Reklama

Reklama

Rawhide

(seriál)
USA, (1959–1965), 180 h 50 min (Minutáž: 50 min)

Scénář:

Friedrich Dürrenmatt (divadelní hra), Sheb Wooley, Dean Riesner (více)

Hrají:

Clint Eastwood, Paul Brinegar, Steve Raines, Eric Fleming, James Murdock, Rocky Shahan, Sheb Wooley, John Ireland, Eddie Albert, James Franciscus, Buddy Ebsen (více)
(další profese)

Série(8) / Epizody(217)

Obsahy(1)

Seriál vypráví o dobrodružstvích honáků dobytka, kteří cestují napříč americkou stepí. Velitelem výpravy je Gil Favor (Eric Fleming), který má čtyři pomocníky. Patří k nim i kuchař Wishbone (Paul Brinegar) a Rowdy Yates, mladík výbušné povahy, kterého ztvárnil Clint Eastwood.
Skupina prožívá typické příhody westernového žánru, čelí zlodějům dobytka a banditům, potýkají se s nedostatkem vody. Slavný seriál je znám z německých televizních stanic pod názvem “Tausend Meilen Staub”(Tisíc mil prachu). Natáčel se celkem sedm let, dosáhl 217 epizod a udělal z mladého Clinta Eastwooda hvězdu. (hemir)

(více)

Recenze uživatele MickeyStuma k tomuto seriálu (4)

Incident of the Tumbleweed (1959) (S01E01) 

První epizoda působí, jako by divák skočil do již běžícího seriálu. Úvod, zejména představení hlavních postav, se tedy nekoná. Příběh je o zlodějích dobytka, a my tu v prvním příběhu máme partu nějakých chlapíků, kteří se po určité události vydají převézt vězeňský vůz s vězni na místo určení, které projíždělo kolem jejich tábořiště. No, více westernového napětí by si to zasloužilo, ale zase je to seriál, takže budiž. Úvodní epizoda je trochu netradiční, ale přesto dokáže ke sledování dalších epizod přesvědčit. Tak už to bývá, když se příliš nešetří, tudíž výprava vypadá, jak má. ()

Incident at Alabaster Plain (1959) (S01E02) 

Zajímavá strategie zápletky. V tomto druhém díle už máme možnost dozvědět se něco o hlavních postavách. Je dobré to vědět už jen kvůli tomu, abychom věděli, jak k nim přistupovat. Jinak velmi vhodný příběh pro western, který má vše, co má mít. Hrdina, padouch a závěrečná přestřelka. Zejména to poslední je klíčové, protože připomíná mnohé z Eastwoodových pozdějších westernů. Takže i tentokrát to vytváří pozitivní celkový dojem. ()

Incident with an Executioner (1959) (S01E03) 

Třetí epizoda se hodně spoléhá na dramatizaci a na konci dokonce vyvolává nezodpovězené otázky. Záhady, pro které se hledá vysvětlení, se však řeší v průběhu celého děje, přičemž některá odvětví situací také vytvářejí téměř solidní napětí. To je tak, když už je solidně zpracovaný scénář, který solidně také dokáže zaujmout. ()

Incident of the Widowed Dove (1959) (S01E04) 

Za vším stojí žena. Svým způsobem. Zde se kolem jedné ženy události odehrávají. Z hlediska postav je to ale tentokrát trochu složitější. Jsou všichni skutečně takoví, jak se jeví, nebo jsou něčím úplně jiným? Pouze v městečku vědí své. Ke konci by se dalo napětí krájet. Příběh je zde velmi dobře napsaný. ()

Reklama

Reklama