Specialisté

• Slovensko Špecialisti
Ukázka z filmu
Česko, (2017–2024), 174 h 40 min (Minutáž: 44–60 min)

Scénář:

Kateřina Hauserová, Dan Wlodarczyk, Marek Helsner (více)

Série(8) / Epizody(222)

Recenze uživatele honajz k tomuto seriálu (152)

Velký pád (2020) (S05E04)

Hezké lokace kolem Pražského hradu a Khek se vrací. Jinak nic, co by stálo za to, aby s tím člověk ztrácel čas. K průlomovému odhalení dojde tak, že ti dva noví prkenní nováčci jdou na místo dopadu šéfredaktora hledat tašku, najdou klíče a na klíčích je náhodou fleška; a současně v tu chvíli jde na to samé místo něco hledat i jedna podezřelá osoba, která ale přitom měla hromadu času, aby se tam šla podívat dávno v klidu předtím, ale asi čekala na ten správný okamžik, až tam budou ti poldové... Nakonec ani Khek tu není nijak víc využitá, prostě se krátce vzpomene na Jardu, tatínek nechá svého nástupce pozdravovat, a to je vše. ()

Temný přítel (2020) (S05E05)

Spousta věcí nedávala smysl. Jak píše mira007, hned v úvodu kamera doslova zabrzdí až velmi nápadně na jednom ze záchranářů - proč asi? O první oběti se dozvíme, že byla z Plzně, ostatní z Prahy, ale není vysvětleno, co dělal záchranář z Prahy v Plzni? Spolužačka a pokojíček třetí oběti jsou spíš emo, než gothic, a taky emo jsou přístupnější sebevraždě nebo sebepoškozování. Gotické hnutí je někde úplně jinde, navíc bylo u nás na vzestupu někdy před třiceti lety. Jo, pak taky jedním z motivů bylo, že jím holky prý opovrhovaly, ale pak se dozvíme, že ho nikdy neviděly - tomu nerozumím už vůbec, protože ten motiv je úplně mimo potom. To, že občas jsou některé postavy seriálu na různých místech, ale během chvilky zas jinde, to ani nekomentuji, to je tady normální. ()

Malá tajemství (2020) (S05E06)

Páni scenáristé nám zase museli viníka představit někde v průběhu děje, a když zjistíte, která scéna je v první polovině nejvíce wtf a nejzbytečnější, hnedle vám dojde, who's done it. Jinak těch náhod na to, že běhali asi po celé šestce (Praze 6) v okruhu, který se dá sotva projít za pár minut, bylo až moc - a jakoby tam snad ani jiní lidé nežili, než jen podezřelí. Scéna s trojkou divná, i když asi někdo myslel, že bude vtipná. Kavárník s garáží taky pěkný mindfuck. A kapitánka na pochůzce, která navíc neposlechne rozkaz přímého nadřízeného, to snad nemá smysl komentovat. ()

Fotograf (2020) (S05E07)

Mno, ten konec jak ze Star Treku mne potěšil. V jednu chvíli stojí naše partička poldů u compu, kde místo, aby se hned kouknuli na poslední fotky, aby hned měli jasno, projíždějí si je pomaličku od začátku jednu po druhé - a v následujícím okamžiku stojí v parku za... podezřelou osobou, abych nespoileroval. Určitě mají na oddělení teleport! Jinak téma silné, ale podané tak nějak divně. Navíc se spoustou zbytečných a zbytečně prodlužovaných scén, kdy se některé informace dozvíme i pětkrát. Jen záběr na snubní prsten mrtvého byl na začátku třikrát. Když se nad tím pak zpětně zamyslím, nějak mi ta časová posloupnost dějů nedává smysl. Ale aspoň víme, že Šafářová dovede sehnat povolení pro výpisy z banky jako fakt rychle. ()

Skleněná oběť (2020) (S05E08)

Mno, jako vždy. Policie neschopná hned projít videa (ale fotky si z telefonu stáhnou), jen aby jako bylo napětí, kdo to byl, a major se chová ve vztahu k bývalému kolegovi, alkoholikovi Jardovi, jak debil, k jeho bývalé ženě taky, Eva se neobjeví, kolegové Strouhala podezírají ze závislosti na alkoholu (WTF? Vidí ho snad první den, nebo co?) a nakonec motiv - pochopil někdo ten naprosto debilní motiv? Jakože po jedné marjánce někdo brání zkušenému doktorovi jet na kliniku porodit dítě? Uff. Jinak Sklepáka Jana Slováka jsem skoro nepoznal, není on nějak nemocný? ()

Hráz (2020) (S05E09)

Když nevíte, jak dál s případem, zeptejte se babičky s Alzeheimerem, ráda pomůže... A když jedete v pět ráno na ryby (jak se v tomto dílu tvrdí), nezapomeňte si s sebou trasírku (mankote, proč? V pět ráno?). A počítejte s tím, že NÁHODOU jako z udělání jste v ten potřebný čas na tom pro scenáristy potřebném místě... A když se dozvíme motiv, tak už to vůbec nedává smysl, bo ta druhá vražda byla ale úplně, úplně zbytečná, protože 25 let... A do toho ekologické promluvy a myšlenky, komunitní centrum někde na venkově, z něhož vidíme jen pěstování konopí, ale ničeho jiného (z čeho žijí?), prostě zmatek na zmatek. Tak hlavně že Dejdar dává otcovské rady a vůbec to nevypadá chtěně a neplánovaně směšně. ()

