Agentura Jasno

(TV seriál)
  • USA Psych (více)
Komedie / Krimi / Mysteriózní
USA, (2006–2014), 86 h 32 min (Minutáž: 41–87 min)

Tvůrci:

Steve Franks

James Roday Rodriguez, Dulé Hill, Corbin Bernsen, Maggie Lawson, Sage Brocklebank, Timothy Omundson, Steve Bacic, Robin Mossley, (více)

Série(8) / Epizody(120)

Hlavní hrdina seriálu Shawn Spencer je člověk s neobyčejnou pozorovací schopností, bystrým úsudkem a neuvěřitelnou pamětí. Tento jeho talent v něm po celé dětství podporoval a rozvíjel jeho otec Henry Spencer, který od něj očekával, že si zvolí povolání policisty jako on. Tím se však Shawn nestal, po škole vystřídal několik desítek zaměstnání, ale u žádného z nich nevydržel dost dlouho. Vše se změní, když jednou poněkolikáté pouze na základě televizní reportáže odhalí a oznámí pachatele loupeže a stane se tak v tomto případě hlavním podezřelým. Díky svému nenahraditelnému talentu a neuvěřitelné dávce štěstí se mu však podaří přesvědčit některé policisty, že je sensibil. To však má dokázat pomocí při vyšetřování případu. Na pomoc si téměř proti jeho vůli pozve svého kamaráda Guse, se kterým po nečekaně rychlém úspěšném vyřešení případu zakládají detektivní agenturu... (oficiální text distributora)

anderson

Na úvod by som bol rád trochu vulgárny. Milý B1aster a ostatní hodnotiaci: PSYCH je nová séria, v ČR a SR zatiaľ neuvedená. Prečo tu teda o nej kurva niečo bližšie nenapíšete ? No ale dosť bolo adrenalínu. --- Táto kriminálno - komediálna séria kombinuje prvky DEXTERa (flashbacky a vzťah s otcom) a komediálne eskapády MONKa. SHAWN SPENCER je chytrák, ktorý policajné oddelenie vo Friscu, pomocou svojho geniálneho pozorovacieho talentu a fotografickej pamäte presvedčí o svojich jasnovideckých schopnostiach. Následne si otvorí detektívnu agentúru PSYCH a - ako to už vieme z mnohých jeho seriálových predchodcov - začne riešiť najrôznejšie zapeklité prípady. Absolútne geniálna je ale komediálna stránka v ktorej exceluje JAMES RODAY ako "jasnovidecký" expert. (1.8.2007) SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: MARKÍZA = 3.12.2007 (30.11.2007) ČESKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: PRIMA = 7.5.2008 (28.4.2008) ()

Gemini

Psych má svůj vlastní velmi svébytný styl, založený samozřejmě na "daru" hlavního hrdiny, ale do značné míry také na jeho pro mě dost nesnesitelném zastydle pubertálním způsobu života a chování k ostatním i k sobě samému. A tím bylo řečeno to hlavní - když se se Shawnem nemůžu ztotožnit, těžko budu s kdovíjakým nadšením sledovat jeho často dost náhoďácké eskapády se "čtením myšlenek", a takové ty vážnější momenty ze života, zejména pak rozmluvy s otcem (mimochodem výborné scény) mě už nijak zvlášť nepřesvědčí, abych se na to díval nebo se nedejbože stal fanouškem tohohle pro spoustu lidí naprosto pochopitelně vynikajícího seriálu. Ode mě 60%. ()

xxmartinxx

Už po několika dílech na mě Psych působí snesitelně, ale zároveň jistým způsobem nesympaticky. Jako další seriál, na který je možné koukat, snad si ho i užít, ale oblíbit si ho? To si neumím představit. Je nám předložen hrdina, který nám zřejmě má být velmi sympatický - hláškuje, je chytrý a vůbec - je to hlavní hrdina. Bohužel se ale zároveň chová velmi arogantně a už po pár dílech se tváří, jako bysme ho měli mít rádi - bohužel pro něj si ale sympatie ničím nezaslouží. Postava trousící hlášky a tvářící se cool je dnes snad v každém seriálu a jen to samotné k vytvoření sympatií nestačí. Pokud tedy nepřistoupíte na fakt, že jako hlavního hrdinu ho musíte brát jen a jen proto, že vám nic jiného nezbývá, bude pro vás seriál asi těžo snesitelný. ()

Oskar

Hlavní hrdina Shawn byl od svého svérázného otce od dětství veden k pozorování důležitých detailů, rozkrývání psychologických triků, rozvíjení analytického myšlení atd., čehož využívá k řešení detektivních případů. Na tom by ještě nebylo nic moc, co by "Psych" výrazně odlišovalo od tuctů jiných seriálů. Jenže Shawn není - jak by se dalo čekat - žádný nafrněný narcis, opájející se svou neklamnou racionalitou. Je to rozverný dandy a recesista. Čistě z hecu se vydává za psychotronika a zmatenou policii vodí k dávno rozumem objeveným stopám na základě svých tajemných "vidění". Tím se jednak královsky baví, druhak postrkuje spravedlnost tam, kam by se poslepu nikdy nedoklopýtala. Dáte-li tomuto milému seriálu šanci a přečkáte malinko těžkopádný pilot, bohatě se vám odmění. Kombinuje detektivku, jemný humor a opar nadpřirozena v tak vyvážené míře, s jakou jsem se nesetkal od starého Randalla a Hopkirka. 80% ()

Tom Hardy

Pubertální verze všech těch moderních kriminálek s geniálním hrdinou, která si očividně hodně jako inspiraci bere Měsíční svit (ona ta Cybill Shepherd tu jako Maddy nebude náhodou). James Roday však není Bruce Willis a všechny ty hrátky jsou více povrchní než opravdu nápaditě bořící zažité vzorce (kdo by řekl, že o 20 let starší seriál bude mít v tomhle navrch). Ale má to své kouzlo, o tom žádná. I když je většina nápadů na první dobrou, řada z nich dokáže nahlas rozesmát a i některé žánrové epizody se opravdu moc vyvedly (nejvíce mi asi utkvěl v paměti slasher). Agentura Jasno se divákům hodně podbízí a od první minuty jim kulometně mete do tváře, že by se měli bavit. Upřímně to ale trvá, protože zdejší postavy nepřirostou k srdci zdaleka tak rychle (hodně pomáhá Seanův otec, jehož vztahové epizodky se synem jsou opravdu skvělé). Agentura Jasno nemá na špičku ve svém oboru, ale když jí člověk dá šanci, umí se nakonec dostat pod kůži. 70% ()

• James Roday a Maggie Lawson v čase natáčania seriálu tvorili pár aj v súkromnom živote, avšak neskôr sa rozišli a Maggie sa v roku 2015 vydala za herca menom Ben Koldyke. (SaraSoldier)
  • Agentura Jasno obsahuje množství narážek na různé seriály, nejvíce však odkazuje na kultovní seriál Městečko Twin Peaks (od r. 1990). (korect)