Zoufalé manželky

• USA Desperate Housewives (více)
Z natáčení 1
Drama / Komedie / Mysteriózní
USA, (2004–2012), 128 h 53 min (Minutáž: 41–45 min)

Tvůrci:

Marc Cherry

Teri Hatcher, Felicity Huffman, Marcia Cross, Eva Longoria, Nicollette Sheridan, Steven Culp, Mark Moses, Andrea Bowen, Doug Savant, Jesse Metcalfe (více)

Série(8) / Epizody(180)

Mary Alice žije celkem nerušeně na americkém předměstí. Přesto se ale rozhodne pro sebevraždu. Je totiž možné, že se za zavřenými dveřmi dějí věci, o kterých se raději nahlas nemluví... (TV Prima)

anderson

ČESKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA V. série: PRIMA = 17.9.2009 - Tento seriál mi pripadal načisto priemerný. Ale to len do epizódy keď psychiater MARCII CROSS a jej manželovi navrhol pomoc "sexuálního zmocněnce". (28.9.2006) ()

HellFire

Naprosto nechápu, jaký hype kolem toho Prima udělala a nakonec je to zoufalý seriál. Možná jsem ho nepochopil tak, jak ho pochopí ženy, možná se líbí těm, co takové situace zažili. ()

jonyyy

Když to člověk zahlídne v televizi epizodu za dlouhý čas, tak je to fajn a zasměje se. Ale sledovat tohle souvisle, tak je to pěkná sračka. ()

eraserhead666

Normálně bych dal, hlavně pro slabší pátou (ten časový posun jsem rozdýchával hodně dlouho) a ještě slabší šestou (výborný humor to má pořád, i tady jsem propukal v hlasitý smích, ale už to prostě nemá ty koule) sérii 4*, ale nakonec dám plnou, protože to je jedn z mála nijak úzce vyprofilovaných seriálů (prostě klasická rodinná záležitost, která překvapivě sedla i mě coby muži jako prdel na hrnec), který mě fakt bavil takřka po celou dobu, co jsem na něj koukal. Na rozdíl od mnoha jiných podobných seriálů mu trvá strašně dlouho, než zapadne do toho klasického neoriginálního balastu, kdy už scénáristé neví, co by vymysleli a tak dochází k typickým seriálovým jevům - nemoci, intriky, partnerské a vztahové rošády apod. Tenhle seriál má fakt duši, probírá věci (samozřejmě s jistou nadsázkou a jakými zhutněním jen na pár postav), kterým rozumím, znám je a ve svém životě je opravdu potkávám (no, tak žhavou, energickou a muckózní ekoteroristku jsem ještě nepotkal, ale rád bych :-). Naprosto skvěle vymyšlené charaktery postav, jež jsou lehce uvěřitelné a přijatelné. Susan je ve své odpornosti naprosto geniální. Tohle je přesně typ ženy, která si jakýmkoliv svým činem říká o to, aby jí dal někdo přes hubu, doslova o to prosí (ne že bych to schvaloval). prostě geniálně odpudivá. Probírat zde každou postavu je zbytečné. Prostě parádní seriál, který baví, rozptyluje, sem tam má nějaké to poselství, ale nesnaží se vás oblbnout a udělat z vás blbce. ()

Sofia

Mix mezi Sexem ve městě a Městečkem Twin Peaks. Ironické příběhy čtyř unuděných (kromě té se 4 dětmi...) manželek žijících na překvapivě rušném americkém předměstí. Chytlo mě to od 1.dílu a už nepustilo! ()

claudel

Nejdokonalejší spojení krimi a komedie v seriálu, jaké znám. Tento seriál si mě získal od prvních dílů první série a zájem o něj mě neopustil ani v osmé sérii. Všechny Zoufalky i jejich partnery jsem si oblíbil, vyjma jediné. Lynette Scavo je postava, která mi pije krev a je mi děsně nesympatická. Ostatní jsou všichni na jedničku s hvězdičkou, včetně vypravěčky "Mary Alice". Pobavil mě článek o tom, že když ve Velké Británii běží v TV Zoufalky, tak je na ulici prázdno. A zaslouženě! ()

ARI50

Skvělá ženská podívaná každý díl byl super a celá tahle jedna velká podívaná je bomba, není to pro mě velkolepé a dech beroucí ale zaslouží si to hodně chválím a rozhodně sem se nenudil je na co koukat. ()

