Specialisté

• Slovensko Špecialisti
Ukázka z filmu
Česko, (2017–2024), 175 h 25 min (Minutáž: 44–60 min)

Scénář:

Kateřina Hauserová, Dan Wlodarczyk, Marek Helsner (více)

Série(8) / Epizody(223)

Recenze uživatele honajz k tomuto seriálu (152)

Zanzibar (2019) (S04E07)

X-tá variace na všechny americké filmy a díly seriálů "magor unese jednoho z poldů a drží ho ve stodole", převedená do Benešovska a s postavami, které se chovají víc americky než česky. Pro dámy u obrazovek roztomiloučký debilní bratříček, aby ho mohli litovat a přát mu ten Zanzibar. A nakonec ani nevím, kdo byl vrah - ten vyšinutý bratr, nebo jejich sestřička? Bratr zná místo, kde je zakopán otec, jen proto, že ho zakopal sám, nebo že viděl sestřičku? Diváku, domysli si to sám, tvůrci se v závěru museli víc věnovat ošetřovanému majorovi. Btw, Jitka Ježková v záporné roli, zajímavá změna. :-) ()

Bratři (2019) (S04E08)

Přišlo mi to překombinované a přehnané (charakterově jak u manželky, tak u bratra). Příchod velkého Dejdara v závěru, kdy jde zachránit holčičku, vyzněl směšně. ()

Malinin případ (2019) (S04E11)

Ono je to zábavné, ale svou blbostí. Patoložka, tedy soudní lékařka, je v bytě podezřelých a jeden ji ohrožuje. Najednou má šéf kriminálky v podání Dejdara telefonát, že patoložka je v bytě podezřelých. Kdo mu volal, kurnik? Anděl, Pán Bůh? Protože žádný člověk to být nemohl. A to chycení podezřelého, že se někde bokem najednou vynoří druhý polda, který kdoví, kde se tam vzal, to už tady někdo v komentáři rozebírá. Navíc Dejdar se tváří tak strašně seriózně, až je směšný, sorry. ()

Můj dům, můj hrad (2019) (S04E12)

Mankote, nevím, kdo psal scénář, ale řekli mu na kurzech tvůrčího psaní, že příběh musí mít zápletku a peripetie? A koneckonců i rozuzlení a doznění? Tohle jede v jedné laně furt a furt, policajti tvrdohlavě jdou jen po té jedné stopě, takže když se objeví jedna postava, je každému divákovi jasné, jak to skončí, protože jinak není z čeho vybírat ani vařit. A že Štáfek se chová jak puberťák, který by v reálu u policie asi neměl co dělat, to je taky fakt. Skutečně smutné je, jak to bere Dejdar strašně seriózně, až vynikají ty hlouposti dialogů. ()

Umlčen (2019) (S04E13)

Chtěl bych doplnit uživatele mira007, že mu ještě paní režisérka řekla, aby vždycky, ale fakt dycinky, měl povytaženou košili. Jinak námět docela zajímavý, ale tak nějak zpackaně podaný (Dejdar nejdřív vypadá, že vyšinutému muži věří, pak řekne, že si celou dobu myslel, že je to on; Štáfek má na místě činu zjistit, jestli tam vážně nemohl někdo nepozorovaně vejít - jak asi druhý den?) a hlavně ten konec. Kde jsou doby, kdy se vrazi doličných předmětů zbavovali, a nenechávali je válet po podlaze auta, aby je pak slavnostně policisté konečně po 40 minutách dílu seriálu našli. ()

Tři ženy (2019) (S04E14)

Dost nudný díl a vlastně o ničem. Hodně dlouho se tam nic neděje a pachatel/ka se dá vážně odhadnout zbytečně brzy. A jako by to nebavilo už ani herce, je to celé takové unavené. ()

Starý přítel (2019) (S04E15)

Policejní postupy téhle jednotky nechápu - na prvním místě se například vždy proklepnou nejprve nejbližší příbuzní. Jen tady se musí čekat skoro půl dílu, než kriminalisté skoro náhodně „objeví“ bratrance a jeho matku a začnou si spojovat nitky. Nebo - najdete ohořelé auto, ale nenecháte prohledat techniky okolí, jestli třeba nenajdou kanystr. Což tady je scenáristická schválnost, protože bylo jen čistě ze scenáristické zlovůle potřeba, aby se polda na toto místo vydal ještě jednou a našel důkaz. Tady je vidět i ta pitomost motivu a tak. Jinak Ivuška, tedy Kristýna Leichtová, která tady hraje prostitutku s osmnáctiletým synem (ha ha!, fakt!), tak vypadá jak padesátiletá krabice, fakt. ()

