Reklama

Reklama

Policie Hamburk

(seriál)
Krimi / Drama
Německo, (2007–2023), 324 h (Minutáž: 45 min)

Scénář:

Scarlett Kleint, Olaf Kaiser, Douglas Wissmann (více)

Hrají:

Sanna Englund, Harald Maack, Fabian Harloff, Gerit Kling, Rhea Harder, Thomas Scharff, Uwe Fellensiek, Petra Kleinert, Christian Blümel (více)
(další profese)

Série(17) / Epizody(432)

Obsahy(1)

Tým hamburských policistů se v práci rozhodně nenudí. Parťáci Melanie Hansenová s Nilsem Meermannem se zrovna zabývají případem malého chlapce Louise, který se kvůli bití bojí přijít domů s pololetním vysvědčením. To, že je doma týrán, zjistila náhodou Nilsova přítelkyně lékařka Anna. Z týrání syna je podezřelý jeho přísný otec Georg. Je to však opravdu tak, jak to vypadá?
Franzi Jungová je na místním oddělení nová. Její nadřízený Berger ji musí zpočátku uklidňovat, protože vztah s jejím parťákem, poněkud svérázným Bojem Thomfordem, není zrovna ideální. Zejména poté, co se Franzi bezelstně snaží smířit Bojeho s jeho otcem Hubertem. Boje se s ním vůbec nestýká a zrovna mu odmítne půjčit peníze, aby mohl pozvat na malou oslavu své přátele bezdomovce... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (47)

petaspur 

všechny recenze uživatele

Policie Hamburk svými případy nijak nevybočuje ze standartní německé seriálové produkce. Drobná změna k lepšímu nastala alespoň v poměrně reálném zobrazení jednotlivých policistů. Nejedná se totiž o supertým neomylných profesionálů, ani o souboj poctivých poldů s těmi zkorumpovanými. Na tomto oddělení slouží poldové 1. s nulovou praxí (moc o práci přemýšlejí, snaží se zachránit svět, ale neví jak), 2. s praxí cca. 10 let (mají dostatek zkušeností a snaží se účelně pomáhat lidem), 3. s praxí převyšující 20 let (s minimálním úsilím, bez špetky vzrušení, si dělají jen svou práci). Takhle to v životě běžně chodí a proto jsem s takto postavenými základy vcelku spokojen, ale nepříliš originální případy, hromady sentimentu a nesnesitelné moralizování sráží hodnocení tohoto počinu lehce pod průměr. ()

Skuby47 

všechny recenze uživatele

Musím se seriálu zastat, protože mi už nějakou dobu tento hamburský policejní tým zpříjemňuje polední čas. Jejich případy z každodenní policejní práce jsou jednoduché, ale každý představuje zároveň jeden lidský příběh. I když nejsou dramatické a akční, hezky se na ně dívá. Přinášejí většinou osudy lidí, které jejich tíživá situace přivede na scestí. K celkově příjemnému dojmu přispívá rodinné prostředí vládnoucí na policejní služebně a lidský přístup k případům drobných delikventů, se kterými přichází tým do styku. I když se nejedná o rafinované vraždy a nepracuje se zde se špičkovou laboratorní technikou, ale spíš se zdravým rozumem a logickým úsudkem, vůbec to není nuda. Kouzelné záběry hamburského přístavu, příjemní herci, dobrá atmosféra a obyčejné případy ve kterých netečou potoky krve – to mi přesně vyhovuje k polednímu posezení u kávy. Vůbec bych se nehněvala, kdyby stejným způsobem jednala naše policie, pokud její pomoc budu někdy potřebovat. ()

Reklama

wafc 

všechny recenze uživatele

Actually not that bad, ale co čekat od neobjektivních diletantů nebo-li elitě čsfd. Prosťoučké prostředí je docela nezajímavé, vskutku, ale sympatická hlavní dvojice je minimálně na pohled příjemná. Oceňuji především často ironické chování některých postav. Policii Hamburk sledovat nebudu, ale když jí v televizi chytnu, tak si rozhodně nenabliju do kávy nebo na croasán, jak nektěří zde moudří. Zvláště ty, Paity, vrchní honikluku, porní experte a attention whore, speciálně pro tebe mam vzkaz - tvé k popukání altruistické komentáře k pornáčům jsou pro mě zábavné asi jako BDSM s osmiletou virgínou. V kontextu tobě pochopitelném je to něco jako animální gangbang, který končí tvým naplněným rektem. Smaž se z čsfd nebo na tebe pošlu Maďara. ()

mzss1 

všechny recenze uživatele

Opět moc špatné hodnocení na CSFD. Je teda pravda, že jsou i lepší německé krimiseriály, ale zato to co má tento seriál velký klad, tak je to, že má velmi sympatickou hlavní hrdinskou dvojku hlavních hrdinů. Případy už jsou horší, někdy nudné a natahované. Takže ve výsledku koukatelný průměr. Hodnotím na 55% = *** ()

Easykk 

všechny recenze uživatele

Opravdu není tak strašný jako jiné výtvory našich příhraničníků, vcelku sympatické postavy na němce a i ty zápletky jsou ucházející. Zajímalo by mě ale, do kterého města se až budou muset kolegové z bavor dostat, aby to byl konečně nějaký našláplý seriál, který by bavil a u kterého byste si třeba hrůzou nechtěli ukousnout nohu v koleni.. ()

Galerie (4 571)

Zajímavosti (2)

  • V 1. epizodě 6. sérii se v roli otce plavkyně Meibritt objevuje René Steinkeho. Jeho příjmení je Engelhardt, tedy stejné jako příjmení jeho nadřízené Anny Engelhrardt (Charlotte Schwab) v seriálu Kobra 11 (od r. 1996). (Vrbson)
  • Některé epizody jsou točeny na základě skutečných událostí. (Vrbson)

Reklama

Reklama