24 hodin

Ukázka z filmu
USA, (2001–2010), 140 h 48 min (Minutáž: 44 min)

Hudba:

Sean Callery

Kiefer Sutherland, Mary Lynn Rajskub, Carlos Bernard, Elisha Cuthbert, James Morrison, Sarah Clarke, Leslie Hope, Sarah Wynter, Xander Berkeley (více)

Série(8) / Epizody(192)

Seriál 24 hodin se odehrává v reálném čase jednoho dne. Každá epizoda pokrývá časový úsek jedné hodiny, takže se celý příběh, rozdělený do čtyřiadvaceti dílů, odehraje během jednoho jediného dne. Za tuto dobu se protiteroristický agent Jack Bauer z losangeleského Protiteroristického oddělení (PTO, angl. CTU - Counter Terrorist Unit) vždy snaží předejít nějaké katastrofě s globálními politickými následky, osvobodit rukojmí a zachránit své nejbližší. (oficiální text distributora)

Rozmarýna

Výborný seriál. Jenom ta 7. řada to kazí. Vadilo mi v ní, že už tam nebylo PTO, prostě mi tam chyběla ta práce lidí přímo v budově PTO a to nejrůznější satelitní sledování a další vychytávky. Práce lidí v FBI je jen slabý odvar. Strašně mi vadila ta tetka z dědiny, co hrála prezidentku. Chtěla bych vidět americkou prezidentku, která nosí nepadnoucí kostýmy, levné lodičky, neobarvené šedivé vlasy, nemoderní účes a žádný make-up. Navíc ta herečka Cherry Jones podala příšerný unylý výkon, vůbec jsem jí nevěřila to, co hrála. Zajímalo by mě, kdy ji vykopali. Prostě katastrofa, působila jako totální slepice a ne jako prezidentka. Já bych na to nasadila Glenn Close. Seriálu dávám 5 hvězdiček, ale 7. řada mi přišla v prezidentské linii odpadová, díky Bauerovi, Almeidovi a Renee dávám 4 hvězdičky. ()

oceanic6

Seriálový megahit 24 má 2 zložky vďaka ktorým si stále udržiava divákov. Prvou je predstaviteľ hlavnej úlohy, agenta Jacka Bauera, fantastický Kiefer Sutherland. Ten tu podáva svoj životný výkon za ktorý bol už aj ocenený cenou EMMY v kategórií Najlepší herec v dramatickom seriáli. Druhou nemenej dôležitou je forma. Obraz sa rozdeľuje na niekoľko častí v ktorých sledujeme viacero hrdinov na rôznych miestach v rôznych situáciach naraz v reálnom čase. Počas epizódy sa niekoľkokrát na obrazovke zjavia hodinky aby nás upozornili že čas neúprosne beží. Spolu s LOSTom absolútne špičky súčasnej seriálovej tvorby! 1. séria: 100%, 2.séria: 100%, 3.séria: 100%, 4.séria: 100%, 5.séria: 100%, 6.séria: 90%, 7.séria: 100% ()

J.Bourne89

Napínavé jak cyp, romantiky taky dost. Pro milovníky špionážních a konspiračních témat povinnost. Ale v telce bych na to fakt čučet nechtěl, leckdo mi dá za pravdu. V tom případě bych tři hvězdy ubral... Některé díly jsou opravdu šukézní a snesou srovnání i s králem oboru, hrdinou s nechvalně proslulého Ludlumova románu :-) Scénář připomíná spletité Clancyovy zápletky, i když občas se v něm chybičky najdou, ba přímo CHyby, ale to není hlavní. Například třetí řadu jsem stihl dočučet během jednoho pouhého víkendu, protože mi to prostě po každém dílu nedalo a musel jsem přejíti na další ! Hlavním kladem seriálu je to, že se s ničím nesere a porušuje všechna základní americkohrdinská schémata, i když v určitých ohledech má samozřejmě do reality kurevsky daleko, ovšem pak by se napětí vytratilo... ()

Mike2005

Pro mě veliké překvapení. Nejdřív jsem byl seriálem pohlcen, až jsem ho přestal sledovat úplně. Občas mě velice překvapil, občas hrozně naštval. I přesto je moje hodnocení na 4, neboť nápad z časovým dějem mě doslova ohromil. Kiefer Sutherland - jedna z nejlepších jeho rolí. ()

