24 hodin

Ukázka z filmu
USA, (2001–2010), 140 h 48 min (Minutáž: 44 min)

Hudba:

Sean Callery

Kiefer Sutherland, Mary Lynn Rajskub, Carlos Bernard, Elisha Cuthbert, James Morrison, Sarah Clarke, Leslie Hope, Sarah Wynter, Xander Berkeley (více)

Série(8) / Epizody(192)

Seriál 24 hodin se odehrává v reálném čase jednoho dne. Každá epizoda pokrývá časový úsek jedné hodiny, takže se celý příběh, rozdělený do čtyřiadvaceti dílů, odehraje během jednoho jediného dne. Za tuto dobu se protiteroristický agent Jack Bauer z losangeleského Protiteroristického oddělení (PTO, angl. CTU - Counter Terrorist Unit) vždy snaží předejít nějaké katastrofě s globálními politickými následky, osvobodit rukojmí a zachránit své nejbližší. (oficiální text distributora)

spacemaster

Kvalitní podívaná, která nezklame, ale ani nepotěší. Zní to trochu divně, ale je to tak. Dá se na to dívat, to určitě ano, ale není to srdcová záležitost. A já jsem známý tím, že dobré seriály se pro mě stávají srdcovou záležitostí. ()

hani94

Seriál si mě získal od samého počátku a nadšení mi zůstalo do současnosti. Nikdo mě v těch 10 letech nechápal. Stále se mě ptali, co se mi na tom líbí? Já jim nikdy nemohla zcela odpovědět. Hltala jsem každý díl. Každá série byla super. A teď v 17 letech se seriálu stále držím. Jsem holka a líbí se mi seriál 24 hodin. Vůbec se za to nestydím! Jen mě moc mrzí, že tady v Česku jsme se nedočkali konce tohoto seriálu. Teda zatim. Musím doufat, že 6- 8 sérii brzy dodají. No a nakonec hodnocení mluví zcela za mě. ()

maldoror16

Hodnoceno po první sérii. Slušný krimi-akční seriál, trochu moc klišé a spousta zvratů, žel často až moc efektně laciných, tj. i časem otravných (což platí hlavně pro Bauerovic rodinnou příběhovou linii:) Nic extra, ale celkově zábavné, pohodovka na jedno shlédnutí. --- Po druhé sérii věsměs ten samý dojem. Dílčí zlepšení, třeba co do technické stránky, příběhově možná trochu lepší, nebo spíše srovnatelné, ale zase prvních a posledních pár dílů nemělo moc šťávu a třeba linie s Kim byla fakt chudá a nudná. A všude ještě více klišé a zvratů pro efekt až k otrávení. Ale opět pohodovka, co udržela mou pozornost a celkem pobavila. --- Po třetí sérii pořád stejně, ale zdá se mi to lepší a lepší po všech stránkách. Potěšil mě Joaquim De Almeida, potěšilo mě, že konečně odpadly ty rodinno-emotivní výlevy/linie. Hodně se zlepšila akční část. Škoda, že už odepsali mou oblíbenkyni Ninu:) Začínám to nějak mít rád... --- Po delší době jsem se k tomu vrátil a shlédl 4. sérii a hle, naprostá ale naprostá pecka - zvyšuji na 4*. Rozhodně nejlepší série po všch stránkách. Skvělý příběh, z něhož konečně oklestili vše nepodstatné (tj. hlavně většinu emo-family výlevů...), parádní postavy, výtečný záporák, bombastický spád a rozjetá akce atd atd. Prostě zdaleka to nejlepší, co bylo v tomto typu "akce+něco" serálů natočeno. --- Po takřka dokonalé 4. sérii je 5. o něco slabší, ale pecka. S přehledem druhý nejlepší "den" v sérii. --- 6. série opět trochu propad dolů, ale pořád skvělá podívaná, několi závěrečných dílů už mi ale moc nesedlo... ()

