Specialisté

• Slovensko Špecialisti
Ukázka z filmu
Česko, (2017–2024), 179 h 10 min (Minutáž: 44–60 min)

Scénář:

Kateřina Hauserová, Dan Wlodarczyk, Marek Helsner (více)

Série(8) / Epizody(228)

Recenze uživatele honajz k tomuto seriálu (149)

Poslední recenze (2021) (S06E03) odpad!

Viz sorrow. Doufal jsem, že Beran má druhou babu, ale ne, je to ségra. A jak je v tomhle poťapaném seriálu pravidlem, zrovna ona pomůže k vyřešení případu, bo poldové jsou blbci od přírody, a bude ohrožená. Ach jo. ()

Jednou za život (2021) (S06E04) odpad!

Jako fajn vidět kus pražského Podolí, ale ten příběh a vyšetřování, to někdo upadl z višně na hlavu, ne? Navíc si při skriptu a střihu nikdo neohlídal střídání dne a noci, takže z chlap vypadne z prázdného bordelu a zamkne ho, odvezou ho na policii, kde se jiná grupa sebere a do toho nevěstince jede zpátky, a najedou je odemčeno a uvnitř personál? A takových lahůdek bylo v tomhle dílu víc. Ostatně - holka zdědí po mamince barák prý v Kunraticích - a má na dvorku dětskou trampolínu? Proč mankote? To nikoho ze stavby scény nenapadlo, že to měli dát na natáčení pryč? Hm, a jinak vidím, jak pravděpodobné je, že se mafián, který navíc má důvody k obavám, nechá překvapit nějakým nýmandem s pálkou, hodně uvěřitelné. A moc přeju těm dvěma poldům, co se snaží dělat, že se mají rádi, aby je fakt vyhodili a přišly nějaké veselejší, a ne tak zachmuřené a tragické typy ()

Dům vzpomínek (2021) (S06E05) odpad!

Přišlo to jenom mně průběhem vyšetřování, samotným zločinem i „zločinem“ naprosto stupidní a nereálné? A fakt policajtka pustí jen tak hlavní podezřelou, aby ji za nějakou dobu stejně zhaftli? Nechápu. ()

Mateřská láska (2021) (S06E06)

Pardon jako, ale opajcnout námět z jiného seriálu - myslím tím Čvančarové Medúzu? To se fakt nestydíte? SPOILERY Celou dobu jsem doufal, že v tom nejedou ti mladí, a ono jo. Navíc policajti jsou na místě činu, dozví se o třetí flintě, ale místo toho, aby ji hned zrekvírovali a předali technikům, jedou pořádat výslechy k sobě do kanclů? A ta holka je debil, že vražednou zbraň schová pod postel? ()

Jediný svědek (2021) (S06E07) odpad!

Božínku. A kdyby tam běhal mimozemšťan, mohl být vrahem mimozemšťan. Jako proč? Proč to udělal/-a? (Když bez spoilerů jde těžko vysvětlit stupiditu tohoto dílu.) Všechno jako by z klobouku kouzelníka Pokustóna tvůrci tahali, každou scénu - povahy postav každou chvíli jiné, motivace fakt děsivé, vyšetřování ještě hloupější a nereálnější než jindy. Fakt by to mohl být dobrá parodie, pokud tvůrci ještě trochu přitlačí. ()

Genetický limit (2021) (S06E08)

Malilinkatý krapítek lepší než minulý, zcela stupidní díl, kde matka místo aby běžela k synovi, jestli náhodou ještě nežije, tak jde nunat cizího fracka... Tady se nám „zkoumá“ svět kulturistů a anabolik, pátrání probíhá jak u debilů na dvorku, Okatá Bez Úsměvu má nový účes a nového přítele, když teda nesmí chodit s poldou, a samotný případ opět po rozmotání nedává smysl, že? To si s ním jako pořídila dítě jen proto, že on jí projevoval soucit? A on teda o děcko zájem neměl, že musela hledat nějakého hajzlíka, aby dělal fotra? Fakt nad tím a nad motivy postav raději nepřemýšlet ()

Full House (2021) (S06E09)

Nejsem odborník, ale na těch obrazovkách počítačů podle mě běžel obyčejný blackjack, žádný poker. Ale jak říkám, nevyznám se v tom. Navíc na hodně výdělečného hráče by si daná sázkovka asi dost rychle posvítila. Jinak jsem nepobral, že policajtka najde auto a bez rukavic do něho vleze, nastartuje, zkoumá přihrádku... neměla počkat na techniky? A to tvůrci mysleli vážně s tím identikitem kšiltovka-vousy-brýle a s tou ikonkou? Dokonce ani u výslechu tu kšiltovku nesundal. A tu instruktorku autoškoly fakt nevyslechli hned? A počítače ve firmě proč taky hned nezabavili? Navíc moje žena zjistila, kdo je vrah, po asi dvaceti minutách filmu, jak se prvně mihne v záběru, a měla pravdu. ()

Most (2021) (S06E10) odpad!

