Jak prosté

• Česko Sherlock Holmes: Jak prosté (více)
Ukázka z filmu 1
Krimi / Drama / Mysteriózní
USA, (2012–2019), 109 h 9 min (Minutáž: 39–46 min)

Tvůrci:

Robert Doherty

Hudba:

Sean Callery

Jonny Lee Miller, Lucy Liu, Aidan Quinn, Jon Michael Hill, John Noble, Ophelia Lovibond, Nelsan Ellis, Jordan Gelber, Ato Essandoh, Desmond Harrington (více)

Série(7) / Epizody(154)

Excentrický detektiv Sherlock Holmes a jeho střízlivá společnice doktorka Joan Watsonová tvoří moderní dvojici, která řeší ty nejnemožnější případy newyorské policie. (SkyShowtime)

Freddy33

Na ploše 45-ti minut dokáže díl nudit, ale nebudu srovnávat vy víte s kým :) Samotná hlavní postava prostě není Sherlock, neustále obhajuje svoje racionální myšlení a ignoruje cokoliv ho může rozptylovat a takový člověk že by si nechal tělo potetovat nesmysly jako ležící krysa? Sama lady Watson mi zatím přijde strašně zbytečná a úplně by se to obešlo bez ní, jednou za díl "vypomůže" Sherlockovi nějakým hlodem a tím končí. No prostě průměr nad průměr, který neni ani tak chytrý jak by chtěl být. ()

Perdol

Ano, je to nepovedená kopie. Máte všichni pravdu. Ale, proboha, to byl třeba Dr. House taky! A přes všechny jeho chyby a nulovou originalitu a prznění je to pořád více než koukatelné. Když tento seriál porovnám s jinými, které mají kolem 70 procent, tak je mi ho líto. Protože mě prostě baví víc. A že je to jedno z milionu zpracování Sherlocka Holmese? Přes to se přenesu, dokud mě budou jednotlivé díly bavit. A ty mě baví (v současné době jsem viděl 7 dílů). ()

K.e.a.n.e.80

Tak tohle je pro mě obrovský překvapení. Důvod je prostý. Nesnáším, když amíci przněj všechno, co se stane kultem v jiné zemi. Jako fanoušek britského humoru a tak nějak vůbec jejich postoji k točení jsem byl zvědavej, jak zase poserou mýho oblíbenýho Sherlocka. Ale ono to v podstatě vůbec není špatný. Samozřejmě se člověk musí odprostit od toho, že je to vlastně kopie a pohlížet na to jako na nový zpracování. Johny Lee Miller je sympaťák, no Lucy taky jde a příběhy mě baví, takže budu pokračovat ve sledování...... hmm zajímavý. ()

Jean_Calid

Opravdu nevím, jak bych reagoval na tento seriál, pokud bych předtím neviděl Sherlocka. Asi bych to ani neměl nutkání spojovat s brilantním mozkem Sherlocka Holmese. Po prvních dvou dílech jsem měl tendenci považovat tohoto Holmese za nějakého retardovaného potomka Sherlocka Holmese z 19. století, který kdovíproč měl nutkání přesídlit do New Yorku. Po shlédnutí poloviny první řady jsem si všiml určitého zlepšení. Ale autoři by rozhodně udělali lépe, kdyby se nesnažili upravit si toho detektiva k obrazu svému a "stvořili" si nějakého svého. Kdyby postava měla jiné jméno a byla například obdivovatelem knih A.C. Doyla, byla by mnohem zajímavější. Ale to je spousta kdyby... ()

