Jak prosté

• Česko Sherlock Holmes: Jak prosté (více)
Ukázka z filmu 18
Krimi / Drama / Mysteriózní
USA, (2012–2019), 109 h 9 min (Minutáž: 39–46 min)

Tvůrci:

Robert Doherty

Hudba:

Sean Callery

Jonny Lee Miller, Lucy Liu, Aidan Quinn, Jon Michael Hill, John Noble, Ophelia Lovibond, Nelsan Ellis, Jordan Gelber, Ato Essandoh, Desmond Harrington (více)

Série(7) / Epizody(154)

Excentrický detektiv Sherlock Holmes a jeho střízlivá společnice doktorka Joan Watsonová tvoří moderní dvojici, která řeší ty nejnemožnější případy newyorské policie. (SkyShowtime)

Zodd

V době, kdy jede u diváků jiný “klasik” - ten Cumberbatchův - OUCH!! Ale lhal bych, kdybych řekl, že to nějak nudí. Jonny Lee Miller má ostatně blíž k tomu, jak bych si zhruba osobně Sherlocka Holmese představoval. Doktora Watsona ani omylem. xD Ale právě ve společnosti lead role s Lucy Liu je to celkem zábavné. ()

eLeR

Videla som len pár častí, ale zdá sa mi, že seriál Elementary sa chce hrať na lepší seriál ako je, pre mňa priemer a všetci sú tam bohovsky premúdrelí. ()

VenDulin85

Pokud odhlédnu od toho, že toto nemá nic společného s geniálním seriálem bbc, krom jmen hlavních představitelů, tak to není zase až špatné. Podívala jsem se na to opravdu ze zvědavosti a také proto, že čekat, až natočí další sérii Sherlocka, je dost těžké... Takže znovu: neočekávala jsem od Američanů nic zvláštního, když se hrdinové náhodou oslovili jmény, tak jsem prostě neposlouchala a dalo se to. Sice pořád nechápu, proč se Amíci musí vrtat do všeho, co se natočí jinde, ale budiž, pokud by to byla jejich jediná úchylka, brala bych to :-). ()

mcb

Pilot: Elementary se snaží, ale nevím proč ho scenáristé tlačí do neškodného policejního průměru, kterých běží v televizi desítky. Sherlock už zde není takový asociál/egomaniak/génius, ale spíše polidštěná postava, jíž se snaží dát tvůrci jakousi zbytečnou hloubku, stejně jako Watsonové, a snažit se diváky dojmout. Sofistikované řešení složitých případů absentuje (stejně i z formální stránky, srovnávaje s britských Sherlockem), k vyřešení zločinu tentokrát bohatě postačí iPhone a pár jednoduchých postřehů. Sympatické na jednu stranu je, že se tvůrci nesnaží o remake britské verze, ale jdou svou vlastní cestou - to ale nic nemění na tom, že se z celého projektu může stát epizodní investigativní seriál, který bude mít s nejslavnějším detektivem společné jen jméno. Jonny Lee Miller je ale překvapivě dobrý... 2. díl: Dobrovolně dávám ruce pryč, nezáživnou tuctovou detektivku, která nijak neprohlubuje "doyleovský" vesmír, sledovat nepotřebuji. Ztráta času. ()

Nettrass

Brilantní herecký výkon Millera, inteligentní logika, jemná ironie a vtipný cynismus. Nechybí ani nenápadný náhled na současný svět. Přiznám se, že jsem se seriálu dost bál, ale současná doba a New York, Holmes a či dokonce Watson v sukních nenarušují ducha příběhů pana Doyla, kterého jsem měl a mám rád. ()

honajz

Nemám nic proti tomu, že Sherlock řádil v Americe, že Watson je žena, že je to přeneseno do současnosti a moc to nectí předlohu. To vše by se dalo zkousnout, ale když Watsonová řádí jako Bruce Lee v sukních, když je často chytřejší než Sherlock (a to jako proč?, je to tedy o Sherlockovi nebo Lucy Liu?), a když Sherlock spíše působí jako dementnější Monk, tak už mi to celé skřípe jako kolotoč, kde někdo nasypal písek do soukolí. Občas nějaký vtip pobaví, ale celé je to hodně povrchní, a co se zápletek týče, tak chvílemi i hloupé. ()

Ilicka

Au... Už sám nápad američanů předělat Holmese po svém a především genderově a etnicky korektně byl blbost. PO první epizodě potvrzeno. Jak prosté. ()

Caszidy

Solidní detektivka v podání moderní verze nejslavnějšího detektiva. Vydařený casting tomuhle seriálu dodává ambice jít proti nejlepším v žánru (Castle, Bones...) ()

bouncer

No fuj. Že je Watson žena ještě překousnu. Že ji hraje Lucy Liu už tolik ne a že Sherlock je nesympatický potetovaný frajírek, kterému nevěřím ani úsměv... to fakt nejde. ()

MoiJe

Hodnotené po asi 5 dieloch. Britskemu ani poslednemu filmovemu to vobec nema snahu sa podobat. Tento Holmes sa ospravedlnuje, uznava omyly, prejavuje naklonnost. Jeho genia nazdvihava len tupost policajtov okolo neho. ()

evilmind

Holmes bez Watsona proste nefunguje - resp. Lucy v jeho roli je tam spis jako mizerne napsana postava z nejake uplne jine show. Zvlaste v porovnani s britskou novou verzi, a vlastne i s mnozstvim aktualnich tv show s nejakym genialnim vysetrovatelem v popredi, to pusobi jako nedomyslena trapnost, bud se Sherlock k vysledku dobere nejakou nahodou, nebo je pripad natolik banulni, ze je az s podivem, ze to nekdo kolem nej nerozlouskne driv. Neschopnost scenaristu vymyslet nejakou zapletku, kterou by Sherlock opravdu vyresil pomoci dechberouciho sledu logickych uvah a pozorovaciho talentu, je bohuzel az tragikomicka... EDIT po roce a pulce dalsi rady: menim hodnoceni z 2 na 4, nakonec se to rozjede slusne, a i Sherlocka, ktery je hodne jiny nez vsechny dalsi moderni verze, jsem si docela oblibil. ()