Muff

Jaké mám dát hodnocení? První série byla opravdu něco výjimečného. Nový koncept paralelně zobrazených dějů, akce bez zastávky, promyšlený příběh, výborné herecké obsazení, uvěřitelné twisty. Klidně bych dal 5*. Dvojka, jak to bývá, začala sestupný trend, ale stále si držela velmi slušnou úroveň, byť už i za cenu občasných oslích můstků a až neuvěřitelného natahování děje (je opravdu tak těžké dovézt čip na centrálu? To bych zvládl i já autobusem). Trojka už byla mnohem slabší a čtyřku jsem dokoukal tak do třetiny. Další série jsem raději vynechal, protože bych se unudil k smrti. Nevím, zda to bylo tím, že už mne stěží mohlo čekat něco překvapivého, a pokud ano, pak jako obvykle nějaký neuvěřitelný (doslova) twist-nonsens. Je to škoda, když tedy hodnotím první (5*) až čtvrtou (2*) sérii, dám tři, protože nepochybuji, že zbytek byla už jen nastavovaná kaše. ()

Caan

Na 24 jsme se začali dívat s celou rodinou, když jsem byl malej. Odstupem času musím přiznat, že 1., možná i 2. série byly dost rozpačité. Ale vždy, když někdo prohlásí, že 24 je špatnej seriál, ježí se mi chlupy po těle. Od 3. série to jde jen a jen nahoru. Co se mi na 24 strašně líbí, je realističnost děje a hlavně bojových akcí. Žádný takový, že borec jako Seagal nebo Chuckie vezme do ruky samopal a skoro náhodou postřílí 50 nepřátel. Jack Bauer používá reálný bojový techniky a tím je výjimečnej. 24 jako jedinej seriál nechá vybuchnout atomovku na území USA, nahlédne pod pokličku mocenských bojů v Bílém domě a celkově popíše USA jako zranitelné. Možná i proto se řadí po bok až ne tak úspěšných seriálů jako například Jericho, které nechá těch atomovek vybouchnout hned 20. Pevně doufám, že až se rozplyne opar actors-like-Expendables, lidem se zase začne líbit realistická akce, inteligentní příběh se spoustou zvratů a nadčasovost. ()

Taron

Troufám si tvrdit, že ''čtyřiadvacítka'' je u nás nejvíce podceňovaný seriál vůbec. Je to akční žánr, tudíž se očekává, že sem tam budou kulky i auta lítat vzduchem, ovšem přesto je to to poslední na co se může divák těšit. Dočkáte se mnoha a mnoha skvělých dějových zvratů a naprosto bezvýchodných situací, ve kterých se musí nejen Jack rozhodovat mezi několika zcela nepřijatelnými variantami, což ve Vás může v kombinaci se skvělými hereckými výkony zanechat silné prožitky... Musím zmínit, že při scéně na konci jednoho dílu 3. série (Ryan Chappelle), kdy dotikávají poslední sekundy za naprostého ticha, jsem zůstal u obrazovky se spadlou spodní čelistí a dlouho jsem se vzpamatovával z toho, co jsem právě viděl. V posteli před spaním jsem musel nad tou strašnou situací pro oba zúčastněné ještě nekrátko přemýšlet. Něco podobného ve mě žádný jiný seriál nedokázal doposud vyvolat a to jsem jich neviděl málo, proto si myslím, že hodnocení 68% je vůči seriálu 24 hodin hodně nespravedlivé a stojím si za tím, že by měl mít své místo mezi stovkou nejlepších. Mé hodnocení? Bez váhání 100%. ()

darth_swan

Před blížícím se devátým dnem jsem si dal takový opakovací maraton osmi předcházejících dnů (čistého času to dává dohromady úctyhodných 128 hodin :-)) a 24 prostě zůstane napořád mojí jedničkou. Jasně, s odstupem času už si více všímám některých absurdních konstrukcí, nelogičností, chybek, někdy až příliš vynucených zvratů apod., ale pořád to má grády. Je to strhující akční nářez, který mě prostě neskutečně baví. Jack Bauer se v průběhu jednotlivých dnů zajímavě vyvíjí (je na něm vidět dopad jeho činů). Ale ani ostatní postavy nejsou jenom do počtu. Seriál se navíc s nikým nemazlí, takže postupem času odpadají nejenom ti zlí, ale i někteří klaďasové (a že jich není zrovna málo). V mnoha případech je to pak spojeno s emočně vyhrocenými situacemi - pro některé bych byl schopen i uronit nějakou tu slzu. Prostě paráda. Nemůžu se dočkat devátého dne (začátek v květnu 2014). Seriál navíc slušné předvídá budoucnost - první černošský prezident USA (následně B. Obama), první prezidentka USA (H. Clintonová?). Třeba jim to vyjde i ve vztahu k ukončení jaderného programu Islámské republiky Kamistán (Írán?), kdo ví, kde berou informace :-) // Co mě zaujalo: Jack Bauer jako takový - v příštím životě bych chtěl být taky takový agent jako on. ()

