Agentura Jasno

• USA Psych (více)
Komedie / Krimi / Mysteriózní
USA, (2006–2014), 86 h 32 min (Minutáž: 41–87 min)

Tvůrci:

Steve Franks

James Roday Rodriguez, Dulé Hill, Corbin Bernsen, Maggie Lawson, Sage Brocklebank, Timothy Omundson, Steve Bacic, Robin Mossley, Kirsten Nelson (více)

Série(8) / Epizody(120)

Hlavní hrdina seriálu Shawn Spencer je člověk s neobyčejnou pozorovací schopností, bystrým úsudkem a neuvěřitelnou pamětí. Tento jeho talent v něm po celé dětství podporoval a rozvíjel jeho otec Henry Spencer, který od něj očekával, že si zvolí povolání policisty jako on. Tím se však Shawn nestal, po škole vystřídal několik desítek zaměstnání, ale u žádného z nich nevydržel dost dlouho. Vše se změní, když jednou poněkolikáté pouze na základě televizní reportáže odhalí a oznámí pachatele loupeže a stane se tak v tomto případě hlavním podezřelým. Díky svému nenahraditelnému talentu a neuvěřitelné dávce štěstí se mu však podaří přesvědčit některé policisty, že je sensibil. To však má dokázat pomocí při vyšetřování případu. Na pomoc si téměř proti jeho vůli pozve svého kamaráda Guse, se kterým po nečekaně rychlém úspěšném vyřešení případu zakládají detektivní agenturu... (Televize Seznam)

Vocoun

Není to sice úplný seriálový skvost, ale prostě mě to baví :) Hlavní dvojice šlape, Maggie Lawson je krásná, drží úroveň. ()

Hulkee

Zajímavý seriál, který pohodlně splňuje moje předpoklady pro nenáročnou zábavu, kterou si pustím jako podkres v obýváku k domácím pracem. Trochu omílá to, co se dá vidět všude jinde - hlavní hrdina je puberťácký mentalista, stejně jako Sherlock i on má svého Watsona a spolu řeší zločiny. Jediné co mi opravdu vadilo, byl způsob jakým předváděl svá "vidění". ()

Ivoman

Hraje si na komediální kriminální seriál, ale postavy jsou dost infantilní. Viděl jsem komplet dvě série a začal třetí, ale už se to nedalo. Opakující se děj, opakující se hlášky, herci jako by jeli podle kopíráku stále dokola a dokola a dokola. ()

Mr.Shock

Zajímávý námět, v mnoha ohledech lepší než jiné seriály a počiny, které třeba mohou mít tendenci brát se tak nějak "moc vážně" :) ()

DandaPiper

Psych je hodně zvlážní seriál, je tak zvláštně neokoukaně vtipnej. Bohužel ale tak trochu šablonovitej a ničím nevybočující z řad, dneska už je stovek seriálů s podobným tématem. Přesto ale lepší 3. Viděna 1. Série. EDIT: Po mnoha a mnoha letech pokračuju tam, kde jsem přestal. 2. Série, hned první díl mě naprosto dostal a musím říct, že přece jen i dnes po všech různých variacích na krimi je tato stále originální a tak zvláštně vtipně roztomilá. V mnoha ohledech mi připomíná Monka, akorát jsme tentokrát trochu níže v Californii a to v Santa Barbaře, kde ve skutečnosti chcípl pes (trust me, I know), nicméně tady je o zábavu a zločiny postaráno. Momentálně jsem v 5. sérii a PSYCH si stále drží úroven, proto cítím, že než se rozepisovat k jednotlivé sérii, bude lepší, když zmíním díly, co stojí za vidění a to i v případě, kdy se vám nechce sledovat celý seriál, protože jen minimum epizod na sebe vyloženě navazuje. Když pominu závěr třetí, čtvrté a páté série, což je vlastně trojdíl (který rozhodně stojí za shlédnutí), tak je to přece jen spíš taková „crime of the week“ záležitost. 2x01 – American Duos, 2x13 – Lights, Camera …Homicidio, 2x16 – Shawn (and Gus) of the Dead, 3x05 – Disco didnt Die. It was Murdered!, 3x15 – Tuesday the 17th, 3x16 – An evening with Mr. Yang, 4x02 – He Dead, 4x06 – Bollywood Homicide, 4x09 – Shawn takes a Shot in the Dark, 4x16 – Mr. Yin Presents, 5x03 – Not even close …Encounters, 5x04 – Chivalry is not Dead ..But Someone is, 5x16 – Yang 3 in 2D, 6x01 – Shawn rescues Darth Vader, 6x02 – Last Night Gus, 6x03 – This Episode Sucks, 6x06 – Shawn Interrupted, 6x12 – Shawn and the Real Girl, 7x02 – Juliet takes a Luvvah, 7x09 – Juliet Wears the Pantsuit, 7x14 – No Trout about It, 8x03 – Remake A.K.A. Cloudy …With a chance of Improvement, 8x05 – Cog Blocked a samozřejmě, jak už to u seriálů bývá, finále - 8x10 - The Break-Up. Velké plus za reference z jiných show, filmů a mnoho písniček z nejlepší éry - 80´s baby! ()

