Reklama

Reklama

Ordinace v růžové zahradě

(seriál)
  • Česko Ordinace v růžové zahradě 2
Ukázka z filmu 1
Rodinný / Drama
Česko, (2005–2024)

Hrají:

Linda Rybová, Roman Zach, David Prachař, Dana Syslová, Ladislav Potměšil, Otakar Brousek st., Tomáš Krejčíř, Pavel Nový, Daniela Šinkorová (více)
(další profese)

Série(22) / Epizody(1343)

Obsahy(1)

Den co den balancují na hranici možného. Nikdy nevzdávají boj za pacienta i své vlastní štěstí.  Nové díly seriálu Ordinace v růžové zahradě 2 slibují další dramatické příběhy kamenických lékařů – chirurgů, pediatrů a gynekologů. Jsou opět vyprávěny s energií, empatií, emoce střídá humor a překvapení. Naši chirurgové zažívají drama téměř každodenně, den co den balancují na hranici možného. Každý po svém, ale všichni bravurně, dobře znají cenu života. Nedají se, nevzdávají se v boji za pacienta i své vlastní štěstí... (TV Nova)

(více)

Videa (3)

Ukázka z filmu 1

Recenze (1 187)

castor 

všechny recenze uživatele

Původní české seriály, navíc na TV NOVA, jedou na klasické vlně a nemyslím si, že bych byl nadměrně upjatý, ale veleúspěšný (přejme mu to) seriál se vymyká nejenom smyslu pro dramatičnost, ale i herecké výkony lze rozdělit do dvou rovin – např. manželská dvojice Prachař-Rybová je ve svých rolích standardní, ale řada ostatních postav (objevující se zde spíše pro svoji popularitu, např. příšerný Krejčíř a Dolinová) nikoli. Dialogy nejsou špatné, to rozhodně ne, docela i přirozené, ale chybí invence, vše se drží ustálených situací (snaha o atraktivní prostředí gynekologické ordinace nic neřeší), četné předvídavosti, hloupé snahy vše zatraktivnit a především mně nejvíc vadila naprostá neschopnost USTÁT NAPJATÉ (TRAGICKÉ I TY VESELÉ) SITUACE.. Oproti konkurenčním Rodinným poutům vychází ovšem zcela vítězně, to je třeba podotknout! Zároveň má ale všechno, co tuzemský divák vyhledává.. bohužel!! Ty dvě hvězdy jsou pochopitelně jen za první řadu (asi první třicítku dílů). ()

kajda.l odpad!

všechny recenze uživatele

Koktající lékaři neschopní sdělit "diagnózu" nebo jinou špatnou zprávu, a když už, tak s pochybnou lítostí a sentimentalitou v hlase, jsou k nevydržení. Stejně tak dialogy a vrchní sestra Bára Štěpánová. První sérii jsem kdysi ohodnotil střízlivou dvouhvězdou. Ovšem nálož dalších desítek dílů už je k nevyržení a hodná k recyklaci. Hodnota celého produktu nula - odpad! ()

Reklama

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Fascinuje mě, jak se na tohle může dívat a ještě více mě děsí, že oba mí rodiče to sledují... Vždyť jediné, co se tu děje je, že postavy spolu navzájem spí, dělají si děti, nadávají si, rozvádějí se den potom, co se vezmou a neustále si provádí naschvály... Pak se někdo diví, že společnost jde do háje, když se na tohle má dívat... ()

paascha odpad!

všechny recenze uživatele

Vím, že bych neměl hodnotit po úvodních titulcích a pár upoutávkách, ale nějak si nemůžu pomoc. Víc jsem nevydržel, takže je to jasný. To i z Rocky Horror Picture Show jsem utekl až po pár minutách. Jako líheň několika denních sereblitek, které zapadnou dřív, než si člověk vzpomene na jejich jméno, to asi funguje, ale jako seriál v TV? Kvalita venezuelská a výkony prima:-)) ()

MM11 

všechny recenze uživatele

Promlouvám k TV Nova - co takhle zkusit něco kvalitního, divákova trpělivost není věčná. Naivita je hrozná věc, tuto vlastnost přímo nesnáším a "Ordinace" je jí bohužel plná. Taky předvídatelnost je známý nešvar a tady je ho pomalu víc než v Rodinných poutech (je to vůbec možné...). Scénáristka by se neměla chvástat vysoukou mírou autenticity a přijít s něčím nápaditějším. Sebechlebský scénář nezmění, ale ta jeho kamera působí jako statický obrázek od Vašeho dotěrného souseda. V průběhu seriálu se s obrazovek vytratila většina obstojných herců a zbyly mátohy Šinkorová a Rychlý, což je pomyslná poslední kapka. Možná kdyby je scénáristka ještě společně s jako vždy toporným Krejčířem odpálila do vesmíru, tak bych dal víc než jednu hvězdičku. P.S - Jak víme, vkus je často pokleslý, a proto se nedivme těm "koláčům" sledovanosti, kde to hraje jedinou barvou. ()

Galerie (4 553)

Zajímavosti (121)

  • „Je to jako naskočit do rozjetého vlaku. Když jede, tak nestaví, nepřibržďuje. Mám místenku do kupé plného příjemných lidí a teprve se seznamuji s atmosférou. Jídelní vůz jsem ještě nestihla plně prozkoumat,“ řekla o práci na seriálu Andrea Černá, do něhož podle svých slov zapadla úplně hladce. [Zdroj: iDnes.cz] (SONY_)
  • Někteří členové štábu bydlí v satelitních městečkách a vesnicích za Prahou a do ateliérů, jež jsou v hlavním městě, denně dojíždějí. A tak za první rok a půl, kdy se Ordinace v růžové zahradě natáčela, najezdili řadu kilometrů. Pomocná režisérka Jitka Musilová si proto spočítala, že za tu dobu ujela přes 32 500 kilometrů, což je přibližně vzdálenost z Prahy do Pekingu, zpátky a ještě do Itálie. (Paity)
  • Dana Morávková (Zdena) se nechala slyšet, že kvůli scénám své zmizelé seriálové dcery Haničky mívá občas noční můry. (Duoscop)

Související novinky

Zemřel zpěvák a skladatel Miro Žbirka

Zemřel zpěvák a skladatel Miro Žbirka

10.11.2021

Dnes přišla velmi smutná zpráva pro českou a slovenskou hudební sféru, ve věku 69 let nás totiž opustil populární zpěvák a skladatel, bratislavský rodák a držitel Zlatého slavíka, Miro Žbirka. Zprávu… (více)

Zemřel Ladislav Potměšil

Zemřel Ladislav Potměšil

12.07.2021

Ve věku 75 let dnes v nemocnici Motol opustil český filmový svět herec Ladislav Potměšil. S informací o úmrtí přišel deník Blesk s odkazem na vyjádření Potměšilova syna Jana. Herec známý například z… (více)

Podzimní televizní boj

Podzimní televizní boj

13.08.2012

Skromný český televizní píseček se dočká zanedlouho dalšího boje o sledovanost, především na poli komerčních seriálů. Dvě nejsilnější komerční televize vsadily na školní prostředí (TV Nova seriálem… (více)

Reklama

Reklama