Frasier

USA, (1993–2023), 102 h 31 min (Minutáž: 21–44 min)

Hudba:

Bruce Miller

Série(12) / Epizody(273)

GodKnows

Tak tomuto seriálu som prišiel na chuť až neskôr ale stálo to zato. Len o chlp sa zaradil v mojom rebríčku za Priateľov. Perfketné postavy, skvelý humor na úrovni, bezchybní herci. 5* = 99% :-D ()

Respex

Jeden z nejlepších sitcomů. Geniálně napsané postavy a odzbrojující humor. Škoda, že se u nás objevil tak trestuhodně pozdě. Za mě 5* ()

Ba-nny

Nechapem preco sa tento sitcom nenachadza aspon v top 100. Podla mna je to jeden z najuzastnejsich sitcomoch, kde su tak prepracovane dialogy medzi postavami, ze ani nie je potreba sledovat serial, ale skor pocuvat. Kazda cast je niecim originalna a vzdy som sa dokazal na tom posmiat. Aj inteligentny humor dokaze poriadne pobavit :) ()

Idahou

Z jedenácti sérií mi zbývají poslední dva díly... Neeeeee!! Já chvi vííííííc!!!! - Bylo to dost výstižné? ()

neimed

K Frasierovi sa vzdy rada vratim. Neprejde dlha doba a ja si serial o dvoch nadmieru sympatickych snoboch pustam znovu. Najgenialnejsi sitkom, aky som kedy videla a myslim ze ani konkurenta nebude mat. Moj najoblubenejsi je asi 11-ty diel z desiatej serie s nazvom "zabuchnute dvere". To ako sa ocitnu bratia Craneovci na smetisku, a Frasier v istote ze presiel platinovymi dverami do oazy absolutneho stastia zvola:" Tak sem patrime!", to len podciarkuje zbytocnost prehnaneho snobstva, ktore my, obycajni ludia, radime na smetisko spolocnosti. Ale v pripade Nilesa a Frasiera to absolutne ospravedlnujem. ()

10Domik10

Milujem slovné "prestrelky" medzi Frasierom, Martinom a Nilesom. A samozrejme je to najlepší intelektuálny humor aký som kedy na obrazovke videl a to zásluhou všetkých hlavných hercov či herečiek + Eddy. ()

renoarko

Vždy som tvrdila, že psychiatri sú zvláštna sorta. Často krát sú najväčšími pacientmi oni sami. Frasier je fenomén, ktorý ma neprestáva udivovať a už po dlhý čas si uchováva priazeň fanúčikov. Čím to je, že je taký úspešný? Je to predovšetkým brilantne zostavená partia postáv so svojimi nezameniteľnými charakterovými vlastnosťami, ich vzájomná interakcia, ktorej výsledkom sú najrozmanitejšie humorné situácie. Tie ma rozosmievajú už nejaký ten piatoček. Dvaja bratia, snobskí - umenie a víno milujúci - psychiatri, ich otec hundravý bývalý policajt, jedna svojská anglická fyzioterapeutka a pes (nemyslím teraz Bulldoga, ale Eddieho) - to je zostava, ktorá ma pravidelne zásobuje humorom a dobrou náladou. Tento sitcom je presne podľa môjho gusta - inteligentný, príjemný, na nič sa nehrajúci seriál, ktorý však sľubuje vynikajúcu zábavu. Spolu s Priateľmi a Dva a pol chlapa patrí do sitcomovej špičky. Milujem tento seriál. ()

Kritik.

Je až neuveriteľné, že hlavná postava Frasier Crane existuje už 20 rokov (20 sérií v seriáloch). Frasier Crane - postava, ktorá sa poprvýkrát objavila v seriáli Cheers (Na zdravie), v 1.epizóde 3.série. Fanúšikovia si Kelseyho Grammera alias psychiatra Frasiera veľmi rýchlo obľúbili a z vedľajšej postavy sa čoskoro stala hlavná. Z celkových 11 sérií môžme teda Frasiera vidieť v 9-tich (3-11). Po úspechu v Cheers bolo jasné, že seriálový Frasier musí pokračovať. Vznikol kvalitný sitcom zasadený do prostredia rodného mesta hlavnej postavy - priamo do mesta Seattle. Dokonca sa v seriáli z času na čas objavujú postavy z Cheers (ktoré sa vôbec nezmenili a ostávajú také ako ich poznáme). Spolu s bratom Nilesom tvoria výnimočne vtipnú dvojicu snobov. Kontrastom im je ich otec Martin. Scény vo Frasierovom byte, v kaviarni Nervosa a v rádiu KACL sa výborne dopĺňajú. Spája sa tu súkromný a kariérny život, kumšt a noblesa s jednoduchosťou sedliackeho rozumu. Do prostredia dokonale zapadnú i ženské postavy ako angličanka Daphne a prostoreká Roz. Ďalším pozitívom seriálu je aj fakt, že Kelsey Grammer sám režíroval značnú časť epizód a naspieval tiež ústrednú znelku seriálu. Tiež skutočnosť, že väčšina informácií, ktoré v seriáli zaznejú (o víne, umelcoch, hudbe a pod.) je pravdivá - a teda by sa mohol seriál zaradiť aj medzi náučné :) Scenár originálny, herecké výkony profesionálne, seriál skutočne kvalitný. Ide o jeden z TOP 5 seriálov vôbec. Dávam plných 5 hviezdičiek bez akýchkoľvek výčitiek. 2023 - dopĺňam, že aj nový seriál (nová séria) je supeeer! Zachovalo si to dušu, rovnaký humor, príjemné teplé prostredie, charaktery. Paráda! ()

