Reklama

Reklama

Rawhide

(seriál)
USA, (1959–1965), 180 h 50 min (Minutáž: 50 min)

Scénář:

Friedrich Dürrenmatt (divadelní hra), Sheb Wooley, Dean Riesner (více)

Hrají:

Clint Eastwood, Paul Brinegar, Steve Raines, Eric Fleming, James Murdock, Rocky Shahan, Sheb Wooley, John Ireland, Eddie Albert, James Franciscus, Buddy Ebsen (více)
(další profese)

Série(8) / Epizody(217)

Obsahy(1)

Seriál vypráví o dobrodružstvích honáků dobytka, kteří cestují napříč americkou stepí. Velitelem výpravy je Gil Favor (Eric Fleming), který má čtyři pomocníky. Patří k nim i kuchař Wishbone (Paul Brinegar) a Rowdy Yates, mladík výbušné povahy, kterého ztvárnil Clint Eastwood.
Skupina prožívá typické příhody westernového žánru, čelí zlodějům dobytka a banditům, potýkají se s nedostatkem vody. Slavný seriál je znám z německých televizních stanic pod názvem “Tausend Meilen Staub”(Tisíc mil prachu). Natáčel se celkem sedm let, dosáhl 217 epizod a udělal z mladého Clinta Eastwooda hvězdu. (hemir)

(více)

Recenze (5)

Flego 

všechny recenze uživatele

Rawhide bol príbehom honákov dobytka, ktorí putovali po amerických prériach. Seriál televíznej stanice CBS sa držal v popularite do roku 1966 a divákom poskytol 217 čiernobielych dielov. Príbehovo patril k tým atraktívnejším projektom a určite mu dopomohlo aj mnoho výrazných predstaviteľov. Je všeobecne známe, že bol odrazovým mostíkom pre Clinta Eastwooda, ale ako hosťujúce hviezdy sa v ňom ukázali aj Leonard Nimoy, Leslie Nielsen, Mickey Rooney, John Cassavetes, James Coburn, Lee Van Cleef a mnoho ďalších. Piaty komentár. ()

LiVentura 

všechny recenze uživatele

Jestli si dobře vzpomínám, figurovala v tomto westernovém seriálu převzatá hudba Ennia Morriconeho.... v tomto případě tedy spíše neobjektivně hodnotím hlavní melodii. ()

Nerd4Dreaming 

všechny recenze uživatele

Ve svým vznešeným úkolu shlédnout veškerou Clintovu westernovou filmografii jsem nemohl opomenout ani tenhle seriál, kterej vlastně v důsledku znamenal onen důležitej zlom v jeho kariéře, díky němu se dostal do povědomí lidí a díky němu si ho taky našel Sergio Leone. Samotnej seriál je koukatelnej, dokonce si myslim že v 60. tejch letech musel bejt jeden z TOP seriálů ale přeci jenom doba je jinde. Přesto jsem zkouknul celou jednu sezonu, a v duchu jsem se do toho vžíval tak, že Rowdy je vlastně Man With No Name za mlada, což by nebylo tak úplně od věci, jelikož v jednom z prvních dílů získá od záporáckýho pistolníka svůj Colt s hadem na pažbě, kterej používá po zbytek seriálu a dokonce i v Dolarové trilogii!!! Velký plus je Eric Fleming v roli Gila Favora, to je prostě americkej Mirek Dušín :D .. No ale na to abych ho zkouknul do konce, už asi stavěnej nejsem, a hlavně na to nemám čas. Hodnotím průměrně, protože kdyby mě vzal za koule, asi bych ho dal celej :)) ()

paddy35 

všechny recenze uživatele

Vážně skvěle zpracovaný seriál, který znamenal odrazový můstek pro Clinta Eastwooda. Vzhledem ke zbrani, která je totožná s tou, kterou používá v Dolarové trilogii se dá s nadsázkou říci, že tohle je jakýsi předjezdec slavné série. ()

Galerie (35)

Zajímavosti (11)

Reklama

Reklama