Specialisté (TV seriál)

Krimi / Thriller

Česko, 2017–2020

Kateřina Hauserová, Dan Wlodarczyk, Marek Helsner, Nikolaus Schmidt (původní scénář), Rigobert Mayer (původní scénář), Sebastian Andrae (původní scénář), Christine Hartmann (původní scénář), Heike Rübbert (původní scénář), Tim Krause (původní scénář), Eva Zahn (původní scénář), Volker A. Zahn (původní scénář), Johannes Grieser (původní scénář), Matthias Fischer (původní scénář), Michael L. Bína, Claus Wilbrandt (původní scénář), Nicos Ligouris (původní scénář), Wolfgang Bellmer (původní scénář), Frank Koopman (původní scénář), Roland Heep (původní scénář), Hen Hermanns (původní scénář), Jan Horník, Dinah Marte Golch (původní scénář), M.B. Muller (původní scénář), Marta Fenclová, Axel Hildebrand (původní scénář), Inés Keerl (původní scénář), Matthias Weideman (původní scénář), Rainer Butt (původní scénář), Tilman Morawetz (původní scénář), Jürgen Starbatty (původní scénář), Mike Bäumi (původní scénář), Jens Köster (původní scénář), Markus Hofmann (původní scénář), Uwe Kossmann (původní scénář), Martin Frei-Borchers (původní scénář), Karen Thilo (původní scénář), Nani Mahlo (původní scénář)

