Pán času

• Velká Británie Doctor Who
Velká Británie, (2005–2024), 155 h 57 min (Minutáž: 42–88 min)

Režie:

Graeme Harper, James Strong, James Hawes, Joe Ahearne, Charlie Palmer (více)

Předloha:

Charles Dickens (kniha)

Peter Capaldi, Matt Smith, David Tennant, Jodie Whittaker, Ncuti Gatwa, Christopher Eccleston, Billie Piper, Karen Gillan, Arthur Darvill, Catherine Tate (více)

Série(14) / Epizody(187)

Recenze uživatele Milano33 k tomuto seriálu (149)

Pán času (2005)

Doctora Who by sa dalo nazvať ojedinelým úkazom, ku ktorému dôjde len jedenkrát za celú históriu. Tento seriál má nenapodobiteľné kúzlo a preto sa nie je čomu diviť, že sa z neho stala legenda, ktorá s nami pretrváva už viac než 50 rokov. Táto show vo mne pravidelne vzbudzovala práve tie z tých najkrajších a najčistejších emócií, ako je pochopenie, empatia a súcit. Taktiež boli chvíle vyslovene plné entuziazmu a nadšenia, radosti a vzrušenia. Doctor sa za tie roky stal ikonou dobra a synonymom pre nádej. Doctor sa nikdy nevzdával, bol priam až neskutočný a plný zázrakov, keďže aj v tých najnemožnejších situáciách príde so šialeným riešením na jej odvrátenie, a aj v tej najviac čierno-čiernej tme nájde kúsok svetla. To rovnako platí aj pre dobrodružstvá s ním, kedy nám ukázal krásu nekonečného vesmíru, a spoločne s Dctorom a jeho spoločníkom sme naplno prepadli týmto vesmírnym hlbinám. Navštíviť nádherné a často temnejšie zákutia univerza, ktoré takmer vždycky prišli s nejakým zaujímavým nápadom, putovným príbehom, či chytrou myšlienkou alebo prevratnou inováciou. I keď sa Doctor snaží byť racionálny a vo všetkom nájsť logické vysvetlenie, nebráni sa ani tým iracionálnym skutočnostiam. Je to človek vedy, aj keď hneď niekoľkokrát sa staval proti nej, a pokúšaní  sa o niečo nemožné, ju ohol a pretvoril podľa svojich predstáv. Doctor sa nadchýna pre aj tie najmenšie maličkosti, vie oceniť dôležitosť aj tej sebamenšej existencie a váži si ledajaký existenčný zázrak, keďže ho pokladá za dar od Matky Prírody samotnej. Navždy budem spomínať na tie nezabudnuteľné série s Davidom Tennantom, Mattom Smithom a Petrom Capaldim, práve oni boli stelesnením toho najlepšieho, čo mám tak veľmi rád na postave Doctora. Oni pre mňa definujú tento charakter, všetci traja boli plný energie, vášne a láskyplnosti k životu. Oni sa stali ochrancami sveta a zástancami tých vôbec najslabších a najviac nepochopených. Doctor je napriek všetkej tej dobrote a striedmosti, má aj skrytú temnú stránku, čo z neho robí nesmierne komplexným charakterom. Doctor Who dáva priestor diváckej fantázii a predstavivosti, dokonca by sa dalo povedať, že väčšinu vecí necháva práve na diváckej predstavivosti. Dávka skvelého a často odvážneho britského humoru sprevádza celý seriál. Soundtrack je lahodný a nádherne sa počúva, krásne zvýrazňuje epické či emocionálne momenty. Tento seriál je výkladná skriňa nápaditých epizód, tieto epizódy sú bez najmenších pochýb meta a poriadne pritiahnuté za vlasy, neboja sa experimentovať, a inovatívne pracujú s naratívom. Je to proste fantasmagoria! Najlepšie scenáre k epizódam boli rozhodne za obdobie, kedy boli za kormidlom lode Russell T. Davies a Steven Moffat. Títo dvaja nám priniesli nespočetne veľa zábavy a vložili do svojich diel