Reklama

Reklama

Rawhide

(seriál)
USA, (1959–1965), 180 h 50 min (Minutáž: 50 min)

Scénář:

Friedrich Dürrenmatt (divadelní hra), Sheb Wooley, Dean Riesner (více)

Hrají:

Clint Eastwood, Paul Brinegar, Steve Raines, Eric Fleming, James Murdock, Rocky Shahan, Sheb Wooley, John Ireland, Eddie Albert, James Franciscus, Buddy Ebsen (více)
(další profese)

Série(8) / Epizody(217)

Obsahy(1)

Seriál vypráví o dobrodružstvích honáků dobytka, kteří cestují napříč americkou stepí. Velitelem výpravy je Gil Favor (Eric Fleming), který má čtyři pomocníky. Patří k nim i kuchař Wishbone (Paul Brinegar) a Rowdy Yates, mladík výbušné povahy, kterého ztvárnil Clint Eastwood.
Skupina prožívá typické příhody westernového žánru, čelí zlodějům dobytka a banditům, potýkají se s nedostatkem vody. Slavný seriál je znám z německých televizních stanic pod názvem “Tausend Meilen Staub”(Tisíc mil prachu). Natáčel se celkem sedm let, dosáhl 217 epizod a udělal z mladého Clinta Eastwooda hvězdu. (hemir)

(více)

Recenze uživatele Andrmen221 k tomuto seriálu (2)

Incident of the Tumbleweed (1959) (S01E01) 

Je pozoruhodné pozorovat Clinta Eastwooda, coby jednoho z největších představitelů westernu, jako začínajícího kovboje. Žijící legenda oslavila 31.5. 92 narozeniny. Clint je zde jako strážce zákonaeskortující bandu grázlů, mezi kterými je i půvabná, která je nakonec zachrání, protože jí zachránili život. Nakonec se "obětuje" a zachrání je. Na to, že to schytala winchestrem do hrudníku byla podezřele dlouho při smyslech. Zajímavostí je, že Clint v první epizodě koupí hned zásah do levého ramene. ()

Incident at Alabaster Plain (1959) (S01E02) 

V tomto díle Clint Eastwood přichází ke svým legendárním coltům v vyrytým hadem "rattlesnake", které měl v dollarové trilogii. ()

Reklama

Reklama