David Prachař, Zuzana Kajnarová, Jakub Štáfek, Jan Zadražil, Marek Adamczyk, Jan Vlasák, Leoš Noha, Lenka Termerová, Veronika Khek Kubařová, Milan Mikulčík, Tomáš Dastlík, Jiří Maria Sieber, David Puk, Eva Hráská-Blahýnková, Theodor Phoenix Suchánek, Jan Hájek, Magdalena Zimová, David Trsek, Jiří Štrébl, Marek Dobeš, Jan Maléř, Tereza Hofová, Jan Plouhar, Stanislav Lehký, Dana Marková, Miroslav Hruška, Kamila Trnková, Petra Lustigová, Zdeněk Žák, Marie Ludvíková, Anita Krausová, Eva Leimbergerová, Tomáš Dianiška, Kateřina Pechová, Cyril Dobrý, Tereza Osláčová, Miloslav Mejzlík, Jan Bidlas, Regina Rázlová, Lukáš Příkazký, Hana Vagnerová, Petr Jeništa, Kristýna Frejová, Naďa Kovářová, Václav Zelenka, Marian Roden, Lucie Benešová, David Suchařípa, Adam Ernest, Petr Vršek, Beáta Kaňoková, Janek Gregor, Václav Vašák, Jiří Ployhar ml., Petra Horváthová, Barbora Milotová, Ladislav Hampl, Leoš Juráček, Lukáš Melník, Jiří Šimek, Daniel Tůma, Alena Doláková, Kristýna Podzimková, Kristýna Nováková-Fuitová, Anna Peřinová, Igor Bareš, Erika Stárková, Johana Racková, Barbora Mošnová, Dušan Sitek, Martin Pechlát, Ondřej Pavelka, Tereza Bebarová, Jiří Nácovský, Pavel Řezníček, Monika Zoubková, Róbert Nižník, Markéta Burešová, Barbora Mudrová, Rozálie Krycnerová, Jan Komínek, Barbora Jánová, Jiří Roskot, Robert Nebřenský, Ondřej Veselý, Viktor Limr, Ivan Sochor, Daniel Svoboda, Jan Teplý ml., Veronika Lapková, Míra Nosek, Ctirad Götz, Kamila Janovičová, Robert Mikluš, Tomáš Bambušek, Jiří Švejda, Natálie Drabiščáková, Barbora Seidlová, Martin Kraus, Jiří Černý, Petr Stach, Ondřej Kavan, Petra Nesvačilová, Sergej Sanža, Alexandr Minajev, Predrag Bjelac, Tomáš Měcháček, Hana Seidlová, Lucie Roznětínská, Luboš Veselý, Monika Timková, Daniel Červ, Sandra Černodrinská, Radek Valenta, Pavel Nečas, Jitka Ježková, Ivan Lupták, Jiří Bábek, David Jan Novotný, Jiří Racek, Zdeněk Pecha, Justin Svoboda, Jan Kačer, David Máj, Jiří Bartoň, Jana Janěková ml., Karel Heřmánek ml., Václav Šanda, Lukáš Jůza, Jiří Čapka, Michal Kern, Daniel Rous, Jan Jankovský, Martin Kubačák, Jitka Smutná, Miloslav Maršálek, Tereza Rumlová, Petr Drozda, Michal Gulyáš, Petr Motloch, Aleš Bílík, Linda Rybová, Petra Bučková, Tomáš Turek, Zdeněk Mucha, Dita Kaplanová, Ondřej Nosálek, Sabina Rojková, Viktorie Čermáková, Kamil Halbich, Denisa Barešová, Eva Elsnerová, Roman Mrázik, Jaroslava Obermaierová, Nikol Kouklová, Filip Březina, Jitka Schneiderová, Jan Španbauer, Nataša Burger, Miroslav Hořínek, Ladislav Horák, Natálie Topinková, Petra Špindlerová, Otakar Brousek ml., Jana Stryková, Ondřej Volejník, Martin Havelka, Roman Štabrňák, Ivana Uhlířová, Robert Havlín, Eliška Jansová, Roman Slovák, Marie Málková, Zdeněk Vencl, Jana Boušková, Jiří Konvalinka, Ivan Urbánek, Štepánka Fingerhutová, Petr Šmíd, Kryštof Rímský, Linda Svobodová, Václav Svoboda, Miroslav Hanuš, Julie Šurková, Petr Štěpánek, Johana Matoušková, Matěj Dadák, Aleš Balda, Jan Meduna, Jakub Albrecht, Magdaléna Sidonová, Jitka Doležalová, Marek Pospíchal, Tomáš Havlínek, Matyáš Řezníček, Anna Fixová, Barbora Mottlová, Marek Matoušek, Zuzana Vejvodová, Zuzana Juračková, Nela Boudová, Jitka Nerudová, Pavel Lagner, Alena Štréblová, Patricie Pagáčová, Jan Holík, Sandra Nováková, Oldřich Vlach, Lukáš Langmajer, Matyáš Bystroň, Jiří Kocman, Jakub Chromeček, Hana Frejková, Filip Rajmont, Ján Jackuliak, Tomáš