Bauer

1.řada: V dnešní době kdy je plno výborných seriálů jako je 24 hodin, Prison Break, Band of Brothers a Ztraceni, mně Zoufalé manželky velmi překvapily. Když jsem koukal na první díl, tak jsem si říkal, že to bude jeden z těch průměrných seriálů, které nepřinášejí nic originálního a první díl mně nudil. Jenže jsem netušil jak se to změní. Celých 24 dílů si to drží napínavost a po skončení každého dílu jste nedočkaví na další díl. Volba hereček do jejich rolích byla naprosto perfektní. Krasná Teri Hatcher, dokonalá Marcia Cross, nádherná Eva Longoria a ( občas ) dobře vypadající Felicity Huffmanová, tvoří vynikající kvarteto. Líbilo se mi, že to obsahuje více žánrů jako je drama, komedie, romantika a prvky thrilleru. Taky se musím přiznat, že jsem se opravdu za celých 24 dílů hodněkrát zasmál a bavil jsem se přímo královsky. Není nic, co by se dalo vytknout a kdybych mohl dát více než 5*, tak je dám, protože něco tak skvěleho a zábavného se jen tak nevidí. 2.řada: No tak druhá řada je téměr stejná jako ta první, i když je pravda, že o něco málo lepší je ta druha. Jako kdyby tvůrci dovedli všechny detaily k naprosté dokonalosti. Opět je tam zase nějaká záhada, která se postupně vyřeší a po celou délu seriálu Vás urdží v nejistotě a s očekáváním čekáte na další díly. Přibylo víec vtipných scén podle mně. A zoufalé manželky? Krásné, roztomilé a chytré jako vždy. Uvidíme co přinese třetí řada, jestli potěšení a nebo zklamání. ()

duklak2 odpad!

Snažil jsem se alespoň trochu pochopit tenhle seriál o otřesných ženách, ale nepodařilo se mi to. Dodnes mi vrtá hlavou, jak to, že je tak oblíbený!?! ()

Handle

Neukamenujte mě, ale pro mě je tento seriál typickou ''slátaninou''... a je to škoda, protože dokud jsem se na to nepodíval věřil jsem tomu! Avšak humoru se nesměju, no a ty různé vraždy, zápletky a intriky... Kdepak, to opravdu není nic pro mě. Ani pořádná komedie, ani pořádné drama. ()

Bowser

Pamatuji si, když jsem se rodičům smál, jak se na takovou kravinu mohou koukat. Chyba byla, že jsem soudil jen z minima dílů co jsem s nimi viděl. Před méně než třemi měsíci jsem se rozhodl, že je na čase si pěkně od začátku pustit pár dílů a udělat si o tomto seriálu jasný obrázek. Když jsem ale shlédl 1. sérii během pěti dnů, pochopil jsem, jaký hlupák jsem byl. No...myslím si, že takhle závislý jsem na žádném seriálu zatím nebyl. Před necelou hodinou jsem dokoukal poslední díl, který byl opravdu brilantním zakončením. Nemohu se ani dopočítat, kolikrát jsem během posledního dílu myslel na větu "ať to ještě nekončí!" ()

Lacike

Skvelý seriál pre nás ženy, hehe. Teda aj pre chlapov so ženskou empatiou a vkusom, ktorý tie štyri krásky vo veľkej miere napĺňajú. Okrem epizódnych zápletiek jak z klasickej soap opery, ktoré sú ale podané často komediálnou formou, seriál vyniká v každej sérii veľkou detektívnou záhadou, ktorá postupne graduje až do záverečného odhalenia na konci série. Tak jak detektívky vôbec nemusím, tak v tomto komediálnom prevedení ma bavia a v tomto seriály ma rozuzlenie neraz aj prekvapilo. Z ústrednej štvorky sa mi fyzicky najviac páčila Teri Hatcher (už od čias Supermana to bola totálna sexica), povahovo mi najviac vyhovovala asi postava Felicity Huffman. Najviac ma fascinoval vývoj postavy Marcie Cross a najvtipnejšia bola asi tupá brunetka Eva Longoria. Videl som 4 série až do toho veľkého časového posunu v deji, čo ma odradilo od ďalšieho sledovania, ale raz mám v pláne si dať komplet celý seriál. 8/10. ()

