Jak prosté

• Česko Sherlock Holmes: Jak prosté (více)
Ukázka z filmu 14
Krimi / Drama / Mysteriózní
USA, (2012–2019), 109 h 9 min (Minutáž: 39–46 min)

Tvůrci:

Robert Doherty

Hudba:

Sean Callery

Jonny Lee Miller, Lucy Liu, Aidan Quinn, Jon Michael Hill, John Noble, Ophelia Lovibond, Nelsan Ellis, Jordan Gelber, Ato Essandoh, Desmond Harrington (více)

Série(7) / Epizody(154)

Excentrický detektiv Sherlock Holmes a jeho střízlivá společnice doktorka Joan Watsonová tvoří moderní dvojici, která řeší ty nejnemožnější případy newyorské policie. (SkyShowtime)

Ivoman

Po první sérii, musím konstatovat, že seriál je ucházející, ale režie to moc nezvládá. Posledních pár dílů první série se objeví postava Moriartiho a čekal jsem daleko více napětí, dostalo se mi ovšem jen další nemastné, neslané povídání. Hrdinové řeší více své problémy, než problémy případů. První série 3 hvězdičky. U třech hvězdiček zůstává i druhá série. Seriálu prostě něco chybí. ()

mac000

Tak doběhla (prý definitivně poslední) 7. řada (pouze 13 epizod) a možno stručně hodnotit. Místy překombinované zápletky, avšak s dobrým dramatickým spádem a především výborné výkony dvou hlavních představitelů v rolích Holmese a Watsonové. Film využívá i dalšího postav z Doylových předloh ( Moriarty, Reichenbach), ale ve zcela soudobých reáliích. Jakmile divák toto příjme, potom si může seriálu i podivínského Sherlocka docela užívat. (poznámka: několik epizod režírovala i Luci Liu, představitelka Joan Watsonové) ()

PlysovyMacko

Je to nadpriemerna televizna kriminalka. Postava Sherlocka neni vykreslena do uplnych extremov - neni sociopat a arogantny genius. Je detailista, ma vedomosti v roznych oboroch aj divne konicky a sexy tetovania. Watsonova ako zena je vyborna, maju chemiu a nikto netlaci na sexualne iskrenie a ich priatelstvo je uveritelne. A uvodna znelka moc pekna. ()

IZFNP

Každý, kto dal Elementary šancu na viac ako pár dielov, pochopil jednu vec- seriál nefunguje ako variácia na Sherlocka Holmesa, ale za to relatívne dobre funguje ako krimi seriál. Chémia medzi hlavnou dvojicou nie je úplne ideálna- ale predsa len je mojou laťkou Castle s Beckettovou, to sa doháňa ťažko. Miller mi najskôr ako najslávnejší detektív nesedel, chcelo to však len čas. Liu sa naopak ešte presadiť nedokázala, respektíve ešte nič neukázala ani ako herečka, ani ako postava Watsonovej. Najtragickejší je ale Quinn, ktorý proste hrať nevie. Zápletky jednotlivých dielov sú priemerné a riešenia občas nezvládajú predstierať, že sú logické. Každopádne občas ma milo prekvapia práve dejové linky v pozadí prípadov, linky týkajúce sa minulosti Holmesa i Watsonovej, ktoré zlé vôbec nie sú, i keď originalitou práve nehýria. Prečo teda 4 hviezdy? Pretože seriál nie je tak zlý, ako napovedá malé percento tu na čsfd. A pretože má dobrú znelku. A pretože ma to skrátka baví. ()

MelissaBlack

Moderní podání Sherlocka je velké sousto. Americké vydání je o poznání horší, než Britské. Protože z vojenského doktora udělat společnici ve střízlivosti a ještě k tomu ženu. A ze slavného Sherlocka vyčarovat závislého na drogách ... to chtělo odvahu to vydat. Po Pilotu jsem byla jako fanynka A. C. Doyla velmi zklamaná a to "velmi" je mírně řečeno! Nicméně hodnotit po 1. epizodě mi příjde ukvapené. Takže po zhlédnutí 1. série sázím jisté 3*, protože detektivka je to konec konců dobrá. A uznávám, že se třepu na 2. sérii ... kdo ví? Možná že bude ještě lepší :) ()

