Pán času

• Velká Británie Doctor Who
Velká Británie, (2005–2024), 155 h 57 min (Minutáž: 42–88 min)

Režie:

Graeme Harper, James Strong, James Hawes, Joe Ahearne, Charlie Palmer (více)

Předloha:

Charles Dickens (kniha)

Peter Capaldi, Matt Smith, David Tennant, Jodie Whittaker, Ncuti Gatwa, Christopher Eccleston, Billie Piper, Karen Gillan, Arthur Darvill, Catherine Tate (více)

Série(14) / Epizody(187)

Tomikxnm

Úprava: Beru zpět všechno špatné co jsem řekl o Mattu Smithovi. Každý doktor má něco do sebe a každý z nich zapadá až do podivuhodně perfektně vypracovaného příběhu se spoustou spojitostí sahajících až k originálnímu Doctor Who z roku 1963. Efekty i hudba se mi líbily a herecké výkony jakbysmet. Je vidět že si všichni doktoři svoje role užívají, no uvidíme co nám předvede Capaldi, zatím 5*. ()

MakinaB

Ti briti se na tom hodně podepsali, ale mám tento seriál ráda. Štve mě, že nemůžu nikde sehnat původního Doktora, ale smířím se i s tímhle pokračováním. Nic křečovitého, šíleného a z doktorových hlášek se občas válím po zemi a proto se k tomu seriálu ráda vrátím. Prostě lehce ujetá scifárna a proč ne. Jestli chcete drámo, pusťte si Esmeraldu. Nic složitého na přemýšlení. Prostě klidná, občas strašidelná sci-fi podívaná. ()

numan

Churchill, pozorující pořád dokola v tentýž den, hodinu a minutu z okna své kanceláře pterodaktyly nad Londýnem? Geronimooooo! :o))))) Pravděpodobně upe nejšílenější sci-fi seriál všech dob (Farscape je teď už pro mě dvojka), kterej mě donutil svojí šestou sérií vlézt po dlouhé době na csfd a unavovat se bušením do klobásnice. Přes všechny drobné výhrady je to proklatě inteligentní a sympaticky ulítlá zábava. Těžko se hledají jakákoliv přirovnání, protože Doktor je jenom jeden - i když od roku 2005 dvakrát vyměnil tělo. Svojí komplikovanou existencí vám nacpe do hlav divný otázky, včetně tý nejzásadnější: Jsem každým coulem dobrák, ale i když se snažím jako blázen, nejsem vlastně přesto díky svým dobře míněným skutkům zlosyn a vrah? Dají se vůbec domyslet důsledky našeho konání? Neodstartuje záchrana jedné nevinné bytosti řetěz událostí, který skončí definitivním koncem universa? Klenot britské BBC (představa, že by něco podobně dobrého vypotil některý z našich veřejnoprávních kanálů, je vskutku z říše fantasy B-)), který se směle vyrovná jejich nejlepším dokumentům. S přibývajícími díly neslábne (spíš naopak) a táhne vás dopředu s neskutečnou energií. Po tom všem úžasným běsnění se teď bojím jen jedním očkem mrknout na původní seriál z 60. - 80. let, protože takhle dobře to tenkrát za krále Klacka udělat prostě nešlo.... Doufám, že se ve vánočním speciálu nebo aspoň v 7. sérii dozvím, jestli někdo Hitlera vyndal z tý skříně. :oD ()

Dromel

Viděl jsem první díl. Řekl jsem si, dobře. Všechny díly nemusí být skvělé, i když první by se povést měl S01E01 5%. Po delší době jsem se konečně odhodlal a podíval jsem se na druhý. A pořád nic moc. Neobstojí to jako klasická sci-fi, neobstojí to ani jako parodie na sci-fi. Doctor tam ze sebe dělá takového hlupáka, že je vůbec s podivem, že dokáže svůj stroj času ovládat S01E02 15%. To se s Carterovou nedá srovnávat. Možná se odhodlám a podívám se na další díly, ale zatím je to pro mě ztráta času. S01E03 10% Seriál pro pětileté děti. ()