skutočne originálne a predtým nevídané nápady. Keby som mal však vybrať iba jeden jediný aspekt, ktorý robí z Doctora tak dobrú show, bola by to zaiste chémia a interakcia medzi Doctorom a jeho spoločníkom. A aby to tak správne iskrilo, najlepšie je, keď spoločníkom je nežné pohlavie. Moje najobľúbenejšie spoločníčky boli Amy Pond, Clara Oswald a Dona Noble. Tieto tri zostávajú navždy v mojom srdci. Karen Gillan je úplne naj, ale ani Jenna Coleman, ani Catherine Tate nezaostávajú od nej výrazne ďaleko. A na záver niečom málo k mojím trom najobludnejším Doctorom a k ich hereckým predstaviteľom. David Tennant: 10. Doctor, mne najmilší, ten, ktorý má najviac zo všetkých vzal za srdce. Je známym faktom, že pre Davida Tennanta bola rola Doctora tou vysnenou. A táto skutočnosť je vidieť a cítiť v každej jednej sekunde, David Tennant je plný entuziazmu a je zapálený úplne do všetkého. Ten jeho elán a nadšenie z neho priam až srší, a týmito emocionálnymi výjavmi ma vždycky naplno nadchne. Takisto bol veľmi vtipným a sarkasticky, mal šarm a charizmu, bol pohľadný a okúzľujúci.Veľmi na ňom oceňujem, ako emocionálne podkreslil túto postavu a dal jej patričnú hĺbkou. Dokonca sme boli s týmto Doctorom svedkom vskutku temného obdobia, kedy už vážne nezvládal pokračovať a bol psychicky na dne. A z týchto dôvodov je David Tennant najlepším a neprekonateľný Doctor, a v mojich očiach stvárnil Doctora dokonale. Matt Smith: Jeden z dvoch najlepších Doctorov. Matt Smith si ma získal hneď v prvých momentov, čo ma milo prekvapilo, že tak rýchlo vyplnil prázdne miesto po neskutočnom Davidovi Tennantovi. 11. Doctor spravila silný prvý dojem, pobavil ma svojou zdravou šialenosťou a bláznivou povahou, a vôbec som si naňho nemusel zvykať. Čo dodať, jednoducho "The Raggedy Doctor". Mattov Doctor bolo to najlepšie, čo sme po Davidovi mohli dostať, tak ako jeho predchodca, tak aj Matt je v mojich očiach nezabudnuteľným Doctorom. Navždy mi utkvel v hlave ten jeho bláznivý vkus na oblečenie a bujný apetít. Spopularizoval také veci, akými sú motýliky, fezy a ryba s pudingom. Tento Doctor bol vážne epický a z môjho pohľadu aj najakčnejší, ale ani emócie uňho nechýbali a nejedenkrát dokázal precítiť scénu naozaj bezchybne. Peter Capaldi: 12. Doctor nespravil ten najlepší prvý dojem, ale o to viac si vážim, ako sa časom vyvíjal. Áno, spočiatku sa choval divno a bol plný cynizmu a pesimizmu, čo sa mi na Doctora vôbec nehodilo. Avšak keď dosiahol bodu, že si ma už naplno získal, od vtedy som si ho neskutočne užíval. V niektorých okamihoch bol dokonca tým najlepším Doctorom, jeho prejavy a emocionálne výjavy som na ňom zbožňoval. Je to pre mňa naozaj vzácnosťou, pociťovať to, čo som pociťoval pri jeho rečiach. Bol to vskutku silný a intenzívny zážitok, ktorý ma doháňal až k mrazeniu. Peter Capaldi sa od ostatných Doctor dosť odlíšil, bol dumavý, pragmaticky a párkrát podľahol aj temnote. Capaldiho škótsky akcent bol senzačný a herec sám o sebe bol neuveriteľný. Peter Capaldi je vynikajúci herec a neprestajne sa prekonával. 1. Séria - 70%, 2. Séria - 90%, 3. Séria - 100%, 4. Séria - 100%, 5. Séria - 100%, 6. Séria - 100%, 7. Séria - 100%, 8. Séria - 80%, 9. Séria - 100%, 10. Séria - 80%, 11. Séria - 40%, 12. Séria - 40% () (méně) (více)