Citera_Mor

Odkoukala jsem pár dílů. Člověk si u toho nezavaří mozkové závity, ale úplný blaf to také není. Jonny Lee Miller skvěle zvládá roli rozmazleného fracka. Na oddech dobré, ale dávkovat přiměřeně. ()

cernakus

Tento seriál má s anglickým přehypovaným hitem společné jen jméno ústřední postavy. Takže jakákoliv srovnávání, či dokonce úvahy o remaku jsou známky pokročilé demence. Tento Sherlock má potenciál. Má vynikajícího představitele, který se postavou, tváří, chováním velmi blíží původní Doyleově tvorbě. Ozvláštnění vedlejších postav změnou jejich pohlaví je prima nápad a zvrat s Moriartym je docela originální. Bohužel tím kvality seriálu končí. Schematičnost, tolik typická pro sračkoidní detektivky americké produkce, prostupuje všemi díly první série bez výjimky. Lucy je studený čumák jako vždy, ale takhle špatně nehrála snad nikdy a jde vidět, že ji práce na Elementary vůbec nebaví a dělá to pouze pro peníze. Také seriálu škodí typický půlroční vysílací okno. 20+ epizod je prostě příliš a jinak vyšší rozpočet se tak utopí na platech herců a reálie (natož triky) jsou amatérské. Velká nevýhoda, která bude seriál stát předčasné ukončení, je, že chemie mezi naspeedovaným Millerem a studenokrevnou Lucy naprosto nefunguje, takže se nestane to co například v schematicky identických seriálech House MD nebo Castle, kde v pozdních částech stokrát zreplikované nudy si udrží sledovanost díky fanatickým fanynkám (a romantickým fanouškům) Huddy a Caskett (bože, jaké koniny člověk dostává do hlavy). Podtrženo sečteno. Vyjít toto v roce 2000, ještě před House MD, CSI, NCIS, Castle a všemi ostatními schematickými detektivkami, bylo by to možná i za 4 hvězdy. Dnes? 2 hvězdy a vhodné v dabingu (nic moc) jako bílý šum pro domácí práce či jiné relaxační činnosti. ()

klichem

Po sarmantnej britskej verzii sherlocka ma uz asi nic tak neocari. Latku nepokoril samozrejme ani tento zamorsky pocin. Hlavny predstavitel je prilis preafektovany. Dr. Watsnova uplne stratila caro postavy ktoru stvarnuje a pocas celeho serialu nebola schopna ho nadobudnut. ()

AAVATARR

Tento seriál vo mne spôsobil reakciu, akú som absolútne nečakal, vzhľadom nato že som sa k nemu dostal čerstvo po uzretí druhej série Sherlocka s Cumberbatchom. Prvých pár dielov som porovnával a viac menej pretrpel starého známeho v novom kabáte (tento raz skôr Sidovke) s potetovanými hnátmi a výrazom čerstvo detoxujúceho kuraťa. Vzhľadom na predošlé komentáre musím podobne ako hlavný hrdina dedukovať, že väčšina z Vás asi nevydržala úvodné antré Sherlocka a Holmsovej a preto seriál nehodnotia objektívne. Výrazové prvky hercov sú na tak vysokej úrovni, že človek sa s tým sociopatom túži kamarátiť od večera do rána a cez deň bojovať o srdce jeho spoločníčky. Cumberbatch je výborný, ale J.L.Miller je jednoducho najlepší Sherlock všetkých čias. ()

Leeslie

Příklon k typizaci amerických seriálů je u tohoto Sherlocka spíše na škodu, protože tvůrci se řídí typickou šablonou kriminálek ve stylu Castle, Bones apod., jenomže s poněkud nefunkčním jiskřením mezi úvodními protagonisty (ačkoliv Sherlock a Watsonová jsou sympatičtí, nějaký hlubší vztah jim nepřejete), tudíž seriál splývá v záplavě podobných seriálů. Dalším problémem je absence hlubšího vyobrazení postavy Watsonové, která zde nemá dostatek prostoru a celkově její postava "společnice pro drogově závislé" nedává smysl, jelikož v některých momentech si člověk říká: a ona byla skutečně doktor? Její postava se pouze snaží parazitovat na dřívější slávě Lucy Liu a přilákat tím větší počet diváků, což je škoda. Nicméně i tak se na seriál dívá dobře a kvalita seriálu v polovině série roste, tudíž stále doufám, že se seriál stále hledá a více originality najde... Slabé 4* (kvůli optimismu, že to bude lepší).... ()

