Agentura Jasno

• USA Psych (více)
Komedie / Krimi / Mysteriózní
USA, (2006–2014), 86 h 32 min (Minutáž: 41–87 min)

Tvůrci:

Steve Franks

James Roday Rodriguez, Dulé Hill, Corbin Bernsen, Maggie Lawson, Sage Brocklebank, Timothy Omundson, Steve Bacic, Robin Mossley, Kirsten Nelson (více)

Série(8) / Epizody(120)

Hlavní hrdina seriálu Shawn Spencer je člověk s neobyčejnou pozorovací schopností, bystrým úsudkem a neuvěřitelnou pamětí. Tento jeho talent v něm po celé dětství podporoval a rozvíjel jeho otec Henry Spencer, který od něj očekával, že si zvolí povolání policisty jako on. Tím se však Shawn nestal, po škole vystřídal několik desítek zaměstnání, ale u žádného z nich nevydržel dost dlouho. Vše se změní, když jednou poněkolikáté pouze na základě televizní reportáže odhalí a oznámí pachatele loupeže a stane se tak v tomto případě hlavním podezřelým. Díky svému nenahraditelnému talentu a neuvěřitelné dávce štěstí se mu však podaří přesvědčit některé policisty, že je sensibil. To však má dokázat pomocí při vyšetřování případu. Na pomoc si téměř proti jeho vůli pozve svého kamaráda Guse, se kterým po nečekaně rychlém úspěšném vyřešení případu zakládají detektivní agenturu... (oficiální text distributora)

Krisslybear

Prečo tak nízke hodnotenie ?? Veď je to fantastická odreagovačka. 4 séria strašne graduje, niektoré prípady fakt zamrazia, hláškovanie z filmov a nekonečne sršiaci Shawnou sarkazmus je proste parádička. Dneska sa pokúsim načať piatu sériu som zvedavý ! Zatiaľ 5/5* UPDATE* 23.1.2013 21.35 práve som dopozeral 16 epizódu 5 série. A kričím KRISTE PANE TO JE NA NOMINÁCIU ! Proste epizódy o Jing a Jang sociopatovy sú fakt, fakt, fakt a ešte raz, fakt perfektné. Žasol som nad detailnosťou, hudobnou vložkou a vtipnými hláškami v tých najhorších scénkach. Stále nemôžem uveriť v to nízke hodnotenie ! 6/5* UPDATE* 18.7.2013 14.06 Dneska som mal možnosť si vzhliadnúť poslednú epizódu 7 série. A poviem Vám toto čo sa deje v tom seriály je nehorázne. Toľko originality aj po 7 sériach to je proste úžas! Najviacej milujem tie ich tanečky, keď zistia, že niekde straší alebo niečo záhadne sa stalo. A paródie na filmy v seriály tak vymakané, že som umieral smiechom akože :DDDDDDDD Tony hlášok s filmov úplne v tých dokonalých chvíľach...Viete čo ? Idem si dať 6 a 7 sériu ešte raz. Last UPDATE* 8.7.2014 Dneska na včerajšie výročie seriálu som si dal 8. sériu. Chýba mi Gus aj Shawn kto bude teraz so mnou hlaškovať s filmou ? Potrebujem kamaráta ako sú oni. Ďakujem Psych - Os bola to parádna jazda...R.I.P. ()

Tomik00

Dva sympatičtí kamarádi, co se znají už od dětství řeší různé případy. Někdy je to vtipné, někdy blbé. Šanci tomu ještě ale dám. ()

