Agentura Jasno

• USA Psych (více)
Komedie / Krimi / Mysteriózní
USA, (2006–2014), 86 h 32 min (Minutáž: 41–87 min)

Tvůrci:

Steve Franks

James Roday Rodriguez, Dulé Hill, Corbin Bernsen, Maggie Lawson, Sage Brocklebank, Timothy Omundson, Steve Bacic, Robin Mossley, Kirsten Nelson (více)

Série(8) / Epizody(120)

Hlavní hrdina seriálu Shawn Spencer je člověk s neobyčejnou pozorovací schopností, bystrým úsudkem a neuvěřitelnou pamětí. Tento jeho talent v něm po celé dětství podporoval a rozvíjel jeho otec Henry Spencer, který od něj očekával, že si zvolí povolání policisty jako on. Tím se však Shawn nestal, po škole vystřídal několik desítek zaměstnání, ale u žádného z nich nevydržel dost dlouho. Vše se změní, když jednou poněkolikáté pouze na základě televizní reportáže odhalí a oznámí pachatele loupeže a stane se tak v tomto případě hlavním podezřelým. Díky svému nenahraditelnému talentu a neuvěřitelné dávce štěstí se mu však podaří přesvědčit některé policisty, že je sensibil. To však má dokázat pomocí při vyšetřování případu. Na pomoc si téměř proti jeho vůli pozve svého kamaráda Guse, se kterým po nečekaně rychlém úspěšném vyřešení případu zakládají detektivní agenturu... (oficiální text distributora)

MonkeyMarty

Tak to tady ještě nebylo. Dva kámoši (a jeden z nich se zvláštními schopnosti) řeší případy, plus ještě vtipně zpracované. ()

tomka18

Pro mě přímo dokonalý seriál. Můj nejoblíbenější. Vždy se u něj zasměju, protože mě prostě baví. Herci se do svých rolí umí vžít. Dvě hlavní postavy jsou vymyšlené prvotřídně. I v těch nejhorších a nejnapínavějších momentech se spolu hádají o naprostých pitomostech. A o tom to je. Hlavní "hrdinové" zvlášť Shawn si ze všeho dělá legraci a Gas je zase netrpělivý a občas Shawna nemůže vystát. Tím je Psych prostě jiný. Humor je místy ironický a na správném místě. Mimochodem seriál je doplněný o pár dalších zajímavých postav. Jako třeba policista Lesitter. Myslím si, že by si Agentura jasno zasloužila lepší hodnocení a místo v první 50 nejoblíbenějších seriálů. ()

Baerdeller

Psych je plný jednoduchého pubertálního humoru s přidanou hodnotou, kterou většina českých diváků nemůže ocenit. Co tím myslím? V každém díle najdete ohromné množství popkulturních odkazů; jazykových perliček, které nejdou snadno nebo vůbec přeložit a milión dalších menších či větších narážek na prakticky cokoliv. A když tuhle část odebereme, tak zbyde jen ten pubertální humor. A i ten je v českém dabingu dost poškozen, protože Roday i Hill křepčí svým vlastním unikátním způsobem. To nejde předabovat. To je jako zkusit předabovat vystoupení Luďka Soboty... Mrkněte se na imdb, kde je hodnocení o celých 20 bodů vyšší. Za tu dobu bych rozdělil seriál do tří částí. 1-4. série James Roday vypadá ještě mladě, takže téměř všechny vtipy o zastydlém puberťákovi fungují bez chybičky. Dulé Hill má jen podpůrnou roli. 5-6. série Tady to začíná trochu drhnout, protože od páté série je James Roday už viditelně starší a hlavně přibral. Viz. obrázek. Naštěstí to dohání Dulé Hill, který získává víc prostoru. 7.série Zde si už seriál všímá, že hlavním hrdinům je už 35 let a trochu mění tvář. Hlavní postavy už se chovají víc dospěle, nebojí se fyzické konfrontace, na scénu vstupují jejich partnerky a s tím spojené partnerské problémy... Některé vtipy se zdají až nepatřičné vzhledem k věku hlavních hrdinů, ale zároveň přichází několik velmi dobrých nápadů (Shawn v Ipadu, pátrání po Yettim...). Ale co je hlavní - seriál i v sedmé sezóně dokáže zabavit. 4* ()

mpet

U Agentury jasno nalezneme svébytný styl humoru a zajímavý způsob řešení zločinů. Shawn a Gus jsou jako hlavní hrdinové absolutně jedineční a nenapodobitelní. Řešení zločinů je tady spíše hrou než nějakou vážnou věcí. Ale musím uznat, že Psych musíte buď milovat a nebo spíše nenávidět, jelikož Shawn a jeho styl humoru není pro každého. Přesto ten kdo má rád filmové hlášky, lehkou parodii na vše co vás napadne, trochu toho takzvaného "čtení myšlenek a jasnovidectví," si zde musí přijít na své. Seriálu na hodnotě hodně přidává Shawnům otec Henri a jeho rozmluvy se Shawnem, které jsou výborné. A když k tomu přidají své policisté Juliet s Carltnem, pak mě vychází skvělá oddechovka, která rozhodně stojí za zhlédnutí. ()

klusik

No -- hodně zajímavé dílko ;) Beru to jako takového "Menatlistu - hloubka + vtip" ;) Pro mě je to tedy hlavně komediální seriál s kriminálním nádechem, ryze odpočinkovka. S jinými seriály (co se hloubky a příběhu týče) se nemůže ani tak srovnávat, většinou je to takové "blboučké", ale je to hodně příjemné a dostanete přesně to, co od toho očekáváte. A Gus je prostě boží ;) ()

moni4441

Je to jeden z najlepších seriálov, aké som videla. Je tam množstvo akcie, komédie, humoru. Shawn a Gus riešia aj tie najzapeklitejšie prípady. Vtipný scénar, vtipné scény, no super od začiatku až do konca. 101% ()

ERINYUS

...a navyše smrdí ako naftalín. Zrejme k tomu prispel aj SK dabing, ale po uzretí tohto skvostu som sa ocitol v emocionálnej pasci. :-D ()

Vencelides odpad!

Agentura Jasno je pro mne jasný odpad. Může za to název seriálu v češtině, no nějaký blbeček zase tomu nasadil korunu ale to je jedno. Herci hrají ale sympatie 0 bodů, dále dabing grrr .. stačí. ()