wiix

Hello Seattle! Asi som zaujatá tým, že som študovala psychológiu, ale Frasierov intelektuálny humor bol dokonalý i svojský zároveň! Jednoducho mal všetko, čo od dobrého, uvoľňujúceho sitcomu očakávam. ()

GTS_PUNK

"I'm listening." Americký sitcom o psychiatrovi a rádiovom moderátorovi Frasierovi Craneovi (Kelsey Grammer), jeho rodine, priateľoch, vzťahoch, samote, víťazstvách, pádoch a všetko medzi tým. Jedenásť sérií, pôvodne vysielaných medzi rokmi 1993 až 2004, v sebe s výborným a najmä inteligentným humorom zachytáva pohľad na medziľudské vzťahy a fungovanie (nielen) americkej spoločnosti priamo na prelome tisícročí. Hoci sa naprieč jednotlivými sériami a epizódami môže divákovi postupne zdať, že tvorcovia recyklujú vlastné námety, vzápätí ho dokážu prekvapiť niečím, čo ešte nevidel. Práve aj vďaka tomu, že sa tento počin dokáže rôznymi novými spôsobmi pozerať a neustále si robiť srandu z tém ako sú vzťahy, práca či rodinný život, má svoju silu. Humor v seriáli je vynikajúci, miestami až trápny. Ale pozor! Trápny v dobrom slova zmysle. Trápnosť, pri ktorej má divák chuť vypnúť to, čo sleduje, tu nenájdete. To, že humor tak dobre funguje, je najmä zásluhou plejády rôznorodých postáv, ktoré sa objavujú v jednotlivých sériách. Je jedno či ide o stále charaktery alebo epizódne postavičky, svojím spôsobom dokážu pobaviť všetci. Jedinečná je aj atmosféra seriálu. Hoci ide o seriál štúdiového typu, v ktorom sa exteriéry objavujú iba ojedinele, genius loci je citeľný. Rovnako ako je citeľná doba, do ktorej je zasadený, a počas ktorej vznikal. Postupný prechod z polovice deväťdesiatych rokov do prvých nultých rokov divák vníma bez toho, aby seriál výraznejším spôsobom reagoval na udalosti doby. Zmeny možno pozorovať na výzore postáv, oblečení, technológiách... Hoci to niekto môže považovať za maličkosti, aj toto je niečo, čo robí Frasiera FrasieromFrasier si všetky ceny Emmy (a čokoľvek iné, čo sa mu podarilo vyhrať) právom zaslúži. Spojenie humoru, inteligencie a rád psychiatra, ktoré človeku občas skutočne pomôžu, spolu predstavuje výborné seriálové dielo, ktoré má čo ponúknuť aj divákom nie veľmi obľubujúcim sitcomy. ()

bednyo

Frasiera som vymákol vždy v nočných hodinách a vcelku som aj tešil...A tak som si dal intenzívny náklep nonstop prvá séria v pôvodnom znení - pri prvých dvoch dieloch som si vysmial hlasivky a bránicu som dorazil zvyškom. David Hyde Pierce žmýka sam seba...Pôvodné 4* mením na 5* a spolu s Black Books radím medzi to najlepšie čo TV produkcia spáchala. ()

marlon

Vyspelá, vysoko sofistikovaná a veľmi populárna superséria situačných gagov, majstrovské komediálne dielo s precíznym scenárom a maximálne inteligentným humorom. Seriál bol zvolený autormi, producentami a hercami za najlepší sitcom všetkých čias a počas svojho vysielania vyhral neuveriteľných 37 cien Emmy. A to myslím hovorí za všetko !!! ()