Merkl, Marta Vítů, Alexej Pyško, Sára Arnsteinová, Duy Quang Nguyen, Gabriela Míčová, Josef Polášek, Ela Lehotská, Petr Batěk, Ondřej Mataj, Claudia Vašeková, Petr Klimeš, Vojtěch Vodochodský, Vasil Fridrich, Vladimír Hauser, Barbara Lukešová, Anna Schmidtmajerová, Renata Visnerová-Prokopová, Petr Franěk, Petr Semerád, Josef Hervert, Petr Kocourek, Kamil Švejda, Jacob Erftemeijer, Zdeněk Velen, Karel Zima, Andrea Mohylová, Adéla Stodolová, Marek Holý, Natálie Řehořová, František Strnad, Jarek Hylebrant, Šárka Vaculíková, Radek Kašpar, Václav Jiráček, Elizaveta Maximová, Eliška Křenková, Petr Buchta, Jan Kuželka, Libuše Švormová, Veronika Lazorčáková, Rostislav Novák ml., Veronika Freimanová, Roman Nevěčný, Josefína Krycnerová, Filip Kaňkovský, Filip Müller, René Šmotek, Roman Vojtek, Lucie Štěpánková, Tereza Kostková, Matouš Rajmont, Jan Bárta, Jan Unger, Kateřina Pindejová, Robert Tyleček, Carmen Mayerová, Réka Derzsiová, Kateřina Janečková, Kateřina Holánová, Daniel Ratimorský, Richard Autner, Otmar Brancuzský, Adam Joura, Marta Maťová, Vanda Hybnerová, Tereza Vítů, Jakub Zindulka, Michal Balcar, Broňa Kováčiková, Jenovéfa Boková, Ester Geislerová, Václav Chalupa, Martin Myšička, Martin Štěrba, Martina Eliášová, Alena Vránová, Jaromíra Mílová, Dana Morávková, Jaroslav Vlach, Václav Helšus, Viera Pavlíková, Daniel Bambas, Eva Leinweberová, Matěj Nechvátal, Petr Vondráček, Lenka Zahradnická, Pavel Gajdoš, Jarmil Škvrna, Martin Sobotka, Petr Mikeska, Hynek Chmelař, Ivan Herma, Simone Hrášková, Petra Špalková, Radim Fiala, Rita Jasinská, Alžbeta Stanková, Sarah Haváčová, Martin Dusbaba, Marie Jansová, Marek Salvet, Martin Polách, Michal Maléř, Michal Škach, Milan Šteindler, Adrian Jastraban, Petr Holeček, Tomáš Chmel, Radek Polák, Jáchym Novotný, Jaroslav Pížl, Adam Vacula, Daniel Krečmar, Zita Morávková, Věra Hlaváčková, Karel Freund, Linda Kotisová, Milan Aulický, Vojtěch Babišta, Stanislav Macháček, Marta Dancingerová, Ondřej Bauer, Vincent Navrátil, Lenka Krobotová, Zdeňka Žádníková-Volencová, Jan Grundman, Ota Jirák, Denisa Nesvačilová, Denny Ratajský, Zdeněk Sedláček, Marie Štípková, Irena Kristeková, Josef Humpolec, Zdeněk Julina, Jan Nedbal, Sebastian Jacques, Nataša Gáčová, Marek Lambora, Tomáš Pavelka, Jitka Sedláčková, William Valerián, Michal Bednář, Michal Dalecký, Martin Hofmann, Kryštof Racek, Anežka Přikrylová, Michal Slaný, Vilém Udatný, Vendula Křížová, David Smečka, Teresa Branna, Patrik Děrgel, Lucie Šteflová, Milan Vedral, Štěpán Staněk, Lukáš Kunz, Karel Jirák, Rostislav Novák st., Michal Boltnar, Darina Ničová, Vilma Cibulková, Ha Thanh Špetlíková, Jáchym Kučera, Petr Bláha, Štěpán Kozub, Lam Le Ngoc, Viet Anh Doan, Ivan Číhal, Vít Roleček, Markéta Stehlíková, Rudolf Stärz, Jaroslava Pokorná, Andrea Černá, Oskar Hes, Tomáš Jirman, František Staněk, Annette Nesvadbová, Radim Novák, Marek Sýkora, Zdeněk Dušek, Jiří Hána, Juraj Bača, Bára Vyskočilová, Martin Sitta, Sára Affašová, Klára Oltová, Pavel Batěk, Martin Zounar, Adam Mišík, Jakub Žáček, Eva Jeníčková, Jan Vondráček, Štěpán Tuček, Ljuba Krbová, Vlastimil Zavřel, Andrea Daňková, Jan Novotný, Tomáš Imramovský, František Kreuzmann ml., Štěpán Komárek, Petr Halberstadt, Miluše Šplechtová, Michal Čoudek, Jiří N. Jelínek, Aleš Petráš, Markéta Krejčová, Klára Issová, Jakub Habarta, Romana Sittová, David Punčochář, Jakub