Jau! Tvůrci divákům taky hodili na hlavu betonovou desku, a i když se z toho snaží v závěru vylhat, jak to jde, motivace pachatele je natolik absurdní, až je to směšné. Kdyby se všichni furt netvářili tak strašně děsně vážně. ()

Osamělý muž (2021) (S06E11)

Možná, kdyby tvůrci poněkud více vysvětlili pozadí života a příběhů otce a jeho dvou dětí, asi bych to vzal lépe než tuhle červenou knihovnu se stereotypními postavami a stereotypními typy chování, kde nejspravedlivějším je potetovaný zloděj a mlátič. Tohle si nechají pro večerníčky prosím. Mimochodem, ty flašky mu fakt vynesly na chod vily? Ha ha. Btw, proč ten speciální tým jezdí na místa činu několikrát po sobě a vždy v noci? Asi melouchy po práci nebo chtějí peníze za přesčasy. Jo, a když někoho majznou zezadu (ha ha, zkušeného policajta), jak to, že má jen šrám na obočí? ()

Syn (2021) (S06E12)

Tak Modřanská rokle, jak se píše v obsahu, to rozhodně nebyla, spíše bych to šacoval na Klánovice. Ale to je jedno. Veškerá klišé, která člověka napadnou u podobného tématu, se tam objevila. Celou dobu jsem navíc čekal, že ty psychologické seance budou mít nějaký důvod (a ten neustále rozostřený psycholog se stalinovským knírem nějakou větší roli), ale jen vyplňují stopáž jinak nezáživného filmu, kde se opět všichni chovají jak idioti, jenom Okatá Bez Úsměvu dostane od Ťuldy drahé auto. ()

Odbočka (2021) (S06E14)

Tady snad jedinou uvěřitelnou postavou byla ta babička, ale ani ta se nakonec nerozhoupala k činu a nechali její postavu jen jako ozdobný doplněk. Jinak policajtka, cvičená policajtka!, uvidí dveřmi kradené peníze, a místo aby okamžitě vytáhla naučeným pohybem kvér, nechá se přeprat nějakou sušinkou? A Kovář se už podruhé krátce po sobě stal otloukánkem - jak ten se mohl stát policajtem, když mu to kdejaký padouch hned nandá? A když pak jde o minuty, má šéf kriminálky se svým podřízeným čas si z terénu odskočit do Prahy na poradu? Nehledě na divné střídání dnu a noci. A ten plot twist s jinou farmou a zadlužením - tak aspoň měli vybrat herečku podobnou té jejich mámě. Navíc mi přišlo, že nejde o bráchy, ale otce se synem, tak divně casting herce vybral. ()

Beze stopy (2021) (S06E15)

Tenhle seriál nejde brát jinak než jako guilty pleasure. Zajímalo by mě, nakolik si sami tvůrci z každého dílu dělají legraci, než ho pak jako s vážným ksichtem natočí? Přece nejde myslet vážně, že ženská žije 10 let bez občanského průkazu (a tuším dokladů vůbec), a dostane se tak do Anglie, kde sežene práci, dostane se pak zpět, sežene si pronájem bytu a práci uklízečky. To si fakt z diváků dělají tvůrci neskutečnou prdel. A to krytí svědkyně - kdyby ji bouchnul hned, měli po svědkyni i po podezřelém. Chovají se tam všichni tak neskutečně diletantsky, až to bolí. Udělejte z toho přiznanou parodii, hned to bude mít větší grády, než když se snažíte tyhle nesmysly prodávat s vážným obličejem. ()

Slepá láska (2021) (S06E16)

POZOR SPOILERY! Tak kdo by mohl být vrahem příště? Bezrukej Frantík? Vozíčkář? Děda s Alzheimerem? Nedávno to byl autistický kluk, teď zas slepá střelí manžela. Když jsem to manželce řekl hned na začátku dílu, že to udělala ta slepá, tak se mi smála. He he. Navíc teda nechápu, jak policajti dělají svou práci, když tu Slovenu si vůbec, ale vůbec neproklepli! Hvězdička za Rímského. ()

Černá díra (2022) (S06E17) odpad!