HateBreeder

Hodně netradiční projekt, ale přesto velice úspěšný. Proč? Protože narozdíl od celé řady seriálů se můžeme s hrdinkami a s hrdiny plně ztotožnit. Není to totiž o ničem jiném, než o snaze žít a přežít v jedné z mnoha luxusních vilových čtvrtí na západě spojených států. Už začátek dává tušit, že opravdu nepůjde o rodinnou komedii ála Krok za Krokem, ale spíše o nabroušený černý humor s troškou mystiky navrch. Celý příběh je vlastně vyprávěn tragicky zesnulou (sebevražda) Mary Alice, ženou, která se stala synonymem dokonalosti a každá chtěla být jako ona. Byla výborná manželka, skvělá matka ale neméně okouzlující a přitažlivá žena. Na první pohled se zdálo, že měla vše čeho jen mohla v životě dosáhnout. Přesto si však vzala život, což by nikdo ani v nejmenším neočekával a i když byl případ uzavřen jako jasná sebevražda, její přítelkyně to tak jasně nevidí a rozhodnou se, že se dopátrají pravdy. Tohle je ustřední dějová linie - pátrání po skutečném důvodu smrti Mary Alice. Jenomže život ve čtvrti jde dál a na obzoru se objevují stále nové a nové problémy, které vyžadují řešení. Hrdinky tohoto seriálu, čtyři přítelkyně - Susan, Lynette, Gabrielle a Briee zažívají každodenní starosti a i když každá tak trochu jiné, všechny začínají být zoufalé. Susan řeší svůj prázdný milenecký život. Žije sama se svou dcerou, která se snaží ze všech sil jí tuto "díru" v životě někým vyplnit. Náhle se ve městě objevuje sympatický muž, který si koupí dům hned naproti Susan a ona věří, že to bude ten pravý. Problém je v tom, že to s ním asi nebude tak jak se na první pohled může zdát. Lynette má úplně jiné starosti a to se svými dětmi, které jsou skutečným postrachem čtvrtě. Dřívě byla velice úspěšnou managerkou a dalo by se říct, že na co v práci sáhla, to se jí vydařilo. No jako matka zdaleka neboduje a je na pokraji zhroucení. Gabrielle je mladá krásná manželka úspěšného podnikatele, která žije v blahobytu. Jenomže se začíná nudit, manžel ji už neuspokojuje a tak je nucena hledat nějakou jinou "hračku", kterou najde v zahradníkovi. Její manžel je horkokrevný jihoameričan takže dát cokoliv najevo by bylo velice nepříjemné. Nakonec Briee. Briee je, dalo by se říct, nástupkyní Mary Alice. Je totiž naprosto dokonalá a to v každém ohledu a za každé situace. Její perfekcionismus ale zašel tak daleko, až to neustojí její vlastní rodina a ona se bude moci přesvědčit, že dokonalost není vše. Ačkoliv každá z těchto žen záviděla onu "dokonalost" Mary Alice a žádná nechtěla věřit, že by si vzala život, nyní ony samy začínají přehodnocovat své vlastní životy a zjišťovat, že k jejich udržení je zapotřebí mnohem víc. Tento seriál pro mě byl jako blesk z čistého nebe, stal jsem se na něm doslova závislý. Terri Hatcher, Felicity Huffman, Eva Longoria a taky Marcia Cross - ony všechny si získaly moji pozornost a taky moje srdce. Tady je důkaz, že ke skvělému seriálu nejsou vždy zapotřebí efekty, drahá výprava a neuvěřitelný příběh jako v LOST. Málo je někdy více. ()

maseer2

seriál, ve kterém se neustále střídá vtip, napětí a nějaké ty vztahové patálie.. bohužel se mi při sledování myslím 3. série v televizi podařilo pár dílů vynechat, následkem čehož jsem vypadl z tempa a seriál jsem sledovat přestal.. třeba se k němu ale někdy vrátím :) ()

6thSun

Jakmile se jede v odlehčeným až komediálním tónu (což naštěstí zahrnuje většinu stopáže), je to nepřekonatelně zábavné! 90% ()

Litsarch

Nemá cenu se dlouze rozepisovat o, pro mě, dokonalosti toho seriálu... I po sedmi sériích si udržuje pořád vysokou laťku a naprosto skvěle dokáže každým dílem diváka uzemnit tak, že na konci dílu kouká s otevřenou pusou a otázkou: "Cože? Ty vogo!"... Pro mne nejlepší seriál! ()

Avalon820

Zoufalé manželky jsou telenovela pro paničky. Nelze je ovšem ani zdaleka srovnávat s jihoamerickými výplody, neboť jsou o mnoho a mnoho levelů výš. Proč? Jsou vkusné, zachovávají si důstojnost a především jsou natáčeny profesionály (minimálně v porovnání s těmi z Latinské Ameriky), což se odráží i v jejich náplni, kterou rozhodně netvoří trapná, kýčovitá a sebeparodizující červená knihovna, jak by se na prvních (povrchní) pohled mohlo zdát. Zoufalky jsou dramatické, jsou i elgantně a ironicky vtipné a vzhledem k vysoké koncetraci vražd a neutuchajícího mamu (za což by se ostatně ani Midsomer nemusel stydět) rovněž i mysteriózní. Nevěříte? Podívejte se. ()

I muži mají své dny...

I muži mají své dny...

19.04.2006

A někteří je prožívají v televizi. O čem to mluvím? O dalších řadách (6-8) seriálu 24 hodin . Koho by napadlo, že více peněz si američtí herci vydělají v televizi, že? No, je to tak a Kiefer… (více)

Zlaté glóby 2006

Zlaté glóby 2006