Frasier

USA, (1993–2023), 102 h 31 min (Minutáž: 21–44 min)

Hudba:

Bruce Miller

Série(12) / Epizody(273)

oasismanik

Absolútna srdcovka so skvelým slovenským dabingom /Český je hrozný/. Príjemné, inteligentné, poučné, ako stvorené či už na zimný večer, alebo horúce letné ráno pri káve a cigarete. 9/10 ()

boombang

Poněkud pozdní seznámení, ale o to příjemnější. Ústřední postava mi sice k srdci kvůli svému snobství a lehké aroganci moc nepřirostla, ale o to raději mám jeho otce a hlavně Daphne. A když je i Niles ve svém živlu, je radost se na to koukat. Sarkasmem a ironií se v seriálu rozhodně nešetří. Milým bonusem je psík Eddie. ()

krydy

parádní trapný situace z jeho života, k tomu vtipný přidaný příběhy ostatních dovršený hláškami jeho táty ()

Viko

Nevydržel jsem mnoho dílů. Přišlo mi to dost křečovité a násilné, jen ne příliš vtipné. Třeba si cestu najdu někdy příště. ()

petite fille

čo môže byť lepším námetom na sitkom ako bratia psychiatri, ktorí nedokážu pomôcť sami sebe? frasierovi sa zvykne nadávať do intelektuálskych seriálov, ale nie je nijako vytrhnutý z reality. zbožňujem to napätie, ktoré sa vytvára medzi bratmi craneovcami milujúcimi dobré víno, literatúru a klasickú hudbu a ich otcom martym, ktorý si najradšej vysedáva v starom kresle s plechovkou piva a pozerá sa na šport. k tomu ešte vtipné situácie z éteru frasierovej relácie. nilesovu posadnutosť daphne a spory s jeho legendárnou manželkou maris, ktorá sa na obrazovke nikdy osobne nezjaví. milostné dobrodružstvá roz. psa eddieho. tvorcovia z toho vymačkali maximum. ()

Clerfayt

Jednoznačne najinteligentnejší sitcom. Frasier a Niles sú takí neskutoční snobi, že v kontraste s ich otcom a jeho opatrovateľkou to vytvára dokonale harmonický celok. Seriál je určený najmä pre ľudí, ktorí dokážu čítať medzi riadkami. Stavia na parodizácii a hyperbolizácii ako bežných ľudí tak aj snobov. Postavy sa raz zachovajú presne tak ako očakávate a inokedy presne opačne a preto si nikdy nemôžte byť istý či tá pointa je pointou alebo predpointou alebo len predpredpointou. Základom úspechu nie je len scenár ale najmä herci ktorí sedia ako... sa patrí. Je to seriál, ktorý vás neosloví svojim názvom, plagátom či bombastickou reklamou. A možno ani trailer alebo pár minút vás nepresvedčí. Možno to nie je seriál úplne pre každého, ale ak sa vám zapáči aspoň jedna časť, tak ste si naladili tú správnu frekvenciu. Dobrý večer Seattle, počúvam vás! ()

RigorMortis

Fraiser nemusí byť každému po chuti, no je originálny, nie je to len ďalšia pseudokomédia pre masy typu Prci, prci, prcičky. Za starkého a psa bod navyše. ()

helrohir

Veľmi zábavný seriál. Je zaujímavé, že pri väčšine sitcomov je slovenský dabing lepší než ten český, čo sa, bohužiaľ, nedá povedať o zvyšku seriálovej a filmovej tvorby. ()

Marty95

KACL 780 a doktor Frasier Crane, poslouchám vás...Vlastně je to můj nejoblíbenější seriál, ani nevím proč. Neni tady žádný tupý humor typu: zasmějte se, když slyšíte sprostý slovo. Frasier je příjemný, klidný sitcom o trablích psychiatra a jeho bratra, snobů, v konfrontaci s jejich pohodlným otcem, do čehož jim svým britským svérázem přispívá ošetřovatelka Daphne. No a Eddieho nejde nemilovat. Kelsey Grammer v tomto sitcomu ztvárnil sovu životní roli. Pro mě (pominu-li britské seriály, ty nejde překonat) je to spolu s TBBT nejlepší sitcom všech dob, alespon co se americké produkce týče. ()

Wooke

Frasier je podľa mňa seriál, ktorý nemá konkurenciu v jednej veci a to v štýle, akým sa snaží zaujať. Je to fajn, niekedy až prehnané, no v celkovom merítku si rád pozriem každú časť a neurazím sa, nenahnevám, zasmejem sa a zabavím. ()

J0man

Perfektny sitcom, inteligentny humor, skvele charaktery, nic mu nechyba. Na CSFD je neuveritelne nedoceneny, je to zrejme aj tym, ze slovenskym divakom je Frasier znamejsi ako ceskym, navyse slovensky dabing je omnoho podarenejsi. U mna 100% ()

MyskaMari

"Hey baby I hear the blues are calling tossed salad and scrambled eggs". Vždy, když se koukám na nějakou epizodu Frasiera, tak mi to zní v hlavě ještě další měsíc. Sitcom sám o sobě je fajn, ale ta hudba je něco fakt unikátního. ()

Huncút

Aj po rokoch najlepší sit-com, aký som kedy videl. Momentálne sa v tom utvrdzujem, pretože ho pozerám druhýkrát a stále sa neviem udržať na stoličke. To more hlášok z 11 sérií seriálu by zaplnilo tučnú knihu a slovné prestrelky ma dokážu rozosmiať kedykolvek si na ne spomeniem. Na seriáli je úžasná aj ďalšia vec - vtipy a pointy založené na nedorozumeniach neviem v ostatných seráloch vystáť, ale vo Frasierovi to považujem za jedno z najlepších. Rovnako aj absurditu, do ktorej sú mnohé pointy dotiahnuté, v štýle - "keď už, tak poriadne", prípadne scény, v ktorých sa Frasier alebo Niles v snahe o čo najlepší výsledok dokonale strápnia :) A všetko na úrovni, s noblesou a šarmom, ako sa na seattelskú smotánku (snobov) patrí. A až na Daphne s krásnym manchesterským akcentom je slovenský dabing vynikajúci. Tak si na Frasiera pripime pohárom sherry! ; ) ()

lmlizard

Jasnych 5 hviezd odo mna dostava tento serial ktory mi nedal pokoj, kym som nedopozeral posledny diel. Jednoznacne zaradujem medzi svojich top 10 serialov. Jedna sa o velmi zabavny a humorny sitcom. Ale humor je tu humor a zabava je tu zabava, ziadne pretvarovanie ani ziadne opicarny ako sme pri sitcomoch zvyknuty. Ozaj skvely serial pre kazdeho divaka. Nie sice uplne kazdy diel bol vyborny, ale kto si napriklad pozrie diel "Rande s ockom" alebo "Vesele sviatky" tak sa na 100% neprestane valat po zemi od smiechu :D VRELO ODPORUCAM!!! Do konca ma tento serial ovplyvnil na tolko, ze v beznom zivote pouzivam hlasky napr. : " Dame si veceru v Le Cigare Volan" alebo si "zabehnem na pifko ku McGinty-mu" , ale to pochopia asi len zasvateni :D ()