Beverly Hills 90210

• USA Beverly Hills, 90210 (více)
USA, (1990–2000), 219 h 29 min (Minutáž: 40–93 min)

Tvůrci:

Darren Star

Režie:

Georg Fenady, Allan Kroeker, Jennie Garth, Burt Brinckerhoff (více)

Jason Priestley, Jennie Garth, Ian Ziering, Luke Perry, Brian Austin Green, Tori Spelling, Kathleen Robertson, Tiffani Thiessen, Hilary Swank, Jamie Walters (více)

Série(10) / Epizody(291)

Steve, Brandon, Andrea, Valerie, Dylan, Kelly, Brenda, David, Donna. To jsou hlavní postavy seriálu o mladých a pro mladé, kde je každý bohatý, chytrý, úspěšný a jak jinak, než i krásný. Prostě narozeni v Americe. Ale i přes perfektní předpoklady k vedení života bez útrap si jimi tito neposkvrnění lidé procházejí. Potýkají se s prvními láskami, se zklamáním z nich, s jejich návraty. Někoho zláká svět drog, jiného do své moci polapí “démon alkohol“, někdo neplánovaně otěhotní... Jen Steve je pořád v pohodě. Ale i přes veškeřé spory, které mezi sebou kdy měli, jsou to přátelé a nic na světě nemají radši víc, než jeden druhého (a svoje rodiče). (oficiální text distributora)

Recenze uživatele bubun k tomuto seriálu (42)

Paříž 75001 (1992) (S03E03)

Co se Donne s Brendou nelíbilo v Paříži na tom jídle? Brandon ostře vyjíždí po Andree. Kelly zas po Dylanovi. Ale vtipná párty v Paříži, rozhodně lepší, než všechny párty v Beverly Hills, aspoň zatim. ()

Američan v Paříži (1992) (S03E05)

Brenda se snaží mluvit anglicky s francouzskym přízvukem - týpek z Wisconsinu, co po ní jede, jí to žere. ()

Hrady z písku (1992) (S03E06)

"Jewish people are great with money! It was a compliment, Brandon!" A David zpívá naživo na pláži, což bylo teda dost krutý pro moje uši a oči (on tam i tancuje). ()

Divocí koni (1992) (S03E14)

Ha ha, bývalého boyfrienda nynější Brandonovy přítelkyně hraje David Arquette, ale to není to nejvtipnější. Hraje úlisného klávesáka v kapele, která zní jako horší Scorpions. A zazní hláška: "Axl Rose is a sellout!" Dylan je pak ukázkou ctnosti, a Steve? Z něj se stal taky výkvět pokory. Opravdu hodně moralizující epizoda. ()

Je to báječný život (1992) (S03E16) odpad!

Pro zábavu a oživení jsem si tento díl pustila s dabingem. A je to tedy fakt síla. Vypraveči jsou tentokrát dvě hvězdy na nebi, Miriam A Clarence (!!), a prvních deset minut Miriam Clarencovi vysvětluje, kdo jsou Walshovi, kdo je Dylan, Steve apod. (V originále Clarence mluví Robert Constanzo, který hraje v Přátelích otce Joeyho.) Padají hlášky jako: "Že se ti Walshovi líbí? Sympatická rodina, čestní lidé." "Jo, jo, jo.... řekni mi o té blondýně. Má něco s tím mladíkem s kotletami?" nebo Kelly Dylanovi, který se obává, že mu nebudou děti věřit přestrojení za Santu: " V šesti jsem viděla Santa Clause. A byla jsem šťastná. A byl to Číňan." Naštvaná Brenda, když si Dylan zkouší Santův plášť: "Proč? Aby sis nás posadil na klín a zeptal se nás, co si přejeme do punčochy?" Tam se to hláškama fakt hemží. No ale pointa je naprosto debilní. Opilý řidič - no aby to bylo ještě víc doslovné, tak si musí zrovna lokat z lahve v papírovém pytlíku, a ten záběr, úplně stejný, je tam třikrát, i když má být řidič už dávno jinde.... A pak patnáctkrát záběr na pneumatiky... Hodně příšerný vánoční díl. ()