Agent24

Tohle je moje srdcová záležitost. At už je ze 8 sezon jeden díl lepší druhý horší tak stejně je to nejlepší seriál všech dob. 24 má totiž latku hodně moc vysoko a Jack Bauer je ten správnej chlap co se umí tvrdě ozvat. 1sezona 80%, 2sezona 85%, 3sezona 80%, 4sezona 90%, 5sezona 100%, 6sezona 70% ,7sezona 90% a 8sezona 90%. ()

blackperseus

Určite výnimočný seriál, bez preháňania môžem tvrdiť, že najlepší AKČNÝ seriál, s akým som mal tú česť prísť do styku. Výbuchy, streľba, naháňačky sú tu na dennom (doslova dennom :-)) poriadku, ostatné rodinné, politické a skrátka "nebauerovké" línie nenudia, čo sa u takýchto seriálov / filmov nestáva. Neprestávam žasnúť, do akých vypätí a extrémov sú autori schopní Jacka dotlačiť. Apropo - Jack, to je hrdina presne podľa môjho gusta. ;-) Aj keď sa časom a sériami zápletky opakujú a samozrejme príde aj na nejaké to varenie z vody, určite ide o jeden z najlepších seriálov, o čom svedčí počet nakrútených sérii. 1. séria: Ako rozjazd slušné. Napätie, napätie, ešte raz napätie. Trochu zamrzí bezradnosť príbehu zhruba v polovici, ale k záveru sa opäť rozbehne parádna akcia. 75%. 2. séria: To pravé orechové. Našlapaná akcia od začiatku do konca. "Naj24ovská" 24! A navyše krásna Sarah Wynter... ;-) 100% 3. séria: Rozjazd opäť veľmi slušný, neskôr trocha sklamanie z toho, že toto všetko sme už videli. Nepríjemné zdržovanie deja Kim Bauerovou a priveľa záporákov. Akcia funguje, príbeh už menej. Mexická línia sa mi veľmi nepozdávala. 65% 4. séria: Návrat na vrchol. Kim Bauerová, Sherry Palmerová a podobné zdržovačky sú preč, skvelý úvod s jadrovými elektrárňami trošku kazí línia rodinky teroristov, akonáhle sa ale zoznámime s Marwanom, hlavným záporákom, 24ka valí jedna báseň! Zápletka s Číňanmi poteší, záver série je na šesť hviezd. 100% 5. séria: Začiatok s teroristami na letisku plus nervový plyn. Variácie na stokrát videné a počuté. Opäť sa dej ale po pár častiach slušne rozbehne, Jackov hon na hlavného záporáka berie dych. A ak bol záver štvrtej série na šesť hviezd, tak záver tejto je na sedem. Nemý úžas. 90% 6. séria: Jack sa vracia. A je vo forme. Protiteroristický príbeh nie je zlý, v podstate ani chvíľu nenudí, ale ani nejako obzvlášť nenadchne, zato sa mi celkom pozdávala línia v Bielom dome. Ako pribúdali časti, ubúdal dych a odrazu sme boli príbehovo niekde úplne inde. Dopozerať sa to dalo, séria má mnoho nezabudnuteľných momentov... ale bývalo to lepšie... 75 % 7. séria: S odstupom pár dní musím skonštatovať, že ide asi o najslabšiu sériu 24ky. Srandovné je, že mi to počas sledovania ani tak neprišlo - ono si poviete: Aha, jasné, "prekvapivý" zvrat, veď to na tých 24 dielov treba dajak natiahnuť. Lenže potom si uvedomíte, že ste boli ochotní tolerovať až priveľa a že vám z tejto série v pamäti dokopy nič neutkvelo. 60 %. 8. séria: Po rozkúskovanej a neprehľadnej sedmičke sínusoida kvality stúpa - a dosť rapídne. Ten záver som ešte stále nepredýchal. Nemám dostatočný odstup, ale určite jedna z najlepších sérií. 95%. CHCEM ĎALŠIE SÉRIE!!! :-) ()

jakes

po 8. sezonach: Mali to utnut po siestej. To by som dal 150%. Takto cistych 100%. To co mi ukazala 24-ka, som v TV nikdy nevidel ani necakal. Kolkokrat s otvorenou papulou, neveriacky krutiac hlavou. V tomto seriali divak nema ani ponatia, kto za koho kope, kto je svina a kto blbec. Niekedy som dokonca pochyboval aj o samotnom Bauerovi - tak uzasne je to natocene. Keby existoval boh, tak ho odkragluju najneskor v tretej serke, moj milovany Palmer to zvladol do zaciatku 5-ky :((( Nielen pre mna jeden z vrcholov televiznej tvorby. P.S. Jack Bauer by natrhol kakac Chuckovi Norrisovi behom 5 sekund. Ale aj on je bezbranny voci faktu, ze mu napisali tak jebnute decko ako Kim. Ta blbana musela obrabat cely stab vratane reziserov a scenaristov, inac si naozaj neviem vysvetlit jej pritomnost v tomto vynimocnom projekte. ()