Peenugirl

Je naozaj zaujímavé sledovať "doktora" pri riešení problémov, ktoré je schopný vyriešiť a niekedy aj vnímať len on. Trochu naivné zobrazovanie príbehu a problémov (napríklad keď nevedela pristať búdkou, kvôli niečomu rušivému - triaslo ju dosť teatrálne) mi vadilo. No suverenita akou hrá Tennant ufóna je skvelá a nadpriemerná. Sci-fi nevyhladávam, ale čoraz viac ma presviedčajú takéto projekty o tom, že by som mala prehodnotiť svoj postoj k fikcii na filmovom plátne. 80%% ()

draxus

Mnoho lidí tento seriál srovnává s původním seriálem z roku 1963. Já původní seriál neviděl, ale pokračování mě naprosto uchvátilo. Už od mala jsem fanouškem sci-fi seriálů, ale teprve u Doctora Who jsem našel ten správně namíchaný koktejl geniality, akce, šílenosti, úchvatnosti a promyšlených zápletek. Srdcovka - pět hvězdiček. Doporučuji a těším se na další řady. ()

Ajka13

Právě jsem dokoukala čtvrtou sérii, jejíž závěr mi opravdu a doslova rval srdce. I když jsem se na ten poslední speciálový díl připravovala hodně dlouho a říkala si: "To přežiju, Matt bude určitě taky super.", tak teď se trochu bojím. Tennant byl neskutečnej Doktor. I když mi Eccleston po jediné sérii přirostl k srdci, tak mě jeho výměna za Davida nebolela tolik, jako tomu je u Matta. Desátej Doktor měl neskutečný charisma a Davidův herecký megatalent tomu dodal tu správnou šťávu. Co se týče jeho společnic, tak je jasný, že Rose byla ze všech nejlepší. Spousta lidí nemusí Martu a u mě toho není jinak. (nejsem rasistka, prostě mi jen nepřišla tak skvělá). A Donna - její odchod byl hodně smutnej. Ze začátku jsem tomuhle seriálu moc nevěřila, párkrát jsem se chvíli dívala se sestrou, která tento seriál přímo hltá, ale nikdy mě to příliš nezaujalo. Holt to musí člověk vidět od začátku, aby tomu přišel na chuť. Nicméně Allons-y! Po shlédnutí 5. a 6. série: Matt Smith je opravdu podivín, ale v dobrým smyslu:) Jako Doktor přinesl do seriálu zase něco jinýho, a i když ne hned, tak po pár dílech jsem si na něj zvykla. Upřímně asi musím souhlasit i s jinými komentáři, že pátá a šestá série byly asi opravdu (zatím) nejlepší. Ale asi to bude spíš příběhem s River Song a Amy než Mattem. Je sice dobrej, ale to byl David taky. Takže, teď už nezbývá, než nedočkavě čekat na sedmou řadu. 7. sérieChm...tak, je to Doktor, no, ale pravda je, že 7. řada byla o něco slabší. Nevím, jestli to bylo jejím rozpůlením a příchodem nové společnice, ale ani poslední díl, na který se dělaly takové "reklamy", mě nezval tolik, jako například The end of Time nebo celý příběh 6. řady s River a Doktorem. Je to škoda. 8. série Na Capaldiho jsem si musela dlouho zvykat. Ale myslela jsem, že mi to bude dělat větší problémy... Capaldiho Doktor je jinej. A neřekla bych, že lepší. Člověk si musí zvyknout na flegmatičtějšího, ne tak lidského a naprosto sklerotického Doktora. Občas mi přijde až zlej... Ale co se týče příběhů, tak některé epizody byly opravdu vydařené. A Clara tu pro mě je mnohem snesitelnější a mám ji mnohem raději. ()

Allein4

Legenda britské TV zábavy. Od skvělého Williama Hartnella přes další skvělé Doktory až k obnovené verzi postupně s Ecclestonem, Tennantem a Smithem. Co víc - člověk nemusí znát celé Whoniversum, aby se u toho bavil. Ale každého ta historie bude po nějaké době zajímat a nutno dodat, že i klasické série jsou rozhodně koukatelné. A komu ani těch 26 historických sérií, 7 nových sezón a několik filmů nestačí, tak jsou ty i další seriály, s Doctorem Who se prolínající, jako Torchwood nebo The Sarah Jane Adventures. ----- Co mě na tom baví? Humor, vývoj, silné příběhy, skákání v čase, skvělí herci, výborná hudba. Volně přeloženo - tohle vážně nemá chybu. ()