Rose (2005) (S01E01)

Na môj vkus dosť šialený seriál, ale rozhodne v ňom mienim pokračovať. Čo som mal zatiaľ možnosť vidieť, Doctor Who síce spočíva v Time-Travelingu, ale z mojej perspektívy preskúmava skôr tie neprebádané vody Sci-Fi žánru. Mimoriadne sa mi pozdáva ten nápaditý a kreatívny štýl vyprávania. Epizóda navnadil najmä svojim svižným tempom, však náš Doctor sa ani na chvíľku nezastaví a uteká z jedného miesta na druhé, čím sa zdá byť príbeh dynamickým. Oboznámili sme sa i so základnými vychytávkami Doctora, ako je TARDIS alebo sonic screwdriver, len by tomu ešte trebalo dodať fyzikálny podtext. Ale pokiaľ sa to ponechá iba na diváckej predstavivosti, akceptujem to. Tiež nemôžem opomenúť skvelú dávku britského humoru, ktorý miestami zachádzal až do detinskosti, ale poväčšine času bol dosť solídny. ()

Konec světa (2005) (S01E02)

TARDIS ("Time And Relative Dimension In Space") nám krásne predviedol, že je hodný svojho mena. V tejto epizóde sme cestovali naprieč časom a zabrúsili do vzdialenej budúcnosti. Doctor chcel ohromiť svoju spoločníčku Rose a tak jej ukázal, ako jej rodná planéta Zem postupne vyhasína a neodvratne sa blíži ku koncu. Posolstvom tejto epizódy bolo to, že všetko má svoj koniec. Keďže Doctor a Rose cestovali v čase niekoľko miliárd rokov dopredu, nie sa čomu diviť, keď sa ocitáme obklopený spoločnosťou rôznorodých a poväčšine dosť bizarných mimozemských rás. Na vesmírnej stanici však došlo k infiltrácii a následnej sabotáži a bolo práve na Doctorovi, aby všetkých zachránil. I napriek faktu, že sa nachádzame v budúcnosti, oprášená bola aj minulosť a konečne sa dozvedáme Doctorov origin. ()

Nepokojná mrtvá (2005) (S01E03)

Stále to nie je úplne ono, ale menší progres tam je. Bolo úžasné prežiť spolu s Doctorom a Rose vianočné sviatky práve v roku 1869. Dobovú atmosféru sa podarilo zachytiť veľmi autenticky, i to, ako sa Rose vyparádila, bolo parádne. Rose to v tejto časti veľmi slušalo a bola nádherná v tých dobových šatoch. Tentokrát hrozbou predstavovali duchovia, ktorý boli koncentrovaný prevažne v miestnej márnici. Tam sa duchom naskytla príležitosť posadnúť telá a promenádovať sa po svete, čo nápadne pripomínalo zombies. Práve tie sekvencie z márnice zachádzali svojou pochmúrnosťou až k horroru, musím uznať, že sa takmer podarilo nabudiť až gotickú atmosféru. Tiež došlo i na trošku vysvetľovania, ktoré ozrejmilo, že plynutie času v seriály Doctor Who je relatívne. A prítomnosť Dickensa určite potešila. ()

Vetřelci v Londýně (2005) (S01E04)

Chybička sa vlúdila, Doctor sa prerátal a miesto toho, aby vzal Rose do jej pôvodnej časovej línie, vzal ju o rok staršieho sveta. A Doctorova reakcia na to všetko bola proste úsmevná, ten jeho netaktný humor ma skrátka baví. To sa však nedá povedať o zvyšku epizódy, počas ktorej som cítil zreteľný kvalitatívny pokles. Zápletka ohľadom pristátia mimozemšťanov na Zem vôbec nenadchla a samotný mimozemšťania vyzerali naozaj biedne. ()

