Specialisté

• Slovensko Špecialisti
Ukázka z filmu
Česko, (2017–2024), 177 h 40 min (Minutáž: 44–60 min)

Scénář:

Kateřina Hauserová, Dan Wlodarczyk, Marek Helsner (více)

Série(8) / Epizody(226)

Recenze uživatele honajz k tomuto seriálu (153)

Slušný život (2022) (S07E15)

Konečně docela uvěřitelný díl, kde mě zas štvaly náhody typu mrtvolu objeví holka jednoho ze specialistů, specialisté se náhodně vydají k domu, kde náhodně potkají toho, koho hledají, apod. Přišlo mi, že Hůlka všechny o třídu přehrává, a to je co říct. ()

Oko zákona (2022) (S07E17) odpad!

Ten Beran je nějak vysazený na holky, co fetovaly? Předtím ta, co nepoznává tváře a sedla mu do auta, teď Annie... Jinak postavy se chovaly všechny do jednoho jako dementi a rozebírat všechny nesmysly nemá smysl :-) Za všechny jen ti dva v autě na odposlechu, kterým trvá snad 15 minut, než si všimnou, že u dotyčné je doma nějaký jiný pán. To mě pobavilo hodně. :-) Plus to, jak si postavy říkají to, co by kurňa už měly vědět, nebo jak mají potřebu vše i nejtupějšímu divákovi vysvětlit. To už úplně tahalo za uši a myslím, že z těch keců byli i herci sami pěkně otrávení. A na závěr dojde ke střídání na střídačce, chudák Kajnarová asi nemá na živobytí, že jim na to znovu kývla. ()

Věčný život 1 (2023) (S07E18)

Opět neskutečné náhody, ale aspoň vypadli přehazovačka a vykulené oči bez úsměvu. Ačkoliv Kajnarová ani Prachař nevypadají, že by je to moc bavilo. Asi složenky, hypotéky, leasing... Zajímalo by mě, proč na toho na motorce unikajícího Hána pistoli nevytáhl, zato o chvíli později na toho v autě jo? Jinak všechny ty tanečkv kolem kriminalisty z Ústí musel spravit jeden delší telefonát. ()

Věčný život 2 (2023) (S07E19) odpad!

Úplně zbytečný dvojdíl, šlo to vrazit do jednoho. Takhle to obsahuje hromadu vaty, nudu, až neuvěřitelnou předvídatelnost, pokus o jakési napětí, jestli Strouhal není cinklý polda, Ruml balí Kajnarovou stylem jak z Comebacku, a kdo byl pachatel, to asi došlo každému minimálně v půlce minulého dílu. Není důvod na tenhle díl ani koukat. ()

Zatáčka (2023) (S07E20)

Na hercích je žel vidět, jak je to nebaví, ale holt nákladný život herecké hvězdy něco stojí, tož je nutné - pro někoho - brát i šunt, aby bylo na nové auto, barák, zahraniční dovolenou... Lambora tady moc nepřevedl, takže o tom, jaké je eso, se jen mluví, a to, že srovná dva seznamy, měla udělat už předtím jeho kolegyně. Také jsem nepochopil, proč nevzali olej ze sekaček všech podezřelých, ale jak řekla moje žena, to by ten díl skončil už po 20 minutách. Sice mě potěšilo, že tentokrát navrhli scenáristé více možných motivů, ale celkově je to zase o náhodách nebo neskutečném diletnaství policistů. ()

V pasti (2023) (S07E21)

Dám hvězdičku za chudáka maskéra, který musel Kajnarové postupně černit vc a víc obličej (ačkoliv na Rumuna a na Kajnarové bělostný chrup nějak zapomněl), ten asi odvedl největší kus práce na tomto dílu. Nebo maskérka, abych byl politicky korektní. Jinak přesně jak píše mira007 - dohledat poslední polohu mobilu by mělo poldu napadnout hned, a ne chodit po příbuzných se ptát jak blb, jestli dotyčného neviděli. Vůbec ty poslední díly Specialistů (ne že by ty předchozí byly nějaký skvost, ale jako guilty pleasure ušly) staví na zcela stupidních náhodách a popírání skutečné policejní práce, jen aby jako bylo napětí, protože jinak by ty pidipřípady vyřešili poldové během půldne. Jo a naštvalo mě, že vlastně Rumun zdrhl a otázkou tak je, proč Specialisté řeší případ bez vraždy? ()

