mentalista, pořád by to bylo tak strašné? ()

Silviaxx

V prvom rade je nutné priznať si, že tento Sherlock má s tým pôvodným spoločnú maximálne genialitu, v tomto prípade však aj jeho genialita je podmienená prístupom na internet. Keďže pôvodným Sherlockom však nie som veľmi poznačená som schopná prijať tento seriál s nadšením. Urobiť z detektíva S.Holmesa potetovaného abstinujucého narkomana a z Watsona slečnu Watsonovú, chce odvahu - podarilo sa to však famózne. Holmes je tak príjemne megainteligentne šialený, charismatický, sympatický a s Lucy Liu zohráva fakt dobrú dvojku. V prvej sérii sa mi ohromne páčila zápletka s Moriarty, a tak som si stihla na Elementary vybudovať minizávislosť a utekám na druhú sériu. ()

Aluminium

Nemôžme sa na to dívať ako na remake bbc seriálu s prímesou americkej šťavy. Toto je úplne o niečo inom. Sama som si to musela uvedomiť ešte predtým, ako som začala pozerať pilot. Lucy Liu mi nevadí, vlastne je prvotnou príčinou, prečo som si túto verziu po tom otrasnom trailery pozrela. Hlavný problém tohto seriálu je, že neprišiel ako prvý. Keby tam fungovala chémia medzi hlavnými predstaviteľmi, keby to nebolo také nedotiahnuté, keby sa to tak veľmi nesnažilo, keby, keby, keby....tak by ani nevadilo, že s týmto nápadom neprišli prví, ale takto to nemá čo alebo kto zachrániť. Porovnávaniu sa to nevyhne a mám taký pocit, že v každom aspekte vyjde táto verzia o niečo horšie. ()

Heffleyka

Ale jo.... Pokud vám nevadí už asi po milionté omílaný námět geniálního detektiva / bývalého feťáka se sílou dedukce, který se čirou náhodou jmenuje Sherlock Holmes, asi se vám to bude líbit. Neurazí, nenadchne. ()

TheSantiago

Se Sherlockem se to sice nedá vůbec srovnávat, ale narozdíl od lidí co to ohodnotili po první epizodě jsem se díval dál a dál a musím říct, že se díl od dílu zlepšuje a zaslouží si to víc než 57%. Za mě je to minimálně 70% ()

godycz

po prvni sezone priznavam hlavnimu protaginistovi-urcitou davku zajimaveho herectvi. leckdy je lepsi nez jeho kolega z uk serie. podobne hraje dr.B z bones. hoooodne prijemne. btw. jdete do prdele s hodnocenim serialu po prvnim dile. ()

JoSte

Někde mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami. V současné době rozhodně lepší než třetí série Sherlocka. ()

Silencia90

Natočené jako běžná americká kriminálka. Ničím zvláštní, ničím jiná, ničím zajímavá. Britský Sherlock má kouzlo v tom, jak je neobvyklý. Nepředvídatelný a osobitý. To, co tady Sherlock vydedukuje zjistí CSI mikroskopem. Jinak jsou případy úplně stejné. (Očistím podezřelého - uzavřu případ - ha, něco nesedí - ha zavřu prvního podezřelého). A navíc se to samo shazuje už tím, že se to točí hned jakmile má britský Sherlock úspěch, a ta trapná spousta podobností... Kdyby to alespoň bylo inteligentní. Ale holt ne každý je tak geniální, aby dokázal vymýšlet geniální příběhy geniálnímu Sherlockovi. ()

Jano...

Tristomiliónte piate spracovanie Sherlocka Holmesa. Čo by bolo, keby Sherlock nastúpil na odvykačku a Watson by bol jeho špeciálna asistentka v podaní Lucy Liu? "Fuuuuu..." A teraz tá radikálna myšlienka: Čo by bolo, keby to bola ďalšia tuctová kriminálka po vzore CSI? ()

sirien odpad!