Lucy (2019) (S04E16)

mira007 to řekl za mě. Ani mě nebavilo sledovat ty tradiční nelogické postupy a že policisté začnou něco hledat až někdy po dvou dnech. Mimochodem, pokud odhalíte nejzbytečnější postavu začátku dílu, máte vraha. ()

Nastavený čas (2019) (S04E17)

Člověk si myslí, že bude sledovat detektivku, a on je agitační pamflet na podporu homosexuálních fotbalistů, aby je komunita lépe přijala mezi sebe a nebála se jich ve sprchách ni v kabince. Mladý Preiss mne potěšil, ostatní hrají, jako kdyby se jim nechtělo. A Dejdar si myslím to zbytečně prožívá, a dokonce se chvílemi snaží tomu snad dodat psychologický rozměr! Jinak klasika - pachatel je opět, jako vždy, ten, který se mihne v dílu jen dvakrát, aby se neřeklo. ()

Výlet s Emou (2020) (S04E18) odpad!

Tvl, to svou blbostí předčilo i ten zcela první díl s unesenou tramvají, kterou prchali zloději z klenotnictví - a to je co říct! Všichni se zde chovají jak na hlavu padlí. Navíc po střelbě na policajta nikdo ten autobus nehoní a všichni čekají až do rána? Policajtka dá Kovářovi echo, zatímco už v tu chvíli tom hotelu měla stát kohorta policajtů? A taky ta motivace - ukradneme Ukrajinkám jejich výplaty. Tak to taky vymyslela hlava mazaná. Jo, a ten námět, že přijde ženská kapitánka a policajti ji na oddělení nechtějí, to tvůrci opajcli z Místo činu Ostrava (teda Místo zločinu Ostrava), nebo je to teď nějaký nový trend a příkaz shora, jak ubohým ženám zjednat dobré fleky u policie? ()

Z dobré rodiny (2020) (S04E19)

Ti dva noví jsou divní. Holka má bazedovku (způsobuje to až nepřirozeně vykulené oči), a ten malej prďola s přehazovačkou místo účesu se snaží o drsný hlas i zjev. Ale jen snaží. Samotný případ nic moc, hodně si toho páni detektivové museli domýšlet bez důkazů, nejde to nijak do hloubky. A btw, komu by k čemu byla aplikace na online sledování zločinů v Praze podle zpráv policie a novin? ()

Bóža (2020) (S04E20)

Jů, Bóža se vrací a jeho brácha taky, super. Ne, tak tohle vážně na mne nepůsobí Policista nechá přespat podezřelého ve svém bytě? Wtf? Co to je za poldu? Policajti si hned nezjistili možné vazby všech lidí na klinice (bylo jich tam stejně ja na prstech jedné ruky, to by měli rychle) a pak jsou jako děsně překvapení? A viník po zuřivém útoku a při spatření policistů hned vše vyklopí, jak to bylo i se zbytečnými podrobnostmi? Mne houpete, milí tvůrci, ale až moc zuřivě. Asi bych to už odpískal. A ta nová vyšetřovatelka se při běžném dotazu tváří, jako by proti ní seděli hnedle tři vrazi, taky nechápu. ()

Pod maskou (2020) (S04E21) odpad!

Tak za prvé, tohle nebyl Prokopák, ale nejspíš Klánovice - kde v Prokopáku je kurňa takový hustý les? Ale to je drobnost. Hlavní je, jak je příběh přitažený za vlasy, nevěrohodný, policisté spoustu věcí odkládají nebo řeší polovičatě. Avšak především se to bere tak smrtelně vážně, až je to skutečně nepříjemně trapné. Tady nikdo neudělá ani náznak humoru, odlehčení, dokonce už ani kdysi příjemně cynická patoložka ne. Komikscon vypadá jak sešlost oblečených lidí oblečených do banánů, ne komiksových postav. A o cosplayerech se tady reálně taky nic moc nedozvíme. ()