Třetí světová válka (2005) (S01E05)

Pokračovanie dvojdielu sa nesie v podobnom duchu ako prvá časť, ľudstvo zažíva krízu a kvôli mimozemskej hrozbe sa akútne spustila reťazová reakcia. Okolo tohoto všetkého sa seriál snaží vystavať napínavý dramat, ktorý však zlyháva v základoch. I keď komické prvky na tomto seriály ma poväčšine bavia, tu sa mi zdali trošku zbytočnými a humor samotný bol tlačený až príliš na silu. Áno, snaha vybudovať napätie tu je, ale lacný a detinský humor to celé zhadzuje. Najväčší pozitívom bol asi prvý náznak emócií, keď sa dianie stalo pre Doctora náhle osobným. Totiž stále pred ním ťažká voľba, pre záchranu sveta musel vystaviť Rose nebezpečenstvu, ktoré by ju dokonca mohlo stáť život. ()

Dalek (2005) (S01E06)

Prekvapivo dosť temná epizóda, ktorá núti Doctora si klásť morálne otázky! Keď sa bude Doctor Who i naďalej takýmto odvážnejším smerom uberať, môže to byť už iba lepšie. Opäť padla zmienka o Časovej vojne, čo vyvolalo v Doctorovi nepekné spomienky. Slovný stret medzi Doctorom a jeho úhlavným nepriateľom Dalekom bol plný znepokojujúceho mrazenia. Dalek je snáď vôbec prvým antagomistom, s ktorým sa dá súcitiť a sympatizovať. Po celé trvanie epizódy plne chápeme jeho motiváciu a je nám dokonca až ľúto, kam ho samota a beznádej zaviedla. I keď Doctor po celý čas prezentuje Daleka ako stelesnenie zla, nie je to vôbec také čiernobiele. Obaja skrátka stáli na opačnej strane počas vojny a práve to robí koniec takým chúlostivým. Aj napriek tomu, že Dalek skoná, Doctorovi stále zostáva trpká pachuť. ()

Dlouhá hra (2005) (S01E07)

Nanešťastie musím povedať, že to bola nezáživná nuda. Príbeh bol taký nemastný-neslaný a i napriek celkom zaujímavým myšlienkam a námetu, epizódu sa nepodarí zachrániť. Áno, bola tu síce parádna mysteriózna atmosféra a na konci sa objasnila záhada ohľadom diametrálne rozdielnych teplôt na jednotlivých poschodiach vesmírnej lode, ale to proste nestačí. Samozrejme sa nedá uprieť, ako pôsobivý bol samotný Orwellovský ba až dokonca Huxleyovský námet, ktorý fantasticky zachytával takmer všetky charakteristické rysy týchto utópií. Despotická vláda na tejto stanici, ktorá slúžila ako systém podpory života, bola do značnej miery technokratická. A miestne High-Tech vychytávky mali nápadne blízko ku cyberpunku. Nebyť toho slabého naratívu, bola by to dosť solídna Sci-Fi chuťovka. ()

Den otce (2005) (S01E08)

Táto epizóda nám ukázala, ako veľmi nebezpečná je manipuláciu s časom. Niektoré momenty v čase sú skrátka striktne dané a nedajú sa zmeniť. A pokiaľ sa tak náhodou stane, bude to mať kolosálne následky. Myslím si, že sa Rose po tejto skúsenosti poučila a o niečo nám zmúdrela. Uvedomila si, že pokus o prepísanie minulosti tak, aby zachránila svojho otca pred istou smrťou, bolo od nej hlúpe, nepremyslené a z dlhodobého hľadiska tým nič nevyriešila. Akurát len ohrozila celý časopriestor a aby toho nebolo málo, ešte k tomu všetkému sa dotkla svojho mladšieho ja, čím spôsobila časový paradox. Doctor bol z nej najprv sklamaný, ale nemohol som na ňu príliš dlho hnevať a doprial Rose aspoň to, že mohla prežiť čo i len niekoľko pekných chvíľ so svojím otcom. A záverečná rozlúčka s nim bola dojemná. ()