Kyselina (2023) (S07E22)

Naprosto nevěrohodné a afektované herectví všech zúčastněných. Už od samotného úvodu v restauraci, kde Vondráček objednává indická jídla tak, že jde o spatlaninu včetně indického chleba, a kde si ti dva povídají jak dva retardi, to vypadalo podezřele, obhlídka skvrn na místě činu mě také pobavila, ale ty dvě majitelky firmy (skvělá hláška: "bez dotací bychom to neutáhly") hrály obě herečky skutečně jak poslední amatérštinu. Tenorová stále vyjadřuje překvapení ve tváři podobně hloupě jako v té pohádce s českým Belmondem a Dejdarem (jakoby fázovaně a s příliš velkým vykulením očí, až je to nepřirozené). A případ vlastně nedává smysl, byť podezřelých mnógo, a ta linka, aby se diváci seznámili s tou subkulturou zatrpklých mužů, no ehm, co k tomu říct? Asi že každý manžel ví své. Kajnarová žel čím dál víc vypadá spíše jako bachařka z věznice. ()

Smrt u soudu (2023) (S07E23)

Přišlo mi to naprosto zmatené, Preiss nevyužitý a nevěrohodnosti ohledně střelby v budově soudu nebo předělané plynové pistole to celé ještě víc shazují. ()

Boží mlýny 1 (2023) (S07E24)

Hvězda za Vlasáka, hvězda za paní Syslovou. Jinak překombinované, se spoustou udiček na to, kdo mohl být vrah, jinak opět tradiční trade marky tohoto seriálu (nesmyslný útěk podezřelého, pár náhod, novinářka tají informace, policisté neprozkoumají všechny okolnosti a vztahy kolem případu - např. teprve až před koncem dílu zjistí nějaké podrobnosti o Rosenbaumovi! - nebo nevyužijí všech možnosti - proč třeba staré paní neukázali fotku Rosenbauma?) ()

Boží mlýny 2 (2023) (S07E25)

Hvězdička za úctu k panu Vlasákovi a paní Syslové, jinak je to z prstu vycucaný a nevěrohodný problém (zabila jste vnučku, neměla se tam motat - zajímavá reakce), protože nechápu, proč by jim to všechno nemohl říct hned napoprvé, nedělal přece nic protiprávního, naopak, a dokonce měl pro to papíry! ()

Sen o štěstí (2023) (S07E26)

Jako okopírovat Cizince ve vlaku, tomu říkám kachní žaludek. Hvězdička za Zagorovou a Rybičko zlatá. ()

Mrazivý případ (2023) (S07E27)

Osobně mi přijde, že s odhalením pachatele nedává předchozí děj ale lautr vůbec smysl. A objevil jsem novinku v klišé tohoto seriálu - těsně před koncem se pokusit zmást diváka poukazem na možnost, že pachatelem / pachatelkou je jiná nepravděpodobná postava, než ta, která je pak na konec s velkou slávou odhalena. ()

Zachraň se, kdo můžeš (2023) (S07E28)

Čistě zelený díl bez CO2, kde kladnou postavou je člověk, který nechce děti, aby nezatížil jakousi imaginární uhlíkovou stopu Země, a naopak padouchem je člověk, který dítě chce. Plus fuj fuj zlá alternativní malířka, bo autem (fuj!) srazila bicyklisty. (Sice krátce zazní, že šlo o jejich chybu, ale prostě jezdit autem je fuj.) ()

Vydána napospas smrti (2023) (S07E29)

Vlastně jsem nepochopil, proč je v tom to, že uvěřil v Boha? Proč ne třeba v Kršnu, Alláha nebo Buddhu? Vyšlo by to nastejno. Jinak logických chyb opět jak máku, už mne ani nebaví vypisovat, kde všude scenáristé čekali, že divák je debil a těch rozporů a blbosti a nejednání policie, kde by měla, si nevšimne. ()

Mimořádná událost (2023) (S07E30)