Gottwald, Jaroslav Slánský, Pavel Kozohorský, Lukáš Černoch, Zdeňka Sajfertová, Dušan Urban, Tereza Těžká, Gabriela Mourková, Zuzana Čapková, Andrea Berecková, Tereza Švejdová, Marianna Chovanová, Veronika Čermák Macková, Klára Cibulková, Vendelín Urban, Adam Langer, Miloš Mazal, Filip Richtermoc, Tereza Dočkalová, Jiří Zapletal, Michal Čapka, Petr Šudoma, Petr Halíček, Jakub Tvrdík, Tereza Vilišová, Lenka Kodešová-Skopalová, Jan Krafka, Zuzana Stavná, Zdeněk Hruška, Andrej Polák, Markéta Dvořáková, Terezie Holá, Jiří Hájek, Martin Siničák, Lukáš Adam, Sara Sandeva, Simona Vrbická, Jan Maxián, Pavel Tesař, Denis Šafařík, Jana Jiskrová, Lada Jelínková, Matěj Převrátil, Zdeněk Pecháček, Roman Říčař, Gabriela Štefanová, Karolína Lipowská, Ondřej Kubina, Eduard Jenický, Jan Strýček, Dana Černá, Monika Horká, Gabriela Heclová, Ivana Jirešová, Karel Petrůj, Martin Matejka, Libor Jeník, Vojtěch Hrabák, Jan Konečný, Miloslav König, Eva Lecchiová, Sara Venclovská, Martin Stránský, Kateřina Fixová, Matyáš Svoboda, Josef Zyka, Jakub Wehrenberg, Kateřina Seidlová-Hrušková, Antonie Talacková Barešová, Roman Štolpa, Ivana Stejskalová, Miroslav Babuský, Eva Vrbková, Kryštof Krhovják, Daniel Ondráček, Jan Mazák, Barbora Valentová, Jiří Böhm, Martin Dejdar, Josef Carda, Eva Režnarová, Kateřina Císařová, Jiří Jelínek ml., Jindřiška Křivánková, František Dominik Staněk, Čestmír Gebouský, Jakub Koudela, Martin Davídek, Gabriela Mikulková, Tomáš Karger, Radim Jíra, Jan Kružík, Václav Jílek, Agáta Kryštůfková, Richard Němec, Jakub Slach, Petra Ben Messaoud, Aneta Kernová, Michaela Gatiálová, Jiří Schwarz, Světlana Nálepková, Jana Podlipná, Zdeněk Vávra, Zbyněk Šporc, Václav Krátký, Petra Jungmanová, Martina Krátká, Simona Postlerová, Jan Kolařík, Barbora Bočková, Daniela Choděrová, Petr Pěknic, Anna Kulovaná, Denisa Biskupová, Robert Urban, Sylvie Tomsová, Matěj Kučera, Jan Pelc, David Majer, Petr Gelnar, Jan Žižka, Petr Vančura, Ivana Wojtylová, Oldřich Vízner, Jessica Bechyňová, Tomáš Kořének, Daniel Krejčík, Tomáš Magát, Denisa Pfauserová, Anna Stropnická, Pavlína Balner, Jana Kotrbatá, Marián Samek, Jana Krausová, Lukáš Pečenka, Vanda Konečná Károlyi, Petra Tenorová, Vladimír Polívka, Dana Syslová, Matúš Bukovčan, Michal Bumbálek, Luděk Randár, Sára Märcová, Dušan Vitázek, Stanislava Jachnická, Jana Bernášková, Monika Šabartová, Eva Salvatore Burešová, Nina Horáková, Filip Bařina, Ciara Riley Wilson, Martina Delišová, Zuzana Onufráková, Martin E. Kyšperský, Mikuláš Křen, Petr Jeřábek, Kateřina Jandáčková, Bořek Slezáček, Dalibor Buš, Jakub Kohl, Martin Hejný, Vendula Fialová, Kateřina Lojdová, Mikuláš Čížek, Klaudia Dudová, Ondřej Dvořák, Jaroslav Blažek, Irma Novichková, Martin Cikán, Filip Tomsa, Radek Jiříček, Zdeňka Goričev Hrdličková, Robert Jašków, Martin Hruška, Barbora Janatková, Karolína Krézlová, Gustav Hašek, Natalie Golovchenko, Veronika Bellová, Jan Slovák, Michaela Badinková, Zlatko Teskere, Václav Švarc, Dana Poláková, Martin Preiss, Michaela Petřeková, Jan Hofman, Andrei Toader, Radek Bár, Eliáš Jeřábek, Alice Šnirychová-Dvořáková, Pavel Reh, Radovan Masár, Šimon Bilina, Jáchym Pittermann, Lucie Černá, Radúz Mácha, Svatopluk Schuller, Gabriela Pyšná, Václav Marhold, Pavla Gajdošíková, Václav Rašilov, Radek Žák, Martina Babišová, Hana Baroňová, Lukáš Rous, Daniel Mavrov, Helena Plecháčková Korejtková, Tomáš Petřík