JackieBliz

Ne, určitě to neujde srovnání s Sherlockem. Seriál Sherlock je totiž geniální počin. Zdá se, že Sherlock Holmes už nebude to co býval. Polidštili nám ho, on se mýlí, on se omlouvá, on se usmívá. Řeší případy po svém, ale přece jen si k němu najdete sympatie, protože on je jako vy, akorát s bystřejším mozkem. Z doktora Watsona nám udělali ženskou. Za co panebože za co?! Alespoň mě potěšilo, že se tvůrci nesnažili o remake povedeného britského seriálu, nýbrž o novotinu s novými prvky. Jonny Lee Miller je překvapivě dobrý herec, ale na "starého" dobrého charismatického Cumberbatche nemá. Lucy Liu je příšerná. Opravdu mokrej pes v sušičce. Zkusím se podívat ještě na pár dílů a promyslím svoje dosavadní hodnocení - ale mě se to ksakru nelíbí..nelíbí..nelíbí! ()

whimsy

Jonny Lee Miller je pre mňa skvelý herec, ktorý ten seriál dokáže aspoň ako-tak zachrániť. Ale vzťah medzi Sherlockom a Watsonovou tu absolútne nefunguje. Miller ako "Sherlock" je tým, kto je empatický a osobne to na mňa častokrát pôsobi tak, akoby si on hľadal cestu k nej, ktorá sa potrebuje vysporiadať s minulosťou a nie naopak. Riešením je, aby si tie postavy vymenili - potom by to snáď bolo prirodzenejšie. A momentálne začínam mať pocit, že Joan Watson ako sober companion neplatí Sherlockov otec, ale Moriarti, aby prenikol k Sherlockovi čo najbližšie. No som zvedavá, či sa to nakoniec nejako vyprofiluje (podľa toho, čo som videla, akoby sa seriál stále ešte len hľadal)... ()

brasek

Táto moderná verzia mi doslova lezie na nervy. Chýba tomu čaro Sherlocka Holmesa, doktorka Watsonová je nesympatická a jednotlivé epizódy sú fádne. ()

unclejack

Pravdupovediac som netušil, že Elementary prežije až do piatej sezóny. Oproti charizmatickým Britom (ktorí sa však ku koncu nechali trochu uniesť) je táto verzia Arthura Conana Doylea v 21. storočí akýmsi krížencom medzi Monkom a CSI New York, čo vo výsledku nepôsobí práve najlepším dojmom. Záhady (a najmä ich rozriešenia) na mňa vonkoncom nepôsobia nejakým ťažko predýchateľným dojmom, podaktoré z nich by hravo zvládal aj manekýn Horácio. Na atraktivite seriálu nepridáva ani Johnny Lee Miller, ktorý svoju úlohu odvádza viac-menej rutinnérsky, čo pri snaživej Lucy Liu nevyzerá príliš dobre. Veľká škoda že filmári za Veľkou mlákou sa nespoliehajú na svojich pôvodných detektívov akými boli Columbo či Monk - namiesto toho silou mocou ťahajú do USA niečo, čo v prostredí manhattanských mrakodrapov a jedla na donášku nemá šancu uspieť. Najmä ak k tomu pripočítate existenciu Benedicta Cumberbatcha. ()

ariari

vykrádačku nemôže ospravedlniť žiadna obhajoba. Herci sú podpriemerní, linka vzťahu čisto americká man versus woman? no fuj. dobré pre sledovačov telenoviel, ktorí nikdy neprečítali ani prd. ()

Pokračování Shazama našlo záporačku

Pokračování Shazama našlo záporačku

13.04.2021

Herečka Lucy Liu (Kill Bill, Kung Fu Panda) hlásí návrat do první ligy, objeví se totiž jako záporačka v pokračování komiksového blockbusteru Shazam! Fury of the Gods od studia Warner Bros. Liu… (více)

Čeká nás Trainspotting 2?

Čeká nás Trainspotting 2?

08.09.2015

Mladý Sherlock a návrat do pyramidy hrůzy

Mladý Sherlock a návrat do pyramidy hrůzy

26.11.2012

Ještě těch moderních variací na klasickou detektivku z pera Arthura Conana Doylea nemáte dost? Pak vězte, že po Sherlocku Holmesovi s Robertem Downeyem Jr., televizním Sherlockovi s Benedictem… (více)