Specialisté

• Slovensko Špecialisti
Ukázka z filmu
Česko, (2017–2024), 176 h 10 min (Minutáž: 44–60 min)

Scénář:

Kateřina Hauserová, Dan Wlodarczyk, Marek Helsner (více)

Série(8) / Epizody(224)

Recenze uživatele mira007 k tomuto seriálu (212)

Jakub a detektivové (2018) (S02E18)

Případ dejme tomu solidní a dokonce bez do očí bijících nesmyslů nebo přeakčnělých scén, ale už pokolikáté v tomto seriálu hraje hlavní roli náhoda, kdy se případ týká samotných kriminalistů nebo jejich příbuzných - v tomto případě syn Zadražila ( a to dětské pátrání je dost přitažené za vlasy) ()

Hon na Gekkona (2018) (S02E19)

Ten mlady Langos fetuje nebo je nemocnej? VYpada nejak seslej. ()

Štvanice (2018) (S02E20)

Variace Douglasova Volného pádu v mezích tohoto seriálu vyprodukoval mírně nadprůměrný díl v rámci Specialistů. ()

Horké zboží (2018) (S02E21)

Celník rovná se zkorumpovanej šmejd... zásadní poznání z tohoto dílu, jinak spíše průměrný díl, kde si Štáfek vyzkoušel roli agenta v utajení. Tak jako jindy i v tomto dílu byl parádní přešlap - scéna kdy mafián Jackuliak stojí před svým Mercedesem v "brutální přestřelce" se Štáfkem, tak mne zaujalo, že ten bílý Meďák nebyl ani škrábnutý. ()

Konec jedné kariéry (2018) (S02E22)

Tak tohle byl asi nejsmysluplnější kriminální případ v rámci seriálu Specialisté. Minimum přehrávání, minimum české akčnosti, pár jakože zvratů, pachatel rekordně dlouho nejasný a zajímavé obsazení - Pyškot v čele a mladá sympatická krev Sára Amsteinová ( dobře zahrála a ještě se na ní hezky kouká ) ()

Poslední rande (2018) (S02E23)

Podruhé za sebou celkem smysluplný kriminální příběh, kde je pachatel neznámý skoro až do konce ( což je překvapivé u tohoto seriálu ). Skoro se zdá, že Specialisté jdou kvalitou vzhůru. ()

Vražda na objednávku (2018) (S02E24)

Motiv z osobního strážce, kdy najatého vraha nejde zastavit, protože ho nikdo nezná, ale ví se, že má udeřit kombinovaný s vykradačkou deseti dalších jiných filmů. Moc nápaditý tento díl nebyl, ale na zabití večera budiž. Průměrný díl v rámci seriálu Specialisté. ()

Sebeobrana (2018) (S02E25)

Prvních patnáct minut opravdu hodně vyspělá seriálová filmařina, no a pak už jen dvě věci - jasný pachatel a pseudopokus o psychologickou dramatizaci postavy jinak skvělého Zadražila, který zastřelil neozbrojeného. ()

Hadí doupě (2018) (S02E26)

V rámci tohoto komického seriálu dávám čtyři hvězdy. Mělo to relativně hlavu a patu a při srovnání s ostatními díly zatím nejméně nesmyslů. Ze současných krimiserálů vysílaných v premiéře tento týden tak tento díl je na 150% Dámy a Krále, 99% Inspektora Maxe, 30% Poldy III., a pokud bych měl přirovnat k topovým Případům prvního oddělení tak bych to viděl na 10%. ()

Policistka (2018) (S02E27)

Wow! Tenhle díl se mi zdál už jako regulérní seriózní krimi. Asi nejlepší díl, který funguje a jedinou miniaturní kaňkou, která připomíná o jaký seriál jde, bylo zase akční zatčení pachatele. Tento díl byl osvěžen tím, že hlavní roli hrála úplně nová postava v podání sexy Elišky Křenkové. Ta by mohla být i v dalších dílech. ()

Lidský faktor (2018) (S02E28)

Celkem seriózní krimipřípad zmizelého dělníka zavražděného Revendy. Žádný zázrak, ale žádný akční nebo logický přešlap se kupodivu nekonal. Dalo se. Taky díky mému oblíbenému Jiřímu Štréblovi. ()

