Pán času

• Velká Británie Doctor Who
Velká Británie, (2005–2024), 155 h 57 min (Minutáž: 42–88 min)

Režie:

Graeme Harper, James Strong, James Hawes, Joe Ahearne, Charlie Palmer (více)

Předloha:

Charles Dickens (kniha)

Peter Capaldi, Matt Smith, David Tennant, Jodie Whittaker, Ncuti Gatwa, Christopher Eccleston, Billie Piper, Karen Gillan, Arthur Darvill, Catherine Tate (více)

Série(14) / Epizody(187)

Pute odpad!

"ticho padne až vyvstane otázka" - a podobných perel na úrovni Power Rangers je tenhle seriál plný. ()

Trilobajt odpad!

Proč musí, do prdele, repríza běžet brzo ráno, když stávám do práce a nic jiného v TV není… Tento seriál jde naprosto mimo mé chápání a to miluju snad všechny anglické seriály. Stávání do práce je noční můra a tento seriál z něj dělá naprostou ranní tragédii. Původně jsem dal jednu hvězdu, ale vzhledem k tomu, že do práce stávám pořád a začala další nekonečná série snižuji na odpad! ()

Jessicahamby

Na tento seriál jsem slyšela velice různorodé názory. Někteří jím byli doslova posedlí, druzí zase prohlašovali že jde o sci-fi pohádku. Každopádně jsem opravdu ráda, že jsem se na to začala dívat a první sérii jsem měla shlédlou za několik dní. Co se týče obsazení, do konce sedmé série jsem si nemohla stěžovat. Nemohu ale říct, že bych se na Capaldiho nějak těšila.. Celkově je Doktor Who skvěle pojatý seriál, nechybí akce, ani romantika a rozhodně není nouze o vtipné hlášky. ()

Hanz_knife

Výborný seriál, prostě Velká Británie. Není to vtipné k popukání, myšlenkově to není nějaký matrix ale spíše fantasy (žádné řízení teoriemi o cestování čase, časových smyčkách a paradoxech atd.), ale jednotlivé prvky seriálu do sebe prostě krásně zapadají a celkově se na to dobře dívá a člověk se nenudí. Dlouho jsem odmítal zhlédnout byť jeden díl, protože podle ukázek, obrázků a popisů jsem vůbec nechápal, proč je kolem toho takové šílenství, ale to byla chyba! Ono se na to totiž fakt dobře dívá! V první sérii jasně dominuje Christopher Eccleston, škoda že nezůstal... Určitě doporučuji a to v originálním znění s titulky. ()

Richi007

No stručně nestručně to tu zhodnotilo už spoustu lidí, jako třeba Djkoma. Celkem souhlas. Dodatek navíc: Pro mě nejlepší britský sci-fi seriál. Mít chut i čas, asi bych si dal i ty staré série od roku 1963. No možná časem k tomu dojdu. ()

Merenre

První díl mě extrémně vyděsil. Říkal jsem si, že Strážci vesmíru jsou pro tomuhle čemusi klenot kinematografie, a to jak dialozích, scénáři, režii, výpravě, tak i ve speciálních efektech. Další dva díly mě o opaku nepřesvědčily, ačkoli ve mě probudily jistou zvědavost. Rozhodl jsem se, že bude lepší brát to trochu napřeskáčku. A tak jsem zjistil, že se jedná o velmi nevyrovnaný seriál, který ale dokáže zvláštním způsobem vtáhnout. Zatím jednoznačně nejlepší díl, který ve mě zanechal opravdu silné dojmy, byl "Blink" - který je ostatně ve všech žebříčcích, které jsem si našel, hodnocený jako jeden z 10 nejlepších všech dob (tedy včetně původních sérií a obvykle se umísťuje jako druhý), to ve mě vyvolalo pocit, že nic lepšího tento seriál už nenabídne - a vskutku jsem od té doby nepotkal díl lepší ani srovnatelně dobrý. Přesto se dá říct, že každý díl má něco do sebe, je něčím zvláštní a něco nabízí. Co se týče hlavních představitelů - na Ecclestona si člověk chvílu zvyká, ale dokáže si jej oblíbit. Vykulený pohled Tennanta mi k srdci moc nepřirostl. ()