Kovcaaa

Nerozumím tomu nízkému hodnocení na ČSFD,když je to tak geniálni souhra celého hereckého zastoupení v čele s Shawnem a Gusem a jejich popichováním. Plus super popkulturní narážky,které když člověk nezná,pointa některých vtipů mu uniká ,zvlášť když sleduje seriál s českým dabingem. ()

v.indruchova

Ano, humor je originální a dost svůj a dost lidí to prostě neustojí, ale je spousta bláznů jako jsem já :D. Na české poměry (konzervativce) je to moc šílené?? Chápu, že se mnohým nelíbí hlavní hrdina svou povahou, protože se nechová zrovna dobře. Zbožňuji Psych, ale to neznamená že, "Šonovo" chování schvaluji. Ale ohledně této agentury mám Jasno, sice lépe zní původní název seriálu, ale i když tahle ta věcička působí Béčkově, dost mě baví, to přehrávání hlavního floutka, dokonce více něž opravdický (seriálový) psychologický náhled do lidské mysli, jako je Perception. Přitažlivý a smělý James R. působí na "evropské" dámské publikum a jeho parťák na to "afroamerické". Pánové si přijdou také na své v podání policistek respektující tohoto excentrika. Je to hodně praštěné, s tím je potřeba do toho jít. Spoiler: sedmá serie už tak nebaví, když Shawn přibere jak čuník. Osmá se zase rozjíždí. Vztah "Šona a J. je těžkopadný a nevypadají jako dva zamilovaní. To to trochu kazí a v osmé sérii, jim to asi někdo řekl, tak to upravěj po svým :).Pár dílů je nudnějších, některé až příliš šílené, ale jinak se pořád skvěle bavím a to mi zbývají poslední díly 8 série. Děkuji za královskou zábavu. Dejte tomu šanci. Nečekejte nic. Dostanete moc. Hlavně neberte to vážně a to vůbec, pak se budete bavit. I po nějaké době na to vzpomínám jako nej seriál. Vážně? 10 let už starej seriál? A já v roce18 znovu oprašuji a pomalinku se koukám od začátku a pořád se bavím, a pláču nad tím, že vím dost Shawn přibere, chystám se na film Psych...Psych: The Movie | Sneak Peek. ()

kyrysar

Absolutně můj styl humoru. Ty gagy tam jsou nejlepší. Mnohokrát si je vybavuju a směju se a to jsem snad nikde nikdy nedělal :D ()

Freyn

Seriál založený na chlapovi, který má jakýsi "dar" a hraje si na detektiva. Originální nápad, výsledek nula. Policejní oddíl je tlupa idiotů pod vedením kapitána blbce a superkomisařky odvážné. Zpracování je vážně nudné. Zápletky by vymyslel i mop na podlahu. Jediné co by se dalo vyzvednout tak obstojná kamera. 30% ()

sitmin

U nás nesmírně nedoceněná věc. Psych není detektivka, Psych je komedie mezi Rodayem a zbytkem světa a v tomto ohledu je to seriál, ke kterému se rád vracím. Uznávám, že většinou jsou ostatní postavy lehce nesnesitelné, ale magie mezi Rodayem a Hillem funguje na jedničku. Po šesté sezóně stále kvalitní a to musíme brát v potaz, že se jedná o lowbudget seriál kabelovky. 90% ()

Dejna

Pro mě slabší 3* (hodnotím po 10. dílu páté řady). Jak píše sonnak, nejedná se o krimi, nýbrž o komedii a pokud k tomu budete tak i přistupovat, je to někdy zábavná podívaná. Co se týče mnohých odkazů na filmy a hlášky, patřím k těm, co se v tomhle směru absolutně nechytají (nutno podotknout, že sleduju seriál ve španělském jazyce - ne dobrovolně :-) a věřím, že v angličtině bych asi přihodila hvězdičku navíc. Prostě taková oddychovka se sympatickými postavami (baví mě třeba Lassiter a jeho láska ke střelným zbraním :-) a občas (i když spíš vyjímečně) solidní detektivka (třeba díly s Yin Yang). ()

entronov

Když jste obdaření skvělou pamětí a nadprůměrnou schopností vnímat detaily, je celkem dobrým nápadem stát se například detektivem a chytat zločince. Co je ale lepšího než být detektivem? No přeci prohlásit se za jasnovidce! Shawn + Gus = zábavy kopec! 7/10 ()

mafounkešu

To má vše, co by seriál měl mít. Neztrácející originalita, vtipu neubývá a seriál se nezačíná stávat otravným. Je to prostě geniální seriál. Já se u každého dílu bavím dobře, až na to, že někdy jsou věci moc lehké a scénaristi se nikdy s případy nijak neštvou. Mnohem lepsí 4*. ()