Mrtvola v bahně (2018) (S02E29)

Tenhle seriál zraje jako víno. Zatímco donedávna to byla spíš komická parodie a občas urážka inteligence diváka, tak poslední tři díly už se kvalitou řadí mezi solidní průměrné kriminálky, které neurazí. Moje oblíbenkyně Dorotka z Anděla Páně tady dostávala tak málo prostoru a tak nevýraznou postavu, že jsem skoro i rád, že její postava byla nahrazena trochu osobitější Eliškou Křenkovou, jejíž postava v tomto díle dostala víc prostoru a je výraznější a mne baví. Dialogy se zlepšily a některé mikrokonverzace jsou opravdu zábavné. ()

Zloději (2018) (S02E30)

V rámci tohoto seriálu opět mírně nadprůměrný díl bez vyložených nesmyslů. Křenková tady dostává víc a smysluplnější prostor než moje oblíbenkyně Kajnarová, takže se asi nevrátí... nebo? Vaaajemsííííej. ()

Hudební obětina (2018) (S02E31)

Vražda houslistky z kvartetu. Když pominu, že v Tereze Vítů vidím permanentně tvář z ulice tak v této miniroli sehrála mrtvolu dobře. Pachatel byl sice jasný, ale jako případ v rámci tohoto seriálu jeden ze smysluplnějších. Tenhle seriál zraje jako víno, tak snad se vypracuje ještě výš. Z herců mne nejvíc baví Zadražil a na Křenkovou se i hezky kouká, ale Štáfek, který se ve své roli zlepšil o dvě třídy oproti prvním dílům se mi zdá přebytečný. Asi bude nahrazen nějakým stážistou... ()

Na uhel (2018) (S02E32)

Dalo se, ikdyž způsob vraždy spisovatelky podle jejího románu není moc originální námět. Zadražil a Křenková mají tolik prostoru, že ostatní jen komparzují. ()

Hvar (2018) (S02E33)

Motiv civila, který upozorní na zločin a kterému nikdo nevěří už tu byl tisíckrát, ale v tomto díle Specialistů to vykouzlilo opět koukatelný díl. Sice tím civilem byla maminka kriminalisty v podání Prachaře , čili náhoda, ale i tak to bylo solidní. ()

Náklad smrtí (2018) (S02E34)

Námět drogové scény fajn, ikdyž to bylo hodně průhledné, ale po delší době díl Specialistů, který šel kvalittou níž. Hlavně ten závěr s tím dronem, kdy je čas na nekonečný dialog a oběť vyjeveně čeká na svůj bídný konec ... dobrá kravina. Z hereckých výkonů mne bavil jen Zadražil. ()

Zlomená srdce (2018) (S02E35)

Zuzanka Kajnarová zpět!!!! Případ jen kopie, ale dalo se. ()

Šťastná rodina (2018) (S02E36)

Tenhle díl byl zajímavý tím, že na začátku jsem si říkal, že pachatel je jasný, uprostřed jsem pachatele začal vidět u všech ostatních včetně Prachaře, protože jsem si říkal, že by přece tak okatě na pachatele neukázali tvůrci hned na začátku ( podezíral jsem scénáristu z promyšleného odvedení pozornosti diváka ) a nakonec se ukázalo, že ten pachatel je ten, co se hned v prvním záběru tvářil jako pachatel. A jako zlatá tečka bylo zatčení na hřbitově, kam utekl malý chlapec, kterého před deseti minutami vyšli z kanceláře hledat Prachařovi specialisté a pachatel ho chce zamordovat, ale v tom mu náhle zabrání Zuzanka Kajnarová, která pachateli drží zbraň u hlavy. Dvě hvězdy ze tří dávám za opravdu oscarový výkon Špalkové. ()

Střelec (2018) (S02E37)

Minule otrava z lahve, dneska otrava z lahve a příště? Jestli scénáristé neprojeví trochu nápaditosti, tak tipuji, že příští oběť umře na otravu ze sportovní lahve. Vrchol tohoto dílu přišel, když Šteidler dostal od režiséra instrukce na závěrečnou scénu: ! Milane, zahraj mi psychopata jak vyhrožuje smrtí protivníkovi." A Šteidler si vzpomněl na Alles gute a vytasil něco na ten způsob. ()