Hejmy

Vůbec netuším proč se na to dívám. Je to příšerně natočené, děj je standartní, ta blondýna není ani hezká a už v druhé serii vyměnili hlavní postavu doktora, ale prostě mě to nějak chytlo. ()

Ibea

Britský seriál, ktorý stojí za pozretie. Je síce možné, že niektoré diely vám nesadnú, ale je takmer nevyhnutné, aby ste ho pozerali celý - tvorcovia totiž ťahajú dejové línie aj cez niekoľko sérií a radi sa odkazujú do minulosti, respektíve budúcnosti. Doctor Who je síce občas ťažší na pochopenie, ale po tom, čo sa v ňom konečne začnete vyznať si ho zamilujete. Ako "namotávaciu" časť jednoznačne odporúčam epizódu Blink (3x10), prípadne dvojčasť The Time of Angels (5x4) + Flesh and Stone (5x5). ()

Tomko87

Na odporúčanie kamošky , som začal s Doktorom iba pred pol rokom. Aj to len od obnovených častí. Myslím deviateho Doktora ( Christopher Eccleston) Na počudovanie, ma to nenormálne chytilo. Až som sa sám sebe čudoval. Skoro každá epizóda začína tak no z ľahka, a končí úplným nervákom. (Teda až na pokračovanie useknutých častí) Páči sa mi Doktorova samoľúbosť, arogancia a sarkazmus. Čo som najviac videl viacej u Ecclestona ako u Tennanta (desiaty Doktor) Dávam jednu časť za druhou a stále sa neviem od toho odtrhnúť. Šak čo časť to pre mňa zábava . Ešte sa mi nestalo, aby som sa u čo i len jednom dieli nudil. Len si ťažko zvykám na nových Doktorov a jeho polovičky. (Mám poslednú sériu s Tennantom) ... ()

alexwill

Akční, napínavý, smutný, zábavný.. Pro mě osobně jde o seriál který má všechno, co by měl skvělý seriál mít. Abych ale nebyl tolik zaujatý, jakožto velký fanoušek, trochu to rozepíšu. Doctor Who má velkou historii. Je to nejdéle běžící sci-fi seriál na světě a je zapsán v Guinessově knize rekordů. Tenhle fakt má na svědomí nejen koncept regenerace hlavního hrdiny, čímž získávají tvůrci možnost neustále pokračovat, ale také samotné téma. Génius cestující časem i prostorem, který proskoumává celý vesmír je samo o sobě podklad pro stovky příběhů, nových planet, nebo všemožných tvorů. Scénáristé se mohou vyřádit téměř bez omezení. Pokud ale chcete dát seriálu šanci ,musíte splňovat určité požadavky. Rozhodně musíte mít rádi britskou tvorbu a britský humor. Pokud máte rádi Sherlocka, nebo podobné britské projekty, pak je tu šance že vás chytne i Doctor. Taky nesmíte být rozmazlení z vysokorozpočtových projektů, hlavně efektů. Je fakt že postupem času se seriál vypracoval a získal větší rozpočet, ale podoby mimozemšťanů museli být zachovány. Někoho by mohly odradit trochu levnější efekty, ale mají svoje kouzlo. Když se budeme bavit o kvalitě epizod, tak ta je dost střídavá. Pokud si seriál zamilujete, tak vás to tolik nerozhodí, ale s kvalitou je to jako na horské dráze. Seriál píše spoustu scénáristů, takže každá epizoda je alespoň trochu jiná. Některé díly jsou opravdu skvěle napsané, ale pak jsme u epizod co shazují seriál o úroveň níž. To ale lze u tak dlouhého a rozmanitého seriálu očekávat. Pokud alespoň něco splňujete a chcete dát seriálu šanci, udělejte to! Možná vás první díl nezaujme, možná až znechutí, ale pokud to přežijete tak vás to může chytnout. A už vás to nepustí. ()

ioope

Seriál Doctor Who se mi vlastně nikdy pořádně nelíbil. Víceméně je to smyšlená stupidní fikce...ale přesto jsem si ho oblíbil. Proč? Nejspíš kvůli zajímavým poznatkům z minulosti naší země a dosti možnou budoucností. Neexistuje nic jiného, čemu bych tak věřil jako tomuto seriálu. Třebaže je pro někoho lepší věřit na strašidla pod postelí, já raději si osvojím fakta z DW. Jasně, můžete jim věřit, ale také nemusíte. Ale myslím si, že tento seriál existuje natolik dlouho, že každý fanoušek se ho jen tak nevzdá, ať je či není pravdivý. ()