Těch mocnin náhod je zde tolik, že už to komentují i postavy. :-) Jinak hezká projížďka okrajovou Prahou. Zdá se, že děj bude pokračovat příště, ale závěr epizody poněkud opět náhodný a obšlehnutý z Kober a užovek, pobavil. ()

Výročí maturity (2023) (S07E32)

Opět hromada náhod, opět zapletený někdo ze specialistů do případu ("jé, s tím jsem pařil včera!"), opět policisté přehlížejí jakoby úmyslně očividné stopy a prošetří je až před koncem, to s tím Pí už tady zmínil Caine, to mne také celou dobu dralo, spousta zbytečných opileckých scén, a opět se specialisté sem tam teleportují z místa na místo rychlostí komunikátoru ze Star Treku. Některé herecké výkony velmi teatrální a nepřesvědčivé. ()

Veselý výlet autobusem (2023) (S07E33)

Hvězda jen za pana Maryšku, který všechny vymazal svým skutečným herectvím a charismatem o několik parníků. Jinak - přijede autobus, ve kterém jsou jedna podezřelá a tři spolupracovníci v podvodu - ale policajti zatknou jen tu ženskou? A co se stalo s tou odbarvenou? Najednou zmizí ze scény, poldové po ní najednou nejdou, ačkoliv vycházela z domu zavražděného, a vlastně jako by nikdy nebyla. Opět náhody, opět záchrana v poslední chvíli, opět přesuny teleportem, opět je v případu zapleten jeden ze specialistů - už to klišé není ani zábavné. Btw, ten "dramatický" konec by nenastal, kdyby tyhle parodie na policajty dělali pořádně svou práci a zatkli všechny dotyčné hned po vystoupení z autobusu. ()

Hra na oběť (2023) (S07E34) odpad!

Je libo náhodu na náhodu? tradiční trade mark Specialistů tentokrát na druhou až na třetí. Náhodou jde policistka do domu ve chvíli, kdy se tam něco stane, náhodou jde polda s kámošem do picošky, kde má kámoš sraz s dealerem (aniž předem tušil, kam se jde), náhodou je havárie vodovodu a policisté prostě ne a nemůžou do té picošky celý den a noc dojet (!), náhodou dojde v okolí k přepadení supermarketu, náhodou má jedna z postav ode všeho klíče... A policisté opět nic neřeší, jen kladou blbé otázky, samozřejmě nikdy k věci. Tenhle díl je snad ještě blbější než ten úplně první, kde se popojíždělo 18 ze Synkáče na Otakarovu a zpět, bo zloději klenotů se rozhodli prchnout šalinou! ()

Sugardaddy (2023) (S07E35)

Zajímalo by mě, jestli to ještě herce a štáb baví, nebo to jen sekají jak Baťa cvičky, aby měli na účtu každý měsíc nějakou slušnou sumičku. Zatnout zuby a natočit, ať je v pondělí co vysílat a moje žena ať se má na co při žehlení koukat. Btw, rozjet auto z metru tak, aby někoho rozšmelcovalo o zeď, no nevím nevím. A jinak opět současná politická korektnost v podobě  naprosto nečekaného (sarkasmus) lesbického vztahu. ()

Lolita (2023) (S07E36) odpad!

Mankote, jestli si Vondráček se Strouhalem chtěli zastřílet, nemohli si zajít na střelnici? Tohle je tak... hloupé. A tak mizerně natočené, bez napětí. Produkci došly peníze na víc výstřelů, aby se třeba mohli v těch garážích aspoň chvíli ostřelovat zpoza sloupů? A v příběhu se vlastně celou dobu nic neděje, jen čekáme na očekávaný konec (protože moc podezřelých zde nemáme, že?). Holku najdou přes software na rozeznávání obličejů, zjistí adresu, ale nezjistí, kde pracuje? Ale no tak. A ten kluk proč se na konci, když byl celou dobu tak opatrný, nepřesvědčil, že auto fakt odjelo? Vůbec to nedávalo smysl. Jo, a nejlepší věc, pokud chcete utajit, co se dělo, je objednat taxík a poslat podezřelou s kufříčkem hader přímo domů za maminkou, kde čeká policie. ()