Jako kriminálka 2*. Za toho Sherlocka v názvu a jménu postavy odpad. Záhady které seriál předestírá jsou naprosto triviální, "Sherlock" je tak pitomej, že je odhalí až čtvrt hodiny po divákovi, postava vyznívá uboze ukňouraně jak je Americkým zvykem a je tam hrozně podtrháváno jak je to vlastně tragický trpící charakter. Chudák Lucy hraje ženského Watsona slušně, což by ale vyniklo jen kdyby vedle sebe měla nějaké skutečné stvárnění Sherlocka, takhle se tou rolí jen zbytečně zahazuje. Ve světle zmíněného je pak Americká lokalizace která by SNAD šla jinak přežít (ostatně New York dnes je Londýn tehdejší doby...) jen jako trapnej ameri-centrismus. O tenhle seriál (a jeho hlavního hrdinu) by si skutečnej Sherlock ani neopřel kolo. Btw. - viděl sem dabing a překlad je naprosto debilní (a tím myslím doslova "překlad", nikoliv dabing. Teda, dabing je taky špatnej, ale překlad je tak děsivě plnej i věcných chyb že to člověk slyší i když u daného dílu zrovna nezná originál - jakože mnohokrát za díl). ()

filmator

Zdaleka to není tak špatné, jak by se dle zdejšího hodnocení mohlo zdát. Naopak, příjemná večerní oddychovka. Jak prosté si na nic nehraje, případy jsou mnohdy opravdu zajímavé. Stíháte všechno sledovat. Byť jsem byl z britského Sherlocka nadšený, velice rychle se mi okoukal a zajedl. To se mi u Elementary nestalo. Nicméně uvidím jak dál, jen první série má 24 epizod. Obávám se, že kvantita postupně přebije kvalitu. Tvůrci možná udělali chybu, že postavy nepojmenovali jinak. Být to originální hrdinové, vsadím se, že bude seriál hodnocený mnohem lépe. ()

Untentrauer

Byl jsem rozhořčen snahou autorů "naroubovat" Holmese, jeho příběh a nejznámější případy na dnešní dobu. A ještě navíc v USA? Jaká nebetyčná drzost! Hubu mi částečně zavřela Lucy Liu, pro kterou mám slabost a na kterou se dá koukat stále dokola i když bych ji rád viděl v jiném žánru...No nic. Každopádně přes můj prvotní "odpor" jsem musel uznat, že Jonny Lee Miller se do role - nechci říkat Holmese - ale do role Angličana s podivínskými zvyky a s náběhem na autismus velice hodí (ještě aby ne že?). První řady obsahují i vyčerpávající klasické dedukce, které Holmese tak proslavili. Nakonec jsem seriálu přišel na chuť a hodnotím ho kladně. Jistě, že jsou některé díly slabší a jiné zase velmi povedené. Jako celek je to zábavný seriál, který vám díky vloženému Holmesovskému příběhu neustále připomíná jistou povědomost a sympatičnost. Nakonec - proč bychom si nemohli představit Holmese v dnešní době? Jak by asi on řešil případy za pomoci moderních metod a techniky? ()

Kolssteyn

Zoufalá snaha udělat inovaci Doyleova Holmese po vzoru britského seriálu Sherlock. Rozdíl mezi nimi je ovšem značný, tam je poznat "Sherlock" i s jinou visáží a v jiném prostředí a tady z ničeho nic sherlockovského nečiší, byť to neinteligentní scénář v dialozích sveřepě připomíná, alespoň opakováním jména. ()