Cabotin

Musím přiznat, že je dosti komické přečíst si zde narychlo vyhoněné recenze na seriál, jehož poslední díl byl odvysílán až před chvílí, totiž 16. května 2013. Ba i takoví horlivci se našli, že odsoudili seriál po shlédnutí pilotního dílu! Ale dobrá, jsou to psavci a recenzenti co píší zejména proto, aby byli „PRVNÍ“. Mohu se ztotožnit s hlasy, které říkají, že s Britskou noblesou tento americký remake nemá nic společného. Na druhou stranu (viděl jsem zatím jen 12 dílů), nejsou to úplně špatné detektivky. Rozdíl mezi british noblesou Sherlockovou, a divokostí Sherlocka po detoxu made in USA je obrovský, leč zdaleka ne tak blbý. Navíc přiznávám, že mám velkou slabost pro Lucy Liu. Není to filmařsky zdaleka tak vybroušené jako onen britský klenot, který mě naprosto okouzlil. Ale jsou to pořád dosti napínavé detektiky se zajímavou psychologií a motivací. Mnohdy překvapující. Obávám se jediného, a to nevyhnutelně hrozí, že mezi Sherlockem a slečnou Watsonovou zrodí se milostný románek. Budu příjemně překvapen pokud ne. Svou recenzi dokončím až shlédnu všech 24 epizod. Zatím je to na tři a půl hvězdy. PO SHLÉDNUTÍ VŠECH 24 DÍLŮ: Přidávám půl hvězdy, tj. zvyšuji na plné čtyři. Musel jsem odpoutat svou pozornost od srovnávání tohoto parazita, živícím se slávou nenapodobitelného půvabu britské mini série, k prosté detektivce. Od dvanáctého dílu se stává ELEMENTARY zajímavější a poutavější. Sherlock a Watsonová se stávají detektivními partnery a Jonny Lee Miller přestává tolik přehrávat a nestárnoucí Lucy Liu konečně dostává prostor pro své inteligentní, jemné a elegantní herectví s citlivým smyslem pro sarkastickou pointu. Přestal jsem se bránit srovnávání, neboť to je přesně to, na co amíci ve svých remacích serou. Prostě se to musí prodat. Amíci si jen vypůjčili jména a osrali možnost čerpat a morfovat příběhy sira Arthura Conana Doyla. Což jim nezazlívám. Chtěli to a mají to mít. Hybrid, který se dá shlédnout jednou, leč pak se již maže s HD, neb nestojí za místo, které zabírá pro jiné seriály, které se mohou státi kultem. ELEMENTARY se kultem nestane, neb je jen sebe samu požírající se tasemnicí. ()

Korra

Hodnoceno po třech epizodách: Kdyby se detektiv nejmenoval Sherlock Holmes, ani by mě nenapadlo, že se má jednat o moderní verzi geniálního detektiva. Tento Sherlock sice je chytrý, ale chybí mu zdrcující intelektuální nadřazenost jeho literárního předobrazu, stejně tak jeho podivínství. Pokud se chcete podívat na celkem kvalitní, zábavnou detektivku, do toho. Jestli hledáte svého milovaného Holmese, hrdinu oblíbených knížek a chcete ho srovnat třeba s britským novodobým Sherlockem, nebo Holmesem Jeremyho Bretta, budete zklamáni. Přitom oba představitelé hlavních rolí jsou velmi dobří herci, jen nebyl jejich talent dostatečně využit. ()

santa331

Američané si nedají a nedají pokoj! Americká verze Sherlocka holmese není špatná, ale chybí tu typický britský humor a napětí. 50% ()

mpet

Původně jsem chtěl dát jen tři hvězdy, ale po shlédnutí celé první série musím své hodnocení změnit. Ačkoliv je to o dost slabší než anglický Sherlock, stejně se na to dá docela dobře koukat a postupně zápletky také nabývají na zajímavosti. Dále se mi zde líbil vývoj Sherlocka a Watsonové. Určitě to není top seriál, ale myslím, že milovníci kriminálek si zde přijdou na své. Proto 4* ()

Mrs.Christie

U tohoto dílka mám pocit, že scénáristé spoléhali víc na omezené znalosti amerických diváků než na genialitu Sherlocka Holmese. V porovnání s jinými Sherlocky je to jen parodie na Arthura Conana Doyla. Možná, kdyby se hlavní hrdinové nejmenovali Sherlock Holmes a Dr. Watson, tak bychom tolik neporovnávali a asi by seriál u mě patřil k lepšímu průměru amerických seriálů. Ale takhle ne, takhle vážně ne. ()

tonysawer odpad!