da_silva

Tohle proste miluju, at si kazdej rika co chce, nikdy me serialy nijak moc nebraly ale todle me chytilo tak hrozne moc, ze me okoli chvili povazovalo za maniaka/uchyla. Tři série byly skvělý, další sem zatim neviděl... Díky tomuto seriálu sem serilálům propad a žeru skoro všecky:) ()

teketapa

První sezóna dobrá, bylo to něco nového, neokoukaného. Ale postupně mi začaly vadít stále více se zaplétající zápletky. Až moc překombinované. ()

dinho_

na 24 hodin jsem byl závislý, každý díl jsem si nahrával na video. S otevřenou pusou jsem sledoval napínavé scény a nečekané zvraty, kterých bylo ve filmu nespočet. ()

sydney

Napínavý seriál, i když s přibývajícími sériemi je zřejmé, jak se opakuje stejný scénář: chudák Jack všechno vyžere, za všechny se obětuje, nikdo ho nedocení. Vesele překračuje zákon a nakonec se vždycky ukáže, že měl pravdu. Přesto dávám pět hvězdiček.Nejvíc se mi líbila páta série. Poznámka k nové, Po několika letech se k nám Jack s plnou parádou devátou sérií vrací a má budit dojem, že ze svého umění supermana nic nezapomněl. Po 10. dnech to ale pro mne na bednu už tak moc není. ()

Cocteau

Sílu tohoto seriálu znásobíte tím, čím kratší budou pauzy mezi díly. Nakonec zjistíte, že s koncem každého dílu nutně musíte vidět další. Ještě horší však je, že s každou další sérií musíte vidět hned tu další, která je lepší než předchozí. ()

Sonick

Do pozdní noci jsem se udržoval při vědomí, abych shlédnul další díl tohoto seriálu. Žral jsem Elishu Cuthbert, sledoval akce Kiefra Sutherlanda, zvraty v ději a každou minutou očekával, co se stane dál. Pro mne prostě jiné hodnocení neexistuje. A co u seriálů zvlášť cením, tento skončil v pravý čas. ()

Dabing

Momentálně sleduji čtvrtou řadu, což negativně ovlivnilo výši mého celkového hodnocení. Osobně dávám první a druhé řadě 5 hvězdiček, a to jak za obsah, tak za formu, styl a vyrovnanou úroveň všech dílů. Třetí sérii dávám 4 hvězdičky no a čtvrtá série (zmatená, překombinovaná a zcela neuvěřitelná) má hvezdičky 3, a to jen díky tomu, že se zde ve druhé polovině znovu objevil bývalý prezident Palmer. Vynikající dojmy z první a hlavně druhé řady seriálu mi to však nezkazilo. Co se týče dabingu, skláním poklonu TV Nova, která se u této série vymanila z obvyklého dabingového seriálového marasmu a voice-casting Ivana Trojana, Borise Rősnera (bohužel jen v prvních dvou a polovině třetí řady) a Jiřího Langmajera považuji za trefu přímo do černého středu terče. Ale i všichni ostatní dabingoví herci zde podávají výborné výkony, které zapadají do celkové úrovně tohoto seriálu. ()

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

28.06.2023

Tvůrci zvažují oživení seriálu 24 hodin

Tvůrci zvažují oživení seriálu 24 hodin

09.09.2021

Tento týden se objevily zprávy, že producenti, televize Fox a zřejmě i Kiefer Sutherland jednají o možnosti oživení dnes již kultovního akčního seriálu 24 hodin. Veškerá jednání jsou údajně teprve v… (více)

Sutherland a noví Hráči se smrtí

Sutherland a noví Hráči se smrtí

09.07.2016

Jack Bauer konečně ve filmu?

Jack Bauer konečně ve filmu?

02.09.2014

O filmovém pokračování seriálu 24 hodin se mluví řadu let. Hodně se o něm spekulovalo především po osmé sérii, která v roce 2010 seriál zakončila, nakonec se ale nikdy nedostal z plánovacích fází.… (více)