Tryskomyš

Seriál jsem začala sledovat náhodně, pozvolna. A časem jsem zjistila, že je dobrý. Lucy Liu mám ráda. Jonnyho Lee Millera jsem doteď neznala, ale také se mi tu líbí. ()

SaNcHeZ_cz

Hodnocení po pilotu. Ta třetí hvězda je za potenciál Tvůrci udělali jedno jediné dobré rozhodnutí a to, že seriál nepojmenovali jménem hlavního protagonisty. Slušné, ovšem scenáristicky poněkud pochybné a tak se bojím o výsledek série jako celku. Po prvním díle to ovšem nevypadá zase tak špatně jako jsem se obával před premiérou. Jonny Lee Miller je nepřekvapivě v moderním odvaru britského génia slušný, stejně jako jeho asistentka. Zásadním kamenem úrazu tak zůstávají možnosti autorů, které buď seriál udrží v této koukatelné lehce nadprůměrné rovině, nebo jej odsoudí do propadliště dějin. ()

Mikita

Asi snad cokoliv s Sherlockem je výborné, jen Elementary trochu pokulhává. Ne, že bych chtěla přestat seriál sledovat hned po prvních dílech, stále je mi to téma tak nějak blízké a je relativně dobře podané, ale nejsem nadšená. Možná, kdybych v TV viděla sem tam nějaký díl, ale čím rychleji chci vidět celý seriál, tím otravnější začíná být. Pořád se jede podle stejné šablony, zdánlivě neřešitelný případ, neustálé výslechy na policejní stanici, Sherlock nahodí pár teorií, Watsonová do případu vnese nějaký nápad, který pomůže k vyřešení případu a zločinec se okamžitě přizná, samozřejmě na závěrečném výslechu na policejní stanici. Charaktery jsou nestabilní a polepšený Sherlock začíná být trochu otravný, málo sebevědomý. Když už je navozena zajímavá zápletka, která by mohla seriál propojit, je jednou nadhozena, pak se dlouho nic neděje, aby mohla být použita do finálového dvoudílu. Sleduji ale dál. Přeci jen mi přijde zajímavé, jak se poprali s hlavní myšlenkou, proč je Watson se Sherlockem a všechno kolem nich je jaksi civilnější a pochopitelnější. Možná i trochu jednodušší. ()

Philcze

Rozhodně nadprůměr a naprosto zbytečný terč zdejšího hateu. Jasně, nikdy to nebude jako Cumberbatch s Freemanem, chybí Moffatův inteligentní scénář, McGuiganova svižná režie a magický Londýn nahradil okoukaný New York. Což ale rozhodně neznamená, že Elementary nemá potenciál. Mezi Sherlockem a Watsonovou se staví slušná chemie a oba představitelé zatím nezklamávají. Jediný letošní pilot, který mě ihned po zhlédnutí přinutil, že chci vidět víc. ()

stration

Nebýt Sherlocka od BBC, bylo by to určitě celkem zajímavý, do dnešní doby přenesený pokoukáníčko. Ani ta ženská by mi tam nevadila. Ale protože Doherty není Gatiss s Moffatem a Miller s Liu není Cumberbatch s Freemanem, tak je to jenom dívatelný seriál, který celkem právem brzo upadne v zapomnění. ()

togaf

Detektiv a jeho ne-tak-chytrá kolegyně, kolikrát už jsme jen tohle schéma viděli? Stokrát. Naprosto ničím nevybočující krimi seriál, takový Komisař Rex (Rex je zde MuDr. J. Watson). Prostě průměr, který ovšem ztrácí jednu * za to, že se odvážil pojmenovat hlavní postavy Sherlock Holmes a doktor Watson(ová). Fuj, styďte se, takhle prznit sira Doylea! ()

IceQueen

Kašlite na to, že hlavné postavy sa volajú Holmes a Watson a už vôbec neočakávajte niečo podobné ako je britský Sherlock.. Sledujte Elementary ako obyčajný krimi seriál a nebudete až tak sklamaní. Dajte mu šancu a skúste si pozrieť viac dielov, nie len pilot. ()

Pokračování Shazama našlo záporačku

Pokračování Shazama našlo záporačku

13.04.2021

Herečka Lucy Liu (Kill Bill, Kung Fu Panda) hlásí návrat do první ligy, objeví se totiž jako záporačka v pokračování komiksového blockbusteru Shazam! Fury of the Gods od studia Warner Bros. Liu… (více)

Čeká nás Trainspotting 2?

Čeká nás Trainspotting 2?

08.09.2015

Mladý Sherlock a návrat do pyramidy hrůzy

Mladý Sherlock a návrat do pyramidy hrůzy

26.11.2012

Ještě těch moderních variací na klasickou detektivku z pera Arthura Conana Doylea nemáte dost? Pak vězte, že po Sherlocku Holmesovi s Robertem Downeyem Jr., televizním Sherlockovi s Benedictem… (více)