Gu$houn*

Dneska jsem poprvé viděl tenhle, pro mě doposavad neznámý, seriál, načež jsem se musel neodkladně po skončení podívat, kolik procent to tak asi může mít, a nebudu skrývat, že jsem zděšen! Od samého počátku epizody o pumě, co žere lidi a staříkovi, který si prochází prvním stádiem alzheimera, jsem nabyl dojmu, že od té doby, co běží nova cinema, na kterou se přesunuly všecky telenovely, jsem větší slátaninu neviděl! Duo mladejch kluků, bejvalejch spolužáků ze školy, který se snažej působit jako detektivové, k čemuž používají rádoby vtipné metody a postupy, například to, že si jeden hraje, jak sám říká, na médium, mi však nepřišlo ani tak komické, jak daleko více směšné až velmi stupidní, nevim, kam na tyhle nápady ty lidi choděj, ale je to běs ... Váhal jsem mezi jednou hvězdou a odpadem, ale zachránil to ten černoušek, kterej mi byl aspoň sympatickej ... ()

morasten odpad!

Bohužel, u mě to nezachránil ani ten černoušek jako u Gu$shouna, to je tak přiblbý, že jsem to po půl hodině musela přepnout. A dost nechápu zdejší hodnocení. ()

spaca8

Výborný seriál, který je u nás neprávem opomíjený. Zatím jsem asi v polovině 4.řady a nechápu, proč jsem se k němu nedostal už dřív. Opravdu jsem nečekal, že zrovna u tohohle typu seriálu se budu takhle dobře bavit. Dvě hlavní postavy se navíc výborně doplňují. A ještě nesmím zapomenou na skvělou úvodní píseň. ()

MartanCJ

Pro mě výborný seriál, který je postavený na "kočkování" mezi hlavním hrdinou a jeho kamarádem a to je můj šálek kávy. Oba navíc excelují a hrají naprosto výborně, možná trošku chybí více omáčky okolo, ale Psych má svůj styl a ten styl mi prostě sedí! Navíc připočtěte výbornou znělku (najděte si jí na youtube a "I know you know" Vám bude znít v hlavě ještě hodně dlouho :) ) a vychází mi vtipný nadprůměrný seriál, ideální na dlouhá odpoledne. ()

Ejvi

Hlavní hrdina líný flákač, to na lidi většinou zapůsobí. Líbí se mi takové zábavné detektivky, kde jedinec dokáže využít své "schopnosti". Shawn po boku s věčně moralizujícím kámošem, krásnou policistkou a jejím protivným kolegou zábavní prostě jsou.. ()

plsek45

Tak abych řekl pravdu moc nevím co si o tomhle myslet ... Podle mě je to trochu podobné jako Mentalista až s tím rozdílem že Mentalista se vydal spíše cestou akce a napětí s příměsí humoru a Psych si vybrala cestu druhou hodně humoru s lehkou příměsí akce a napětí. A právě to napětí mi tam dost chybí. Zkrátka se na seriál nesmí pohlížet jako na detektivní ale jako na seriál komediální a oddechový . Postavy jdou dos bezduché a přímočaré Spencer vyřeší každý případ během několika minut i když na tom pracují desítky jiných policistů delší dobu než on. A při tom všem mu pomáhá lehce přitroublý Gus kterému vše dojde až o něco málo déle než ostatním. Podle mě je to prostě jeden z těch průměrných seriálů který nemá moc čím překvapit. A takovými je už televize přehlcená. ()