Lži (2020) (S04E22)

Pavla Gajdošíková hraje svou usměvavou psychopatku naprosto skvěle, a nebýt jí, stojí celý tenhle díl za velké nic. Až takové nic, že moje žena šla v průběhu z nudy spát. Kdo je pachatel se opět žel dá odhadnout velmi brzy, navíc na jeden díl je tady těch náhod (A to i těch na konci nevysvětlených.) až moc. A co vůbec nepochopím - proč policisté neudělají to, co všichni policisté přednostně u každé vraždy, totiž se prověří důkladně všechny rodinné vazby mrtvého/mrtvé! Jak směšně pak vyznívá rozhovor v garáži, že o sousedce měl říct šéfovi a předvolat ji, když ta už měla být minimálně jako svědek předvolaná automaticky hned druhý den po nálezu těla! Navíc humor opět nula, tváří se tady všichni vážně jak prdel, včetně Leimbergerové, která snad dostala příkazem, aby se ani jednou neusmála a nepůsobila nikdy za žádnou cenu alespoň trochu sympaticky. A že si na sebe s tím malým prďolou s přehazovačkou navzájem myslí - who cares? Kdejaký dialog Zadražila s Khek měl daleko větší a vtipnější grády, i když nešlo o kdovíco. ()

Tekuté zlato (2020) (S04E23)

Jedna ptákovina za druhou. Holka si po pěti dnech vzpomene, že někoho viděla, bráchu napadne, že by po ní někdo mohl jít - ale dotyčný čekal celou tu dobu, než si asi holka vzpomene? Policajti probírají, že ten třetí byl výbuchem raněn, a poldu nenapadne, že jeden z lidí, kteří se motají furt kolem, tvrdí, že má naražená žebra? A opět si zde policajti nezjistili veškeré rodinné vazby podezřelých... A ten pivovar, ty brďo, byli autoři někdy v pivovaru? Po flaškách? Žádné sudy? Jste upadli, nebo co? A jak se vaří nelegální pivo? Asi v nějakém nelegálním pivovaru? Nebo doma v Polsku na dvorku? A jak to probíhalo, když to převáželi do Čech, nikdy je nikdo na hranicích nekontroloval? A vůbec, jak se z toho dá ušetřit na DPH tak, abyste to prali v hospodě své ségry? Samé otázky. Ale chválím, že v úvodu je už aspoň jeden pokus o vtip. ()

Domove, sladký domove (2020) (S04E24)

Být na místě produkce, tak ten seriál zruším, dokud je čas. Nový tým je nesympatický až na půdu, prďola Erftemeijer, který na všechny podezřelé kouká zdola a snaží se o drsný kukuč, začíná být spíše k smíchu, Leimbergerová má za úkol se asi celou dobu tvářit, jako když zrovna spolkla jehelníček, Dejdar svou roli přehrává neskutečně a Hána se tam už jen občas mihne. A chybí tomu nadhled a aspoň ty pokusy o humor, které tu kdysi bývaly v podobě špičkování mezi Štáfkem a Zadražilem. K samotnému dílu. Už zase! Tihle policajti by se neuživili ani hlídáním hraček ve školce. Policistka jde dům od domu a nezkontroluje si občanky (!), ten chlap, co se chová vystresovaně, jí nepřijde podezřelý (to i moje žena si myslela, že ta policistka si toho všimla, že to přece není jinak možné), opět se nepodívali třeba do katastrů (a to tam mají asi pět baráků v tom Klánovickém lese), zahradníkům věří úplně vše, než jim ke konci konečně dojde, že by zahradníci mohli lhát, jako prvního podezřelého hned berou manžela (mimochodem, Vacek ho zahrál velmi dobře, aspoň nějaké pozitivum - jinak výkon třeba zahradníků nebo sousedky byl otřesný, na hraně parodie a amatérského filmu), no povím vám, partička poldů k pohledání. Kdyby se takhle fakt vyšetřovalo, většina činů zůstane neobjasněných. ()

V přímém přenosu (2020) (S04E25)