Komentáře uživatele rakovnik k tomuto TV seriálu

• Temné touhy (S01E03) (epizoda) (2017)

Naivní, velice jednoduché. Šéf v chatce je na ránu, potěšil mě celkem očekávaně snad jen Zdeněk Žák. Policejní tým je tragický, amatérský, až směšný.(10.12.2018)

• Poslední sbohem (S01E04) (epizoda) (2017)

Lupínek a Lavi jsou fakt dvojka s komediálním talentem. Závěrečná glosa majora byla také velice profesionální. Televizní bída mě nutí koukat na tuto parodii.(10.12.2018)

• Krevní pouto (S02E01) (epizoda) (2017)

Dlouho jsem se tak nenasmál u kriminálky. Směšní nebyli opět jen policisté, ale i ty děti ze štadtlu. Scénář píše snad mládež ze základní školy.(21.1.2019)

• Dívky (S02E02) (epizoda) (2017)

Protože Lavi je ze všech nejhloupější, padl do rafinovaných tenat dvou zločinek. Bohužel případ nešel vyřešit z postele, musely si to holky nakonec pořešit samy, i když tedy zrovna přišli i opravdoví policisté. Přehlídka tuposti a nechtěného humoru pokračuje.(28.1.2019)

• Janova láska (S02E03) (epizoda) (2017)

Dnešní díl na téma rodiče a děti nevybočuje z nastavené úrovně kvality. Nejslabší stále ještě nedostal padáka. A to Lavi udělal opět pořádnou botu. Navíc Honza jako odpovědný otec povýší na učitele s vyšším platem, krátkou pracovní dobou a bez tlhy odpovědnosti.(4.2.2019)

• Dvojí život (S02E05) (epizoda) (2017)

Amatéři.(18.2.2019)

• Staré hříchy (S02E07) (epizoda) (2017)

Dialogy byly dnes extra výživné, typu: "Sháním krmení pro kanára." "Stačí vám psí suchary?" Rádoby nenápadné sledování, důkazy na neskutečně pitomých místech (co asi zbude ve vyklizené ledničce?), prostě stejná porce scénáristické nemohoucnosti. Naštěstí si dnes autoři odpustili rodinná pouta.(4.3.2019)

Specialisty záměrně nesleduji, neboť nejsem přesvědčen o kvalitách tohoto díla. Změny v programu ale vyjevily jako nejlákavější právě tento seriál. Případ by byl celkem pěkný, ale pachatel se doslova vnucoval až moc brzy a příliš okatě. Policisté se jeví jako amatéři, navíc Lavi je fakt lepší gay, než kriminalista. Zde se casting moc nepovedl, v čele s majorem. Závěrečná akce už byla jen k smíchu. 40 %(23.10.2017)

Nečekaně dobrý díl. Překvapilo mě, že případ - až na amatérismus policistů - byl napínavý a zajímavý. Závěrečná akce sice trochu celý děj degradovala, ale opravdu jsem byl spokojený. Asi trochu hodnocení přestřelím, ale tento díl mi sedl.(14.11.2017)

• Nehoda (S02E14) (epizoda) (2017)

Policisté chtěli zavřít nevinného člověka, naštěstí právníci nejsou hloupí jako oni. Vše bylo dost málo uvěřitelné a sama svědkyně uváděla, že je zde mnoho náhod. Bohužel tento seriál není ani vtipný, zato inteligencí neoplývá vůbec.(22.4.2019)