Tenhle Sherlock je často hloupější než sám divák, a to nemůže fungovat. Celý díl čekáte, až vám hlavní postava potvrdí vaši domněnku z prvních 10-15 minut. Dlouho jsem neviděl detektivku, u které bych hned z místa činu dokázal určit motiv, případně i vraha včetně způsobu provedení... a už vůbec bych to nečekal od seriálu, který si vyloženě do huby bere jméno nejchytřejšího detektiva, jehož dedukční schopnosti normálně obdivuju. Tohle je Sherlock pro nenáročného diváka. Kdyby to nepojmenovali Sherlock ale třeba Mladý Monk, dal bych jim dvě hvězdičky za zpracování, takhle nemůžu jinak než odpad! ()

Micah

Nebylo-li by jménem hlavního hrdiny Holmes, dal by se seriál posuzovat podle jiných kritérií, jako docela slušná kriminálka s brilantním hlavním detektivem a jeho věrným o něco pomalejším přisluhovačem (něco jako Sherlock Holmes Revival Band). Bohužel, hlavní hrdinové se jmenují Holmes a Watson a tak si vlastně vlastní vinou vydupali kritiku ostřejšího kalibru. ()

Lucky001

Sympatičtější herec, než u "konkurenčního" Sherlock, ale jinak není tak zajímavý a strhující jako britská adaptace, každopádně seriál je dobrý... Dívejte se víc kolem sebe... ()

Zrcadleni

Kdybych se teď dodíval na 3. sérii, tak by to bylo o jednu méně, ale 4. to zachránila. Místy trochu ubíhá ke stereotypu Mentalisty, ale nakonec to hlavní duo táhne lépe. Problematika drog, která se tady řeší je mi velmi blízká a tím pádem jsem zainteresován více než někteří jiní. Srdcovka ()

killer1992

Není to určitě ten nejlepší počin v žánru a ani nedosahuje kvalit svého britského protějšku, ale mě se tento Sherlock prostě líbí. Důvodů je hned několik, jednak Sherlock jako vyléčený feťák a Watson co by asijská společnice pomáhající mu zbavit se závislosti v kulisách dnešního New Yorku mě baví a působí to na mě mnohem lépe, než kdyby se američtí tvůrci pokusili o klasický remake. Dále je tu i určitý komediální prvek, který v ostatních verzích chybí. Dílů je spousta, postavy se vyvíjí, samozřejmě scénář není vždycky úplně super, ale to se dá přejít. Pro mě, jako fandu deduktivních metod řešení zločinů, který už Hercula a spol zná nazpamět je to příjemné odreagování. ()

BigJohn02

Trochu jsem se bál, že feminismus dohnal i Sherlocka Holmese, ale není to vůbec špatný. Sick Boy představu Sherlocka naplňuje víc než Robert D. Jr a Lucy Liu tam taky zapadá parádně I když jsem ji nikdy moc nemusel, tady se mi líbí. BBC ale pořád mírně vede. Jako pozitivum vidím, že neopakuje všechny klasické příběhy po novu, ale přináší nové. ()

BlackBarron

Nečekal jsem, že mne to bude bavit. Nečekal jsem, že si oblíbím Lucy Liu. Ale tento seriál má něco, co ho činí skvělým (ať už herci, scénář či případy). 7/10 ()

petisebesta

svižné.. a udržet svižnost na 7 serií a 150 epizod.. noooo tak to je už výkon. Poklona realizačnímu teamu. Doporučuji každémiu jako odpočinkovku .. jeden díl před spaním na celý půlrok. ()

Pokračování Shazama našlo záporačku

Pokračování Shazama našlo záporačku

13.04.2021

Herečka Lucy Liu (Kill Bill, Kung Fu Panda) hlásí návrat do první ligy, objeví se totiž jako záporačka v pokračování komiksového blockbusteru Shazam! Fury of the Gods od studia Warner Bros. Liu… (více)

Čeká nás Trainspotting 2?

Čeká nás Trainspotting 2?

08.09.2015

Mladý Sherlock a návrat do pyramidy hrůzy

Mladý Sherlock a návrat do pyramidy hrůzy

26.11.2012

Ještě těch moderních variací na klasickou detektivku z pera Arthura Conana Doylea nemáte dost? Pak vězte, že po Sherlocku Holmesovi s Robertem Downeyem Jr., televizním Sherlockovi s Benedictem… (více)