Linka 116 (2020) (S05E10)

Ach jo. Je sice sympatické, že se tvůrci snaží nějak dostat do seriálu zpět Khek, teda Lenku, ale kdyby tu nebyla, ani to na příběh nebude mít vliv. Že jsou tihle policajti idioti, které ani nenapadne prověřit vztah cestujících k mrtvému, to už je u těchhle "specialistů" normální, tak holt musí naběhnout investigativní novinářka a udělat práci za ně. Nebo že je nenapadne prověřit mrtvého u něho v práci a projít jeho pracovní comp, to je taky přece uďo normální. Mezitím opět řada náhod - náhodou Khek, teda Lenka, zjistí, kdo je ten kluk z tramvaje, náhodou chodí jeřábnice dělat dusno zrovna, když se na místě motají policajti i novinářka, náhodou se pán na hřbitově rozpovídá... Tak hlavně že jsme do podtextu tohoto dílu stihli vrazit, že rasismus je zlý a ošklivý, víte? ()

Skejťák (2020) (S05E11)

Po třech minutách jsem ženě řekl, kdo je vrah a jaký měl motiv. Taky jsem - a to už z legrace - pronesl, že nějaký falešný podezřelý se opět pokusí prchat, a ono jo! Dlouhé kecy o ničem, a když se to celé hraje v třech, vlastně čtyřech lidech, není tak těžké si děj a motivy domyslet. Fakt jsem čekal, že tam bude něco víc, že třeba právnička Judit je tajný špeh, který krade know how třeba pro Číňany, to by aspoň mělo alespoň nějaké grády, ale tahle splácanina bez chuti a zápachu? :-( A "ta-s-těma-až-moc-vykulenýma-očima-co-se-neumí-zasmát-a-udělat-vtip", nejel po ní nejdřív ten malý prďola s přehazovačkou? A teď po ní jako pojede technik? Hmm... A Khek je chudák pořád sama, teda alespoň podle minulého dílu soudě. ()

Dvojnásobná vražda (2021) (S05E12)

Proč v tom seriálu dělají z policajtů hlupáky, kteří si neověří alibi všech zúčastněných? Kteří nevyslechnou všechny zúčastněné hned včetně toho Ira na výměnném pobytu? Slaboučké jak stokrát vyvařený pytlík čaje, a navíc ti mladí to moc dobře neuhráli. Ale zase neměli co. ()

Štístko (2021) (S05E13)

Tvl - ruský mafián (který spíš mluví slovensky) a má jednoho bodyguarda a v karavan parku tři štětky, které hlídá jeden ožrala, tomu fakt říkám mafián. Štáfek je tu jen pro efekt, ani nevtipkuje, k řešení případu nijak nepřispěje. ()

Vymodlené dítě (2021) (S05E14)

Mno, občas se to táhlo jako čekání v čekárně u zubaře, a tvůrci si zas neodpustili svou klasickou chybu, kdy na roli padoucha dají výraznou hereckou osobnost a všem je nám jasné, že se tam jen tak jenom nemihne. Téma zajímavé, ačkoliv v tomto seriálu zpracované už podruhé, ta bezradnost tvůrců, co s koncem, ta je jasná. A Dejdar drsoň i na nemocničním lůžku a Štáfek se tu motá jen kvůli nějaké pistoli, která pak nehraje roli. ()

Rozlučka se svobodou (2021) (S05E15)

Sorry, ale mě to vůbec nedávalo smysl. Ty motivace postav jsou tak divné, u všech, že mne brzy přestalo bavit rozmotávat, kdo je kdo a proč, protože všechny ty ženské byly protivné a chovaly se, jak kdyby jim na hlavu padl pytel. Je ale fajn, že se nešlo cestou toho dílu s rozjívenými Ruskami nebo těch missek v hotelu (tam se snad ale taky jednalo o otravu?). Výslech těch tří "dramaticky" napojovaný na sebe patřil k tomu nejnudnějšímu, co jsem v televizi viděl, ale odhalit "Karlovu" identitu jim taky trvalo snad dva, tři dny? Asi aby v půlce dílu mohli vybalit jakože nové motivace. A Leimbergerové řekli, že se teď má chovat jako rýpavá kráva? To možná raději ten její zarputilý image z dřívějších dílů. ()

Odvykací kúra (2021) (S05E17)

Ono je to svým způsobem zábavné, jak je to blbé a jak navíc jsou u toho trapasu všichni vážní a mají kamenné xichty. Jinak český Belmondo se pořád hrát nenaučil, asi by to chtělo talent, a celá ta linka příběhová je překombinovaná, až bolí. Tak hlavně, že je Martin drsoň bez ortézy. ()

Nezvěstná (2021) (S05E18)

