Pán času

• Velká Británie Doctor Who
Velká Británie, (2005–2024), 155 h 57 min (Minutáž: 42–88 min)

Režie:

Graeme Harper, James Strong, James Hawes, Joe Ahearne, Charlie Palmer (více)

Předloha:

Charles Dickens (kniha)

Peter Capaldi, Matt Smith, David Tennant, Jodie Whittaker, Ncuti Gatwa, Christopher Eccleston, Billie Piper, Karen Gillan, Arthur Darvill, Catherine Tate (více)

Série(14) / Epizody(187)

LabySo69 odpad!

Sleduju to už asi čtvrtej den na „dvojce” s tim, že už prvních pět minut s doktorem kdoem bylo extrémně úmornejch, ale pořád jsem tomu dával šanci, ať mě to dostane jako vás, ale ty vole...jestli je tohle seriál za 84 percent, tak už na týhle planetě vážně žít nechci. ()

E lan

První série... Není to špatný seriál, trochu televizní pojetí, triky špatné, ale jinak sem tam nápad dobrý. Na druhou stranu cca polovina dílů je docela slabá, takové 4 jsou hodně dobré. Druhá až čtvrtá série... Nový lepší doktor, lepší příběhy a ve čtvrté sérii skvělé triky tak atmosféra ()

Tirkus

Na tento seriál jsem narazil náhodou, ale od začátku se mi líbil. Doctor Who Universe má spoustu planet, spoustu tvorů, spoustu všeho, takže toho může opravdu hodně nabídnout. Tomuto seriálu by měl dát každý fanoušek Sci-Fi šanci. ()

gemi

Kult doktora Koho z policejní (kadi)budky jsem ani po zhlédnutí kompletní 6. série a řady dalších dílů (doufaje, že se situace zlepší) nepochopil. Je to nedramatické, je to divné a je to levné. Tak levné, že první série připomínají spíše béčkové seriály z osmdesátek a působí (nechtěně) směšně. Jedna hvězda dolů za promrhaný čas. ()

Allegro.g.

FANTASTIC! Hodnotím po první řadě ... Jestli si to chce udržet stávající úroveň, pak máme asi co dělat s nejzábavnějším a nejdobrodružnějším seriálem všech dob. V charaketeristice žánru u tohoto seriálu chybí jeden bod: komedie:) ()

M4rkl4r

[TOP10]Nejzajímavější a asi nejoriginálnější sci-fi seriál , který jsem doposud viděl. Britové k němu pojali značně odlišný přístup , než mají klasické americké sci-fi seriály a výsledek je opravdu výborný. Narozdíl od těchto ,,seriozních" počinů , jež si zakládají na tom , že všechny svoje kouzla dokáží vědecky interpretovat, tak zde se takováto vymezení neřeší. Tento přístup otevírá dveře neomezené fantazii a když se toho zhostí Britové, tak vznikne seriál plný zajímavých nápadů, často absurdních a humorných, jehož nádherné vizuální efekty a přitažlivá béčková forma , vás buď odradí nebo si vás získá navždy. Mé první setkání s Dalerkama nebylo zrovna nejšťastnější. Vypadají jako něco mezi R2D2 a popelnicí. Ovšem později jsem si je oblíbil, nejen kvůli jejich ,,cool" designu, jež mě zpočátku odrazoval, ale hlavně díky jejich nezlomně záporňáckému charakteru. Podobně to platí i s ostatními mimozemskými postavami. Seriálu na kráse ubírá pouze občasná nevyrovnanost epizod. V každé sérii se najde pár slabšich dílů, které mají horší scénář. Většinou se jedná o přehnaně lineární epizody s nudnou zápletkou , či kýčovitými dialogy. Naštěstí však mají kvalitní epizody silnou převahu. Seriál má v Británii podobnou tradici jako třeba James Bond. Doktora si zahrálo už 10 herců. V páte sérii , která má vyjít tento rok, se objeví jedenáctý. Doporučuju pro příznivce nekonvenčních sci-fi seriálů a britského humoru. 87 % ()