Prázdné dítě (2005) (S01E09)

Fantastic! Doposiaľ najlepšia epizóda! Vskutku bravúrna práca s napätím a atmosférou, ktorá len dýchala svojou hutnosťou. Prevážna časť deja bola vhodená do obdobia 2. sv. vojny, čo len samo o sebe je dosť pochmúrne a chúlostivé. A uprostred toho všadeprítomného bombardovania začneme pociťovať silnú mystery atmosféru, ktorá nás núti premýšľať nad tým, čo sa v skutočnosti tu deje. A s príchodom strašidelného a tajomného decka, prichádza aj nepríjemné mrazenie a nádych horrorovosti. Verte-neverte, vďaka tej precízne vybudovanej atmosfére a dychberúcej gradácii, sa vo mne nahromadil pocit hrôzy, až také desivé to bolo. A ten koniec ma drží napäto v očakávaní toho, ako to bude ďalej pokračovať. Taktiež sa nám predstavuje dosť zaujímavá nová postava, ktorou je Jack Harkness. ()

Doktor tančí (2005) (S01E10)

Tak s radosťou môžem povedať, že tento dvojdiel sa jednoducho podaril. Skutočne krásne a zdarné rozuzlenie ináč dosť desivej epizódy. Musím určite oceniť toho, že sa aj v tomto prípade podarilo preniesť tú celkovú atmosférickosť predchádzajúcej epizódy i správne zachytiť jej jednotlivé aspekty. Nervy drásajúca podívaná naďalej pokračuje a ide sa naozaj do tuhého. Všetci nakazený, vrátane tajomné decka, náhe vstali a začali sa promenádovať po svete ako nejaký zombies. Uprostred toho všetkého som sa len nechal unášať dianím, ktoré nepretržite gradovalo. A to zakončenie bolo veľmi pekné, konečne sa vnieslo trochu svetla do takej chúlostivej a depresívnej situácie, akou je práve WW2. Išlo vskutku o dojemné stretnutie matky a syna. A i Jacka sa nakoniec podarilo zachrániť. ()

Město na odstřel (2005) (S01E11)

Táto epizóda ma moc nebavila, zase sa vraciame k starým krivdám. Tiež dôjde aj na pokus o nápravu, ktorý však zlyhá, keďže nie je jednoduché zakryť svoju prirodzenosť. A Doctor bol v tomto dosť striktný a rázny, keďže si dobre uvedomoval, že nie každý sa môže zmeniť a to ani, keby sme im dali šancu. A do toho všetkého sa ešte pripletie trhlina v čase a priestore, ktorá mohla mať katastrofálne následky. ()

Zlý vlk (2005) (S01E12)

Bad Wolf je v podstate semi-prequelom k The Long Game, ale narozdiel od jeho náprotivka, sa táto epizóda správne uchopila daného tématu. V tomto prípade bol námet spracovaný veľmi kvalitne a tentokrát ešte k tomu s dávkou podarenej kreativity. Išlo o skvelú ukážku toho, že utópia sa dá spracovať aj veľmi zábavným spôsobom, nemusí to byť iba depresívne. Táto nápaditá podívaná naprieč najrôznejšími kanálmi a reláciami sa uchýlila až k Metafikcii, čo som vrelo uvítal, keďže sa v tomto žánri vyžívam. Scenár sa rozhodol vydať ešte odvážnejším smerom a našla sa tu vôľa experimentovať, čo utváralo výslednú podobu tejto zábavnej show. A dokonca v niektorých prípadoch zachádzame až k búraniu štvrtej steny, takže za mňa sa potenciál využil naplno. A záver odhaľuje prekvapivú existenciu Dalekov. ()