Rychle a zběsile (1993) (S03E17)

Zpočátku dost nudná epizoda o závodění v autech, ale potěšil Seth Green v roli mladíčka z Princetonské základky. Na konci opět trocha dojetí ("You guys are all pretty lucky you've got each other" "Yeah, we are" a dlouhé významné pohledy jeden na druhýho) a na úplném konci se NEdozvíme, jestli si Dylan vybral Brendu, nebo Kelly. ()

Střední věk, co dál (1993) (S03E18)

Souhlasím, je to trochu nijaký díl, až na ty super Dylanovy představy, jaký by to bylo, kdyby byl ženatej s Brendou a měli děti. Šedivej Dylan s dýmkou mě fakt pobavil. A sekretářka od otce Walshe, Dottie, trochu straší matku Walshovou. Extrémně vtipnej je otec Walsh a jeho představy o Dottie. Nakonec ale Jim Walsh není tím, kdo doopravdy podvádí manželku. ()

Dokonale dokonalá (1993) (S03E24)

Kelly oslaví osmnáctiny poněkud netradičně. JInak v této epizodě se nejedná o bulimii, ale o anorexii. Pobavil indický doktor Dr.Tarica v podání Shishira Kurupa a také televizní seznamka Love at the first sight (podobná našemu pozdějšímu pořadu Rande), které se zúčastní Brandon a Steve. ()

Prolezla oknem na záchodě (1993) (S03E26)

Toto byl hodně nepovedený pokus o vtipnou epizodu. Dylan a Steve coby bakterie v reklamě na ústní vodu? A proč k tomu proboha hraje Ej, uchněm?! ()

Něco ve vzduchu (1993) (S03E28)

Ona je to vlastně dost strašná epizoda, hlavně kvůli finálnímu Brandonovu projevu, a těch studentů tam taky nebylo pět set, spíš bych to tipla tak na sedmdesát, ale dávám jednu hvězdu z nostalgie (protože hlášku "pusťte Donnu k maturitě" jsem si jako jedinou věc ohledně Beverly Hills ze střípků zachycených v televizi pamatovala) a jednu hvězdu za Stevovu hlášku: "I've got a great idea, let's all get drunk!" poté, co studenti s úspěchem opustí soudní síň..... ()

Španělská vesnice (1993) (S04E04)

Půlku času vůbec nevim, o čem to sakra Brandon mluví?! A nechápu, proč musí pořád na všechny lidi okolo sebe šahat.... Už jsme v seriálu měli rasové otázky, anorexii, rozvody rodičů a alkohol, tak teď tam ještě museli narvat antisemitismus. ()

Rádio pro nespavce (1993) (S04E05)

Proboha, těm lidem má bejt osmnáct/devatenáct a pořád soutěžej, kdo umí líp tancovat (na párty u bazénu, oficiální soutěž s týpkem, který chodí mezi nima a posílá pryč ty, kdo podle něj neuměj = něco podobnýho se dělalo na školách v přírodě a letních táborech, ovšem to nám bylo devět). Andreu pozval na večeři učitel z univerzity, kterej vypadá mladší než ona. A Kelly podvede Dylana. ()

Jinak zasnoubení (1993) (S04E09)

Brandon si chce začít se sedmadvacítkou, ale zjistí, že je vdaná za jeho učitele sociologie, a je to vzorňák, takže po předehře opustí její dům. Brenda je zklamaná, protože její snoubenec by byl rád, kdyby podepsala předmanželskou smlouvu. Později Dylan promlouvá Brendě do duše ohledně svatby se Stuartem, a ta se jako správná emancipovaná tygřice naježí, a nechá ho sedět v kavárně. A matka Kelly Jackie se chce soudit s otcem Davida, protože zanedbává péči o jejich společnou dceru Erin, což způsobí nelogicky zlou krev mezi Kelly a Davidem = uměle vyvolané drama, očekávám, že se vše brzy zas vrátí do normálu. Steva jeho kamarádi "nutí" podvádět Celeste, a vyjít si s jinou holkou, což on udělá. ()