Fry

Hello, I am Doctor....basically...run... :) Prostě úžasnej seriál....u prvního dílu jsem si říkal co to je? Ale s každým dalším dílem mě to víc a víc pohlcovalo, teď je to pro mě jako droga. Zajímavé příběhy, super hudba (poslouchám i samostatné soundtracky)...obzvlášť skvělý byl výkon Davida Tennanta v roli 10.Doktora. Nelze jinak než plné hodnocení. PS: Trpaslíka mám rád, ale Doktor je jen jeden (nebo 11? :D). ()

dacek

Tady si svým hodnocením nejsem pořád jistý. Když jsem se začal dívat na Doctora Who, tak jsem si říkal, jak taková blbost může být tak úspěšná. Přesto jsem seriál neodsoudil a díval jsem se na druhou, třetí řadu, kdy mě seriál už začínal bavit víc a začal jsem si zvykat, že spousta věcí je tu nevysvětlená a radši sem vypínal mozek. Čtvrtá řada už mě úplně pohltila a musím uznat, že i když se jedná o seriál určen spíš mladším divákům, tvůrcům se daří naservírovat i dospělému divákovi spoustu emocí a napětí (i když mě samotnému to přijde teďka neuvěřitelné). Do páté řady se mi ani nechtělo, hlavně kvůli jinému obsazení, ale nakonec jsem si na nového doktora zvykl a seriál si pořád drží úroveň. Doctor prostě nesedne každému, ale když mu dáte šanci, tak vás může příjemně překvapit (hlavně tou vynikající čtvrtou řadou; Catherine Tate a David Tennant byli nezapomenutelná dvojka). ()

Sollozzo

První co mě napadne, když se řekne Doctor Who, je slovo ŠÍLENOST. Tvůrci mají prostor pro vše co jim přijde na mysl a z toho pak vznikne mix absurdní komedie, scifi i dramatu. Každá reinkarnace Doktora má něco do sebe, ale mě přišel nejlepší David Tennant. Jeho šílený výraz mě prostě rozesmával...no a při pohledu na Billie Piper nebo Karen Gillan nejedno mužské srdce zaplesá (ano, hlavně oblečky britské policie jsou u druhé zmíněné ve velké oblíbě). A ten britský akcent...toho se člověk nenabaží:-). 80%. ()

Tanmut

Můj nový oblíbený seriál. Epizodu "The Girl in the Fireplace" bych nejraději přidal mezi své oblíbené filmy - originální, krásný, dojemný příběh, slzička ukápla. Eccleston se mi líbil víc než Tennant, který byl až příliš lidský. Smithovo pojetí Doktora je zcela úžasné, vnesl do něj temperament, ne nepodobný tomu, jímž své role naplňuje Dylan Moran. ()

LudkovaLevaRuka

Seriál, který se nebere moc vážně, takže si mohl dovolit využít svůj potenciál naplno. Formát "rodiného pořadu" ho ale trochu sráží zpátky. Některé velmi temné až horrorové zápletky končí přeslazeně pohádkovým finále. Christopher Eccleston byl jako Doktor dětinským sadistou, laskavým psychopatem, traumatizovaným veteránem Časové války, který má jedno srdce ze zlata... a to druhé z kamene. Postava, u které by jeden řekl, že skutečně není ze Země a jako člověk jenom vypadá. Zato David Tennant je rozjivený génius, sympaťák každým coulem, Gromitův Wallace z masa a kostí. ()

Denila

Tak tomuhle jsem na chuť nepřišla a kdyby rozhodně by nebyla sladká. Britský přízvuk mám docela ráda, ale tady mi to jen zhoršovalo celkový prožitek. Samotné díly a herecké výkony mi přišly absurdní, nědělají si spíše srandu? Špatný vtip, kterému jsem neporozuměla. Nápady rozhodně nejsou špatné, ale mnohem raději se podívám na Chucka, který sice není sci-fi, ale je o mnoho zábavnější. ()