Hehe, to bylo tentokrát opět tak blbé, až to bylo nechtěně zábavné. Včetně toho, že policajtka poruší nařízení a předpisy a jde do akce sama, ale šéf, aby se ukázalo, že je vlastně lidumil a po holce se vozí neoprávněně, jí sice nejdřív vycinká, ale pak se jí div neomluví a ještě jí nabídne tykání. Prima. Až kvůli její nedisciplinovanosti někdo zhebne, tak potom co? Ostatně - jak to, že fakt ještě neměla ty záznamy z kamer? Jinak by mě zajímalo, co pachatel s holčičkou čtyři dny dělal - to se na ni chodil koukat? A jeho manželka to tiše trpěla, či co? A ten manžel byl taky trouba, že neřekl dřív o svých psychických problémech, a policajti debilové, že si to v jeho zdravotní kartě hned nenašli. Zajímalo by mě, jestli ten manžel měl účes jako Plesl schválně. A rád jsem zas po letech viděl Lucii Pernetovou, naše děti ji měly jako malé v oblibě, když uváděla Hřiště 7. ()

Smrt kolegy (2021) (S05E19)

Mně baví, jak v každé epizodě buď zaječí nějaká žena, která objeví mrtvé tělo, nebo někdo začne naprosto bezdůvodně utíkat. :-) A nebo jak se dost často někdo přizná, aniž by mu policie měla co jak dokázat. Jinak do tohohle bistra aby člověk poslal hygienu a je s podivem, že prodavač tam pracoval a že si všechno taky nepřivlastnil. A taky by mě zajímalo, jestli nakonec dostali i toho Horna, ale to nám tvůrci nějak opomněli říct nebo aspoň naznačit, i když šlo o docela silnou dějovou linii. ()

Nouzová operace (2021) (S05E20)

Herci se tak nějak snažili, seč mohli, ale přece jen, kde je blbý scénář, moc toho neuhraješ. Manžel se občas choval divně, ale pak chladnokrevně zastřelí prodavače na benzínce, nechápe, že mu v záchrance syna neodoperují a furt chce, aby operovali (Co si myslel? Že po operaci syn zdravý vyskočí a oni odběhnou do bezpečí? Tak blbý asi nebyl, když vedl předtím úspěšnou firmu.), dva doktoři se na sebe jen významně dívají, místo aby do té pistole na podlaze prostě kopli, logika hadr. Kdyby aspoň jednoho ze záchranářů hrál Kozub, byla by legrace. Hvězdu dávám právě za herce, zvlášť Ditu Kaplanovou. ()

Děti ulice (2021) (S05E21)

Děti ulice a nová ČSFD - něco tak hnusného v jen pár dnech, to je na šnaps. Nu, k tomuto dílu seriálu - všechny postavy se chovají jako idioti, motivace vycucaná v závěru doslova z prstu (to si policajti fakt o tom streetworkerovi nic PŘEDTÍM kurnik nezjistili? Co je to za policajty, že fakta o podezřelých sbírají náhodně ze šuplíků?) a popravdě se mi líbil nejvíc záporný starosta, ostatně si taky myslím, že než do bezedné studny cpát hromadu peněz, ze kterých nikdy už nikdo nic mít nebude, by bylo daleko lepší tyhle typy poslat někam pořádně makat. ()

Romeo a Julie (2021) (S05E22) odpad!

Migranti, pardon imigranti, ačkoliv tihle mohli zůstat v Turecku, ale ne, museli ausgerechnet do Čech a do Práglu, jsou hodní, ááno? Jsou takoví miloušcí, i když zrovna lejí do koly chladicí směs, takže jim policisté přejí jen podmínku a neúmyslné zabití za vraždu čtyř lidí. A abyste, vy lůzo tupá, nebyli na pochybách, i Češi přece migrovali do zahraničí. Sorry, ale na ideologické agitky v novém hávu už su fakt starý. Jinak příběh nuda až na půdu a policajti opět tupci na n-tou, protože stačilo, aby po zatčení řidiče prohledali jeho chatu a bylo by. ()

Utrpení (2021) (S06E01)

Tohle bylo fakt utrpení. Kdo za tím stojí, to snad bylo jasné i největšímu nedovtipovi, protože ho kdovíproč cpali do každého, ale fakt skoro každého záběru, policajti opakují naprosto zjevné věci, jako by na to přišli až teď a šlo o strašně závažné věci, navíc psychiatr se sklonem k obhajobě sebevražd by snad měl mít brzy po licenci, ne? Navíc se tu postavy chovají každou chvíli jinak - jednu chvíli docela rozumně, pak jako dementi. Tak hlavně že se přehazovačka drží s miss smutný xicht za ruku a Dejdar snad, možná, s tou vrtačkou ty žaluzie přivrtá. ()

Frankenstein (2021) (S06E02) odpad!

Od chvíle nalezení mrtvoly v kontejneru na biologický odpad mi ten díl přišel jako odpad. A ono jo - rozvíjení případu, motivace, rozuzlení, to psal nějaký čtyřletý kluk s horečkami, ne ()