Teron

"I am the Doctor. I am a Time Lord." nejdříve mě to zaujalo, ale Christopher Eccleston ve mně ještě nevyvolal to správné Whoovianství...Když jsem na konci první série viděl prvně Tennanta, čekal jsem trochu problém. Ale když pak tenhle maník vylezl v županu a pyžamu z TARDIS a s rozespalým úsměvem se zeptal "Did you miss me?" byl jsem ztracen stejně jako během jeho proslovu ve smokingu, kdy se poprvé představuje posádce ve Voyage of the Damned...a trochu jsem si myslel, že jeho Silence in the Library, dramatickou Midnight a návštěvu na Shadow Proclamation už nic nepřekoná.. No pletl jsem se, protože pak přišel Matt Smith a v obleku univerzitního profesora vyhnal Atroxi ze Země několika otázkami a představením se stylem: "Hello, I am the Doctor...Basically...run." pak se ještě vytáhl s "There is one thing you never ever put in a a trap if you are smart..." a "I AM TALKING!" Svůj dojem lehounce upravuji s příchodem Petera Capaldiho...nejde o jeho Doktora, ten kupodivu nezklamal, ale díly už mi přijdou obecně slabší. Je to sice stále vysoký nadprůměr v oblasti žánru, ale na Doktora je to slabší, už začínám postrádat Tennantovu nebo Smithovu epičnost, provázanost a zapamatovatelnost. Pět hvězdiček zatím nestahuju, protože těch pár slabších kousků nepřekonává zdaleka kousky, které si vždycky rád pustím znova:-) http://umenivyberu.cz/serialy/pan-casu-doctor-who-epicky-blaznivy-nevyrovnany-hravy-vtipny-a-nehorazne-modry/ ()

lacerta odpad!

Vzhledem k hodnocení jsem čekala víc. Doufala jsem, že to bude něco jako trpaslík a nepopírám, že jsem nepochopila. Komediální mi to nepřišlo ani trochu, spíš trapné - ale zase že by to bylo drama, to bych taky neřekla. Už dlouho jsem neviděla seriál, kde by bylo takové utrpení prokousat se první řadou. ()

Kakashi_kage

Vždy když se mě někdo zeptá o čem vlastně Doctor Who je ? Říkám si jak to podat abych nevypadal jako úplný šílenec. Netradiční sci-fi seriál, u kterého pokud vydržíte dokoukat první sérii, nebudete zaručeně litovat, ponoříte se do děje a Tennant jakožto desátý doctor ve druhé sérii Vás bude nadmíru bavit.. Poté se budete nešťastně dívat na jeho výměnu za Matta Smithe jakožto jedenáctého doctora v páté sérii, aby jste následně zjistili, že je to vlastně ještě lepší. Na doctora v podání Petera Capaldiho jsem se těšil jako malé dítě na Vánoční dárek ,ale jediné co jsem dostal byl "měkký dárek". 8.série (První v podání Capaldiho , je úsměvná , kde nic tu nic .. ) Ovšem 9.série Capaldi ukazuje že je geniální herec a vše se opět obrací a seriál se vrací do kolejí pro seriály s nadprůměrnou kvalitou. 1. série: 70%, 2.série: 85%, 3.série 90%, 4.série: 85% , 5. série: 95%, 6.série: 90%, 7.série: 85%. 8. série: 60%, 9. série 85%. ()

Brůny

Tenhle seriál? Naprostý fenomén! Přivedla mě k němu má kamarádka Moony, která o něm vždy básnila. Dlouhou dobu jsem si myslel, že její chvála je trošku přehnaná, ale jakmile jsem viděl všechny epizody, musel jsem jí dát za pravdu! ()

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

12.01.2024

Temný případ nabírá posily

Temný případ nabírá posily

24.09.2022

Jedna z hlavních tváří seriálu Deadwood John Hawkes, bývalá hvězda seriálu Doctor Who Christopher Eccleston a nesnesitelná teta z Harryho Pottera herečka Fiona Shaw se nově připojují k obsazení… (více)

Zemřel herec David Warner

Zemřel herec David Warner