Každý svou cestou (2005) (S01E13)

Absolutely Fantastic! Spektakulárne finále, ktoré malo plno akcie, ale nechýbali ani emócie. Aj keď akcia bola vážne epická, najviac ma zasiahli práve tie komornejšie scény, kde často došlo na emócie. Táto epizóda ma asi najviac zatiaľ emocionálne zasiahla, prvou silnou scénou bola rozlúčka Doctora s Rose, ktorej však citeľne chýbala ten osobný kontakt a tá intimita. Každopádne, hravo sa tento nedostatok vynahradí záverečnou scénou, kedy sa Doctor lúči s Rose, i keď nie nadobro. Totiž Doctor pozná menší trik, ako preľstiť smrť, lenže musí dôjsť ku kompletnej regenerácii. Išlo ozaj o veľmi dojemnú scénu a Christopher Eccleston mi bude chýbať. Ale myslím si, že sme o veľa neprišli, keďže na scénu vzápätí nastupuje úžasný David Tennant, ktorému stačilo iba málo na to, aby ma očaroval. ()

Vánoční invaze (2005) (S01E14)

Prvý vianočný špeciál, v ktorom David Tennant spravil fantastický prvý dojem! Akonáhle vstúpil na javisko, ihneď mu patrilo celé pódium a strhol na seba veškerú pozornosť. Tento Doctor má úplne všetko, má charizmu, má štýl, je vtipný a sarkastický, a ten jeho sexy škótsky akcent skrátka milujem. David Tennant podával fenomenálny herecký výkon a stvárnil Doctora vážne svojsky a jedinečne. Už chápem, prečo je David najlepším Doctorom vôbec, v momente, keď nastúpil na scénu, len srší energiou a životom. Je odviazaný, je nahláškovaný a jeho výrečnosť a rétorika ma naprosto uchvátila. A tá Davidova práca s mimikou, prevažne kvôli tým grimasám, je úžasná. Všetko toto bravúrne vypovedá o jeho hereckej všestrannosti a schopnosti nielen postavu komicky zveličiť, ale aj psychologicky zvnútorniť. ()

Nová Země (2006) (S02E01)

Úvod s Tennantom navnadil, z desiateho Doctora srší nová energia, ktorá dodáva príbehu potrebnú šťavu a iskru. Doctor tentokrát musí vyriešiť pomerne dosť zapeklitú situáciu a centrom tohto diania sa stala nemocnica. Doctor sa dostal do kontaktu s najrôznejšími druhmi chorôb a tam, kde by to ostatný vzdali, Doctor sa vrhá s entuziazmom a úsmevom na tvári do akcie. Doctor stvárnený Davidom Tennantom je šialenejší, ako kedykoľvek predtým a jeho hlava je plná ešte šialenejších nápadov. Jediné čo brzdí dej a predovšetkým Davida je pokuľhávajúci scenár, ktorý nevyužil úplný potenciál. Ale pevne verím, že na Davidove herectvo ešte len dôjde rada a dostatočným priestorom sa naplno odtrhne z reťazou. A tiež bola celkom škoda, že sa Tennant musel pre potreby seriálu vzdať svojho škótskeho akcentu. ()

Zub a spár (2006) (S02E02)

Tak o tomto hovorím, David Tennant so všetkým všade! Davidove striedanie akcentov veľmi pobavilo a i jeho povznášajúca výrečnosť nemala chybu. Doctor bol v tomto dieli velice výstredný a predovšetkým uštipačný, čo mu len dodávalo na jeho charizme. A to, ako Doctor a Rose odľahčili vyhrotenú situáciu netaktným humorom alebo nevhodným vtípkom, bolo podarené. Avšak scéna, v ktorej som sa najviac vyžíval, bola tá, keď Doctor začal zapálene premýšľať. David sa tou scénou nechal úplne unášať, bol plný elánu, hovoril raketovou rýchlosťou a hltal som mu každé jedno slovo. Taktiež nesmiem opomenúť ten fakt, že sa nachádzame vo Viktoriánskej ére v škótskom zámčeku s vlkodlakom zavretým vo vnútri, čo bolo vážne hrôzu naháňajúce. A na záver tie konšpirácie medzi Doctorom a Rose, proste paráda. ()