Jako fajn po letech zas vidět Jaromíru Mílovou, i když už to není taková čupr holka jako ve Třetím patru nebo Přátelích zeleného údolí, ale jinak soudruzi sorry jako - ta hlavní trojka snad měla jít sedět za přepadení a vykradení večerky, ne?, ale oni místo toho běhají po svobodě? Wtf? To psal už nějaký úplný dement? A ta odbarvená bloncka, už dlouho jsem nikoho neviděl "hrát" tak, že vůbec neprojevuje emoce, ačkoliv se tady na emoce hrálo hodně, s Křenkovou a Voříškovou by si ruce podat mohla a všechny tři by mohly natočit film Kamenná tvář Reloaded. ()

Spása (2022) (S06E18)

Dám hvězdičku za pokus (pokus) o parodii na Jardu Duška, ale to je tak vše. Scenáristé už na to vyloženě pečou. Třeba nějaký kluk je na útěku (a vlastně nemá důvod!), ale policajtům ukáže dopis, který mu otec den předtím poslal? A kde si ten dopis jako asi vyzvedl, když je na útěku? A pak zase ty náhody, bez kterých by ten případ nikdo nevyřešil - zrovna jde polda na záchod, zrovna jde sestřička dovnitř a zrovna přijde ten kluk, tak určitě. A když chci někoho zabít, že mu něco píchnu, tak určitě do kapačky, ať to trvá co nejdéle, a ještě budu píst stříkačky jen tak oňamrávat, abych to nepíchl rovnou a naráz... Atd., atd. ()

Kariéra (2022) (S06E20) odpad!

Takže - náhodou Strouhalova neteř jde zrovna po té silnici, aby viděla auto, náhodou přijede ten chlápek druhým autem, náhodou chlap se jde umýt na záchodky, když zrovna náhodou venku na chodbě do telefonu jiný chlápek říká pro děj podstatnou věc, a takhle bych mohl pokračovat. Navíc představitelka té advokátní sekretářky a la Monika Lewinská tak zoufale neumí hrát a zahrát uvěřitelně emoce, až jsem u toho plakal a musel si dojít aspoň pro fotku Dany Medřické. Jinak dějově jsem čekal, že Anežku porazí auto, bude v komatu s mámou v nemocnici, což by byla taky dobrá náhoda, ale na to neměli tvůrci koule. Takže nic, nezájem, stálo to za prd, ačkoliv ano, ty tři pokusy o humor jsem zaregistroval. ()

Bratr (2022) (S06E22)

Hvězdička za Mejzlíka, jinak zase utrpení. Dva pokusy o vtip (ty krekry a "strýčku"), údajná diskoška v bytě (a jen nahlas puštěné rádio při výrobě mýdla?), policisté nezajistili osobní věci oběti pro případný průzkum digitální stopy a vezmou si je, až když jim to náhodou někdo z vily připomene? Ale zas je originální, že tentokrát nebyl vrahem ten nejznámější herec ve vedlejší roli, na druhou stranu vlastně nakonec ani nepřišlo žádné překvapení. Chtělo by to celkově nějaké oživení, většinu stopáže se člověk pronudí. ()

Královna davu (2022) (S06E23)

Tak hezké, že to - poměrně oprávněně - zkritizovalo dnešní podivný job influencerství, ale mankote, vždyť to nedávalo smysl! Teda jako, jsou to Specialisté, tam většinou nic nedává smysl, ale ten útočník? Jako sorry, věděl, jaký je časový harmonogram, a vybere si tu nejpitomější chvíli a ani si nenajde únikový východ? Takhle by neútočil snad ani debil z pomocné. A doufám, že rande Vykulené bez mimiky bude mít nějaký subplot do budoucna a nevyšumí to jen proto, že si Révai potřeboval zrovna přivydělat. Ale za scénu s jako pedofilem, který mi připomínal trochu GoGa, tu hvězdu dám. ()

Falešná múza (2022) (S06E25)

Od začátku strašně průhledné a těch logických přešlapů je i na Specialisty už nějak moc. Ale zase pro mne docela pravdivé poznámky o současném "umění". ()

Lehce nabyl (2022) (S06E28) odpad!

Viz sorrow. Tenhle díl byl neskutečně trapný svou i na Specialisty neuvěřitelnou pitomostí. ()