Honza677

Před tímto seriálem pro mě Velká Británie znamenala Red Dwarf, po Doctor Who je to právě Doctor. A právem také považuji Doctor Who za nejlepší seriál, co jsem kdy viděl i přes první řadu, kde bylo CGI skutečně směšné, zato to vše ale vyvážil příběh, na kterém stojí celý tento seriál. Tolik originality, napětí, akce a dokonce i dojetí jsem předtím ještě neviděl. Nejlepší episody: The Empty Child (2 episody) , Bad Wolf (2 episody) , Girl in the Fireplace, Doomsday (2 episody) , Blink, Voyage of the Damned, Planet of Ood, Silence in the Library (2 episody), Waters of Mars, End of Time (2 episody) , A Christmas Carol, The Girl Who Waited. Jsem zvědav jak se vyvinou ještě další episody a čekání na Vánoční speciál a následnou 7 řadu si zkrátím nastudováním původního seriálu :) ()

frozen1

Geniálny seriál od televízie BBC.Mimozemšťan Doctor,ktorý cestuje pomocou TARDIS maskovanej ako modrá policajná búdka v čase a priestore.Hneď po prvej videnej časti som čakal kam sa z doktorom a jeho spoločníkmi vydáme.Navyše perfektne vymyslená zmena herca hlavnej postavy vo forme reinkarnácie. ()

AweDuckling

“He’s like fire, and ice, and rage. He’s like the night, and the storm in the heart of the sun. He’s ancient and forever. He burns at the center of time, and he can see the turn of the universe. And… he’s wonderful.” Deset hvězdiček z pěti !!! Geniální pokračování vynikajícího britského sci-fi seriálu, kterému nechybí napětí, akce, emoce, porce ztřeštěnosti a absurdity, humor a originalita - a který je silně návykový. Tento propracovaný a skvěle vymyšlený svět ("Whoniverse") jsem si naprosto zamilovala. Doktorova dobrodružství jsou perfektní a hudba, kterou stvořil Murray Gold a která je doprovází, je naprosto fenomenální. Když se nenecháte odradit trošku slabším začátkem a vytrváte, možná tomu propadnete stejně jako já a stane se z vás 100% Whovian - a pokaždé, když se od té doby budete dívat na hvězdy, budete doufat, že spatříte modrou policejní budku... "Didn't anyone ever tell you? There's one thing you never put in a trap. If you're smart, if you value your continued existence, if you have any plans about seeing tomorrow, there is one thing you never, ever put in a trap. Me." ()

Petus

Tak tohle je krystalicky čistá zábava z ostrovů, na kterých se rodí chlapi s praštěným účesem a je jedno, čí mají zrovna tvář (tímto se omlouvám Ch. Ecclestonovi, ale budiž mu ke cti, že byl dostatečně šílený i bez vlasů a navíc jen jednu sezónu). Každopádně D. Tennant mě absolutně dostal a série 2 až 4 budou navždy moje srdcové, aneb Alonsy Alonso! A byť se zdálo, že si na novou tvář M. Smithe nezvyknu, po pár dílech už jsem se přistihla, že řvu Geronimo! spolu s ostatními. Zkrátka jak říká doktor - na poznámku, že nedává smysl - "já smysl dávám, to vy mě nestíháte". No nevím, jak ostatní, ale já vás budu doktore stíhat klidně i do pekla - jakéhokoli. ()

TEKAS

Skvělý seriál! Ze začátku jsem zas tak moc nadšená nebyla, spíše naopak, trochu se to ale rozjelo, tak od prostřed 1. série. Druhá série svištěla mnohem lépe. David Tennant mi jako doktor sedí mnohem víc. Doslova ho zbožňuju. Billie Piper byla senzační v obou sériích a její "smrt" jsem oplakala snad víc než ona. Byla to velká rána. Dokonce jsem nějakou dobu neměla chuť s 3 sérií vůbec začínat. Nakonec se mi ale začalo stýskat a nová slečna je naštěstí dobře vybraná a je důstojnou náhradou za Billie. Daleks jsou na mém seznamu nejoblíbenějších záporáků! Exterminate! ()

Mr.Ondras

Lidé si myslí, že čas je pevná spojnice mezi akcí a reakcí. Jenže z nesubjektivního a nelineárního hlediska je to spíš šmrdly mrdly mišmaš času. ()

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

12.01.2024

Temný případ nabírá posily

Temný případ nabírá posily

24.09.2022

Jedna z hlavních tváří seriálu Deadwood John Hawkes, bývalá hvězda seriálu Doctor Who Christopher Eccleston a nesnesitelná teta z Harryho Pottera herečka Fiona Shaw se nově připojují k obsazení… (více)

Zemřel herec David Warner

Zemřel herec David Warner