Těžká nuda. Tvůrci objevili "termity" jako YouTube nebo influenceři, našprtali se pět šest komunitních výrazů a spáchali cosi bez logiky, bez děje a bez jakkoliv sympatických postav (btw, ten přítel s kérkou vyšuměl kam?) a s tak pitomým vrahem, že svět neviděl. Diblíkovství Leimbergerové, když žádá o členství, je chvílemi trapné (byť je to alespoň příjemné ozvláštnění v jejím herním projevu v tomto seriálu, ale osmadvacet by jí snad nikdo soudný nehádal - a vůbec, nebyla by i tak na takové influencerství stará?). Hele, a ta Babišová je nějak někým protěžovaná, že hraje ve dvou dílech hned po sobě různé postavy? To snad je i na Specialisty rekord (když pominu všechny ty vedlejší postavy, tak i Hána měl u svých postav rozptyl tří čtyř dílů myslím). Jinak vyšetřování tradičně podivné, a tvůrci "šikovně" vystřihli to nejzajímavější, tedy jak policistka v serverovně našla to video? Přišla a řekla čau chlapi, dejte mi jedno video ze serveru, aniž by o tom majitel firmy věděl? A ten chlápek od pohovoru ji pak nehledal? Jak se dostala ven? A cloud - čí cloud, kde cloud, jak se k němu dostali? Atd., atd. ()

Muž bez paměti (2020) (S05E01)

Jen bych opakoval komentář mira007 - zajímavý potenciál, ale nakonec se člověku začne stýskat po antikriminalistovi Štáfkovi. A komentář sorrow je naprosto dokonalý - jen bych dodal, že už vidím, jak kamarádka kamarádce za pokec věnuje kytku (!). Snaha konečně odlehčit tuhle novou skvadru odkazy na Bonda se moc nepovedla, a kdo za čím stojí, to je žel odhadnutelné hodně rychle. To závěrečné zatčení byla fakt nechtěná komedie. ()

Vysvobození (2020) (S05E02)

Jako fakt mi vadí hlášky typu: Za barákem má rybník... (fakt, nevím, za kterými činžáky v Praze je takový rybník, ostatně tam ani žádné baráky vidět nejsou, takže to zní trochu směšně, když Dejdar na kraji lesíka řekne: "Zeptejte se v těch barácích kolem.") nebo že specialisté přijdou k někomu do bytu, náhodně něco vezmou do ruky a najdou hledané drogy, či že jdou kolem rybníka velkého jak kráva a najednou najdou hledané kolečkové křeslo, případně že po třech dnech jsou v hlíně čerstvé otisky rukou. A taky by chtěl vidět, jak si lidi nemocní Parkinsonem šlehnou a začnou chodit a plavat. Tyhlety stupidity to fakt srážejí hodně, i když jinak to bylo natočené solidně, dostatek podezřelých, jen ti dva noví se furt tváří tak tragicky vážně, jako by měli celou dobu zácpu. ()

Synové (2020) (S05E03) odpad!

Tvl, jestli takhle fakt jedná policie a zásahovka, je to s bezpečností tohoto státu pěkně v ř.iti. Naprosto amatérské jednání ze strany policie, ale i ze strany zločinců, kteří celý den sedí v autě před barákem a čekají, přitom kolem je plno policajtů, ale je nenapadne odjet. Mají štěstí, protože tihle policajti jsou tak debilní, že je nenapadne projít si okolí (nebo se aspoň rozhlédnout), jestli někde není něco podezřelého. Do inkriminovaného patra najednou jezdí jeden člověk za druhým, ale nikdo je nelegitimuje, jen jim řeknou, ať jdou ven. Hána pak je zcela tragický, když za dveřmi pouze celou dobu řve Marku, Marku, co děláš? a furt ho obhajuje, navzdory tomu, že policajt má být nestranný, kurnik, nestranný! Nemůže se nechat ovládat svými pocity k podezřelému. Celé je to navíc děsně blbě postavené - jestli to bylo tak, jak to nakonec bylo, pak Markova reakce je absolutní 3,14čovina a měl se vzdát hned a vše vysvětlit, byl by okamžitě klid. Ale to by nemohl dramaticky slézat z balkonu do bytu o patro níž a nemohla by být ubohá přestřelka v závěru. Tak hlavně, že jediná policajtka na oddělení, která navíc nedokáže zahrát mimikou obličeje jedinou emoci, jde do divadla s maminkou, a ne se šamstrem. ()