Jak prosté

• Česko Sherlock Holmes: Jak prosté (více)
Ukázka z filmu 9
Krimi / Drama / Mysteriózní
USA, (2012–2019), 109 h 9 min (Minutáž: 39–46 min)

Tvůrci:

Robert Doherty

Hudba:

Sean Callery

Jonny Lee Miller, Lucy Liu, Aidan Quinn, Jon Michael Hill, John Noble, Ophelia Lovibond, Nelsan Ellis, Jordan Gelber, Ato Essandoh, Desmond Harrington (více)

Série(7) / Epizody(154)

Excentrický detektiv Sherlock Holmes a jeho střízlivá společnice doktorka Joan Watsonová tvoří moderní dvojici, která řeší ty nejnemožnější případy newyorské policie. (SkyShowtime)

mkubalikova

Nemám problém usadit Elementary vedle Sherlocka do své topky. Vtipné, svižné, zábavné. 80% P.S. Jsem si jistá, že siru Arthurovi by se tohle zpracování líbilo. Sherlock Holmes žije v NY a bojuje se závislostí na heroinu. Jeho partner Watson je žena, bývalá doktorka, udržující vztah s Mycroftem, který je naprosto k sežrání. :-D Lestrade je troska, paní Hundsonová trpí kompulzivní poruchou a Irene Adler je...Moriarty! Třešničkou je výborně zvolený casting. ()

dinsdale

Pilot, a dál mě to nezajímá. Srovnání s britským Sherlockem se nedá vyhnout, ale nemá smysl - Sherlock je úplně jiná liga. Tohle je průměrná americká krimi, která jen převzala Doylovo jméno. Víc než cokoli jiného je to srovnatelné s Mentalistou, ale Jane je mi mnohem sympatičtější. ()

Čtec

Prosté? Asi jo. Ale taky, až na Lucy Liu, naprosto nezajímavé. Zvláště oproti briské verzi seriálu. Tenhle Sherlock nepřinesl vůbec nic kromě amerických konverzačních klišé. Chcete si o tom promluvit? ()

tommy187

Pilot : Napriek tomu, že som mal z tohto seriálu od začiatku úplne rozdielne pocity, ako z britského Sherlocka som sa fantasticky bavil v podstate od prvých minút. Pilot síce neponúkol nejaký obrovský prípad, ktorý by vás nejak ohúril, no na druhej strane splnil všetko čo má prvá časť splniť. Určite si nenechám ujsť ani ďalšie časti. Pilot : 70% EDIT (PRVÉ TRI ČASTI) Elementary prináša výnimočný pohľad detektívky, skvelé retrospektívy, sympatické dve hlavné postavy, čiže seriál budem určite aj naďalej sledovať. Hodnotenie po prvej sérii : 85% Druhá séria: 80% ()

kenkaku

Viděl jsem asi tak 5,5 epizody jako kulisu při domácích činnostech (takže prakticky jako rozhlasovou hru), proto si bodové hodnocení odpustím. Co si ale neodpustím, je komentář k dabingu. Vždy když promluvil Sherlock, viděl jsem v duchu Barneyho Stinsona (díky dabingu Davida Novotného). Ta afektovaná dikce je prostě zabiják :D. To, že povinná neomarxistická diverzita udělala z Watsona aziatku, komentovat nebudu vůbec ;). ()

Lisabellla

Tři hvězdičky je velmi pěkné hodnocení. První série super, druhá, třetí .. ale jo. K dalším jsem se ještě nedostala, ale tři hvězdičky je velmi pěkné hodnocení = dostanu se k ní velmi brzy. Jsem fanoušek chytrých detektivů Sherlocků Holmesů v jakémkoliv podání a vydání a tento seriál není sice ničím překvapivý, ale naprosto dostačující pro všechny, kteří rádi se svými hrdiny řeší zapeklité případy a logika je něco, co si nevybavíme, jen když slyšíme "kup pět rohlíků a když budou mít vajíčka, kup deset". Sherlock je nesympatický, ale postupem času si ho docela oblíbíte. Snad záměr? ()

tom.nosek

Zhlédl jsem necelou polovinu první řady, ale přestože se to většinou nestává, seriál mě neupoutal natolik, abych se na něj koukal pravidelně. Je jisté, že Elementary ani po kotníky nesahá britskému Sherlocku, dokonce Elementary krom jmen a hlavní premisy nemá se Sherlockem Holmesem nic společného. Poměrně dobrá detektivka, žalostně špatný Holmes. Jako každý americký seriál i zde jsou děje tvořeny tak, aby to mezi hlavními postavami jiskřilo a diváci doufali, že se ústřední dvojice dá dohromady (což na Sherlocka Holmese už vůbec nesedí). Nevím, jestli je to mnou, nebo tím seriálem, ale dost mě nudil klasický hodinový (resp. cca 45minutový) formát. Buď to odsuzuji, protože tyhle "delší" seriály nemám moc rád, nebo ty příběhy jsou málo promyšlené, nebo efekt místního "Sherlocka" působí až příliš chabě. No, je vlastně možné, že to budou všechny tři možnosti... ()