Treatys

Podle mně se jedná o ejden z nejlepších seriálů všech dob. Rozhodně zde nychybí akce a nečekané zvraty. Všemu ještě příspívá kvalitní herecké obsazení, dobrá režie a perfektní střih. ()

dusanek 1978

Řada nečekaných a výborných zvratů,skělý Kiefer Sutherland. 1série 80% , 2 série 100% , 3 série 80% , 4 séríe 100% ,5 série 100% , 6 série 80% ()

DaweBIKE

Životní role Kiefera Sutherlanda v jednom pro mě nejoriginálnějších seriálů vůbec.Málo hluchých míst,za to nečekaných zvratů je zde opravdu moře.Za mě pět hvězd! ()

jeskynka

Hodnocení po 1. sérii. Seriál rozvíjí několik zajímavých dějových linií a má neuvěřitelné tempo (zejména v první polovině a ke konci). Ve finále scénáristi dokazují, že umí diváka lecčím překvapit; i když na druhou stranu v realitě by tak příběh nejspíše stejně dopadl, to jenom my diváci jsme si už tolik zvykli na „sluncem zalité rozesmáté tváře“. Jednu hvězdičku dolů za nedodržení jedné z hlavních avizovaných deviz-reálného času, takže za 80%. Upgrade (po 6. sérii): Je to neuvěřitelné, ale seriál si pořád udržuje napětí, tempo a celkem i hlavu a patu (v rámci amerických mezí). Takže hodnocení nechám. ()

AndrewK39

Neuvěřitelně napínavý seriál plný neočekávaných zvratů a osudů postav. Jack není žádný svatoušek, pro všeobecné blaho dává všanc všechny svoje šance na šťastný život, obchází zákon, zabíjí. Ale divák mu to toleruje, protože ví, že Jack musí. Obával jsem se na začátku osmé sezóny, že už nebude taková. Ale tenhle seriál mě nikdy nezklamal. Všechny série jsou plné napětí a překvapení. S výjimkou několika epizod si seriál drží spád a úroveň. Mě osobně ještě nic natolik nezatlačilo do židlo a nevcuclo jako 24 hodin. ()

elizha

Serial, užasny, dokonalo spracovany,prekvapive momenty, ze niekedy v polovici neviete co si mate mysleť, kto je dobrý a kto zlý.Je škoda ze serial skoncil,pretoze Kiefer, bol neskutocny ako, aj všetci v seriáli. Pre mna naozaj prepracovaný serial,pár rokov.!!!..Mzem pozerať stále dookola:P.... ()

tixi

Perfektnych 8 serii neprestajna akcia famozny Kiefer Sutherland ale takťieš aj ostatni herci najlepši akčni serial vôbec100%. ()

poison

Jack Bauer se stal legendou. Skoda, ze to skoncilo :( Tady by me vubec nevadilo, kdyby to melo dilu jako Tak jde cas :) ()

Djflash

Když scénáristé Joel Surnow a Robert Cochran začali vymýšlet tento seriál, určitě nečekali, že Jack Bauer v podání Kiefera Sutherlenda (což byla podle mého názoru jeho životní role) těch napínavých dnu zažije hned osm, tedy víc jak týden. Seriál je to vskutku unikátní a to nejen tím, že se odehrává v reálnem čase. V žádném jiném seriálů, jsem neviděl zároveň tolik akce, napětí, intrik a překvapivých zvratů. Prvních pět sezon má opravdu strhující tempo, které diváka určitě udrží u obrazovky. Co na tom, že základní myšlenka seriálu je vlastně úplně jednoduchá dalo by se říct po čase až stereotypní ( jeden den, jedná hrozba a jeden hrdina, který se snaží zachránit svět). Když k tomu přidáte atributy, o kterých se již zmiňuji výše, vznikne z toho opravdový dramatický seriál, který dokáže diváka pohltit a nepustit. A takový je i seriál 24 hodin. ()

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

28.06.2023

Tvůrci zvažují oživení seriálu 24 hodin

Tvůrci zvažují oživení seriálu 24 hodin

09.09.2021

Tento týden se objevily zprávy, že producenti, televize Fox a zřejmě i Kiefer Sutherland jednají o možnosti oživení dnes již kultovního akčního seriálu 24 hodin. Veškerá jednání jsou údajně teprve v… (více)

Sutherland a noví Hráči se smrtí

Sutherland a noví Hráči se smrtí

09.07.2016

Jack Bauer konečně ve filmu?

Jack Bauer konečně ve filmu?

02.09.2014

O filmovém pokračování seriálu 24 hodin se mluví řadu let. Hodně se o něm spekulovalo především po osmé sérii, která v roce 2010 seriál zakončila, nakonec se ale nikdy nedostal z plánovacích fází.… (více)