Avicii

Shawn a Gus jsou prostě dva soukromí detektivové a hlavně dobří přátelé už od dětství, kteří vyřeší jakýkoli zločin a přitom vás skvěle pobaví. Agentura jasno si mě získala, pro mě je to skvělý a zábavný seriál při kterém se nenudím a pořádně se nasměji. Nejlepší ze všeho je jak si Shawn neustále utahuje z detektiva Lassitera a nejenom z něho, ale i ze všech okolo, policistka Juliet na tu je zase radost pohledět... znělka "I know, you know" je strašně chytlavá. ()

davistercz

Výborná kriminálka s kapkou humoru, který dodává ta dvojice. Nic super nečekejte, ale i přesto to v sobě má to dobré co má mít každá kriminálka. Akčních scén si tu moc neužijete, ale přes ty všechny žvásty si to užijete. ()

Mr.Lojza

Jeden z mých vůbec nejoblíbenějších seriálů. Naplněný úžasného humoru, věčných odzbrojujících slovních přestřelek a narážek na jiné oblíbené díla a historické události. S obsazením herců nemohu mít problém a genialitu scénáristů mohu jen vyzdvihnout do nebes. Pokud někdo má rád chytrou zábavu, tak tohle je jasná volba. ()

blazma

Super, super a super.. naprostá pecka. Jen málo kdy se mi stane že mě seriál zaujme na tolik aby jsem ho viděl několikrát a nebo se snažil každý den když se vysílá v televizi nepropásnout jediný díl. Agentura jasno je přesně tento seriál. Přihlouplý vtip, který tady na mě funguje neustále. ()

sAreOn

Styl Psych se nemůže zamlpuvat každému, proto i to poměrně nízké hodnocení, ale pokud od seriálu nebudete čekat nic světoborného, pouze se budete chtít pobavit a nebude vám vadit jeho styl, dočkáte se zasloužené nadílky v podobě nečekáně hloupě komických situací a popkulturních narážek. Pro mě jednoznačně perfektní seriál na odreagování :) ()

Ssin

O Psych jsem se dozvěděl od kamaráda jen tak na zkoušku jsem si sehnal 1. epizodu (mimochodem jedna z nejlepších). Po shlédnutí první epizody jsem se nestačil divit jakto že o tak výbornem seriálu jsem se dozvěděl až teď. Mám za sebou 4 řady výborné zábavy. Psych není jen Krimi ale je to prostě "komedie". Tento seriál mě prostě uchvátil, dokonale jsem se vžil do každé sekundy, jsem prostě věrný fanoušek a nemůžu se dočkat až shlédnu další díl. ode mě 100%. ()

Nebe007

Seriál plný vtipů a zajímavých situací. První tři série jsem vyloženě hltal, pak už to začalo být slabší. ()

brasek

Pokiaľ by to bol len jeden celovečerný film, tak by som to zvládol... ale ako seriál, tak to nie. Veľmi slabé až naivné ako mysteriózne krimi a ako komédia? Naozaj nevidím žiadnu zábavu v tomto diele. ()

Rampa Mc Kvak

Ústřední dvojce (trojce, pětce) to suprově šlape a miluju Shawnovi "vždy k věci poznámky". U nás je hodnocení zřejmě degradováno nasazením v čase stupidních dětských pořadů a také tím, že je to jedna z mála sérií, kdy její kvalita roste s každou novou a není moc lidí, kteří jsou schopni dávat něčemu druhou šanci. Taky není pro každého - musíte milovat absurdní, ironický a někdy až černý humor aby se Vám seriál dostal pod kůži. Ale když už dostane, stojí to za to. Protože žádné jiné spojení sitcomu (především) s krimi prostě nenajdete. Scénáristi si velice často taky utahují ze stereotypů a z klasických filmů jako např. Policejní akademi, Městečko twin Peaks, Akta X, Indiana Jones atp. Já osobně čekám na Men in Black (doufám, že se dočkám). A navíc - kolik sérií, které nejsou úplně nízkorozpočtové a točí se především v exteriérech se dočkalo 6 řady ?! Nebude na tom něco ?! PS : Stačí se podívat na Sheriff Spencer a musí být každému jasné, že tento seriál je výrazně podhodnocený ()