eccola

Johnny Lee Miller nemá v porovnání s Cumberbatchem dostatek šarmu ani geniality a Aidan Quinn je v roli detektiva skutečně hloupý...když ale odhlédnu od toho, že bych se měla dívat na americkou verzi Sherlocka, tak jako detektivka s lehce divným amatérským vyšetřovatelem je to slušný průměr. Kdy už konečně bude ta třetí série britského Sherlocka!!!??? Druhá série zachovává kvalitu a navíc, jak si člověk zvykne, že je to moderní detektivka z New Yorku, nezbývá než přidat jednu hvězdičku... ()

kitsuchan97

Příjemná detektivka na odreagování a kdybych předtím neviděla britskou verzi Sherlocka, možná bych hodnotila ještě o něco líp. Pro mě průměrný, na americké poměry lehce nadprůměrný seriál. ()

ti88na

Najväčším problémom tohto seriálu je meno hlavného hrdinu. To meno nás núti porovnávať, ale bohužiaľ sa táto americká verzia nemôže rovnať svojim súčasníkom ani predchodcom. Meno Sherlock Holmes to nie je len detektív, ktorý rieši prípady pomocou dedukcie, má predsa svoje charakteristické črty tak fyzické ako duševné a toto Johny Lee Miller absolútne nespĺňa, pričom mu nepomáha ani scenár. A urobiť z Dr. Watsona ženu, s ktorou by v budúcnosti malo dôjsť k zblíženiu, tak to už snáď ani netreba komentovať. Ale ako som v úvode napísala, stačilo by zmeniť meno hlavnej postavy a bol by to celkom pozerateľný kriminálny seriál, ktorý však tak ako tak neprekračuje hranice jemu podobných. ()

Lucindajet

3 dny strávený sjížděním třiceti dílů zapříčinilo že u osmého dílu druhé série jsem všecko dedukovala o chlup dřív než mi to po americku polopaticky vysvětlili. Doufám že jsem se nevyšlechtila a nebude to pro mě teď moc nudný a prostý :)) Ne, nějaký prznění klasiky neřeším a v tomto případě mi ani nepřišlo. Naopak, potetovanej Sherlock co sdílí mou slabost pro šílený ponožky, límečky a má stejný boty mě nemoh jinak než padnout do noty. Naopak Lucy by mohla přestat chodit i k snídani v podpatcích. (Ne, nesleduju to kvůli botám ale když to prostě bije, kdo by v tom chodil po ránu.). Tohle zamíchání předlohy je odvážný ale ne nepovedený, případy jsou taky vesměs zajímavý a různorodý, jen Moriarty proplul tak rychle že moc nevyčníval, což myslím že by zrovna měl ale stejně se mi nelíbil (a ani by nemoh) jak ten britskej (protože ten je nej) tak mě to nebolí.Tak. ()

Petr.Kocfeld

Mne se to docela libilo.Ani toto moderni pojeti Sherlocka neni spatne.Davam 60 procent.Lucy Liu zde sekunduje dobre.Miller je taky docela sympatak.Tento serial je dobry i napinavy.Je moderni a odehrava se v New yorku,ale na ten serial s Cumberbatchem to nema... ()

Lionheart

Je to mnohem lehčí (jednodušší) americká verze, která vůbec není špatná a hezky se u sledování člověk odreaguje. A Johnny Lee Miller je jako Holmes moc fajn. ()

Zejf3da

Po velkém úspěchu Britského Sherlocka to byla jen otázka času kdy se američani rozhodnou sprasit to po svým. Porovnávat mezi sebou tyto dva seriály nemá cenu, protože Sherlock od BBC je uplně jiná liga. Ale v porovnání s ostatníma debilníma krimi-seriálama typu CSI atd, je na tom Elementary ještě docela dobře. Miller je docela sympaťák, jinak si nic nevybavuju co by stálo za povšimnutí, kamera, střih, hudba všechno šedej průměr. Škoda že místo Lucy Liu nevybrali producenti nějakou hezkou ženskou, protože by aspon bylo na co koukat. ( zatím jsem viděl pouze pilot ) ()