Divný pach neuměla Linda identifikovat, ale zato se skamarádila s Lukášem, čímž si zajistila téměř osobní ochranku. Tento díl byl z lepších, kriminalisté v podstatě nedělali - na rozdíl od filmařů - žádné zásadní chyby. Úvod byl nadějný, ale bohužel atmosféra jako obvykle nevydržela.(29.4.2019)

• Jakub a detektivové (S02E18) (epizoda) (2018)

Zlatý Maharal. Specialisté jsou jedineční tím, kolikrát se trestné činy týkají jich samotných, či jejich rodin. Dnes byly v hlavní roli děti, což je téměř vždy, tento díl seriálu nevyjímaje, průšvih. Policisté prokázali opět obdivuhodnou neschopnost a ty děti by nebavily snad ani děti. Bída.(20.5.2019)

• Hon na Gekkona (S02E19) (epizoda) (2018)

To zas byla super fraška. Policistka o sobě prohlásila, že je blbá a já souhlasím. Za policisty dnes případ vyřešil civilista, takže mu za odměnu odpustili řadu jiných trestných činů. "Teď nám slib, že už budeš hodný!" To si fakt myslí, že tím je hotovo? Autoři se navíc domnívají, že situace když jsou policajti metr od podezřelého a ten jim uteče, zvýší napětí. Ale policisté jsou pak pouze směšní.(27.5.2019)

• Štvanice (S02E20) (epizoda) (2018)

V tomto dílu byl kriminální případ tak trapný, že se jej tvůrci snažili mohutně přebíjet rodinnými záležitostmi aktérů.(4.6.2019)

Celníci, drigy, mafie...a nakonec je z případu mimózní banalita. Ale do rozuzlení celkem příjemně zfilmovaná.(10.6.2019)

Po delší době jsem měl čas sledovat seriál, jež jsem dříve schválně opomíjel. Případ byl pro mě překvapivě zajímavý a celkem pěkně vystavěný. Pár drobností asi nebylo úplně správně, ale jinak scénárista vymyslel pěkný příběh. Na co ale trpí Specialisté nejvíce, je necharismatický tým.(20.2.2018)

• Hudební obětina (S02E31) (epizoda) (2018)

Tak dlouho jsem se Specialistům vyhýbal, až se v týmu objevila Eliška Křenková. Do toho bizarního uskupení se snad i hodí. Případ jednoduchý, jasný, se silně omezeným okruhem podezřelých. Pachatele jsem tipnul velice záhy. Jinak nuda, povídání, a dvojnásobná sebevražda spíše nutila k pousmání.(28.10.2019)

• Hvar (S02E33) (epizoda) (2018)

Stůj, nebo maminka vystřelí 2. Nevím proč, ale kriminální případy s rodinnými příslušníky, imho důchodového věku, jsou v našich končinách směšné. Tento nevyjímaje.(11.11.2019)

• Náklad smrtí (S02E34) (epizoda) (2018)

Balada o vině a trestu, drogách a pomstě. Policisté jsou spíše k smíchu, ovšem jako obvykle. Závěrečná rádoby napínavá scéna vyzněla opět směšně. Lidé se přece nestřílejí.(18.11.2019)

Jeden detail hrál obrovskou roli a proto jsem doufal, že nabízený pachatel je nevinný. Autoři použili konečně také přirozené city, které Jan Zadražil dokázal podat celkem přesvědčivě. Navíc tento tým je mi milejší, než ten "upgradeovaný", byť Štáfek prostě zůstane Lavim, i když hraje přemýšlení.(26.11.2019)

To zas bylo rodinné psychologické drama. Já bych u ovšem stál o klasickou vraždu, kdy okruh pachatelů není od začátku více než tříčlenný a kdy se nečeká na objevení jediného detailu. Však i motiv této vraždy je již trochu ohraný.(2.12.2019)

• Střelec (S02E37) (epizoda) (2018)