A stalo se... po mém (1993) (S04E10)

Tuto epizodu režíroval dokonce sám Jason Priestley! Elvis v letadle lehce pobavil, striptýz byl taky docela vtipnej, ale nejlepší byl oddávající..... Jinak bohužel trapnej předvídatelnej konec. ()

Vraťte zpátky noc (1993) (S04E11)

Nevím, jak by to vnímali heterosexuální muži, ale mně to neustálý flirtování promiskuitní Diny Meyer (manželka učitele sociologie) s Brandonem přijde spíš odpuzující. Spíš to vypadá, jako když si něco kompenzuje, než že je nějaká dračice. A taky nechápu, proč jí udělali tak příšernej účes, když pozvou Brandona k nim na večeři. Jinak Dylan je jako obvykle drsoň, když John Sears ukáže svou pravou tvář a nutí Kelly k sexu. A Brandona vydírá černoch basketbalista, kterýho doučuje. Vypadá to, že se zas v příštích dílech objeví příšerná Brandonova stalkerka Emily Valentine. Laura, holka, která se chtěla pomstít Stevovi za to, že se s ní vyspal, a už jí nezavolal, tím, žeho obviní ze znásilnění, pak vysvětluje: " I didnt say yes. But I never said no." Jasně, jenom, když spolu byli v posteli, vytáhla z kabelky kondom, tak to vůbec není "yes".... Jó, ty devadesátky! ()

Emily (1993) (S04E13)

Připadá mi fakt divný, jak se všichni z bandy BH nechají vmanipulovat do riskantních, nebo nemorálních jednání, o kterých nejsou sami přesvědčeni. Člověk by si řekl, že na vejšce už snad .... Jinak pyromanka a stalkerka Emily je najednou nějak podezřele "normání" (na poměry seriálu). S "I love you" se v tomhle dílu taky vůbec nešetří. ()

Kalnější než voda (1994) (S04E17)

David: "Droguju už několik týdnů..." Kvůli jeho kodeinovému dobrodružství se ztratí jeho a Kellyina sestra Erin. Jinak ta Erin je nějaká připitomělá, nemluví a neprojevuje žádný emoce, přitom ta holčička je už celkem velká. Andrea se dozví, že její "jednodenní bacil" je ve skutečnosti "devítiměsíční". Docela zábavnej díl. ()

Vystrašený (1994) (S04E20)

Andrea má asi ten úplně nepříšernější svatební outfit, co jsem kdy viděla (včetně bílých kozaček). A zvláštní věc: její babičku tady najednou hraje úplně jiná bába. Epizoda končí svatební párty - kde jinde než v Peach Pitu. Celkem bizarní podívaná na latinoameričany a italoameričany, jak v kole tančí na Hava Nagila. ()

Závislý na lásce (1994) (S04E21)

Nesympatická Lucinda (Dina Meyer) zas útočí.... Tentokrát na Dylana. A David předstírá, že hraje Měsíční sonátu (a na konci ještě bonus s Donnou). Konec epizody = všichni se chovaj jak magoři. ()

Návrat Beverly Hills provází potíže

Návrat Beverly Hills provází potíže

18.05.2019

Návrat kultovního seriálu Beverly Hills 90210 se ukazuje být stejně tak dramatický za kamerou, jako kdysi v devadesátých letech před ní. Podle serveru Variety opustil šestidílný seriál nově… (více)

Zemřel herec Luke Perry

Zemřel herec Luke Perry

04.03.2019

Beverly Hills 90210 chystá návrat

Beverly Hills 90210 chystá návrat

23.12.2018

Stanice CBS podle všeho plánuje druhý restart kultovního seriálu pro mladé Beverly Hills 90210. Původní herci Jennie Garth, Tori Spelling, Jason Priestley, Brian Austin Green, Gabrielle Carteris a… (více)

Další „parodie“ na 300

Další „parodie“ na 300