Frasier

USA, (1993–2023), 102 h 31 min (Minutáž: 21–44 min)

Hudba:

Bruce Miller

Série(12) / Epizody(273)

fisikk

Sitcomy si vybíráme podle toho, zda nás něčím zaujmou, jsou nám něčím blízké, nebo bychom něco takového chtěli také prožívat. Já jsem však nic takového ve Fraiserovi nenašla. ()

augustine

Nikdy som nevidela Cheers, ale keď na Markíze začali vysielať Frasiera tak som vedela, že to bude láska. Nedávno som si znova pozrela tento seriál a zistila som, že veľa scén mi utkvelo v pamäti, a tiež mi utkvelo aj to ako sme to cez prázdniny v noci pozerali so sestrou a strašne sa smiali nad dialógmi a komickými situáciami, ktorých je tam nespočetne. Našou najobľúbenejšiou postavou však bol pes Eddie. (mojej sestre to vydržalo až doteraz) U mňa sa to zmenilo a strašne sympatizujem s Nilesom, ktorého hral David Hyde Pierce. Presne viem aké je to byť v koži toho mladšieho súrodenca. Tento seriál je druhý po MASH-i, na ktorý sa dokážem pozerať znova a znova. ()

Evander

V mých očích nejlepší seriál, jaký kdy byl natočen. I přes poměrně vysoký počet epizod si drží konstantní a hlavně velmi vysokou úrovneň. Vše jen doplňuje naprosto fantastický slovenský dabing. ()

Mahoney.

Frasier nie je nič iné ako historický seriál a každý nový seriál čo víde má čo robiť aby sa mu vyrovnal. Síce má len 78% ale to nemení nič na tom že Kelsey Grammer žil postavou Frasiera 20 rokov, z toho 11 v tomto seriály. Dala som si tu námahu a pozrela som si všetkých 11 sérii do poslednej epizódy. Nenútený, spontánny a úprimný humor ktorému som prišla na chuť ja aj moja rodina. :) Je to hudbou pre moje uši keď počujem z vedľajšej izby ako sa moji rodičia na Frasierovi smejú. Tento seriál ako jediný v histórii bol takmer každý rok svojho vysielania nominovaný na cenu Emmy, ako aj sám Grammer a David Pierce. A musím spomenúť psíka Moosa alias Eddieho, pes-herec ktorý ma všade založenú vlastnú filmografiu, R.I.P. dožil sa krásnych 15 rokov. 5* a obľúbený seriál nesmie chýbať. :) ()

Gaia.M

Já se bavím :) Většina mých známých Frasierovi na chuť nepřišla a já to chápu, není to seriál, který by sedl každému. Jsou bohatí, jsou snobští, ale co má být? Jejich humor mi sedí. Líbí se mi. Asi jsem také snobská :D ()

Rathalos

Tento sitkom je jeden z tych,ktoremu ku dokonalosti vela nechyba,zabava ako sa patri a velmi sympaticki herci,takze nemam ziadne vyhrady...:-) ()

asfalt

Tento zakomplexovaný doktor môže niekomu liezť na nervy (a to on naozaj vie), no to je práve to, prečo ho máme tak radi:-) ()

pravo

Frasier je psychológ, ktorý dokáže poradiť každému okrem seba. Vynikajúce vtipom sršiace dialógy vyplývajúce z rôznorodosti charakterov postáv vám zaručia nekonečné chvíle zábavy, napriek tomu, že príbeh sa poväčšine odohráva v troch prostrediach- byt Frasiera, jeho práca a kaviareň. ()

Skleni

Frasier je seriál ktorý ako prvý možno ponúka v istej miere a podobe sofistikovaný a inteligentný humor. Niles je geniálna postava a Frasierove všetky ambície, maniere a fóbie z tohto seriálu robia geniálnu vec. avšak ku koncu trochu stráca dych. Možno preto aj ten koniec Ale aj tak: 92% ()

cure

Veľa sitcomov sa držia krčoviteho humoru. Pri Frasierovi vysoko oceňujem práve tú ľahkosť a nadhľad, ktoré z toho idú. ()

nurielka

Nie je časť na ktorej by som sa nezasmiala, aj keby som si to pozrela po tisíci raz a opakovala sériu dookola a ani tak by sa mi nezunovala. Na príjemné pohodové večere, odporúčam aj 10 častí po sebe. Obľúbená postava - Daphne Moon ()

-soch-

Napriek tomu, že jedna epizóda má sotva niečo vyše dvadsať minút, dokáže pobaviť tak ako máloktoré americké "diela". Nesnažím sa ho zrovnávať s Priateľmi, lebo to je iná kapitola a prostredie deja. Frasier je seriál do každého počasia, takže keď vonku prší a je zima, príjemne vás naladí a zohreje a keď vonku pražia silné slnečné lúče a vy sa zavriete za závesy svojej televíznej pohody, svojími rezkými vtipmi vás okamžite ochladí. Navyše slovenský dabing je senzačný a určite sa nemýlim, ak poviem, že na Slovenskú sú dobré sitcomy vždy skôr ako v Česku. Ak sa nemýlim (tak ALF, PRIATELIA aj - sorry, Anderson ma vyviedol z omylu, v Česku boli Melmančania aj "njújorčania" skôr :-) FRASIER boli na Markíze skôr, ako na akejkoľvek "susedskej" obrazovke.) V slovenskom znení: PAVOL TOPOĽSKÝ, JÁN TRÉGER, SZIDI TOBIAS, DUŠAN JAMRICH a HELENA KRAJČIOVÁ. Réžia slovenských dialógov: JURAJ ČERNÝ, JÁN ZEMAN a iní. ()

emdvojka

Akosi mi tento druh humoru a dialógov nesedí... zdá sa mi to všetko akési staromódne. A ten neustály smiech fiktívnych divákov je hrozný, hlavne vtedy ked sa opakuje 20 krát do minúty a Vám sa pritom za ten čas nepohne ani kútik. A to je na tom to najhoršie! ()

Dm1tr1j

Je to len zábava povrchného psychiatra a jeho rodiny. Ale že by som sa nato vydržal pozerať viac ako hodinu sa povedať nedá. Snáď len komické situácie ,ktoré sa opakujú a aj tak sú z nich postavy vždy neuveritelne vyklepané. ()

figliar

Tento seriál som ako malý sem-tam zachytil v TV, no nevýhoda bola, že ho vždy vysielali až v neskorých nočných hodinách. Na strednej škole som si ho zaobstaral na DVD a hneď som sa stal jeho fanúšikom. Výborný slovenský dabing, vysoká úroveň všetkých sérií a príjemné herecké obsadenie vytvárajú z Frasiera kult 90tych rokov. Pre mňa najlepší sitcom vôbec. ()

AxelWers

Výborný sitcom počas horúcich letných nocí. Pomerne dosť kultových hlášok. Ešteže na Slovensku stanica Doma tento sitkom vysiela stále dookola, tak som si obľúbil všetky postavy, že bez nich by to už nebolo ono. Ide vlastne o môj najobľúbenejší seriál, každú epizódu viem prakticky naspamäť. ()