Opět prášky v nápoji? Dochází motivy, šetří se prostředím - hřiště, fitko, služebna. Alespoň že nedošli zatím herci. Milana Šteindlera příliš nevídám, ovšem v dnešní roli mě moc nepotěšil.(9.12.2019)

• Na vlastní pěst (S03E01) (epizoda) (2018)

Náhoda, náhoda, hloupost, legrační akce. Dnešní díl policisty musel dost ponížit.(16.12.2019)

• Tajnosti a lži (S03E07) (epizoda) (2018)

Jeden z pohádkových dílů o tom, kterak se zamilovananý pár z nesvářených království musí potýkat s intrikami, neporozuměním a ústrky z obou stran. Nejvtipnější je Vilma Cibulková v čele blondýnů proti tmavým, kteří ji kdysi způsobili trauma. Ale nic není černobílé a nakonec zvítězí pravda, zákon, pochopení a láska.(20.1.2020)

• Duel (S03E15) (epizoda) (2018)

Jedna hvězdička za to, že jsem se mnohokrát zasmál. Tak diletantskou práci policie by rozcupoval student prvního ročníku gymnázia, natož elitní právník. Neskutečné náhody, pitomý vrah, stupidní způsob vyšetřování s fatálními chybami, hraní na rádoby spravedlnost, směšní vyšetřovatelé snem každého zločince a jejich šéf bez charismatu. Od zápletky s dcérou už jsem se smál nahlas. Dialogy tupé jak poleno, Lavi ozdobou týmu. Opravdu hloupá kriminálka - dokonce doslova při citaci výroku "Deus ex machina". Nebýt programové bídy, nekoukám...(3.12.2018)

• Bažina (S04E10) (epizoda) (2019)

Slabota na pokračování. Vztahy, šikana, svědomí. Autoři by se měli poučit jak se to dělá u souběžně vysílané Nevinnosti.(28.10.2019)

• Malinin případ (S04E11) (epizoda) (2019)

Komplikovanost případu a vůbec realizace zločinu by sama o sobě byly zajímavé. To by jej ovšem nesměli řešit specialisté. Psychologická hra Laviho dovedla cynické pachatele k zoufalým činům. Protože na tak vychytralé zločince je třeba fištróna.(4.11.2019)

• Můj dům, můj hrad (S04E12) (epizoda) (2019)

Děj celého dílu postupně směřoval k bídnému konci, korunovaným scénou jako z příběhu od Rosamunde Pilcher. Ony už vyšetřování a výslechy Laviho, Barta Simpsona a Pana "hodného obličeje", je bezděky vtipné. Ale nutno podotknout, že seriál jsem začal sledovat díky kvalitě Principu slasti na ČT.(11.11.2019)

Případ v rodinném mnohoúhelníku ruského boháče mi byl vzdálen, jako Moskva od Prahy. Pointa sice byla celkem zajímavá, ale postavy mi byly vysoce nesympatické. Dva a půl.(25.11.2019)

Scénáristicky se seriál o dost vylepšil, ani tento případ nebyl směšný. Ocenil bych ale střídání vícero prostředí, ohledně lokací působí chudě. Navíc tým vyšetřovatelů také. Ohledně případu ale celkem milé překvapení, byť v dost komorním provedení.(2.12.2019)

Lucy sice byla pořádná husička, ale smrt si prý nezasloužila. Panny versus těhule, moudré stáří versus bláznivé internetové mládí, až moc Dejdara, který má k šéfovi mordparty opavdu daleko. Zato ví všechno, i kdo rozhodně pachatel není, byť se dotyčný přiznal. Trochu slabší díl.(9.12.2019)

• Nastavený čas (S04E17) (epizoda) (2019)

Díl z prostředí teplých kopaček mě opravdu nebavil. Opět tři možní podezřelí, to se to vyšetřuje. Pobavila mě jen hláška, že fotbal je jen pro opravdu tvrdé chlapy. Hahaha. Pepa je hrozný šéf a už i Lavi mu zdrhá.(16.12.2019)