Setkání spolužáků (2006) (S02E03)

Anthony Stewart Head je brit ako vyšitý, som rád, že Giles z Buffy sa dostal do tohto BBC seriálu. A David Tennant skrátka vie, ako na to. Štýlovo si napochoduje do triedy a so zápalom začne vyučovať fyziku, takto si ja predstavujem Doctora. A jeho neustále opakovanie slov sa stalo už preňho typickým a naprosto som si to zamiloval. Zápletka sa nám točí okolo mimozemšťanov, ktorý infiltrovali celú školu a využívajú študentov na dosiahnutie svojich cieľov. Do svojho plánu zahrnuli i Doctora, z ktorého chceli v podstate spraviť Boha, keďže je Time Lordom. Medzitým nám Rose začala žiarliť a tak konfrontovala Doctora ohľadom konečnosti ich dobrodružstiev. Tu nám David nahodil vážnu tvár a plný emócií začal rozprávať o prchavosti ľudského života. A konečne pribrali i Mickeyho na palubu TARDISu. ()

Dívka v krbu (2006) (S02E04)

Neskutočne silná a komplexná epizóda s dopodrobna premysleným príbehom! Navonok sa jedná o veľmi pekný a príjemný zážitok, ktorý ťaží z jemnej romantiky medzi Doctorom a Madame de Pompadour. Ich vzťah a chémia sa nedá nazvať inak lepšie než nežná krása a čistota. Každopádne, i keď v zárodku nám kvitla večná láska, ako čas plynul ďalej, ukázalo sa, že nič nie je nekonečné. Týmto sa iba prehlbuje priepasť medzi ilúziou a dezilúziou. Doctor prostredníctvom časového okna môže nahliadnuť, aký krehký je život Poisson. A záver tohto dojáku ma dohnal až k slzám a núti ma premýšľať o prchavosti ľudského života. Toho by však nebolo možné dosiahnuť bez Davida Tennanta. A rozlišovanie a následné strácanie sa v jednotlivých časových rovinách bol teda zážitok a veľmi to pripomínalo skladanie hlavolamu. ()

Vzestup kyberlidí (2006) (S02E05)

Doctor si pluje časom a priestorom, avšak uprostred cesty dôjde k zádrhelu. Totiž z ničoho nič Doctorovi zlyhal jeho TARDIS a zrazu sa všetci ocitajú na Zemi. Po vystúpení sa porozhliadnu po okolí a o necelú chvíľku nato spoznávajú miesto pristatia. Bolo zrejmé, že sa nachádzajú sa v Londýne, nie však ledajakom Londýne, ale práve v tom alternatívnom, kde sa vzduchom plavia vzducholode a svet svojim pokrokom speje ku dosiahnutiu hranice cybersveta. Paralelný vesmír skrýval mnoho jedinečných veci, ktoré lákali svojou inakosťou. Veci sa mali v mnohých ohľadoch diametrálne inak, ako sme neskôr mali možnosť spatriť. A taktiež na konci dôjde na inváziu Cybermenov, čo Doctora desí k smrti. ()

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

12.01.2024

Temný případ nabírá posily

Temný případ nabírá posily

24.09.2022

Jedna z hlavních tváří seriálu Deadwood John Hawkes, bývalá hvězda seriálu Doctor Who Christopher Eccleston a nesnesitelná teta z Harryho Pottera herečka Fiona Shaw se nově připojují k obsazení… (více)

Zemřel herec David Warner

Zemřel herec David Warner