TeraBum

Je to věčná škoda. Elementary prostě není tak chytrý seriál, jako jeho britský protějšek, což mnohé pobuřuje, protože, samozřejmě, ikonická postava Sherlocka by si zasloužila stejně ikonické zpracování. Těžko si můžete zkusit dedukovat spolu s Sherlockem, když není jisté, zda je případ pečlivě promyšlený nebo odbytý, případně když si Sherlock tahá fakta kdo ví odkud a říká tomu dedukce. Na druhou stranu, musím ocenit co nového přineslo Elementary do světa nejslavnějšího detektiva. A to je vztah Sherlocka s Watsonem. Jejich vztah není prvoplánový, jak by se mohlo zdát právě kvůli tomu že Watson je žena. Ne, místo toho vznikl vztah který je uvěřitelný, nezatěžuje se zbytečnou otázkou "budou spolu, nebudou spolu". A to já nesmírně oceňuji. Elementary sice pokulhává v řešených případech, ale vzdává hold vztahu, který je ve světě Sherlocka, no, elementární. A ještě jednu věc musím přičíst seriálu k dobru, a to, že ať už se vám Sherlock líbí nebo ne, jeho představitel ho zahrál bravurně. ()

Esgalnor

Nezajímavé případy, zkreslené vyšetřovací metody, idiotské nepřirozené dialogy a neustále se opakující vytrácení dějových linek. Seriály s více než 20 epizodami prostě nechápu. Hvězdička za snaživou ústřední dvojici, ale jinak je to fakt tuctová epizodní kriminálka nejtuctovitějšího kalibru. ()

Garch

Po prvním WTF, nad drzostí, jakou si tvůrci přivlastnili klasiku do amerického seriálu, docela respekt. Nevěřil bych, že tahle dvojice může fungovat v intencích předlohy a nebýt trapní. Navíc, Watsonová (!) která není klasickou omezenější postavou, která má sloužit co prostředník k vysvětlování Sherlockových dedukcí čtenáři či divákovi. ... - Tři slušné série. Dejte dohromady Monka, Mentalistu a Sherlocka, a máte to. Pokud tedy nevznikne Sheldon. ()

thunnus

Hodnocení pilotu: Ve všem průměrná detektivka. Není to žádný zázrak, ale na druhou stranu ani žádný velký průšvih. Britskému Sherlockovi, jehož jsem fanouškem, se to sice nevyrovná, ale aspoň to nenudí a děj není zas tak přitažený za uši, herec, který hraje Holmese je mi úplně neznámý, ale nic proti němu nemám, ukazuje svou postavu jako člověka z masa a kostí - génia, který ale má problémy s drogami, impulzivním jednáním a hlavně mezilidskými vztahy. Lucy Liu mi přijde nevýrazná, ale kupodivu záhadnější než Holmes, na jedné straně spíš normálnější s běžnějšími lidskými problémy, na druhé straně nedokážu pochopit, proč tak stojí za Holmesem, když ten se k ní zrovna hezky často nechová, to asi ukáží další díly. Co mě ale štve, je že seriálu jde špatně rozumět - všichni mluví rychle, ne zrovna spisovně a to bez titulků není ideální :-( ()

cherita

Netroufám si po pilotním dílu hodnotit celý seriál, ale kdybych si troufla, za víc než tři hvězdičky by to rozhodně nebylo. Jonny Lee Miller není špatný, ale celá kriminální zápletka je taková ta klasická americko-seriálová vata, která existuje jenom proto, aby měly postavy o čem mluvit. Navíc mi hrozně vadila Lucy Liu - a ne, není to tím, že je žena. Pro mě za mě ať hraje Watsona třeba pes, ale musí to mezi ním a Holmesem alespoň trochu jiskřit a to se tady neděje. U dalších dílů už být nemusím. ()

Pokračování Shazama našlo záporačku

Pokračování Shazama našlo záporačku

13.04.2021

Herečka Lucy Liu (Kill Bill, Kung Fu Panda) hlásí návrat do první ligy, objeví se totiž jako záporačka v pokračování komiksového blockbusteru Shazam! Fury of the Gods od studia Warner Bros. Liu… (více)

Čeká nás Trainspotting 2?

Čeká nás Trainspotting 2?

08.09.2015

Mladý Sherlock a návrat do pyramidy hrůzy

Mladý Sherlock a návrat do pyramidy hrůzy

26.11.2012

Ještě těch moderních variací na klasickou detektivku z pera Arthura Conana Doylea nemáte dost? Pak vězte, že po Sherlocku Holmesovi s Robertem Downeyem Jr., televizním Sherlockovi s Benedictem… (více)