Stephens

Naprosto geniální seriál, který si mě dostal asi po čtvrtém díle, výborný Tennant a ještě lepší Smith, jen doufám, že Smith jako "Eleventh Doctor" vydrží ještě pár serií, nějak si nedovedu představit, že by toho tajemného Doktora, mohl někdo zahrát ještě lépe. Co více dodat, snad jen *****. ()

Olafa

Všechny epizody nemusí vždycky dávat smysl, ale na vědeckou koretnost se tu nehraje. Scénáristi Doctora Who mají ten neskutečný talent, že vás dokáží rozbrečet i nad osudem jednoepizodní postavy. Postavy jsou sympatické a originální a konečná provázanost je prostě skvostná! Osobně se přiznám, že jsem seriálu po prvním dílu dala šanci jen proto, že jsem se seznámila s fandomem Whovianů. Stálo to zato! ()

stepma

Po první dílu jsem si říkala "bože, na jakou blbost to zase koukáme!" ...a pak mě to chytlo! Dokonce i přes to, že to jako nízkorozpočtová blbost vypadalo stále :-) Zvlášť série s Davidem Tennantem stojí za to. ()

polono

Suprovej seriál, moc se mi líbí :-). Moje nejoblíbenější společnice Doctora W je zatím Rose Tyler. První řada 90%, druhá 90%, třetí 90% a čtvrtá + speciály 95%, pátá 95%, šestá 95%, sedmá 95% ()

Suitupik

Anglická chlouba, kterou zná téměř každý obyvatel Velké Británie, ale jak je to u nás? Bohužel jsem zde nenarazil na mnoho lidí, kteří by Doctora Who znali nebo by ho dokonce sledovali, což je ohromná škoda. Já osobně jsem se k němu dostal spíše náhodou a po shlédnutí první epizody, jsem si říkal: „Co to sakra je?". Naštěstí jsem vytrval a po 4 díle první série, jsem seděl u obrazovky jak přilepený. Whománii u mě ještě více probudila, druhá série, kde Doctora perfektně ztvárnil David Tennant. Takže verdikt? Ačkoliv se herci v hlavní roli střídají, tak jsem ještě nenarazil na někoho špatného, každý má něco a seriál s takovýmto humorem by, jste jen velmi těžko hledali. Proto neváhám a dávám 5 hvězd! ()

Faldicek

Chvilku mi trvalo než jsem tomuto seriálu přišel na chuť, on je svým způsobem hodně zvláštní a to tím, že letos tomu bude 50 let od doby co vůbec vznikl, a seriál se nese stále ve stejném stylu v jakém běžel v letech minulých, vcelku jednoduché rekvizity a hlavní postava je svým způsobem také stále stejná ačkoli herci se mění, na což tvůrci vymysleli perfektní lék kterému říkají reinkarnace, změní se hlavní herec, ale pro diváka je to vlastně v pořádku. Osobně mi chvíli trvá než se s novým Doctorem sžiji a dost má na tom podíl také společnice, která hlavní postavě sekunduje. Současná dvojka je naprosto skvělá Jenna a Matt jsou naprosto stejní a perfektně se k sobě hodí a je škoda, že tato dvojice má být opět rozdělena. Osobně jsem neviděl původní série Doctora Who a ani nevím zda na ně vůbec koukat. Každopádně obnovená verze je naprosto perfektní a po pár dílech se rozkouká i absolutní neznalec původních dílů. Teď jen čekat opět na nového Doctora... Jméno je známo, jak se role zhostí se uvidí... ()

tulen

nevim .. videl jsem prvni dva dily a nezaujalo mne to nicim ... treba s Cervenym trpaslikem se to vubec neda srovnat *** novejsi serie jsou o neco lepsi, zvysuju na 3* ()

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

12.01.2024

Temný případ nabírá posily

Temný případ nabírá posily

24.09.2022

Jedna z hlavních tváří seriálu Deadwood John Hawkes, bývalá hvězda seriálu Doctor Who Christopher Eccleston a nesnesitelná teta z Harryho Pottera herečka Fiona Shaw se nově připojují k obsazení… (více)

Zemřel herec David Warner

Zemřel herec David Warner