Ydrosten

Kde je Anglie ? Kde je pošmourná atmosféra ? Kde je Watson ? Dokážu odpustit neustálé adaptace adaptovaných adaptací a přikrášlení si míst podle momentální ( mentální ? ) potřeby tvůrců, ale co nedokážu odpustit je fakt že Sherlock Holmes a doktor/ka Watson, mají být divnej a poměrně nesympatickej týpek a japonská chůva / dozrkyně / poradkyně pro vyléčené závisláky zašití někde v New Yorku. To po mě nemůže nkdo chtít. Opravdu ne. Vyděny dva díly a dalších xy mi klidně může uniknout. Nezajímavé, nudné, žádné kouzlo, žádný náboj, žádná akce. Dám 2 hvězdy. ()

animario

Od americkýho Sherlocka jsem si moc nesliboval, naopak jsem se spíš obavál modernizace,umístění do současnosti a celkový stylizace kamsi, ale nakonec je to celkem příjemný překvapení. Je třeba k němu přistupovat tak, že od svýho staršího britskýho vzoru převzal jen a pouze jméno a nehnípat se ve srovnávání s britskou verzí či legendou (ano,není to ten postarší genitální džentleman v károvaným kabátě s fajfkou a nadpozemskou schopností dedukce, no a?). Johnny Lee Miller se do role detektiva half-pošuka hodí, na sekundantku Liu coby jeho parťačku jsem si zatím úplně nezvykl, ale mám ji rád, takže to je jen otázka času. Seriálový závisláci nad tím "britsky" ohrnují nos, ale v jádru je to sympatický,slušně natočený krimiseriál ,který se nijak nesnaží zapůsobit za každou cenu, buď si diváky najde nebo ne. Navíc, na mě ani nepůsobí typicky americky. Časem možná zevšední, ale zatím baví, 3-4* (trefný a nezaujatý komentáře: Tom Hardy a niethustra) ()

Axident

Hmno, hned během pár minut skalní fanda prvoligových seriálů zjistí, že je v nižší soutěži, nicméně mám dojem, že většina zde hodnotících skončila po dvou dílech, které opravdu smrděly málem. Poté se ovšem Elementary celkem slušně rozjede, ne snad, že by se vymanilo z nižší ligy, ale rozhodně neurazí a baví. Mě tedy ano, navzdory mnohdy naivně laciným pointám. Millerův pošahaný sociopat na odvykačce má své kouzlo a sympatická Lucy Liu příjemně vyvažuje rovnováhu... Edit: s01e14: odhodil jsem veškeré předsudky a v každém díle si trojici Miller/Liu/Quinn užívám! ()

bacon

Nezvyčajné spracovanie kultovej postavy detektíva Sherlocka Holmesa, neobvyklé vsadenie deja do New Yorku, bez legendárnej Baker street a ešte prekvapivejšie obsadenie Sherlockovho parťáka Joan Watson. Chvíľku som mal problém spracovať postavu Lucy Liu ako vernej terapeutky, spoločníčky a neskôr aj parťáčky Sherlocka. Mám ju zafixovanú ako "sexi dominu" z filmu "ODPLATA" s Mel Gibsonom. Celková atmosféra seriálu je dobrá, no chýba mi tam viac toho povestného tajomného napätia a viac dramatickejších zvratov. Niekedy mi príde vrchný detektív až príliš naivný a väčšinou bez problémov prijíma návrhy a podnety od Sherlocka. Čakal by som tam viac odmietania, námietok a dramatičnosti. Po prvej sérií už "polujem" na druhú. Fajn oddychovka. ()

Pokračování Shazama našlo záporačku

Pokračování Shazama našlo záporačku

13.04.2021

Herečka Lucy Liu (Kill Bill, Kung Fu Panda) hlásí návrat do první ligy, objeví se totiž jako záporačka v pokračování komiksového blockbusteru Shazam! Fury of the Gods od studia Warner Bros. Liu… (více)

Čeká nás Trainspotting 2?

Čeká nás Trainspotting 2?

08.09.2015

Mladý Sherlock a návrat do pyramidy hrůzy

Mladý Sherlock a návrat do pyramidy hrůzy

26.11.2012

Ještě těch moderních variací na klasickou detektivku z pera Arthura Conana Doylea nemáte dost? Pak vězte, že po Sherlocku Holmesovi s Robertem Downeyem Jr., televizním Sherlockovi s Benedictem… (více)